Civilna vojska i radni odnos
Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Civilna vojska i radni odnos

Početnik
    Učlanjen
    04.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Civilna vojska i radni odnos

Zanima dali je moguce biti u civilnoj vojsci i biti zaposljen?Cuo sam da postoji neki poseban ugovor o radu.Ako neko zna nesto neka pise!

Zainteresovan član ivan24 (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: Civilna vojska i radni odnos

pravi termin za vujakliju: CIVILNA VOJSKA??????

Veoma poznat gazela (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    144

Ne mogu da verujem da je nekima tesko da idu u vojsku. E, bruka stvarno!
    Boj ne bije ljuto oruzje, vec boj bije srce u junaka!:@

Početnik
    Učlanjen
    10.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mislim da ne mozes da budes zaposlen i istovremeno regularno radis. Sto znaci da mozes da radis samo na crno. I to je bolja opcija nego da ostanes bez posla, zamisli sta bi bilo da ides u pravu vojsku.
    Cak sam ubedjen da ne mozes jer mi je skoro jedan poznanik rekao da je morao da da otkaz kad je krenuo u vojsku. Radio je u skoli kao predavac veronauke. Sigurno mi je rekao da im je ponudio da radi dzabe tih 9 meseci, samo da ne ostane bez posla. Ako nisu mogli da nadju resenje za tu situaciju koja bi odgovarala i jednoj i drugoj strani verovatno da ne moze da se radi.
    Po meni, a iz iskustva sa mojom civilnom vojskom, najbolje ti je da se dogovoris sa poslodavcem da izlazis ranije sa posla, i odatle pravo u "armiju", pod uslovom da budes na mestu gde je moguce sluzenje popodne. Cinjenica je da ces da se extra cimas tih 9 meseci, ali ***, neka zrtva mora da se podnese.

Aktivan član placenik (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio Woodoo Pogledaj poruku
    Mislim da ne mozes da budes zaposlen i istovremeno regularno radis. Sto znaci da mozes da radis samo na crno. I to je bolja opcija nego da ostanes bez posla, zamisli sta bi bilo da ides u pravu vojsku.
    Cak sam ubedjen da ne mozes jer mi je skoro jedan poznanik rekao da je morao da da otkaz kad je krenuo u vojsku. Radio je u skoli kao predavac veronauke. Sigurno mi je rekao da im je ponudio da radi dzabe tih 9 meseci, samo da ne ostane bez posla. Ako nisu mogli da nadju resenje za tu situaciju koja bi odgovarala i jednoj i drugoj strani verovatno da ne moze da se radi.
    Po meni, a iz iskustva sa mojom civilnom vojskom, najbolje ti je da se dogovoris sa poslodavcem da izlazis ranije sa posla, i odatle pravo u "armiju", pod uslovom da budes na mestu gde je moguce sluzenje popodne. Cinjenica je da ces da se extra cimas tih 9 meseci, ali ***, neka zrtva mora da se podnese.
    Po zakonu NE SMES da popijes otkaz dok si u vojsci. E sad ko hoce i da sluzi i da dobija platu, taj mora da radi na crno.

Aktivan član dejina811 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio office2007 Pogledaj poruku
    Zanima dali je moguce biti u civilnoj vojsci i biti zaposljen?Cuo sam da postoji neki poseban ugovor o radu.Ako neko zna nesto neka pise!
    evo da ti pojasnim jer sam imao slicnu nedoumicu... ako radis u nekoj drzavnoj firmi, a nisi sluzio vojsku, oni ne mogu da ti daju otkaz. samo ti se stanje zamrzava, kao kad neka zena ode na porodiljsko.

e sad kod privatnika, kako se dogovoris... sve je do njega.
    Poslednji put ažurirao/la dejina811 : 16.09.2008. u 10:58
    ...ja sam samo prolazio i neam` pooojma...

Aktivan član dejina811 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio Woodoo Pogledaj poruku
    zasto je tvoj poznanik morao da da otkaz zbog vojske... ja radim u skoli, i stanje ti se samo zamrzava na 6 ako ides redovnu ili 9 mesci ako ides civilno.
    niko ne moze da te natera da das otkaz zbog vojske.
    ...ja sam samo prolazio i neam` pooojma...

Zainteresovan član MAJAJ (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Ja radim u državnoj firmi,i dečko koji je radio po određenoj vrsti ugovora dobio je otkaz kad je otišao u vojsku...Odnosno,nisu mu produžili ugovor...Ako si u stalnom radnom odnosu to je već druga priča...
    Poslednji put ažurirao/la MAJAJ : 16.09.2008. u 13:00

Zainteresovan član MAJAJ (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Opet ima primer iz firme gde je momak na tom radnom mestu gde je radio,služio i civilnu vojsku...Bio je u radnom odnosu preko omladinske zadruge...Raspitaj se malo...

Aktivan član placenik (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio MAJAJ Pogledaj poruku
    Opet ima primer iz firme gde je momak na tom radnom mestu gde je radio,služio i civilnu vojsku...Bio je u radnom odnosu preko omladinske zadruge...Raspitaj se malo...
    Mislim da je fora da ako firma zna da si u vojsci ne sme da te drzi da radis ni po ugovoru ni preko omladinske, ni nikako. E sad ako das otkaz oni mogu da se prave da nisu znali, iako je i dalje nelegalno.
    Inace od trenutka kad mu das vojni poziv ni privatnik ne sme da te otpusti a da ne napravi prekrsaj. Ali zato moze kad se vratis iz vojske :|

Početnik
    Učlanjen
    04.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam cuo da moze da se napravi neki poseban ugovor o radu,ali ne znam gde to da proverim.

Početnik
    Učlanjen
    10.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dejina811 Pogledaj poruku
    zasto je tvoj poznanik morao da da otkaz zbog vojske... ja radim u skoli, i stanje ti se samo zamrzava na 6 ako ides redovnu ili 9 mesci ako ides civilno.
    niko ne moze da te natera da das otkaz zbog vojske.
    Tad kad smo pricali nisam znao da po zakonu to nije izvodljivo, pa ga nisam pitao za detalje. Verovatno je dobio otkaz zbog sledeceg:

Citat Original postavio MAJAJ Pogledaj poruku
    Ja radim u državnoj firmi,i dečko koji je radio po određenoj vrsti ugovora dobio je otkaz kad je otišao u vojsku...Odnosno,nisu mu produžili ugovor
    S obzirom da je predavao veronauku koja je relativno skoro uvedena sigurno da nije bio primljen za stalno.

Aktivan član Goku (avatar)
    Učlanjen
    26.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Jedno pitanje:
    Podneo sam zahtev za civilno sluzenje vojnog roka samovoljno.
    Predao sam sve neophodne papire, popunio iste i onda su mi urucili poziv da se javim u Rasku ulicu na nekakav razgovor. Zanima me kakva je to vrsta razgovora?
    Pozdrav

Domaćin
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

svi koji su u ''civilnoj vojsci'' su automatski u radnom odnosu! a sta rade ? rade drzavi o glavi ;-)

Početnik
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Postoji mogucnost zaposljavanja na civilnom odsluzivanju vojnog roka
    Ali to je samo ako imas vezu tamo gde odsluzujes svoj rok jedino tako mozes biti placen inace tesko

A da se ja pitam ta civilna nebi ni postojala to je po meni zakon koji naciju pretvara u nesamostalno odbrambenu silu sto zanci da nema sa cim da se brani posto em je pola civilna a od one ostale polovine 40 posto redovno sluzenje sto znaci da mi imamo samo 10 posto pravih vojnika koji su obucavani za vojnika

Početnik
    Učlanjen
    30.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up Re: Civilna vojska i radni odnos

Ako je kao predlog, onda je po mom skromnom misljenju izvanredan. Nema odnosno ne postoji poseban ugovor o radu po ovom pitanju.

Nov član
    Učlanjen
    26.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Caos ljudi.
    Dobio sam poziv da se javim u vosjku, a planirao sam da sluzim civilno, pa me zanima da li ovo nesto komplikuje situaciju? Naime poziv je za jul mesece, a meni su rekli da mi je krajnji rok septembar...
    Takodje me zanima, posto idem na doktorske studije na fakultetu koja je procedura da se prijavim da sluzim civilnu vojsku na fakultetu.
    Hvala

Aktivan član
    Učlanjen
    16.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Ako ste magistrirali i niste se raspitali kod svog mentora ili pravnika na faksu , vec ovde na forumu. Mislim da vam ne treba doktorat.

Aktivan član Ganci (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Civilna Vojska? kako to zvuci nenormalno poremeceno
    potpis je u redu

Slične teme

1. CIVILNA VOJSKA