Civilna vojska i radni odnos

Mislim da ne mozes da budes zaposlen i istovremeno regularno radis. Sto znaci da mozes da radis samo na crno. I to je bolja opcija nego da ostanes bez posla, zamisli sta bi bilo da ides u pravu vojsku.
Cak sam ubedjen da ne mozes jer mi je skoro jedan poznanik rekao da je morao da da otkaz kad je krenuo u vojsku. Radio je u skoli kao predavac veronauke. Sigurno mi je rekao da im je ponudio da radi dzabe tih 9 meseci, samo da ne ostane bez posla. Ako nisu mogli da nadju resenje za tu situaciju koja bi odgovarala i jednoj i drugoj strani verovatno da ne moze da se radi.
Po meni, a iz iskustva sa mojom civilnom vojskom, najbolje ti je da se dogovoris sa poslodavcem da izlazis ranije sa posla, i odatle pravo u "armiju", pod uslovom da budes na mestu gde je moguce sluzenje popodne. Cinjenica je da ces da se extra cimas tih 9 meseci, ali ***, neka zrtva mora da se podnese.
 
Mislim da ne mozes da budes zaposlen i istovremeno regularno radis. Sto znaci da mozes da radis samo na crno. I to je bolja opcija nego da ostanes bez posla, zamisli sta bi bilo da ides u pravu vojsku.
Cak sam ubedjen da ne mozes jer mi je skoro jedan poznanik rekao da je morao da da otkaz kad je krenuo u vojsku. Radio je u skoli kao predavac veronauke. Sigurno mi je rekao da im je ponudio da radi dzabe tih 9 meseci, samo da ne ostane bez posla. Ako nisu mogli da nadju resenje za tu situaciju koja bi odgovarala i jednoj i drugoj strani verovatno da ne moze da se radi.
Po meni, a iz iskustva sa mojom civilnom vojskom, najbolje ti je da se dogovoris sa poslodavcem da izlazis ranije sa posla, i odatle pravo u "armiju", pod uslovom da budes na mestu gde je moguce sluzenje popodne. Cinjenica je da ces da se extra cimas tih 9 meseci, ali ***, neka zrtva mora da se podnese.
Po zakonu NE SMES da popijes otkaz dok si u vojsci. E sad ko hoce i da sluzi i da dobija platu, taj mora da radi na crno.
 
Zanima dali je moguce biti u civilnoj vojsci i biti zaposljen?Cuo sam da postoji neki poseban ugovor o radu.Ako neko zna nesto neka pise!

evo da ti pojasnim jer sam imao slicnu nedoumicu... ako radis u nekoj drzavnoj firmi, a nisi sluzio vojsku, oni ne mogu da ti daju otkaz. samo ti se stanje zamrzava, kao kad neka zena ode na porodiljsko.

e sad kod privatnika, kako se dogovoris... sve je do njega.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne mozes da budes zaposlen i istovremeno regularno radis. Sto znaci da mozes da radis samo na crno. I to je bolja opcija nego da ostanes bez posla, zamisli sta bi bilo da ides u pravu vojsku.
Cak sam ubedjen da ne mozes jer mi je skoro jedan poznanik rekao da je morao da da otkaz kad je krenuo u vojsku. Radio je u skoli kao predavac veronauke. Sigurno mi je rekao da im je ponudio da radi dzabe tih 9 meseci, samo da ne ostane bez posla. Ako nisu mogli da nadju resenje za tu situaciju koja bi odgovarala i jednoj i drugoj strani verovatno da ne moze da se radi.
Po meni, a iz iskustva sa mojom civilnom vojskom, najbolje ti je da se dogovoris sa poslodavcem da izlazis ranije sa posla, i odatle pravo u "armiju", pod uslovom da budes na mestu gde je moguce sluzenje popodne. Cinjenica je da ces da se extra cimas tih 9 meseci, ali ***, neka zrtva mora da se podnese.

zasto je tvoj poznanik morao da da otkaz zbog vojske... ja radim u skoli, i stanje ti se samo zamrzava na 6 ako ides redovnu ili 9 mesci ako ides civilno.
niko ne moze da te natera da das otkaz zbog vojske.
 
Ja radim u državnoj firmi,i dečko koji je radio po određenoj vrsti ugovora dobio je otkaz kad je otišao u vojsku...Odnosno,nisu mu produžili ugovor...Ako si u stalnom radnom odnosu to je već druga priča...
 
Poslednja izmena:
Opet ima primer iz firme gde je momak na tom radnom mestu gde je radio,služio i civilnu vojsku...Bio je u radnom odnosu preko omladinske zadruge...Raspitaj se malo...
Mislim da je fora da ako firma zna da si u vojsci ne sme da te drzi da radis ni po ugovoru ni preko omladinske, ni nikako. E sad ako das otkaz oni mogu da se prave da nisu znali, iako je i dalje nelegalno.
Inace od trenutka kad mu das vojni poziv ni privatnik ne sme da te otpusti a da ne napravi prekrsaj. Ali zato moze kad se vratis iz vojske :|
 
zasto je tvoj poznanik morao da da otkaz zbog vojske... ja radim u skoli, i stanje ti se samo zamrzava na 6 ako ides redovnu ili 9 mesci ako ides civilno.
niko ne moze da te natera da das otkaz zbog vojske.

Tad kad smo pricali nisam znao da po zakonu to nije izvodljivo, pa ga nisam pitao za detalje. Verovatno je dobio otkaz zbog sledeceg:

Ja radim u državnoj firmi,i dečko koji je radio po određenoj vrsti ugovora dobio je otkaz kad je otišao u vojsku...Odnosno,nisu mu produžili ugovor

S obzirom da je predavao veronauku koja je relativno skoro uvedena sigurno da nije bio primljen za stalno.
 
Jedno pitanje:
Podneo sam zahtev za civilno sluzenje vojnog roka samovoljno.
Predao sam sve neophodne papire, popunio iste i onda su mi urucili poziv da se javim u Rasku ulicu na nekakav razgovor. Zanima me kakva je to vrsta razgovora?
Pozdrav
 
Postoji mogucnost zaposljavanja na civilnom odsluzivanju vojnog roka
Ali to je samo ako imas vezu tamo gde odsluzujes svoj rok jedino tako mozes biti placen inace tesko

A da se ja pitam ta civilna nebi ni postojala to je po meni zakon koji naciju pretvara u nesamostalno odbrambenu silu sto zanci da nema sa cim da se brani posto em je pola civilna a od one ostale polovine 40 posto redovno sluzenje sto znaci da mi imamo samo 10 posto pravih vojnika koji su obucavani za vojnika
 
Caos ljudi.
Dobio sam poziv da se javim u vosjku, a planirao sam da sluzim civilno, pa me zanima da li ovo nesto komplikuje situaciju? Naime poziv je za jul mesece, a meni su rekli da mi je krajnji rok septembar...
Takodje me zanima, posto idem na doktorske studije na fakultetu koja je procedura da se prijavim da sluzim civilnu vojsku na fakultetu.
Hvala
 

Back
Top