Skupština Crne Gore se sprema za priznanje Kosova ?

al bundy

Legenda
Poruka
63.981
Uvertira za priznanje Kosova
SKUPŠTINA 3. OKTOBRA RASPRAVLJA O REZOLUCIJI O UBRZANJU PUTA U EU I NATO
Podgorica – Vladajuća većina procesuirala je u skupštinsku proceduru Predlog rezolucije o neophodnosti ubrzanja procesa integracije Crne Gore u evropske i evroatlantske strukture, koja bi mogla predstavljati uvertiru za odluku Vlade da prizna nezavisnost Kosova.
U Predlogu rezolucije, o kojoj će parlament raspravljati 3. oktobra na Cetinju, piše da je Crna Gora “spremna da uvaži političku realnost koju članice Evropske unije i NATO vrednuju kao značajnu za regionalnu stabilnost” i slijedi politiku koja je na kursu njenih evropskih i evroatlantskih opredjeljenja.
“To će biti osnov i za opredjeljenje Crne Gore prema pitanju Kosova”, ističe se u tački tri dokumenta na koji je potpis stavio svaki od 41 poslanika Demokratske partije socijalista i Socijaldemokrtaske partije.
http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=281413
Da nema dileme da će Crna Gora priznati Kosovo najavio je ministar inostranih poslova Milan Roćen ljetos u intervjuu “Vijestima”.
Isti nagovještaj dao je ministar unutrašnjih poslova Jusuf Kalamperović objavljujući da će novi kosovski pasoši važiti na crnogorskim graničnim prelazima.
Da će se prije odluke Vlade o Kosovu raspravljati u parlamentu obećao je još bivši premijer Željko Šturanović, a otvaranje debate može se tumačiti i kao namjera vlasti da javnosti objasni razloge za priznanje Kosova, s obzirom da je nivo podrške javnog mnjenja toj odluci nizak. Prema istraživanjima tokom predsjedničke kampanje, on je bio ispod 20 odsto. U posljednjih par sedmica učestale su izjave američkog ambasadora Roderika Mura da SAD očekuju da Crna Gora prizna Kosovo.
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=402397
Mislim da je svaki uvodni komentar suvisan zato Ajmo Braco , kletve na gotovs i raspali ...!!!:smajlikojikunedodevetogkolena::arrow:
ps. nemojte slucajno zaboraviti da pomenete i Njegosa koji se kao prevrce u grobu , siptare ,muje i ustase ,casne pretke i svijetlo oruzije i naravno prljavstinu i neljubaznost kojom odise Njihovo tzv. more .:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
pa licno bih volepo da si u pravu al nazalost ima ovde dosta onih koji su emotivno vezati za onu gomilu kamenja dole,kad se setim kako su samo plakali kada i se raspala tzv. drzavna zajednica ,a i sada ih u srce dira :(

Kako možeš nečiju otadžbinu nazivati gomilom kamenja i još potcijenjivati nečije osjećaje prema svojoj zemlji? Imaš li ti ikakvog osjećaja patriotizma prema svojoj zemlji?
 
Crna Gora čeka odluku Generalne skupštine UN

Vlada Crne Gore će priznati nezavisnost Kosovo u bliskoj perpesktivi, ako Generalna skupština UN odbaci zahtjev Srbije da se o tom pitanju izjasni Međunarodni sud pravde, kazao je za dnevnik Vijesti neimenovani izvor blizak Vladi.

U slučaju da Generalna skupština UN pristane na zahtjev Beograda, Vlada će, najverovatnije, sačekati odluku tog suda.

http://pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=32494
 
Колико је пута била оваква тема??? Те признаће на Видовдан, те овога, те онога и опет ништа. Филип Вујановић је изјавио да ће се Црна Гора и даље веома пажљиво опходити према независности Косова
 
Колико је пута била оваква тема??? Те признаће на Видовдан, те овога, те онога и опет ништа. Филип Вујановић је изјавио да ће се Црна Гора и даље веома пажљиво опходити према независности Косова

i ja mislim da nas crnogorci jos nece priznati.
ps. a mozda cekaju da budu 100-ti i da dobiju pocasnu medalju, neki orden ili sl.
 
ma bolje vi "dolje" pripazite malo da ne bude 2013 g. otcepljivanje Šiptarskih delova CG i osveta za Skadar 1913.:whistling:

Samo dok nas vi ne pazite, jer koga ste vi pazili toga vise nema.

A sto se Skadra tice (dje su mi dva pradjeda poginula, jer nam ‘braca’ Srbi ne dadose artiljerijsku pomoc koju su obecali, kad vec nijesu sceli ljudsku) i vase izdaje, o tome cemo drugi put.
 
Noćas na trugoj temi reče Peti Element da se sve nešto nada da MNE neće priznati, te ponavljam ovde:

peti, j6t, ti kao da si srpski radikal. pa kad je cela gora vikala Milo, Milo, a Momo vam nije valjao, svi do jednog ste znali da ti sto najglasnije vicu, da je cela kampanja, da su oni grafiti po citavoj crnoj gori i sve one jahte i sver, da je sve to finansirano parama siptara. Sve ovo vreme se kunete od Mila, a njega su tu siptarski kriminalci postavili. I sad kao nista ne znate, nego se nadate da nece da prizna Kosovo. Sad ste svi veliki Montenigeri, neko medju vama raspiruje mrznju prema Srbima, a vi ne znate ko... Ma daj bre, nemoj te price...

Mozes da se nadas koliko hoces, ali za 10 godina, crnogorci ce biti manjina u MNE, a to i vi svi sada znate, ali vam vas ponos ne da da priznate. Samo se nadate da ce neko da doje i sve da resi. Setite se toga kad budete deo velike albanije.

Nažalost, tako je
 
Nego sad makedonci najavljuju da će priznati Kosovo negde 20 i nekog septembra. Koj li se q.rac to njima isplati da mi je da znam... osim ako ljudi na vrhu nisu dobili neku kintu

Nema tu isplati ili ne. Ne može se mimo sveta. Kosovo je gotova stvar, mi imamo pravo da se opiremo, a ostalima nije u interesu da rade protiv stavova EU i ostalih
 

Back
Top