savet ili preporuka o izboru psa

jelena has a gun

Obećava
Poruka
62
dakle, imam malu rodjaku koja vec neko vreme zeli stene, i sada je dobila dozvolu, ali ne zna koje da izabere. sto se tice uslova za zivot, kuci ne bi trebalo da bude problem da veci deo dana bude u boxu, a sto se fizickih karakteristika tice, volela bi da bude cupav...
koje rase preporucujete????
 
joj, jeste predivan, videla sam neke slicice sad.... jos neke vrste???? ako nije problem :D
Najjednostavnije je otići u neki azil i izabrati psa po njenom ukusu i želji.
Ukoliko pas treba da bude rasan, bez dileme: dugodlaki škotski ovčar (poznatiji kao Lesi).
Naravno (a to važi za svakog psa) ukoliko će mu ukućani biti dovoljno posvećeni, jer ni jedan pas nije baš srećan ako čami sam u dvorištu.
"Lesi" je izuzetno umiljat, pametan, senzibilan pas, sjajno je društvo, bolje podnosi hladnoću od visokih temperatura i nema nikakvih problema ako ima svoju kućicu i svoj prostor u dvorištu.
Za prvog psa, pogortovo za mladu osobu je odličan izbor jer jako lako i brzo kapira, nije baš za "čvrstu ruku.
Sve što te interesuje u vezi ove pasmine, slobodno pitaj.
 
Najjednostavnije je otići u neki azil i izabrati psa po njenom ukusu i želji.Ukoliko pas treba da bude rasan, bez dileme: dugodlaki škotski ovčar (poznatiji kao Lesi).
Naravno (a to važi za svakog psa) ukoliko će mu ukućani biti dovoljno posvećeni, jer ni jedan pas nije baš srećan ako čami sam u dvorištu.
"Lesi" je izuzetno umiljat, pametan, senzibilan pas, sjajno je društvo, bolje podnosi hladnoću od visokih temperatura i nema nikakvih problema ako ima svoju kućicu i svoj prostor u dvorištu.
Za prvog psa, pogortovo za mladu osobu je odličan izbor jer jako lako i brzo kapira, nije baš za "čvrstu ruku.
Sve što te interesuje u vezi ove pasmine, slobodno pitaj.

slazem se potpuno
 
jos samo kad biovde bilo malo vise ljubavi prema psu a ne prema fizickom izgledu i da se jednom,ali samo jednom nadje neko da ponudi i mesanca.ko da njima fali nesto.koda oni nisu za kucnog ljubimca..svi nesto kukaju jadni ulicni,tuku ih,zgrazavaju se svi a ovamo nude drugima odgajivacnice i rasne pse.
 
jos samo kad biovde bilo malo vise ljubavi prema psu a ne prema fizickom izgledu i da se jednom,ali samo jednom nadje neko da ponudi i mesanca.ko da njima fali nesto.koda oni nisu za kucnog ljubimca..svi nesto kukaju jadni ulicni,tuku ih,zgrazavaju se svi a ovamo nude drugima odgajivacnice i rasne pse.

Mina,kao sto mozes da vidis,devojka je u prvom postu rekla da joj preporucimo rase. Niko od nas nikog ne moze ubediti da je ono sto mi mislimo bolje. Tako da,ako neko vec hoce mesanca uzece prvog sa ulice ili bih ja bar tako uradila,ne bih trazila da mi neko preporuci rasu.
 
ali tu smo i da kazemo ikoju rec za njih..gledam,cekam,ma niko rec nije rekao za njih.
i mesanac moze da voli decu,da bude pametan,poslusn ,cupav,i kad ih zavoli i mecku ce da glumi za njih ako oni to hoce,samo treba malo d ga vole..evo u budisavi ima cupavaca..sta fali njima?
sto je onaj rasan drugacijiod mesanca...?jel njemu nesto ugradjeno umozak da bude ovakav a mesancu -ne?
 
ali tu smo i da kazemo ikoju rec za njih..gledam,cekam,ma niko rec nije rekao za njih.
i mesanac moze da voli decu,da bude pametan,poslusn ,cupav,i kad ih zavoli i mecku ce da glumi za njih ako oni to hoce,samo treba malo d ga vole..evo u budisavi ima cupavaca..sta fali njima?
sto je onaj rasan drugacijiod mesanca...?jel njemu nesto ugradjeno umozak da bude ovakav a mesancu -ne?

Mina nemoj se nervirati i pomiri se sa tim da nece svi ljudi mesance i da hoce iskljucivo rasne pse. Ja licno obozavam pse bez obzira na rasnu pripadnost.

Devojka je trazila da joj preporucimo neku rasu,ja sam to i uradila,a ti i jos neki su preporucili mesance,sta ce ona uraditi je samo njena stvar i nema potrebe da se mi ovde zbog toga svadjamo.
 

Back
Top