5 bioskopa, koncertna dvorana, galerija, kafe, knjizara... (Niš)
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 54

Tema: 5 bioskopa, koncertna dvorana, galerija, kafe, knjizara... (Niš)

Zainteresovan član Cosmic babe (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano 5 bioskopa, koncertna dvorana, galerija, kafe, knjizara... (Niš)

Emir Kusturica uskoro počinje sa izgradnjom multikompleksa u Nisu koji će sadržati koncertne sale, bioskope, knjižare, galerije... Ukoliko sve ide po planu, mozemo da uživamo u njemu već sledeće godine.
    Firma “Rasta internacional” poznatog reditelja Emira Kusturice zainteresovana je da u Nišu, na Keju Kola srpskih sestara, na mestu privremenog gradskog parkinga, izgradi multikompleksni kulturni centar. Zgrada na oko 3.000 kvadrata imala bi od tri do pet bioskopskih sala, koncertnu dvoranu, knjižaru, galeriju, kafe, restoran i manji hotel, a prostor bi bio zakupljen na 99 godina. Kusturica je izabrao ovo mesto kraj Nišave krajem avgusta, a prethodno je još u aprilu njegova supruga po Nišu “merkala” pogodnu lokaciju.
    Kusturica je najavio da bi slične centre gradio i u Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu, Čačku i Valjevu.

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: 5 bioskopa, koncertna dvorana, galerija, kafe, knjizara...

Zanimljivo.
    Čiste ruke
    Hladna glava
    I vatreno srce

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Ne razumem, da li su zainteresovani i voleli bi da dobiju taj prostor na korišćenje ili su već završili posao sa gradom i sad samo treba da počnu da grade. Ako je u pitanju ovo prvo, nešto me ne greje sunce da ćemo da dobijemo prostor za kulturu. Ako je drugo, onda super. Pozdravljam.

Početnik
    Učlanjen
    02.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

bio kusta, video prostor, dopao mu se...

Domaćin
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    69

Tamo nema 3.000 kvadrata,parking je dosta manji od toga...
    ...Iznad mene tuđa je volja.Hoću da skočim,
    to su nedostupna polja,visine, širine,...

Zainteresovan član mmaallaa (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

ako parking nema 3000m2 znaci zgrada ce biti na nekoliko spratova

Učlanjen
    24.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Ljudi, daj sta das! Ne mogu da verujem da ovaj nas grad nema bioskop...Necu o tome da razmisljam. Uvek se iznerviram. Mnogo. tkacio:
    Svi su bioskopi radili i svi su imali svoju publiku. Cak sam skoro cula da je i kod skole Njegos bio nekada bioskop. Sada je F.Moris sredio neku koncertnu salu tu.
    Jedva cekam da krenu sa radovima, ako ne mozemo da se parkiramo besplatno da bar imamo azil, a grand generacije neka izvole u kafane i folkoteke
    Looking forward toooooo

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Ideja je super. To bi bilo fenomenalno. Ja se jedino plašim da ne ispadne kao sa npr.Zamparinijem, žao nam je ali ništa od posla idite i nosite svoju dobru ideju negde drugde, mi smo ovde baš zadovoljni, pa da onda moramo u bioskop u recimo, Leskovac ili Aleksinac ili Svljig.
    A to što nemamo bioskop to je jedna sramota za ceo grad. Ej, grad, a nema bioskop. Užas.
    Čitala sam u novinama da radnici Niš filma imaju pravo da prodaju opremu i valjda bioskopske hale, da li sve ili samo Vilin grad, da bi naplatili plate. Kao radili 3 godine a nisu primali plate i sad će oni to da stave na licitaciju i da prostor u glavnoj ulici kupi neko će tu da otvori još jedan Maxi ili ne znam ni ja šta.

Učlanjen
    29.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Ako se otvori maxi ili neki supermarket tog ranga onda neka sve ide u propast! Zasto bi iko isao u bioskop kada se svi filmovi i pre premijere mogu pogledati kod kuce na svom racunaru? Da je grad tj. ljudfi koji zive u ovom gradu su zeljni premijera folmova, gledanja na velikom platnu, a za to je pokazivac realan filmski susreti, od otvaranja pa dfo zatvaranja svake veceri je bila puna pozornica... Tako da nadam se da ce biti nesto od tog projekta, jer nam fale kulturni dogadjaji...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Da zakukamo gradonačelniku da nam nisu potrebni tržni centri i mega marketi, nego bioskopi, galerije, pozorišta... Možda nas i posluša.

