Da li će Kosovo, CG i Makedonija pre Srbije u EU ?

Mislim da ćemo u paketu, bez Kosova i BiH, naravno. Znači, Srbija, Hrvatska, Makedonija (ako promeni ime), Turska, Albanija.
Moguće je da će Hrvatska pre ostalih, ali čisto sumnjam. Ako i ispune uslove za ulazak, moraće čekati na peronu da se skupe ostali putnici.

Makedoniju može sprečiti Grčka, ako se ovi budu i dalje inatili.

BiH nikada neće biti primljena, jer je nepostojana tvorevina, koju većina stanovništva (Srbi i Hrvati) ne doživljava kao svoju državu.

Kosovo nema nikakve šanse da i započne proces pridruživanja, jer nekoliko država EU ga ne priznaje za državu, a tamo se takve odluke donose konsenzusom. Još kad uđe Srbija, Kosovo je definitivno ugasilo, čak i sa programima pomoći za razvoj.
Biće stavljeni pred jednostavan izbor: crći od gladi (ostati samostalan) ili automatski ulazak, bez ikakvih peripetija (vraćanjem pod srpski suverenitet i integritet).
Gledaćemo mi u dogledno vreme kako se šiptarske stranke i političari kolju oko tog pitanja. Ishod nije teško predvideti. Prevagu će odneti gladni stomaci.
 
За Црну Гору могуће да хоће, за Македонију - вјероватно хоће, ако промијени име, ако не промијени питање је да ли ће ући, за Косово - сумњам да ће прије, али ће ући кад тад

A, kako ti misliš da Kosovo uđe, ako u toj uniji imaš npr. jednu Španiju, koja ga nikada neće priznati, a da ne kažem Srbiju, koja će dupe da im (Šiptarima) pomera iz unije.
 
Crna Gora i Hrvtaska ce postati clanice EU u svojim postojecim granicama
i postati ce clanice EU kao suverene drzave.
Ostali deo bivse YU ukljucujuci i Srbiju,bice
primljeni u clanstvo kao regioni,i imace neki
nedefinisani status spoljnih momaka.

Znači, opet balkanski rat. E, hebi ga... A, taman sam pomislio da je gotovo, bar za moju generaciju.
 
Kao sto i sam naslov teme kaze.....:D

Nece niko u EU skoro... Polako ne trcite.... Jos oni pokusavaju da svare onih 10+2 clanica, tako da verujem da nece biti primanja bar jos nekih 5-6 godina.... A sto se tice kandidata za EU jedino Hrvatska realno ima neke sanse da bude clan..... Ostali..... Iste buvlje pijace i turbo-folk svetovi kao i pre 15 godina........
 
Znači, opet balkanski rat. E, hebi ga... A, taman sam pomislio da je gotovo, bar za moju generaciju.

Mislim da gresite.Regioni ce biti ravnomerno formirani sa otprilike cca 2 mil
stanovnika svaki,bice podjednako,a i ekonomski potencijal svakoga ce biti
izbalansiran.
Dakle ostatak bivse YU,mislim na neozbiljne zemlje,podelice se na
nekakve latifundije,....BiH na 3,BJRM na 2,Srbija na 4-5 i to ce se
sve smuckati u neki savez ili ko zna kako ce ga Eu I USA krstiti,
ali da ce biti tretirani kao spoljni momci,to hoce.
 
Mislim da gresite.Regioni ce biti ravnomerno formirani sa otprilike cca 2 mil
stanovnika svaki,bice podjednako,a i ekonomski potencijal svakoga ce biti
izbalansiran.
Dakle ostatak bivse YU,mislim na neozbiljne zemlje,podelice se na
nekakve latifundije,....BiH na 3,BJRM na 2,Srbija na 4-5 i to ce se
sve smuckati u neki savez ili ko zna kako ce ga Eu I USA krstiti,
ali da ce biti tretirani kao spoljni momci,to hoce.

Samo si potvrdio moje predviđanje. Opet balkanski rat.
 
A, kako ti misliš da Kosovo uđe, ako u toj uniji imaš npr. jednu Španiju, koja ga nikada neće priznati, a da ne kažem Srbiju, koja će dupe da im (Šiptarima) pomera iz unije.

Рекао сам кад тад, што значи да претпостављам да ће Шпанија кад тад, као и Србија, прихватити реалност
 

Back
Top