Ime nove stranke Tome "grobara".
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Ime nove stranke Tome "grobara".

Iskusan Maksim 3 (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Srce Srbije-Sumadija-Kragujevac-idemo na izvor,da se napijemo vode
    Reputaciona moć
    88

Podrazumevano Ime nove stranke Tome "grobara".

Hajde da pomognemo coveku kod izbora imena njegove nove stranke.

Po meni najbolje bi mu stajalo ,kako rece Ivanji "Slobini radikali" ,jer to je ime slobodno ,nema ga jos u registru ,a i radikali koje je osnovao Cobi nose ime srpske kradikalne stranke,pa ime za ove odbegle kradikale bas nekako prilici njima,jer ne vidim nikakvu bitnu razliku izmedju jednih i drugih.

DRK ili PRC

http://gazetaredakcija.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2816&Itemid=70
    16. 09. 2008.
    Demokratsko radikalna koalicija ili Partija radikalskog centra neki su od predloga poslanika za ime Nikolićeve stranke

Pišu: ANA POZNANOVIĆ i JASMINA PAUNOVIĆ

Dok se Tomislav Nikolić premišlja kako da nadene ime svojoj novoj stranci, koja će u narednih nekoliko dana biti formirana, narodni poslanici prosto su se utrkivali ko će da kumuje novim radikalima.

Tako je politički direktor SPO-a Aleksandar Jugović velikodušno ponudio Tomi da izabere između dva predloga.

- SPS kao skraćenica od Stranka prokletih Srbije ili SUS kao Stranka ukletih Srbije. Mogu da biraju između te dve varijante - istakao je Jugović. Za razliku od njega, Aleksandra Janković, poslanica NS-a, čula je varijantu da se Tomina partija zove Demokratsko radikalna stranka - DRS.

- Mislim da je to prava stvar, iako je oksimoron - objašnjava Jankovićeva, koja ima još nekoliko ideja za naziv nove radikalne stranke.

- Trebalo bi da razmisle i o nazivu Demokratsko radikalna parija - DRP, ili Demokratsko radikalna koalicija - DRK - predlaže Aleksandra Janković.

Željko Ivanji, pak, smatra da je najpoštenije da se nova stranka zove Slobodni radikali.

- Taj naziv najviše priliči svakoj političkoj opciji koja u sebi ima radikale, s tim da bih preporučio svim građanima da uzimaju 1.000 mg vitamina C kao prevenciju, jer zna se da slobodni radikali ugrožavaju zdravlje građana - šaljivo objašnjava Ivanji, a malo ozbiljnijim tonom dodaje da je načuo pravi naziv nove stranke.

- Čuo sam da će se zvati Konzervativna stranka Srbije - KSS, videćemo da li su mi izvori pouzdani - dodaje Ivanji.

Zanimljivo je da niko iz DSS-a nije želeo da kumuje Tominoj novoj stranci, jer im je, kako kažu, "stiglo naređenje iz vrha da se ne oglašavaju povodom dešavanja u SRS-u". Nisu želeli da se izjašnjavaju ni "stari" radikali, pa je Lidija Vukićević, poslanica SRS-a, odbila da pomogne dojučerašnjem šefu oko novog imena.

- Ja tu stvarno Tomi ne mogu da pomognem. Ne interesuje me, niti želim da se upuštam u to - kratko je rekla Vukićevićeva.

U skupštinskim kuloarima juče se moglo čuti još nekoliko idejnih rešenja za ime nove stranke. Najčešće pominjani su Pravi radikali, a mogao se čuti predlog da se Tomina i Vučićeva stranka nazove Partija radikalskog centra ili skraćeno PRC.

Čak 16 radikalnih

Prema registru političkih partija, u Srbiji trenutno ima 16 radikalnih partija. Među ovim partijama su, osim Srpske radikalne stranke, i Radikali Srbije, Radikalna stranka Srbije, Stara radikalna stranka, Ujedinjena radikalna stranka, Narodna radikalna stranka "Nikola Pašić", Narodna radikalna stranka Srbije, Srpska narodna radikalna stranka, Nova radikalna stranka...
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ime nove stranke Tome "grobara".

Ovo stavi na odgovarajuću temu.

Slične teme

1. Divac "podrzava" demokratske stranke ! hahah
    Autor ХЕРЦ u forumu Politika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 01.01.2007., 15:58
  2. "Promena" stranke
    Autor urospo u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 22.12.2006., 18:52
  3. "Braća po materi" ( NVO, stranke, mediji...)
    Autor Архангел u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.01.2006., 17:16

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •