KAKO BI VI ODGOVORILI

-car-

Početnik
Poruka
20
Zdravo drustvo.

Konkurisao sam za neki posao, poslao CV, a nakon toga sam dobio neki upitnik na koji treba da se odgovori i njima prosledi.

Pitanja su hipoteticka, pa bih zeleo da mi pomognete kako da odgovorim.


1.Došli ste na teren van svog mesta u kome zivite da fotografišete kuću klijenta radi veštačenja. Shvatate da nikoga nema kod kuće iako ste imali zakazanu posetu. Šta ćete uraditi?


2.Predali ste projekat na kome ste radili nekoliko dana i koji je prosleđen važnom klijentu. Po dolasku kući setili ste se da je moguće da ste napravili grešku, mada niste sigurni da li ste je na kraju ispravili ili ne. Koja je Vaša sledeća reakcija?


3.Došli ste u nadzornu posetu na gradilište i primetili krupnu grešku. Odmah pozivate vođu gradilišta da objasni o čemu se radi. On pred Vama poziva tim koji je radio taj deo i traži objašnjenje. Radnici počinju da se raspravljaju, prebacujući krivicu jedni na druge i u jednom trenutku dolazi i do fizičog nasrtaja. Šta ćete uraditi?


4.jaku glavobolju i malaksali ste, jedva ste dočekali da dođe kraj radnog vremena. Spremate se da krenete kući, dolazi neposredno nadređeni i traži da ostanete 2 sata duže zbog posla za koji Vi smatrate da ga možete i sutra obaviti. Koja je Vaša sledeća reakcija?


5.Koleginica sa kojom delite kancelariju je po prirodi veoma pričljiva, često Vas to ometa u radu. Šta ćete uraditi?


hvala unapred na pomoci.
 
Evo ja ću pokušati da ti pomognem nezvaničnim rečnikom pa ti posle to sroči zvanično:

1. U toku dogovora o poslu uzeti mobilni od klijenta i kad se desi ovako nešto pozvati ga na mob.

2. Pozvati klijenta telefonom i proveriti projekat.

3. Pokušati smiriti strasti a ako ipak dodje do većeg okršaja tražiti asistenciju policije.

A na 4. i 5. ću da ti odgovorim malo šaljivo. :D

4. Zamolio bi ga da taj posao odložimo za sutra a ako to ne upali pripretio bi mu PODNOŠENJEM OSTAVKE ! :)

5. Ja bi pričao još više od nje ili bi glasno pevao. Rekao bi joj BOOOOOOOOORIIIING a ako ovo sve ne upali zalepio bi joj lepljivu traku preko usta.

Xexexe.
 
Zdravo drustvo.

Konkurisao sam za neki posao, poslao CV, a nakon toga sam dobio neki upitnik na koji treba da se odgovori i njima prosledi.

Pitanja su hipoteticka, pa bih zeleo da mi pomognete kako da odgovorim.


1.Došli ste na teren van svog mesta u kome zivite da fotografišete kuću klijenta radi veštačenja. Shvatate da nikoga nema kod kuće iako ste imali zakazanu posetu. Šta ćete uraditi?


2.Predali ste projekat na kome ste radili nekoliko dana i koji je prosleđen važnom klijentu. Po dolasku kući setili ste se da je moguće da ste napravili grešku, mada niste sigurni da li ste je na kraju ispravili ili ne. Koja je Vaša sledeća reakcija?


3.Došli ste u nadzornu posetu na gradilište i primetili krupnu grešku. Odmah pozivate vođu gradilišta da objasni o čemu se radi. On pred Vama poziva tim koji je radio taj deo i traži objašnjenje. Radnici počinju da se raspravljaju, prebacujući krivicu jedni na druge i u jednom trenutku dolazi i do fizičog nasrtaja. Šta ćete uraditi?


4.jaku glavobolju i malaksali ste, jedva ste dočekali da dođe kraj radnog vremena. Spremate se da krenete kući, dolazi neposredno nadređeni i traži da ostanete 2 sata duže zbog posla za koji Vi smatrate da ga možete i sutra obaviti. Koja je Vaša sledeća reakcija?


5.Koleginica sa kojom delite kancelariju je po prirodi veoma pričljiva, često Vas to ometa u radu. Šta ćete uraditi?


hvala unapred na pomoci.

ajd da ja probam
pod 1 sacekacete odredjeno vreme i pozvati klijenta na mobilni.
jer se podrazumeva kada nesto dogovarate da uzmete kontakt telefon.

pod 2 vraticete se u firmu i proveriti vasu kopiju projekta jer se opet podrazumeva da imate i svoju kopiju projekta ako je on vazan.Ukoliko postoji greska reci cete klijentu da postoji greska tu i tu i da ce dobiti ispravku vrlo brzo.

