Poražavajući rezultat ankete za demokrate

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.456
Večeras je na tv Košava emitovana emisija "Ćirilica".
Gosti su bili Velja Ilić, Miloševićev bivši zet i miss Srbije 2007. No, to nije bitno.

Ono što je meni privuklo pažnju je javna telefonska anketa, koja je trajala tokom cele emisije.

Anketno pitanje je bilo:

Da li se u Srbiji bolje živelo

A) za vreme Miloševića

B) posle 5. oktobra


Rezultat je krajnje zapanjujući.

Opcija A je dobila 73% glasova gledalaca, a opcija B 27%.

Ovo je zaista poražavajući rezultat za demokrate svih boja, koje su vodile Srbiju zadnjih 8 godina.
Poražavajuće bi bilo i da je uopšte pobedila opcija A, čak i sa minimalnim vođstvom.
Ipak je vreme Miloševića bilo nešto što je ličilo na košmar. Ali, eto, naš narod je i u tom košmaru uspevao da se dovija i da živi, kliko toliko, zadovoljavajući egzistencijalne potrebe.
U to vreme je nastao onaj vic: "Zarađujem 3DM, a trošim 300. Ne pitaj me odakle mi! Da ga hebem ne znam".

Ali, 73% je podatak za kolektivni harakiri naših demokratskih lidera.

Danas se ne zarađuju 3 DM, nego 300 EUR, pa i više. Neko i 1000. Međutim to nije nikakav pokazatelj ukupnog standarda i kvaliteta života građana.
I dalje je ogroman broj onih koji su bez posla. Takvi su u vreme Miloševića mogli sebi da nađu neki alternativni izvor prihoda, pa su se lakše podnosile muke toga vremena. Danas to nije slučaj. Nema više muvanja i trange-frange. Sve je svedeno u "legalne" tokove.
Samo što su ti tokovi nekako zaobišli ljude.
Posla nema, a nema ni muvanja, pa ti živi brale kako znaš i umeš.
A, i oni koji rade i zarađuju tih famoznih 300EUR, sa čim se aktuelna vlast diči, i upoređuje to sa one 3 DM, i oni jedva sastavljaju kraj sa krajem. Za tih 300 evrića mogu malo toga da kupe. Što je najgore, čak mnogo manje nego za iste pare u Nemačkoj, Francuskoj, da ne kažem Mađarskoj, Rumuniji, Slovačkoj, itd. Zašto? Pa, zato što je trenutna vlast, a i ostale od 2000-te na ovamo, ogrezla u kriminal i korupciju do te mere da su nadjebali i Miloševića samog. Nikada monopolizam na tržištu Srbije nije bio ovoliko izražen i bestijalan.
Da dodam i da su plate onih koji rade većinom opterećene kreditima sa zelenaškim kamatama stranih banaka, koje su nove vlasti uvele u zemlju, nakon što su likvidirale domaći bankarski sistem.

Znači, gospodo demokrate, da vas još jednom podsetim na brojke: 73% - 27% A, vi stavite prst na čelo i razmislite dokle će vas ovo odvesti.
Ja mislim do nekog novog 5. oktobra. Samo, pazite se naroda, kad mu sledeći put dođe žuta minuta! Onoga je svrgnuo sa vlasti i ostavio u životu. Možda će sledeći put biti radikalniji, kako bi nekim novim, koji dolaze posle vas, stavili do znanja da sa narodom nema zayebavanja.

Plešete po oštrici noža.
 
Poslednja izmena:
bilo je bolje za vreme Milosevica 89., 90. i 91. pogotovo, nije da nije , mislim meni je bolje sada svakako al verovatno su ljudi mislili na taj period :D mada ta emisija i anketa u njoj nije nikakav pokazatelj ,ko kada bi na Radio Fokusu ili u Pescaniku pravili anketu pa na osnovu toga izvlacili zakljucak ,ili recmo onaj predizborni PRESS-Pretres kod Goce Suse na Pinku sto uvek u anketi pobedi partija onog ko je gost ili DS i LDP kome je Susa naklonjena pa je njihovi glasaci i gledaju najvise .
 
