РАСПАД АМЕРИЧКЕ КУЛЕ ВАВИЛОНСКЕ !
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 110

Tema: РАСПАД АМЕРИЧКЕ КУЛЕ ВАВИЛОНСКЕ !

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Podrazumevano РАСПАД АМЕРИЧКЕ КУЛЕ ВАВИЛОНСКЕ !

Uskoro i krah najveće svetske osiguravajuće kompanije ?

Tanjug - Pre 3 minuta LONDON-NJUJORK - Najveća svetska osiguravajuća kompanija - "Ameriken internešenel grup" (AIG) - mogla bi uskoro da bankrotira i to bi stvorilo još veći haos na svetskim finansijskim berzama, nakon jučerašnjeg sloma velike američke investicine banke "Liman braders", objavljeno je danas u Londonu.
    Stručnjaci svetskih agencija za rejting - "Standard end Purs" i "Mudiz" - su, naime, snizili kratkoročni kreditni rejting AIG čak za dva stepena, na A minus 2 (A-2).
    Analitičari u Londonu navode da će se posle takve ocene dve ugledne agencije za rejting, položaj AIG, koji igra veliku ulogu ne samo na američkom već i svetskom finansijskom tržištu, dodatno pogoršati.

Britanski "Bi Bi Si" (BBC) je ocenio da sudbina AIG može u potpunosti da se poklopi sa zbivanjima oko investicione banke "Liman braders" koja je juče bankrotirala.

"Bi Bi Si" tvrdi da se sada AIG nalazi u "epicentru bankarske krize" i podseća da je juče rukovodstvo te finansijski veoma ugrožene kompanije zatražilo od Uprave federalnih rezervi SAD (Fed) hitnu finansijsku pomoć, u vidu kredita, od 40 milijardi dolara.
    Rukovodstvo Fed -a je, međutim, odlučilo da zahtev AIG ispuni samo polovično, jer je umesto zahtevane odobrilo upola manju sumu.

Sada se, međutim, postavlja pitanje hoće li najkrupnija osiguravajuća američka kompanija uspeti da izbegne najgore i hitno pronađe nedostajući novac pozajmicom na privatnom tržištu.
    Snižavanje kreditnog rejtinga je, u sadašnjoj dramatičnoj situaciji, nov neprijatan udarac za AIG koji će, kako procenjuje finansijski dopisnik "Bi Bi Si" - ja iz SAD, dodatno otežati napore te kompanije da obezbedi kredit od ukupno 70 do 75 milijardi dolara za saniranje dužničkih obaveza.

Investiciona banka "Goldman saks" i banka "Džej Pi Morgan čejz" (JP) sada grozničavo rade na odobravanju kreditne linije za posrnuli AIG, izveštava agencija Blumberg.
    Američki analitičari, na čije mišljenje se poziva Blumberg, uglavnom smatraju da vlada SAD neće dozvoliti krah još jedne velike kompanije, jer bi se time ugrozio ceo domaći finansijski sistem.

Akcije AIG su juče na Vol stritu pojeftinile za dramatičnih 61 odsto, a tržišna vrednost kompanije je "srozana" na svega 12,8 milijardi dolara, što je dodatni dokaz da je taj osiguravajući gigant sada na staklenim nogama.

Izvršni direktor "Benk of Amerika" Kenet Luis je ocenio da bi mogući kolaps AIG mogao da bude "mnogo veći problem od najvećih koje smo videli".

Nezavidna siutuacija u kojoj se našla kompanija AIG jutros se već loše odrazila na globalno tržište akcija, jer su vodeći indeksi na azijskom tržištu bili u osetnom padu.
    Svodni Azijsko - pacifički indeks akcija - MSCI - opao je visokih 4,4 odsto, što je najviše od januara, jer su investitori radije ulagali u bezbednije hartije kao što su vladine obveznice.

Centralne banke Japana, Južne Koreje i više drugih azijskih zemalja, a takođe i Australije, ubrizgale su danas najmanje 17 milijardi dolara na kreditno tržište, u nastojanju da poboljšaju likvidnost banaka i drugih finansijskih organizacija.
    Juče je i Uprava Federalnih rezervi SAD ubacila na tržište, radi stablizacije berzanske situacije, oko 70 milijardi dolara, dok je Evropska centralna banka intrvenisla sumom u vrednosti od oko 30 miljardi evra.

