Hladnjak za PIV

Janko974

Zainteresovan član
Poruka
236
Pozdrav!Prelistao sam sve teme u vezi sa ovim mojim problemom na forumu "hardver",ali odgovor na moje pitanje nisam nasao:(.
Imam procesor prescot 571J(3,8GHZ) i na njemu BOX hladnjak.Kuciste mi je Cooler Master Centurion5,napajanje 550W Cooler Master.Komp je star oko 2godine i do sada sam ga redovno cistio(mislim na kuciste).U poslednje vreme kada igram bilo koju igricu pocinje nenirmalno da bruji i da dize temperaturu procesora do preko 65°,a graficke i preko 80°.Brzo se posle iskljucenja ígrica ili gledanja TV-a normalizuje,ali ipak mislim da to nije normalno(posto pre nije tako radio)-pa me interesuje da li neko zna kako najbezbolnije da resim problem sa pregrejavanjem procesora i Graficke?:

1.Novi hladnjak za procesor i za Graficku(ako je to koji do 60€ ukupno)

2.Novo Kuciste sa dodatnim hladnjakom od 120mm(kao turbina a model kucista je"Turbine Cooler) ispred i 80mm sa strane plus ova 2 odpozadi sto vec imam od po 80mm

3.novo napajanje.

EDIT: graficka je PNY Nvidia FX 4500(512Mb)Quadro - ako to uopste ima veze sa mojim problemom.Na njoj je isto fabricki kuler,a stara je oko 8 meseci.

Hvala vam unapred na odgovorima!!!
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao problem sa kompom,gasi se posle nekoliko minuta i kada ga ponovo uključim nema nikakvog obaveštenja zašto je to uradeo.
Pošto sam sumljao(i dalje) na hladnjak procesora mnogo se greje(procesor),kupio sam
LGA 775/AM2 OCZ Vandetta 2 CPU Cooler 12cm fan
Šta bi rekli o ovoj klimi!!
sadašnji kuler se drži za CPU sa tri "ruke",od četiri,nije valjda da mu to toliko znači.(ja sam slomio jednu)
Ili je problem napajanje imam ASUS 380W
Intel P4 3,40
2Gb Ram
8600GTS

Ili je zbog prašine?
 
Mogao si pitanje da postavis u temi koja je otvorena pre ove tvoje,a veoma je slicna.Nisi morao novu temu da otvaras.Ovako kako si ti ponovo otvorio istu temu-bojim se da necemo ni ti ni ja da dobijemo odgovore:confused:.
 
Hvala vam na tako brzim odgovorima.Znaci dobro je sto sam kupio kuciste,sada fale samo hladnjaci...napajanje kod kuma tera istu konfiguraciju bez problema.Doduse moje je staro vec 2 godine-taklo da je to -to.
Kada bi bili dobri i brzi kao do sada i da mi preporucite neke hladnjake za grafu i za procesor(nikada to do sada nisam kupovao-samo Box i original hladnjak )....Sacekacu sa napajanjem dok prve 2 stavke promenim,a ako ne pomaze-onda i napajanje;)
 
Hvala vam puno! Nasao sam sta mi treba.Kupio kuciste,ocistio napajanje,ocistio hladnjak i ventilator na grafickoj i kupio hladnjak za procesor(arctic cooling freezer 7pro).Temperatura napajanja ne prelazi 55°,graficke ide i do 65°(ali sa obzirom da radi na maksimumu detalja i AA -nije strasno) i sto je najbitnije procesor ne prelazi podnosljivih 55-60°(najbitnije da uopste ne urlice hladnjak na procesoru).
U svakom slucaju pomogle su mi vase sugestije i na tom sam vam veoma zahvalan!
 

Back
Top