Poslednja izmena:
bilo je bolje za vreme Milosevica 89., 90. i 91. pogotovo, nije da nije , mislim meni je bolje sada svakako al verovatno su ljudi mislili na taj period :D mada ta emisija i anketa u njoj nije nikakav pokazatelj ,ko kada bi na Radio Fokusu ili u Pescaniku pravili anketa pa na osnovu toga izvlaclji zakljucak .

Ja znam da rezultati te ankete ne odražavaju stanje u celoj Srbiji, ali sam ubeđen da bi svakako opcija A odnela prevagu.
Da se ne ponavljam, razloge sam već naveo.

Ne može neko da samo po sebi ocenjuje stanje u zemlji. Treba pogledati činjenično stanje.
Naravno da ima onih kojima je sada bolje, ali koliko je više onih "nevidljivih" kojima je sada mnogo gore.
 
Večeras je na tv Košava emitovana emisija "Ćirilica".
Gosti su bili Velja Ilić, Miloševićev bivši zet i miss Srbije 2007. No, to nije bitno.

Ono što je meni privuklo pažnju je javna telefonska anketa, koja je trajala tokom cele emisije.

Anketno pitanje je bilo:

Da li se u Srbiji bolje živelo

A) za vreme Miloševića

B) posle 5. oktobra


Rezultat je krajnje zapanjujući.

Opcija A je dobila 73% glasova gledalaca, a opcija B 27%.

Ovo je zaista poražavajući rezultat za demokrate svih boja, koje su vodile Srbiju zadnjih 8 godina.
Poražavajuće bi bilo i da je uopšte pobedila opcija A, čak i sa minimalnim vođstvom.
Ipak je vreme Miloševića bilo nešto što je ličilo na košmar. Ali, eto, naš narod je i u tom košmaru uspevao da se dovija i da živi, kliko toliko, zadovoljavajući egzistencijalne potrebe.
U to vreme je nastao onaj vic: "Zarađujem 3DM, a trošim 300. Ne pitaj me odakle mi! Da ga hebem ne znam".

Ali, 73% je podatak za kolektivni harakiri naših demokratskih lidera.

Danas se ne zarađuju 3 DM, nego 300 EUR, pa i više. Neko i 1000. Međutim to nije nikakav pokazatelj ukupnog standarda i kvaliteta života građana.
I dalje je ogroman broj onih koji su bez posla. Takvi su u vreme Miloševića mogli sebi da nađu neki alternativni izvor prihoda, pa su se lakše podnosile muke toga vremena. Danas to nije slučaj. Nema više muvanja i trange-frange. Sve je svedeno u "legalne" tokove.
Samo što su ti tokovi nekako zaobišli ljude.
Posla nema, a nema ni muvanja, pa ti živi brale kako znaš i umeš.
A, i oni koji rade i zarađuju tih famoznih 300EUR, sa čim se aktuelna vlast diči, i upoređuje to sa one 3 DM, i oni jedva sastavljaju kraj sa krajem. Za tih 300 evrića mogu malo toga da kupe. Što je najgore, čak mnogo manje nego za iste pare u Nemačkoj, Francuskoj, da ne kažem Mađarskoj, Rumuniji, Slovačkoj, itd. Zašto? Pa, zato što je trenutna vlast, a i ostale od 2000-te na ovamo, ogrezla u kriminal i korupciju do te mere da su nadjebali i Miloševića samog. Nikada monopolizam na tržištu Srbije nije bio ovoliko izražen i bestijalan.
Da dodam i da su plate onih koji rade većinom opterećene kreditima sa zelenaškim kamatama stranih banaka, koje su nove vlasti uvele u zemlju, nakon što su likvidirale domaći bankarski sistem.