Učlanjen
    24.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Ja ne mogu da se nacudim koliko prodavnica ima ovaj grad! Butika!? Nebrojano....i svi rade....a kao niko nema novac, sve sama puka sirotinja...

Učlanjen
    29.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

A da li ste primetili koliko banaka se samo otvorilo novih?
    Jeste sirotinja, vecina zivi od kartica i kredita

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Švajcarci pa mi .
    A i šta će nama bioskop kad te pare lepo možemo da potrošimo u šopingu. Ko je ovde još video vajde od toga što je kulturan i fin.

Početnik
    Učlanjen
    02.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ionako ne mozes platiti karticom u biskopu....

Učlanjen
    29.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

ko zna kako je sada ne bi me cudilo da i to uvedu...

Učlanjen
    24.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Ma, neka nama Kusturica otvori ovo, pa posle ko hoce ide u u bioskop i galeriju, pa na neki kapucino uz dobar magazin a ko nece, ne mora!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Slažem se, samo da dodjemo do toga da se prvo njemu odobri gradnja, pa da onda izgradi centar,pa nek ide ko hoće

Učlanjen
    29.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Ja se iskreno nadam tome, ne znam da li ste culi, ali u planu je izgradnja sajmista u Nisu, na mestu sadasnjeg Nis ekspresa, kod Toplane bi trebalo da bude, po urbanistickom planu, do kraja godine tesko da ce da se pocne sa izgrasnjom, ali vazno da imaju u planu i to..

Početnik
    Učlanjen
    02.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

na mestu nis-expresa dolazi delta city, nis-expres se seli u pixiland, a sajmiste ce biti negde izmedju ledene stene i 9.maja...mada...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Čula sam da se Kusta nešto svadja sa poslovnim partnerima koji bi ušli sa njim u dil za gradnju. Ne znam koliko je tačno, ali sudeći po izvoru, jeste. E sad ne znam da li je to sitno neslaganje ili je ozbiljno. Videćemo.

Učlanjen
    29.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio asdf-jklč Pogledaj poruku
    Čula sam da se Kusta nešto svadja sa poslovnim partnerima koji bi ušli sa njim u dil za gradnju. Ne znam koliko je tačno, ali sudeći po izvoru, jeste. E sad ne znam da li je to sitno neslaganje ili je ozbiljno. Videćemo.
    I ja sam nacula nesto slicno ...

Iskusan
    Učlanjen
    12.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    232

Mislite na ovo?
    http://www.blic.rs/drustvo.php?id=57271

Protiv Kusturice digla se kuka i motika
    http://www.blic.rs/drustvo.php?id=56666

Zainteresovan član srbamanNIS (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

valjda ce da bude toga, grad malo manje od 300 000 stanovnika a ima samo 1 bioskop u kome se daje po 1 film i to ko zna od kad...

Učlanjen
    24.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Nama kada neko nesto pokloni, mi kazemo ne, hvala....
    PRIMER:
    Ne znam da li znate da je British Council iz Bg-a poslao knjige, dvd-ije, kompjutere i jos puno toga za Novi Sad i Nis. Biblioteka u Bg-u vise ne postoji. Pitate se gde je to sad sve? U kutijama, u podrumu u biblioteci, jer grad nema prostor. I tako dok hiljade knjiga i kompjuteri `vataju budju, mi i dalje tvrdimo `da nismo provincija`....
    A primera je mnogo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Pa jeste. Naša biblioteka inače ima i prostor u Jeronimovoj ulici, koji je neko svešteno lice ostavilo kao legar gradu za Narodnu biblioteku. E, sad, u tu zgradu su 48, recimo useljene razne porodice koje nisu imali gde da smeste jer su im u ratu isporušene kuće. Kad su ih jednom tu smestili više ih nisu ni selili i ti su ljudi tužili da im se prizna pravo da otkupe taj prostor, što je sud dozvolio... I tako...
    A kad čovek malo bolje razmisli... šta će nama kultura, jel tako, kad možemo da kupujemo markiranu robu i da idemo da slušamo Cecu i Seku i ekipu za džabaka za novaka

Slične teme

1. internet kafe u BG
    Autor misko1978bg u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 09.04.2008., 21:43
  2. GALERIJA ZA SKIJE
    Autor MTT u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.12.2003., 03:02
  3. Galerija Foto, kino i video saveza Vojvodine
    Autor multivision u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 1