FTN NOVI SAD molim vas javite se !
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: FTN NOVI SAD molim vas javite se !

sindjo
    Guest

Podrazumevano FTN NOVI SAD molim vas javite se !

molim vas javite se!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: FTN NOVI SAD molim vas javite se !

Citat Original postavio sindjo
    molim vas javite se!
    Dobili ste bakicu iz skriptarnice... Dekan je trenutno odsutan pozovite kasnije.

Kazi ko covek sta te znima?

Pozdrav,
    Tasa!

sindjo
    Guest

Podrazumevano Re: FTN NOVI SAD molim vas javite se !

pa zanima me sve o prijemnom na arhitekturi !
    mislim sve detaljno da mi objasnis ako moze!
    kako se polaze i to !
    i kakve su sanse da upisem ?
    hvala!

gorio
    Guest

Podrazumevano

najlakse ti je da nadjes predraga popovica iz surdulice, on ce te sigurno upisat,i ne trazi pare al ti casti nesto ako ces da uspes. inace imas na prijemni crtanje/to obaveyno uymes casove/ako je moguce kod arh.stud. onda matis malo i percepcija/to je da pogledas sliku na par min. i onda da crtas/pusti detalje/samo konture i formui ok.je./ono ravan/kosi krov/visoka/siroka/ritam ito. srecno. inace pedja21@yahoo.

Primećen član underwater (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2003.
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

kada sam ja polagao prijemni, polagala se matematika/crtanje/prostorna kompozicija...
    poslednjih nekoliko godina matematika je zamenjena testom opste kulture sa nekim bonus pitanjima koji pomalo lice na nacrtnu geometriju (test osecaja za prikaz 3D na papiru (2D)) ...

u principu, prostorna kompozicija je najbitnija (mislim da na tome najvise insistiraju, i ocenjuju rigoroznije nego crtanje), ali je ujedno i stvar koja se ne moze nauciti... kreativnost... ili je nosis u sebi, ili ne... bitno je samo da shvatis sta se trazi...
    slobodno crtanje... to je cisto stvar uvezbanosti, uzmes casove....
    a sto se tice ispita iz opste i arhitektonske kulture... jansona u ruke, i jos neke preporucene knjige (korbi, venturi...), mada poznavajuci ranka (glavnokomandujuci na NS arh, ne postoji pitanje koje se u startu moze iskljuciti...opsta kultura je ipak opsta kultura ))

inace, fakultet svake godine organizuje pripreme iz crtanja i prostorne kompozicije...

sto se tice bodovanja, 40 bodova nosi uspeh iz srednje skole, po 21 kompozicija i crtanje, i 18 test...

sto se tice broja prijavljeni/upisani....mislim da primaju 100 (ako nisu smanjili na 80, bilo je reci)...a prijavi se obicno oko 200....

Slične teme

1. Molim, ali molim Vas za pomoć!
    Autor Stars111 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.03.2008., 11:39
  2. Odgovora: 147
    Poslednja poruka: 02.09.2005., 12:02

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku