Kontra

Feelgooood

Iskusan
Poruka
5.306
Ukoliko ste stalan/a posetilac/posetiteljka foruma, do sada ste sigurno primetili da uvek postoji "dežurni kontraš" :lol: Koji god da su razlozi...
Kako u životu reagujete na kontraše, pogotovo one neargumentovane? Da li dopuštate da vas uvuku u
raspravu ili reagujete po onoj "pas laje, vetar nosi" ?

Poznajem osobu koja vazda ima nešto protiv, uvek suprotne argumente (neosnovane), ako pokazujete
nešto crno, ubiće se od dokazivanja da je to belo, u najmanju ruku sivo... to je prilično izluđujuće, barem meni.. A vama?
 
Najinteresantnije u svemu je to sto za sve u zivotu uvek i postoji ono za i protiv.
Dakle, nije tesko kontrirati.
Ja licno volim dobru argumentovanu diskusiju. Kontriranje nam pomaze da vidimo i onu drugu stranu necega.
 
Najinteresantnije u svemu je to sto za sve u zivotu uvek i postoji ono za i protiv.
Dakle, nije tesko kontrirati.
Ja licno volim dobru argumentovanu diskusiju. Kontriranje nam pomaze da vidimo i onu drugu stranu necega.

Odlično je kada je diskusija argumentovana, ali mislila sam na onu drugu...
Znaš kada je neko ubeđen da je uvek u pravu, i da mora da se razlikuje od drugih pa i sam ne veruje u ono što govori.. Ali je bitno da je drugačije...
 
Имам у колективу такву особу, обавезно контрира, неаргументовано.

Некад се качим, једина, јер је свима занимљив, мисле да је искрен.
Што је најцрње, уради увек супротно од оног што прича, а ,,поведе'' за собом силан свет.
То, ипак, говори о људима који му се диве због те особине.

Често му само кажем да га добро познајем, да знам да му је циљ само да ,,уврти'' народ.
Он заћути.
Мени ретко контрира, не може да ,,изађе на крај'' са мном.

( Сад се ја, као, хвалим)
 
Aha, to su oni koji kontriraju da bi bili primeceni. To je nesto drugo. Oni su zanimljivi za posmatranje.
Treba im reci da su u pravu da vidimo sta ce onda. Zamisli da ti i tu kontriraju...:)
To bi bilo nesto.
 
Pa svaka tema moze da se gleda iz vise uglova.
Ako neko kaze da je dobro ako si skot prema ljudima,ja mogu da nadjem 1000 razloga zasto jeste i 1000 zasto nije.
Tako da nije tesko biti kontras. :)
 
Rodjena sam da budem kontraš...
Ja zivim tako sve kontra...Kad svi spavaju ja sam budna, kad su svi gladni meni se ne ruča, kad bi da gledaju tv ja bi u bioskop, kad bi da gledaju tragediju, ja bi komediju...uvek sam antiprotivna...

Ali ....kontra mi pomaze da razmisljam , da ne prihvatim tudje ideje kao jedine i ispravne, da posmatram stvari iz razlicitih uglova, da ispitam svoje mogucnosti za argumentovanjem, svoje debatske sposobnosti, da širim svoje vidike.

Trazim da cujem zasto neko tako misli i glasno kazem sta ja mislim, uz to da prihvatam tudje misljenje ako mislim ili se pokaze da je realno i ispravno. Znam da kazem ok u pravu si, a znam i da teram svoje dok ne isteram.

Nije kontra nuzno negativna ako postoji elementarno vaspitanje medju ljudima.
Kada toga nema , kontras je neko ko je nevaspitan, drzak , bucan, nasilan...
Takve izbegavam .
Sa njima ni ne zapocinjem razgovor.
 
Poslednja izmena:
Али, за добру дискусију, добро је саслушати контра - аргументе.
Но, разумела сам да је тема баш о онима који неаргументовано контрирају.
 
Ali ....kontra mi pomaze da razmisljam , da ne prihvatim tudje ideje kao jedine i ispravne, da posmatram stvari iz razlicitih uglova, da ispitam svoje mogucnosti za argumentovanjem, svoje debatske sposobnosti, da širim svoje vidike.

Tacno.
Ali tipican kontras ovde na forumu je najcesce najobicniji namcor koji bi samo nesto da gundja,
proziva i spusta druge,pogotovo ako se zakaci za neku odredjenu osobu,
a ne da siri vidike :D
 
U normalnim, civilizovanim okolnostima, kontra je pokretač svega...i sve dok je razumno-opravdane kontre, biće i napretka...no, ima i kontraša, glupih ljudi, koji, ne znajući kako da se dokažu, nažalost, od kontre prave nešto negativno...
 