И тако - једно друго повлачи:

Vesti dana - utorak, 16. septembar 2008. 11:09

HP ukida za tri godine 24.600 radnih mesta širom sveta

Tanjug - Pre 22 minuta VAŠINGTON - Američki "Hjulit Pakard" (HP), najveća svetska kompanija u oblasti mikro informatike, planira da za tri godine ukine 24.600 radnih mesta u svetu, od čega polovinu u SAD.
    To ukidanje je posledica kupovine domaće kompanije EDS (Electronic Data Systems), druge kompanije u svetu u pružanju informatičkih usluga, za 13,9 milijardi dolara (oko 10 milijardi evra), koja je završena prošlog meseca.
    Planom za ukidanje radnih mesta biće obuhvaćeno 7,5 odsto radne snage od ukupno 320.000 zaposlenih u toj kompaniji, objavio je francuski dnevnik "Figaro".
    Pre kupovine, EDS je već poslao u prevremenu penziju svojih 10.000 zaposlenih prebacujući masovno poslove u zemlje s nižim troškovima kao što su Kina, Indija i Južna Amerika.
    Ta tendencija bi trebalo da se nastavi, jer HP najavljuje da će kompenzovati oko polovinu odlazaka u prevremenu penziju zapošljavanjem novih ljudi kako bi mogao da odgovori različitosti svojih tržišta i zahtevima klijenata u celom svetu.
    HP planira da ostvaruje godišnju uštedu od oko 1,8 milijardi dolara.
    Ta kompanija je, istovremeno, lansirala plan za smanjenje opštih troškova i onih vezanih za nepokretnu imovinu.
    Kupovinom EDS-a, HP namerava da se nametne na tržištu kao lider u pružanju informatičkih usluga, iza domaćeg konkurenta "Aj bi em"-a (IBM) (International Busineš Maćines).

Како се на овом пдф стално појављују некакви ЕКОНОМСКИ СТРУЧЊАЦИ чији је једини коментар копи-пејст некаквих табела - волео бих, и не само ја, да чујем њихово стручно тумачење о овим финансијским катастрофама у САД ?
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Podrazumevano Re: РАСПАД АМЕРИЧКЕ КУЛЕ ВАВИЛОНСКЕ !

Kako god, amerika kao najveci tiranin modernog doba, kao svaka napredna civilizacija ima svoj krah...
    doci ce do mnogih nestabilnosti u svetu ali sta da se radi, bitno da ta guba nestane sa lica zemlje a posle cemo opet da nastanimo na americkom kontinentu indijance!
    Ionako su naseljenici amerike bili samo proterani kriminalci iz evrope - ubice, qrve... Nista bolje i nije moglo da se ocekuje od njih

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Zar bastion demokratije i ekonomije i ljudskih prava i humanosti i svega naj ovako da propada ? E baš mi je neprijatno ...
    Ljepo"ce, ljepo"ce probud' se
    Nemerem, nemerem zaćarana sam!

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kako mogu da uvesele ovakvi "stavovi"...fenomenalno.

Svaka nacija u usponu mora da ima i kratkotrajne padove. To se Amerikancima vec desilo nekoliko puta da sada i svaki put su izlazili sve jaci. Njihov put do zenita ce trajati dugo i normalno je da se usput desi i poneki hiccup. U svakom slucaju, taj div vec dugo spava, negde od kraja WWII i probudice se kada to bude bilo najpotrebnije. Zelimo im veliki uspeh u daljem razvoju, sjajna je to nacija na koju se treba ugledati.

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Jos samo da Kinezi povuku lovu sa berze i to bi bilo to, kratkotrajni potpuni krah
    Dace bog da i mi njih gledamo kako se ubijaju na ulicama Ny recimo, kao sto su oni potpaljivali i naoruzavali narode balkana... Prepucavajuci se sa Rusima preko nas...
    Dace bog da gore u paklu bezumlja

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mario80 Pogledaj poruku
    Jos samo da Kinezi povuku lovu sa berze i to bi bilo to, kratkotrajni potpuni krah
    Dace bog da i mi njih gledamo kako se ubijaju na ulicama Ny recimo, kao sto su oni potpaljivali i naoruzavali narode balkana... Prepucavajuci se sa Rusima preko nas...
    Dace bog da gore u paklu bezumlja

Ne razumes sustinu...dace Bog da sve bude mirno, tiho o pravicno...USA ce nastaviti svoj uspon, ekonomija ce se brzo povratiti na ustaljen rezim, svi na Zemlji (pa i ti Kinezi koje pominjes) ce imati koristi od toga.

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

A ti ne razumesh da je krajnji cilj svake velike civilizacije da osvoji svet

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio Tex707 Pogledaj poruku

Kako mogu da uvesele ovakvi "stavovi"...fenomenalno.

Svaka nacija u usponu mora da ima i kratkotrajne padove. To se Amerikancima vec desilo nekoliko puta da sada i svaki put su izlazili sve jaci. Njihov put do zenita ce trajati dugo i normalno je da se usput desi i poneki hiccup. U svakom slucaju, taj div vec dugo spava, negde od kraja WWII i probudice se kada to bude bilo najpotrebnije. Zelimo im veliki uspeh u daljem razvoju, sjajna je to nacija na koju se treba ugledati.

Зенит ???

Нација???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Зенит ???

Нација???