Znači, gospodo demokrate, da vas još jednom podsetim na brojke: 73% - 27% A, vi stavite prst na čelo i razmislite dokle će vas ovo odvesti.
Ja mislim do nekog novog 5. oktobra. Samo, pazite se naroda, kad mu sledeći put dođe žuta minuta! Onoga je svrgnuo sa vlasti i ostavio u životu. Možda će sledeći put biti radikalniji, kako bi nekim novim, koji dolaze posle vas, stavili do znanja da sa narodom nema zayebavanja.

Plešete po oštrici noža.

AHA,KAO 1 PLATA U SRBIJI NIKADA NIJE BILA 3 DM,BILA JE 5 I TO JE TRAJALO MOZDA MESEC DANA.
KAO DRUGO DM JE BILA NEUPOREDIVO VECA OD EURA.
KAO 3 CENE SU BILE VRATOGLAVO MANJE.
KAO 4 PLATE 97,98 BILE SU PROSECNO 300 DEM STO JE NEUPOREDIVO VECE NEGO 300 EU......CAK JE I VECE NEGO 1000 EU........
ja sam pre neki dan ovde uporedio......cena gsp prevoza naprimer je bila 3 dinara a danas od 50 do 80,a to se moze smatrati validniom uporedjivanjem......naravno93,4 i 95 su bile lose zbog rata i sankcija,ali 98 su plate cak bile vece nego danas kao i drustvena proizvodnja.
ti primis 300 dm i platis cigare 1 dm,markicu dzabe,zdravstveno dzabe i mnoge stvari......a da ne pricam o tom dovitlavanju...........pa moj otac koji je bio sposoban i vredan tada je otvorio radnju drzava mu nije naplacivala poreze i zaradjivao covek 100,200 DM DNEVNO....DA DA DNEVNO.....doduse nisu svi bili u situaciji......ali mnogi gledaju kako im se hoce
 
Budalaština od ankete, ništa više. Treba samo izaći iz kuće i otvoriti oči.

I, šta ćeš videti? Okolo gladac, a unutra jadac.
Ako hoćeš i da progledaš kada otvoriš oči, onda pređi npr. u Mađarsku i usput popričaj sa ljudima o tome kako su nekada živeli i kako danas žive.

Samo da napomenem, današnji mađarski standard je izgrađen mnogo pre ulaska u EU (da mi se ne vadite na to), a i imali su mnoge smene vlasti. Samo što su sve njihove vlasti imale jedan zajednički cilj, doneti dobro svojim građanima. Razlikovali su se u načinu dolaska do tog dobra, i ni u čemu više.
 
I, šta ćeš videti? Okolo gladac, a unutra jadac.
Ako hoćeš i da progledaš kada otvoriš oči, onda pređi npr. u Mađarsku i usput popričaj sa ljudima o tome kako su nekada živeli i kako danas žive.

Samo da napomenem, današnji mađarski standard je izgrađen mnogo pre ulaska u EU (da mi se ne vadite na to), a i imali su mnoge smene vlasti. Samo što su sve njihove vlasti imale jedan zajednički cilj, doneti dobro svojim građanima. Razlikovali su se u načinu dolaska do tog dobra, i ni u čemu više.
Gladac, jadac... U ovoj smušenoj državi smušenog naroda je jadac oduvek. I potrajaće to. Ali glupavo je da to vezujete uvek za jednu grupaciju, odnosno ''sve druge osim vas'' po političkom pitanju.
O Mađarskom standardu da ne pričamo... Od '95 sam u par navrata išao tamo i razlika je u domenu naučne fantastike, prosto beverovatno.
 
KAO 4 PLATE 97,98 BILE SU PROSECNO 300 DEM STO JE NEUPOREDIVO VECE NEGO 300 EU......CAK JE I VECE NEGO 1000 EU........

