Sa plaže odveden u zatvor

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.849
Otišli smo na more u Crnu Goru da se odmorimo, ne pomišljajući da će nam se letovanje pretvoriti u noćnu moru. Mog muža Danijela Karajičića osumnjičili su da je opljačkao ženu u Sutomoru i strpali ga u zatvor, gde već sedam dana leži. Kunem se u sve na svetu da je nevin, na sve strane tražim pomoć, ali moje vapaje niko ne čuje, jadala se juče novinaru ,,Blica nedelje“ Danijelova supruga Snežana Marinković Karajičić.

Snezana-Marinkovic-ver.jpg


Danijel Karajičić (34), radnik ,,Pošte“ i poznati užički planinar od nedelje 7. septembra je iza zidina zatvora u Spužu kod Podgorice. Uhapšen je pod optužbom da je u Sutomoru pretukao i opljačkao ženu, zbog toga mu je određen pritvor, uprkos tvrdnjama supruge i još nekoliko svedoka da Danijel nema veze sa razbojništvom.
Danijel, Snežana i njihova trogodišnja ćerka Teodora, 1. septembra su otputovali u Sutomore i odseli u apartmanu meštanina Žarka Grkovića, u blizini plaže, nedaleko od hotela ,,Nikšić“. Prvih sedam dana letovanja, kaže Snežana, bio je odmor iz snova, koji se preko noći pretvorio u dramu.
- U subotu 6. septembra posetila nas je Adelina Adrović, naša kuma iz Podgorice, koja se isto veče vozom vratila kući, ali nam se sledećeg jutra ponovo pridružila. Proveli smo i nedelju zajedno, išli na večeru, posetili i skup motorista u Sutomoru. Bilo je vreme da se Adelina vrati kući, jer je u ponedeljak trebalo da radi, pa ju je moj Danijel ispratio na voz - priča Snežana.
Pošto se sa stanice vratio u apartman, nastavlja naša sagovornica, Danijel se odazvao pozivu gazde Grkovića i otišao u njegov stan koji se nalazi u istom objektu gde su Karajičići bili smešteni.
- Danijel je bio kod vlasnika apartmana negde do iza ponoći. Nije mu se spavalo pa je otišao da prošeta. Kupio je picu i pivo i seo na plažu da to pojede i popije. U tim trenucima plažom je naišla žena koja je uperila prst u njega i kazala mu: ,,Ti si opljačkao moju prijateljicu“. Danijel se nije obazirao na optužbe, kulturno je ispričao ženi da ga je pomešala s nekim, a onda je na plažu došao policajac. Saopštio mu je da je uhapšen i da mora da pođe u stanicu - priča Snežana.
U gluvo doba noći Snežana se probudila i videla da joj nema muža u sobi. Sati su prolazili, njegov telefon nije bio dostupan, a kroz njenu glavu su se morale crne slutnje. Tek u devet ujutro uspela je da čuje muža. Rekao je da je u policijskoj stanici u Baru i da ne zna za šta je optužen.
- Otišli smo u Bar i ja sam u policiji čula da je Danijel osumnjičen da je u nedelju oko 19.30 kod pošte u Sutomoru napao ženu, slomio joj nos i ukrao 230 evra. Ispričala sam da je to nemoguće jer smo u to vreme bili na večeri u jednom restoranu. Kasnije su istovetnu izjavu dali i konobar iz te kafane i kuma Adelina - kaže Danijelova supruga.
Istražni sudija je potom, nastavlja Snežana, dao nalog policiji da puste Danijela, kazao mu da je slobodan i da će ga tokom dana zvati da dođe po svoje isprave.
Misleći da je nesporazum rešen, Karajičići su se vratili u Sutomore, planirajući dalje svoje letovanje. Međutim, tek što im je kamen pao sa srca, u ponedeljak oko 16.30 na vrata apartmana je došla policija i uhapsila Danijela. Odvezli su ga pravo u Spuž, pod sumnjom da je ženi oteo 230 evra i naneo joj teške telesne povrede. Snežana je najpre angažovala jednog tamošnjeg advokata koji joj je tražio hiljadu evra samo da preuzme slučaj. Kada je čula njegovu cenu otkazala mu je punomoćje i pravnu zaštitu potražila u Užicu kod advokata Mihajla Krstića, koji je sa Snežanom juče otputovao u Crnu Goru.
- Očajni smo, noćima ne spavamo. Teodora stalno pita gde je tata i kad će doći. Da kod mene postoji i crv sumnje da je Danijel to uradio ćutala bih. Ali ne mogu, znam da je nevin, jer je taj ceo dan proveo sa mnom. Plašim se i za Danijelov status u „Pošti“, jer šta ako mu posle svega daju otkaz - jeca Snežana.

----------------

nisam cuo da se ovako nesto desilo u nekom drugom mestu/drzavi gde letuju Srbi?
 
Ако је затворен, то значи да је поступак кренуо, ако је поступак кренуо, то значи да неки доказ постоји.
Колики год да је јаз међи нама (Србија-Цг) неке норме морају да се поштују.

Осим ако и за ово нису добили одобрење од ''маме'' а све у циљу даљег прављења јаза.
Јер западу, у стари, и јесте циљ да Србин на Србина запуца.

Биће забавно ако ЦГ уђе у НАТО па онда њихове војнике пошаљу у мисију на Космет да пуцају на безочне Србе- ето- Србин на Србина!
И уопште није далека временски та могућност.
 

Back
Top