Parovi (Coupling)

Tipkaros

Aktivan član
Poruka
1.471
Od ponedeljka 19.04.2004. svakog radnog dana na B92 u terminu od 18:00 ponovo ce se emitovati serija Parovi. Bice emitovana cela prva sezona (toliko bar ja znam) sto je 22 epizode cini mi se. To je Britanska serija u stilu Prijatelja, ali sa smislom za humor. Dakle ko nije do sada gledao (bila je vec na Kosavi i na B92) neka gleda, smejace se verujte mi.
 
Zar nisu nabavili nove epizode?

Malo je bez veze da naprasno prekidaju nove epizode Holbija, da bi reprizirali stare Parova.
Bolje da repriziraju Holbi od pocetka kad je bila super ekipa na okupu.

U svakom slucaju Parovi su stvarno jedna od najsmesnijih serija svih vremena. U zadnjih par godina jedino je Doktor Beker prisao blizu ovoj seriji, tako da je takodje preporucujem svima koji je nisu ranije gledali.
 
Gledao sam veceras epizodu sa Emiliom Fox i plakao od smeha. Ne mogu da verujem kako dobra serija. Gledao sam sve epizode x puta i opet me nasmeju.

A tek ne mogu da verujem da o ovakvoj seriji postoji samo jedna tema na kojoj niko nista nije napisao 5 godina. U soku sam totalnom.

Bar da predstavimo seriju kako treba...
 
Coupling je humoristicka serija. Kad kazem humoristicka - to je cisto reda radi da bi je svrstali u neku kategoriju. Coupling je prevazisao taj okvir - smesna, simpaticna - ovo je jednostavno urnebesno smesna serija. :D

http://www.imdb.com/title/tt0237123/
http://en.wikipedia.org/wiki/Coupling_(UK_TV_series)

Osnovna postavka lici pomalo na Friends. 6 prijatelja - 3 muskarca, 3 zene, neki od njih su u vezi, neki su to bili... Ima nekih slicnosti, ali su teme potpuno drugacije.

Snimljene su samo 4 sezone ove serije (28 epizoda). Trenutno se prikazuje na nekoliko kanala kod nas - Fox life, Ultra...

Red bi bio da predstavimo junake ove serije.

21424976.jpg



Jane (Gina Bellman), Susan (Sarah Alexander), Steve (Jack Davenport), Patrick (Ben Miles), Jeff (Richard Coyle), Sally (Kate Isitt).

U poslednjoj sezoni umesto Jeffa tu je novi lik Oliver. Povremeno im se pridruzuju i drugi poput Emilie Fox (Unconditional Sex) koju sam vec pomenuo, Alison King (The Man With Two Legs) i Elizabeth Marmur (Inferno) - to su mozda i najbolje epizode. Mada kao sto sam vec rekao u jednom od ranijih postova ovde nema losih epizoda. :ok:

Amerikanci su napravili i svoju verziju serije - Coupling US.

http://www.imdb.com/title/tt0338592/

Ali naravno ovo nije ni blizu originala. Moze sve da se iskopira i situacije i dijalozi, ali talenat glumaca iz originalne serije ne moze. :)

Nadam se da ce vam moja preporuka i ocena 9,2 na imdb-u biti dovoljan razlog da pogledate ovu seriju... :ok:
 
Poslednja izmena:
Dobra je. Meni je super i kad Jeffa muvaju Emilia Fox i Alison King.

Sa Alison King je ona epizoda kad se Jeff pravi da nema nogu. To je urnebas. Kako ono bese "imam kljuceve od raja i jednu nogu previse". :D

A sa Emilom kad ga ona muva u kaficu, dok mu Suzan, Sally i Stiv govore preko mobilnog telefona sta da radi. Kad Suzan trazi od Stiva da objasni Jeffu kako da odbije ponudu za sex bez obaveza, jer i on ima devojku. A Stiv mu kaze "Don't do it Jeff. It might be a trick." :D:D:D
 

Back
Top