Pec ili kamin-pomoc!!!

IllyriaDuncan

Obećava
Poruka
64
Evo, ove rane hladnoce su me naterale da razmisljam o novim zimskim pecima (na cvrsta goriva)...malo sam "proguglala", nasla ono sto mi se svida, kad ono...nije kod nas. Zanima me, da li neko zna, mogu li se ove peci/kamini naci negde kod nas, po mogucstvu u Vojvodini i koja im je cena? Da li ova firma mozda izvozi na nase prostore (poslala sam im mail sa istim pitanjem, ali kada ce da odgovore, ne znam), ako neko zna?
U pitanju su ove dve peci:
http://www.plamen.hr/proizvod.asp?product=6
http://www.plamen.hr/proizvod.asp?product=15
Ako znate, najvise me zanimaju sajtovi/kontakt adrese firmi koje isporucuju, ali moze i obicnih prodavnica koje imaju ove dve peci.
Hvala mnogo svakome ko odgovori :)
 
Da, cula sam sve najbolje o njima...ali mene zanimaju bas modeli za koje sam dala linkove, jer se uklapaju u citav dizajn prostorije. Ne vidim zasto je problem sto je u pitanju hrvatski sajt, jer sam razumela da se isti modeli proizvode i kod nas (u stvari, kako cujem, u pitanju je Slovenacka licenca)...ono sto mene zanima je ko i gde.
Naravno, mogli bi to da budu i neki drugi modeli (videla sam da Alfa Plam proizvodi zanimljiv dizajn "Orijent C" (takode po pomenutoj licenci) koji bi se takode uklopio) ali sto slicniji...znaci, crni (bez keramicikih ili emajliranih delova) i bez suvisnih ukrasa. Ono sto me najvise zanima su cene, ako ih neko zna, makar i uopstene. Takode, ako neko zna, da li Alfa Plam ima neko predstavnistvo u Vojvodini, jer dalje od toga nisam u mogucnosti trenutno da idem, a kamin mi hitno treba (trenutno sam na grejalici, sto kosta davo i po).
 
Da, cula sam sve najbolje o njima...ali mene zanimaju bas modeli za koje sam dala linkove, jer se uklapaju u citav dizajn prostorije. Ne vidim zasto je problem sto je u pitanju hrvatski sajt, jer se isti modeli proizvode i kod nas (u stvari, kako cujem, u pitanju je Slovenacka licenca).
Naravno, mogli bi to da budu i neki drugi (videla sam da Alfa Plam proizvodi zanimljiv dizajn "Orijent C" (takode po pomenutoj licenci) koji bi se takode uklopio) ali sto slicniji...znaci, crni (bez keramicikih ili emajliranih delova) i bez suvisnih ukrasa. Ono sto me najvise zanima su cene, ako ih neko zna, makar i uopstene. Takode, ako neko zna, da li Alfa Plam ima neko predstavnistvo u Vojvodini, jer dalje od toga nisam u mogucnosti trenutno da idem, a kamin mi hitno treba (trenutno sam na grejalici, sto kosta davo i po).

Ma uopste nije problem sto su hrvatski ali mislim da je moguce naci i domace proizvode koji imaju izgled kao i oni sto si ostavila linkove za njih...
Najbolje da odes na sajtove firmi i nadjes u kontaktima da li imaju predstavnistav u Vojvodini...
 
Da, cula sam sve najbolje o njima...ali mene zanimaju bas modeli za koje sam dala linkove, jer se uklapaju u citav dizajn prostorije. Ne vidim zasto je problem sto je u pitanju hrvatski sajt, jer sam razumela da se isti modeli proizvode i kod nas (u stvari, kako cujem, u pitanju je Slovenacka licenca)...ono sto mene zanima je ko i gde.
Naravno, mogli bi to da budu i neki drugi modeli (videla sam da Alfa Plam proizvodi zanimljiv dizajn "Orijent C" (takode po pomenutoj licenci) koji bi se takode uklopio) ali sto slicniji...znaci, crni (bez keramicikih ili emajliranih delova) i bez suvisnih ukrasa. Ono sto me najvise zanima su cene, ako ih neko zna, makar i uopstene. Takode, ako neko zna, da li Alfa Plam ima neko predstavnistvo u Vojvodini, jer dalje od toga nisam u mogucnosti trenutno da idem, a kamin mi hitno treba (trenutno sam na grejalici, sto kosta davo i po).

Imas ih po prodavnicama bele tehnike, mozes pozvati i fabriku direktno da ti oni kazu ko ima u tvom mestu, a dostavljaju ih na kucnu adresu iz prodavnica, bar je tako bio slucaj kod mene.
PS. to je Rustikal Afa plam kamin
 
Evo, ove rane hladnoce su me naterale da razmisljam o novim zimskim pecima (na cvrsta goriva)...malo sam "proguglala", nasla ono sto mi se svida, kad ono...nije kod nas. Zanima me, da li neko zna, mogu li se ove peci/kamini naci negde kod nas, po mogucstvu u Vojvodini i koja im je cena? Da li ova firma mozda izvozi na nase prostore (poslala sam im mail sa istim pitanjem, ali kada ce da odgovore, ne znam), ako neko zna?
U pitanju su ove dve peci:
http://www.plamen.hr/proizvod.asp?product=6
http://www.plamen.hr/proizvod.asp?product=15
Ako znate, najvise me zanimaju sajtovi/kontakt adrese firmi koje isporucuju, ali moze i obicnih prodavnica koje imaju ove dve peci.
Hvala mnogo svakome ko odgovori :)

Ovo su pravi proizvodjaci peci i pretecih materijala za sve vrste grejanja
www.samot-kamini.com - kamini i kaljeve peci
www.dvakalja.com - kaljeve peci
www.samot.rs - samotni materijali
 
Ova druga peć na slici mi se svidja.
Ali sve zavisi kolika je soba, kakva je klima i sl.

Svakako je najbolje kupti ALFU da kotlom sa parno grijanje,
na koju možete i kasnije dodati radijatore.

Još bolje je solarno grijanje, na šta opet utiče geografska širina
i broj sunčanih dana u godini.

U najboljoj varijanti Alfa sa kotlom
koga će zagrevati solarna energija.
Jednom uložite i rešili ste problem za stalno.
 
Poslednja izmena:

Back
Top