Ja to zovem fiktivno pravo...to je ono kad su principijelno u pravu ali konkretno NE..
onda se oni drze toga naravno sa bezveznim argumentima ili bez njih...
e..da i svaku recenicu ..sta god da kazesh cak i kad te ponavljaju oni pocinju sa...NE .
To su takozvani NE.. ljudi..
Meni licno ne smetaju ..oni su bezopasni...mada ponekad dosadni...pa tad ni ne obracam paznju...
ima mnogo opasnijih...Oni stu uvek i svima govore da su upravu ...oni bez stava tj. sa tudjim stavovima...e takvi me zeshce nerviraju...
 
A jel znate da nije lepo otvarati teme o drugim forumasima...:hahaha:

Salu nastranu...nije kontriranje ako nekome zelis da pokazes i iskazes svoj stav koji se razlikuje od stava sagovornika...daleko od toga, da nisam otvorena za sugestije i savete, ali ne zelim da prihvatim tudje kao nuzno dobro i ispravno, a da taj nece da CUJE i SHVATI ili se POTRUDI da shvati ono sta ja pricam, i jos ako dodamo da recimo nije kompetentna ta osoba u tom razgovoru...uzas. Tu nema ni konverzacije, ni kontriranja...tu je provalija.
Bila je nedavno tema o predrasudama...rekla sam svoje misljenje, svoj stav na zadatu temu, ali nisam polemisala na istoj...ne bi bilo u redu da miniram nesto sto meni nije odgovaralo, a drugima jeste i da ubedjujem kako sam ispravna ja, a ne oni...a mogli smo se raspravljati jos 10 dana....kome to treba?

Opet, ispravljaati krive Drine je veoma nezahvalan posao...tako da, nadovezala bih se na temu o raspravljanju...i dodoala svoj komentar i ovde....
 
Ukoliko ste stalan/a posetilac/posetiteljka foruma, do sada ste sigurno primetili da uvek postoji "dežurni kontraš" :lol: Koji god da su razlozi...
Kako u životu reagujete na kontraše, pogotovo one neargumentovane? Da li dopuštate da vas uvuku u
raspravu ili reagujete po onoj "pas laje, vetar nosi" ?

Poznajem osobu koja vazda ima nešto protiv, uvek suprotne argumente (neosnovane), ako pokazujete
nešto crno, ubiće se od dokazivanja da je to belo, u najmanju ruku sivo... to je prilično izluđujuće, barem meni.. A vama?

Недавно добих комплимент да бих била добар адвокат убицама, оним неодбрањивим....и да бих се сигурно здушно здала у ту одбрану иако бих и сама мислила супротно.:mrgreen:

Наиме, када је нешто..(да се послужим твојим речником)...онако тамно сиво, а сви масовно почну да то представљају као црно, да црње не може бити - е ја онда кренем да доказујем да је то скоро па бело, тек сивкасто.:mrgreen::lol:
Не волим крајности, па то ти је!

Па, ваљда ме знате.:cool:
 
Tacno.
Ali tipican kontras ovde na forumu je najcesce najobicniji namcor koji bi samo nesto da gundja,
proziva i spusta druge,pogotovo ako se zakaci za neku odredjenu osobu,
a ne da siri vidike :D

Forum je specificna gomila, i cini mi se nije reper za pitanje o kontri !
Neko se tako dokazuje, neko prikazuje , neko trazi dlaku u jajetu, neko bi samo da se na nekome istrese al to nije kontra, to je deo forumskog sveta , deo te atmosfere...

Pamtim dane kad nije bilo tako i kad se na ovom forumu moglo dikutovati.
Nije bilo ni tad bajno ali nije bilo dezurnih manijaka da nam zagorcaju forumski zivot i ogade 99% tema.

Valjda je vazilo ako nemas sta pametno da kazes a ti onda cuti!
 
Недавно добих комплимент да бих била добар адвокат убицама, оним неодбрањивим....и да бих се сигурно здушно здала у ту одбрану иако бих и сама мислила супротно.:mrgreen:

Наиме, када је нешто..(да се послужим твојим речником)...онако тамно сиво, а сви масовно почну да то представљају као црно, да црње не може бити - е ја онда кренем да доказујем да је то скоро па бело, тек сивкасто.:mrgreen::lol:
Не волим крајности, па то ти је!

Па, ваљда ме знате.:cool:

ja ne bih voleo da me vi branite.. navukli biste i suduje i porotu i publiku protiv nas, pa bismo mogli da idemo u tri lepe
 

Back
Top