pod 3 razdvojicete one koji se fizicki razracunavaju i sutradan cete predloziti direktoru da svi oni koji su ucestvovali u tuci dobiju otkaz zbog tuce a sef gradilista bude kaznjen srazmerno propustu otkaz odbijanje od plate i sl,zavisi od odluku direktora,jer je ipak on zaduzen za to gradiliste drugo nema on da zove radnike da vama objasnjavaju sta se desilo nego on treba da vidi sa radnicima sta se desilo i vama da prenese,jer niste vi pitali radnike nego njega.

pod 4 reci cete sefu da zbog jake glavobolje da ste zabrinuti da necete moci najkvalitetnije da zavrsite taj posao i da se bojite da cete negde pogresiti ali da obecavate da cete ga zavrsiti kao prvu stvar sutra ujutru.

pod 5 ako ne pomogne to da joj kazete da vas to ometa u radu,nemojte ulaziti u pricu sa njom nakon nekog vremena videce i sama da prica sa zidovima ili sama sa sobom i prestace.

Probaj sa ovim odgovorima ili ih malo preformulisi mislim da sam ti i odgovorio na ono sta je pisac hteo da kaze ili zasto su postavljali takva pitanja,ako ne znas sta je pisac hteo da kaze slobodno pitaj objasnicu ti svako od njih cak i zbog cega su bas ta pitanja postavljena.
 
1. Ako sam sigurna da nikog nema...ja bih slikala sa spoljne strane.
Ponela bih sa sobom sve moguce brojeve i kontakte koji su vezani za tu kucu i ljude koji zive u njoj.
Znaci i brojeve telefona sa posla i imena i adrese firmi gde rade...sve zivo...
Otisla bih do komsija i do obliznje radnje da proverim da nisu tamo.
Ako se ne bi bas nigde javljali ako nisu ni u radnji
Verovatno bih slikala sta se da videti i nadala se nekom znaku da ce se pojaviti "od negde"

2.Vratila bih se u kancelariju proverila na p.c kopiju originalnog primerka i pogleda da li greska ispravljena ili nije.Ukoliko nije a vec je projekat "otputovao".
Zvala bih osobu kod koje se nalazi...
Zavisi..ako postoji mogucnost da je negde "na putu "tipa sekretarice isl.odmah bi je nazvala u nadi da radi prekovremeno.Ako radi logicno da bih je odmah zamolila da me saceka da uzmem projekat da ga u toku noci doteram i da joj isti donesem na posao ujutru 5 min.pred ulazak u zgradu.
Ako je vec stiglo kod "zverke "onda bih se trudila da dobijem kontakt i da ga nazovem ako ne onda bih se pojavila u njegovoj kancelariji sa osmehom "od uva do uva"i ljubazno ga zamolila da pogledam jos jednom isti da budem 100% sigurna.I onda bih slozila pricu kako je doslo da zabune i kako je ovaj novi projekt pravi
A ako je u pitanju velika razdaljina i ako je jedini konatakt telefon ili mail sa sekretaricom isto a sa "zverkom" 100% sarm u akciji ... i izvinula bi se putem mail a poslala neku zahvalnicu i poslala prvi projekat

3
.Prvo ne bih dozvolila da dodje do toga sef gradilista bi bio odgovoran a kad bi i doslo obojici bi zapretila da ce dobiti otkaz ili da ce im biti odbijeno od plate.Smirila bi ih i onda im rekla da rade preko vremena dok god to ne isprave a sef bi definitvno imao problem sa manjkom plate.
4.Ja bih ostala i ta 2 sata pila kafu ili lekove ili nesto...samo to da prezivim i obavim (verovatno bi zatvorila oci skoncentrisala se na to i odradila )sutra bih za svaki slucaj prekontrolisala.
5.Verovatno bih joj kroz salu ili prijateljski rekla da manje prica da me dekoncentrise ili bih joj kroz salu uvela "pravila"casakanja.
 
Poslednja izmena:
Zdravo drustvo.

Konkurisao sam za neki posao, poslao CV, a nakon toga sam dobio neki upitnik na koji treba da se odgovori i njima prosledi.
Pitanja su hipoteticka, pa bih zeleo da mi pomognete kako da odgovorim.

1.Došli ste na teren van svog mesta u kome zivite da fotografišete kuću klijenta radi veštačenja. Shvatate da nikoga nema kod kuće iako ste imali zakazanu posetu. Šta ćete uraditi?
2.Predali ste projekat na kome ste radili nekoliko dana i koji je prosleđen važnom klijentu. Po dolasku kući setili ste se da je moguće da ste napravili grešku, mada niste sigurni da li ste je na kraju ispravili ili ne. Koja je Vaša sledeća reakcija?
3.Došli ste u nadzornu posetu na gradilište i primetili krupnu grešku. Odmah pozivate vođu gradilišta da objasni o čemu se radi. On pred Vama poziva tim koji je radio taj deo i traži objašnjenje. Radnici počinju da se raspravljaju, prebacujući krivicu jedni na druge i u jednom trenutku dolazi i do fizičog nasrtaja. Šta ćete uraditi?
4.jaku glavobolju i malaksali ste, jedva ste dočekali da dođe kraj radnog vremena. Spremate se da krenete kući, dolazi neposredno nadređeni i traži da ostanete 2 sata duže zbog posla za koji Vi smatrate da ga možete i sutra obaviti. Koja je Vaša sledeća reakcija?
5.Koleginica sa kojom delite kancelariju je po prirodi veoma pričljiva, često Vas to ometa u radu. Šta ćete uraditi?

hvala unapred na pomoci.