Ma bile su cak i 5.000 maraka...Sve bila murija pendrekom ko nece da podigne platu...:hahaha::hahaha::rotf::rotf:

Prosečna zarada, počev od 1994. godine, kada je bivši guverner Narodne banke Jugoslavije (NBJ) dr Dragoslav Avramović uveo novi dinar, konstantno pada. U toj godini ona je iznosila nepune 102 nemačke marke, da bi već iduće, 1995. godine, pala na 93,5 maraka. U 1996. prosek zarada iznosio je 128,6 nemačkih maraka, a u 1997, godini prodaje Telekoma Srbije, skočila je na "čitavih" 160,2 marke. Već u 1998. godini, pošto su pare od prodaje Telekoma potrošene, prosečna plata oborena je na 130, da bi u 1999. godini dostigla najniži nivo od samo 82 marke. Ono što posebno obeshrabruje jeste podatak da je krajem prošle godine pad zarada nastavljen, tako da je poslednjih meseci, preračunato po tržišnom kursu od 22 dinara za jednu marku, iznosila samo 59 maraka
:rtfm:
 
Dobro, neka je i 30 i? Hajde sad telefonske račune iz centrala stranaka na sunce! Listing s vremenima poziva se podrazumeva...

Pa, valjda i DS, DSS, G17, NS i neka se ne uvrede oni koje nisam pomenuo (mnogo vas ima od 2000-te na vlasti) imaju telefone. A, koliko sam video u nekim drugim emisijama (npr. Piramida), ne libe se da ih dovedu do usijanja.

Mislim da radikali sad imaju preče brige od te ankete. Tako da nije isključeno da su glasači u anketi ipak bili obični građani.

I nije važna anketa, kao takva. Ona je samo skrenula moju (verujem ne samo moju) pažnju na realno stanje u zemlji.
 
Ma bile su cak i 5.000 maraka...Sve bila murija pendrekom ko nece da podigne platu...:hahaha::hahaha::rotf::rotf:


:rtfm:

Činjenica je da su zarade (zvanično) posle Ante Markovića bile u stalnom padu. Međutim, vlasti su bile svesne problema koji taj fenomen izaziva, i žmurile su, ponekad i na oba oka, kada su se građani snalazili na druge načine.

I da se razumemo, i ja sam protiv crne i sive berze. No ne možeš ti raščišćavati problem crnog i sivog, a da istovremeno građanima ne ponudiš opciju normalnog života u belom.
Tu je kvaka celog problema.
 
Večeras je na tv Košava emitovana emisija "Ćirilica".
Gosti su bili Velja Ilić, Miloševićev bivši zet i miss Srbije 2007. No, to nije bitno.

Ono što je meni privuklo pažnju je javna telefonska anketa, koja je trajala tokom cele emisije.

Anketno pitanje je bilo:

Da li se u Srbiji bolje živelo

A) za vreme Miloševića

B) posle 5. oktobra


Rezultat je krajnje zapanjujući.

Opcija A je dobila 73% glasova gledalaca, a opcija B 27%.

Ovo je zaista poražavajući rezultat za demokrate svih boja, koje su vodile Srbiju zadnjih 8 godina.
Poražavajuće bi bilo i da je uopšte pobedila opcija A, čak i sa minimalnim vođstvom.
Ipak je vreme Miloševića bilo nešto što je ličilo na košmar. Ali, eto, naš narod je i u tom košmaru uspevao da se dovija i da živi, kliko toliko, zadovoljavajući egzistencijalne potrebe.
U to vreme je nastao onaj vic: "Zarađujem 3DM, a trošim 300. Ne pitaj me odakle mi! Da ga hebem ne znam".

Ali, 73% je podatak za kolektivni harakiri naših demokratskih lidera.

