Hemoragicna cista
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Hemoragicna cista

Zainteresovan član Anaksimanda (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Hemoragicna cista

Pozdrav.
    Imam 24 god, uredan menstrualni ciklus, nikada nisam imala vecih zdravstvenih problema osim jedne blaze upale levog jajnika pre 4 god koja je brzo i uspesno sanirana. Pre tri dana sam otisla kod ginekologa usled jacih bolova u krstima i stomaku sa leve strane i dijagnostikovana mi je multilokularna cista levog jajnika 52x49mm. Poslali su me da uradim analize krvi i kod klinickog ginekologa na konsultacije.

Krvna slika je pokazala blago uvecanje leukocita 12x10^9 (nadam se da sam dobro napisala),sedimentacija je u redu vrednosti 2 na 1 sat, tumor marker Ca 125-10,3. Klinicki ginekolog je na osnovu UZ utvrdio da se radi o hemoragicnoj cisti sa "paucinastim pregradama bez vidljive patoloske cirkulacije u kapsuli". Prepisana mi je terapija dovicin 2x1 i chymoral 3x2 za narednih deset dana( naravno i ozbiljno mirovanje) posle cega ocekujem sledecu menstruaciju. Receno mi je da posle menstruacije dodjem na kontrolu kada cu ponovo uraditi sve analize i UZ.

Po recima specijaliste ukoliko cista u tom periodu ne pocne da se povlaci treba uraditi hirursko uklanjanje s tim sto mi je objasnjeno da ce verovatno u slucaju operacije morati da mi se odstrani taj deo jajnika koji je obuhvacen cistom.

Moje pitanje je sledece, da li je neko imao slicno iskustvo sa ovakvom vrstom ciste i da li je u vecini slucajeva obavezna operacija ili se nekome ipak povukla? Ako mi ipak urade operaciju i odstrane deo jajnika da li postoje i kakve su sanse da ostanem trudna? Znam da verovatno mislite da treba da sacekam jos ovih dvadesetak dana a ne da ovde lupam glavu,ali prilicno ozbiljno sam shvatila sve ovo i mlada sam i zelim jednog dana da imam decu,pa zelim da cujem misljenje Dr i zena koje su bile u slicnoj situaciji. Koliko je u stvari ova cista ozbiljna?

Hvala vam unapred i izvinjavam se na poduzem postu ali zelela sam sve lepo detaljno da objasnim.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: Hemoragicna cista

Razumem i strah i zabrinutost ali moram da pitam.
    Vide li ti onoliku lepljivu temu ginekogija?!
    "Niko toliko ne brine o sebi kao oni koji nikom drugom nisu potrebni"
    Duško Radović

Slične teme

1. Bekerova cista
    Autor jovev goran u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.08.2007., 17:13
  2. Čista filozofija
    Autor bob63 u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 06.11.2006., 09:36
  3. Cista