Hej...!!!...odlicni smajliji...'aj' kada se se vec potrudio da ih nadjes (svaka cast, ja nisam sposoban a i nema nesto vremena za to), please take some time da naucih da ih adekvatno koristis, narocito u smislu kome bi trebalo da se plezis i zasto...mozda u tom slucaju uspes da ispratis uspon najboljih...cak moze da ti se desi i da se "prislepas"..

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Hej...!!!...odlicni smajliji...'aj' kada se se vec potrudio da ih nadjes (svaka cast, ja nisam sposoban a i nema nesto vremena za to), please take some time da naucih da ih adekvatno koristis, narocito u smislu kome bi trebalo da se plezis i zasto...mozda u tom slucaju uspes da ispratis uspon najboljih...cak moze da ti se desi i da se "prislepas"..
    Prosecan amerikanac se snalazi bolje od tebe
    Da nisi amer mozda?

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Prosecan amerikanac se snalazi bolje od tebe
    Da nisi amer mozda?

Najverovatnije da se prosecni amerikanac snalazi bolje od mene u mnogo cemu, ipak je to briljatna nacija. Tesi me cinjenica da se ja neuporedivo bolje snalazim od velike vecine stanovnistva iz sopstvenog okruzenja.

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Najverovatnije da se prosecni amerikanac snalazi bolje od mene u mnogo cemu, ipak je to briljatna nacija. Tesi me cinjenica da se ja neuporedivo bolje snalazim od velike vecine stanovnistva iz sopstvenog okruzenja.
    Super si, ti si nash idol

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Super si, ti si nash idol

Ma da...kao Raca, a...??..

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Ma da...kao Raca, a...??..
    Jel i ti nosish gajbice kao neki junaci modernog bimzisa

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jel i ti nosish gajbice kao neki junaci modernog bimzisa
    Ne, to je rezervisano za njih...ja pod "snalazljvoscu" ne podrazumevam laganje i prevare.

Primećen član BubaCica (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Tex se najbolje snalazi u disciplini flip-flop. Do pre nekoliko meseci je bilo: "američka ekonomija je ok", a sada je "biće ok, ovo je trenutni i kratkotrajni pad".

Primećen član tamoneki (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Briljantna nacija??? Odavno nisam citao ovako dobre viceve...gde ih nalazis?..... ili ih sam izmisljas?

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tamoneki Pogledaj poruku
    Briljantna nacija??? Odavno nisam citao ovako dobre viceve...gde ih nalazis?..... ili ih sam izmisljas?

Nije ti jasan pojam "vic"...pokusaj da naucis...

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio BubaCica Pogledaj poruku
    Tex se najbolje snalazi u disciplini flip-flop. Do pre nekoliko meseci je bilo: "američka ekonomija je ok", a sada je "biće ok, ovo je trenutni i kratkotrajni pad".

Od tebe sam ocekivao daleko vecu dozu serioznosti, narocito u odnosu na ostale "komentatore".

Aktivan član
    Učlanjen
    26.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Neverovatna je tuga koju osecaju domaci zuti gmizavci pri svakom pomenu krize u americi. Kao da se o njihovim parama radi.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

pa radi se,zar nisu to sve americki placenici od Tome Nikolica pa nadalje , mislim logicno je da brinu za svoje finansijere
    The Show Must Go On...

Primećen član BubaCica (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Od tebe sam ocekivao daleko vecu dozu serioznosti, narocito u odnosu na ostale "komentatore".
    Nemoj zameriti što na neozbiljan način komentarišem objektivnu realnost. Veruj mi, nije mi ni do šale, ni do smeha, samo mi je potreban ventil...

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio BubaCica Pogledaj poruku
    Nemoj zameriti što na neozbiljan način komentarišem objektivnu realnost. Veruj mi, nije mi ni do šale, ni do smeha, samo mi je potreban ventil...

Ma ne zameram, nisi nepristojna. I meni treba ventil, ne mogu vise da cekam da se $ vrati na nivo od 1.3E, smucilo mi se...

Aktivan član
    Učlanjen
    26.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    pa radi se,zar nisu to sve americki placenici od Tome Nikolica pa nadalje , mislim logicno je da brinu za svoje finansijere
    Pa ne znam nesto ne vidim ovde ni tomu ni njegove pristalice kako kukaju, samo zuti gmizavci.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

oni se prave da ne kukaju , zar ne pratis vesti i onoj vas forum gde lepo ljudi kazu da je Toma trojanski konj srbskoga nacionalizma, poslat od strane CIA,MI6,BND i ostalih zlikovaca da iznutra podriva i rovari , cek samo da izadje nova knjiga sa mastovitim naslovom u kojoj ce sve to biti objasnjeno na bar 2 iljade strana
    The Show Must Go On...

Slične teme

1. Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 18.02.2009., 11:13
  2. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 13.02.2009., 09:44
  3. Америчке...
    Autor bigger u forumu Politika
    Odgovora: 181
    Poslednja poruka: 16.08.2008., 07:54
  4. Смрт америчке економије
    Autor Alekasandar3 u forumu Politika