Danas se ne zarađuju 3 DM, nego 300 EUR, pa i više. Neko i 1000. Međutim to nije nikakav pokazatelj ukupnog standarda i kvaliteta života građana.
I dalje je ogroman broj onih koji su bez posla. Takvi su u vreme Miloševića mogli sebi da nađu neki alternativni izvor prihoda, pa su se lakše podnosile muke toga vremena. Danas to nije slučaj. Nema više muvanja i trange-frange. Sve je svedeno u "legalne" tokove.
Samo što su ti tokovi nekako zaobišli ljude.
Posla nema, a nema ni muvanja, pa ti živi brale kako znaš i umeš.
A, i oni koji rade i zarađuju tih famoznih 300EUR, sa čim se aktuelna vlast diči, i upoređuje to sa one 3 DM, i oni jedva sastavljaju kraj sa krajem. Za tih 300 evrića mogu malo toga da kupe. Što je najgore, čak mnogo manje nego za iste pare u Nemačkoj, Francuskoj, da ne kažem Mađarskoj, Rumuniji, Slovačkoj, itd. Zašto? Pa, zato što je trenutna vlast, a i ostale od 2000-te na ovamo, ogrezla u kriminal i korupciju do te mere da su nadjebali i Miloševića samog. Nikada monopolizam na tržištu Srbije nije bio ovoliko izražen i bestijalan.
Da dodam i da su plate onih koji rade većinom opterećene kreditima sa zelenaškim kamatama stranih banaka, koje su nove vlasti uvele u zemlju, nakon što su likvidirale domaći bankarski sistem.

Znači, gospodo demokrate, da vas još jednom podsetim na brojke: 73% - 27% A, vi stavite prst na čelo i razmislite dokle će vas ovo odvesti.
Ja mislim do nekog novog 5. oktobra. Samo, pazite se naroda, kad mu sledeći put dođe žuta minuta! Onoga je svrgnuo sa vlasti i ostavio u životu. Možda će sledeći put biti radikalniji, kako bi nekim novim, koji dolaze posle vas, stavili do znanja da sa narodom nema zayebavanja.

Plešete po oštrici noža.

Kakav zaključak. Hahahaha...
Ko gleda Košavu uopšte?! Ko gleda takvu emisiju uopšte!? Ko glasa za te ankete uopšte!? Daj malo kritički gledaj na stvari.
 
Tv kosavu gleda vrlo malo ljudi verujem da je u toj anketu glasalo 100 do 200 ljudi!

Pa, ni one anketne agencije ne kontaktiraju milione ljudi, nego uzmu uzorak. Verovatno bi precizan uzorak smanjio razliku, ali prednost bi garantovano opet bila na strani opcije A.

I da se razumemo, meni zbog toga nije nimalo drago.
Voleo bih ja da Srbi lepo žive, pa ko god da je na vlasti. Ustvari, voleo bih da tako dobro živim, da me ni ne zanima ko je na vlasti.
 
Činjenica je da su zarade (zvanično) posle Ante Markovića bile u stalnom padu. Međutim, vlasti su bile svesne problema koji taj fenomen izaziva, i žmurile su, ponekad i na oba oka, kada su se građani snalazili na druge načine.

I da se razumemo, i ja sam protiv crne i sive berze. No ne možeš ti raščišćavati problem crnog i sivog, a da istovremeno građanima ne ponudiš opciju normalnog života u belom.
Tu je kvaka celog problema.

Kvaka je sto tako vise ne moze. Tacka.

Razumem ja, lakse skonkuti na Kosovo, natankovati rezervoar i par kanti, doci ovde i prodati, obrnuti takvih 5 tura mesecno i eto kesa. Malo benzin, malo nafta, malo cigare, malo kafa.

5 dana radis, 25 pijes kafu po kaficima.
Lepo bilo za vreme Slobe jel?

Ali ne moze vise.
Bilo pa proslo.
Ko se snasao snasa, ko nije sa setom se seca.

Jednom to mora da se presece i kraj.
 

Back
Top