Odgovoriću ti, možda ti i pomogne, ali imaj na umu da njih interesuje tvoj stav, i tvoja ličnost, i da tu nema tačnih ili pogrešnih odgovora, oni samo hoće da znaju da li ti kao ličnost odgovaraš za taj posao.

1.Fotografisala kuću spolja, proverila kada najkasnije moram krenuti nazad, otišla u najbliži kafić i sačekala koliko mi je to moguće, pa pokušala kasnije da obavim posao.
2.Smesta bih nazvala tog važnog klijenta i rekla mu da moram proveriti da li mi je sekretarica spremila pravi prijekat, ili onaj u kojem mi se potkrala greška.
3.Zahtevala od nadzornika da ih rastavi. Ako postoji obezbeđenje, pozvala njih. Kada se razdvoje, objasnila im da se zbog takvih stvari gubi posao ( i zbog krupnih grešaka i zbog fizičkih nasrtaja) i prešla odmah na dogovor sa nadzornikom kako da se stvar što brže dovede u red.
4.Pitala bih nadređenog da li je moguće da se posao ostsvi za sutra, pošto sam u takvom stanju da je moguće da napravim grešku, ali ako on insistira, popila bih tabletu protiv glavobolje, i odradila to. Ukoliko sam početnik, ili znam da šef ne trpi protivurečenja ili odlaganja, samo bih rekla: "u redu" i uradila posao.
5. Pričljivoj koleginici bih rekla da nisam u stanju da je slušam sa pažnjom dok radim, ali da ću rado popričati sa njom u pauzi.
 
Poslednja izmena:
Zdravo drustvo.

Konkurisao sam za neki posao, poslao CV, a nakon toga sam dobio neki upitnik na koji treba da se odgovori i njima prosledi.

Pitanja su hipoteticka, pa bih zeleo da mi pomognete kako da odgovorim.


1.Došli ste na teren van svog mesta u kome zivite da fotografišete kuću klijenta radi veštačenja. Shvatate da nikoga nema kod kuće iako ste imali zakazanu posetu. Šta ćete uraditi?


2.Predali ste projekat na kome ste radili nekoliko dana i koji je prosleđen važnom klijentu. Po dolasku kući setili ste se da je moguće da ste napravili grešku, mada niste sigurni da li ste je na kraju ispravili ili ne. Koja je Vaša sledeća reakcija?


3.Došli ste u nadzornu posetu na gradilište i primetili krupnu grešku. Odmah pozivate vođu gradilišta da objasni o čemu se radi. On pred Vama poziva tim koji je radio taj deo i traži objašnjenje. Radnici počinju da se raspravljaju, prebacujući krivicu jedni na druge i u jednom trenutku dolazi i do fizičog nasrtaja. Šta ćete uraditi?


4.jaku glavobolju i malaksali ste, jedva ste dočekali da dođe kraj radnog vremena. Spremate se da krenete kući, dolazi neposredno nadređeni i traži da ostanete 2 sata duže zbog posla za koji Vi smatrate da ga možete i sutra obaviti. Koja je Vaša sledeća reakcija?


5.Koleginica sa kojom delite kancelariju je po prirodi veoma pričljiva, često Vas to ometa u radu. Šta ćete uraditi?


hvala unapred na pomoci.

1. posto sam van svog mesta, i posto je u pitanju klijent, nasao bih smestaj u tom gradu(u slucaju da ga je nemoguce kontaktirati telefonom), te ga sacekao......Te troskove bih obracunao u cenu usluge koju obavljam za njega.
2.Ne bih uradio nista, u odnosu na klijenta, ali bih nadredjene odmah upoznao sa time da projekat mozda sadrzi gresku.
Kako je u pitanju vazan klijent, nikako ne bih dozvolio da ijednog trenutka pomisli da je nevazan, i da smo povrsno radili posao.
Ako bih vec morao(po naredbi nadredjenih), izgovorio bih se nekim novim dogadjajem, koji je uticao na tacnost projekta.
3.Kaznio bih sefa gradilista za propust, ali nasamo, bez prisustva radnika(jedini krivac je on.Radnici ne mogu biti krivi, ako je on taj koji je odgovoran).
I naravno nalozio da se greska odmah ispravi.
4.Reci cu da sam iscrpljen i da me boli glava, te da smatram da bih posao mnogo kvalitatnije obavio sutradan.
5.Ako to utice na moj ucinak na poslu, onda bih prvo recimo, zakacio natpis : "cutanje je zlato".
Ako ni to ne pomogne, onda bih joj sasvim jasno skrenuo paznju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top