Јерес,раскол,секта,култ,суј еверје.....

Poruka
6.117
Мислим да ова тема може друге теме у многоме да прочисти...сад ће нама лепо верници официјелне државне заједнице СПЦ рећи шта је по њима јерес и шта је секта а шта раскол...и шта чини веру да је вера а лажну веру да је секта...и други исто тако могу да измозгају или документовано поднесу свој став или мишљење...кош кад би то било без тензије...дакле Шта чини Цркву Црквом а секту сектом??? :dontunderstand:
 
Прва рука отпадије од Христове КАНОНСКИ ПРИЗНАТЕ Православне Цркве...као што је нпр..СПЦ!
Јесу јеретици, а то су:
латини, "истински православни хришћани" и монофизити!
после од њих отпадају др..а то зовемо сектама.....
латин-англиканци и др.протестантске "реформаторске" орг..
"ИПХ" - акакијевци, матејевци и сл...
монофизити-копти, јермени и етиопљани!
 
broj registiranih korisnika? :)
Истина (и Бог и Христос) нису на страни већине него на страни оних који су у истини, оних који заступају и говоре истину и истинито верују.
Ту не важи принцип демократије да је већина у праву, јер ако хиљаду људи каже да је 2+2=5 а само један човек каже тачно да су 2+2=4 да ли то значи да су оних хиљаду људи у праву само зато што их је више, што су у већини а онај један да греши само зато што је у мањини?
У питањима вере и живота важан је сој а не број, квалитет а не квантитет.
 
Прва рука отпадије од Христове КАНОНСКИ ПРИЗНАТЕ Православне Цркве...као што је нпр..СПЦ!
Јесу јеретици, а то су:
латини, "истински православни хришћани" и монофизити!
после од њих отпадају др..а то зовемо сектама.....
латин-англиканци и др.протестантске "реформаторске" орг..
"ИПХ" - акакијевци, матејевци и сл...
монофизити-копти, јермени и етиопљани!
Ниси обавештен, батко. Погледај тему "Православље" па види линкове за текстове и шта сам ти написао. СПЦ је признала првенство папе на Равенском споразуму и то потврдила на мајском Сабору. Такође, СПЦ је у оквиру Светског савета цркава чији је органски члан у молитвеном општењу и са монофизитима и протестантима и реформаторима и око 250 секти. А "истински православни хришћани" не опште ни са каквим јеретицима, они су чисти православци (православна Црква) и канонски су исправнији од СПЦ.
 
Poslednja izmena:
Прва рука отпадије од Христове КАНОНСКИ ПРИЗНАТЕ Православне Цркве...као што је нпр..СПЦ!
Јесу јеретици, а то су:
латини, "истински православни хришћани" и монофизити!
после од њих отпадају др..а то зовемо сектама.....
латин-англиканци и др.протестантске "реформаторске" орг..
"ИПХ" - акакијевци, матејевци и сл...
монофизити-копти, јермени и етиопљани!

Ја чух да су латини "хришћани западног обреда и сестринска црква а са монофизитима је СПЦ у молитвеном општењу преко александриске патријаршије"...лагиш...:lol::mrgreen:
 
Истина (и Бог и Христос) нису на страни већине него на страни оних који су у истини, оних који заступају и говоре истину и истинито верују.
Ту не важи принцип демократије да је већина у праву, јер ако хиљаду људи каже да је 2+2=5 а само један човек каже тачно да су 2+2=4 да ли то значи да су оних хиљаду људи у праву само зато што их је више, што су у већини а онај један да греши само зато што је у мањини?
У питањима вере и живота важан је сој а не број, квалитет а не квантитет.

dobro de...kad narastete zvace vas...crkva
sad vas zovu sekta...

uostalom, polako...pa cijelo hriscanstvo je tako...krenulo...:)
 
Ниси обавештен, батко. Погледај тему "Православље" па види линкове за текстове и шта сам ти написао. СПЦ је признала првенство папе на Равенском споразуму и то потврдила на мајском Сабору. Такође, СПЦ је у оквиру Светског савета цркава чији је органски члан у молитвеном општењу и са монофизитима и протестантима и реформаторима и око 250 секти. А "истински православни хришћани" не опште ни са каквим јеретицима, они су чисти православци (православна Црква) и канонски су исправнији од СПЦ.

Како ти не досади да лажеш овај народ, споразумом су се само споразумили да ће преговарају и даље, као што раде од 1054 године..да си мало учио Православље, осим што те акакије трује, знао би то и сам!
 
Ја чух да су латини "хришћани западног обреда и сестринска црква а са монофизитима је СПЦ у молитвеном општењу преко александриске патријаршије"...лагиш...:lol::mrgreen:


Измишљаш, Александријска Патријаршија је више зилотска и од вас зурлота!
Ако мислиш на разговор уз кафицу и ако је то екуменизам за тебе, онда ти осим са "ИПХ" и не збориш , па човече ти си у јереси разговарајући с,мном и са другима на овом форуму, па акакије има да те се дорекне, ау..готов си!
печен зурлот, изгубио си благодат, де укључи тај благодатомер па измери колики ти је пад!
 
Измишљаш, Александријска Патријаршија је више зилотска и од вас зурлота!
Ако мислиш на разговор уз кафицу и ако је то екуменизам за тебе, онда ти осим са "ИПХ" и не збориш , па човече ти си у јереси разговарајући с,мном и са другима на овом форуму, па акакије има да те се дорекне, ау..готов си!
печен зурлот, изгубио си благодат, де укључи тај благодатомер па измери колики ти је пад!
Драги мој "верујем" верниче.....много смо јаки....:klap:
 
Како ти не досади да лажеш овај народ, споразумом су се само споразумили да ће преговарају и даље, као што раде од 1054 године..да си мало учио Православље, осим што те акакије трује, знао би то и сам!
Ниси у праву. Још давне 1965.године су тадашњи Папа Јован и цариградски патријарх Атинагора учинили безаконит чин: наиме, они су скинули анатему са римокатолицизма и признали се међусобно као две сестринске Цркве.
Имаш о томе у књизи "Екуменизам и време апостасије", па читај.
Наравно, то "скидање" анатеме није валидно пред Богом јер се РМК нису покајали за своје јереси. Од тог момента они имају стално молитвене сусрете, заједничке службе много пута а били су и са представницима СПЦ (Павле, Иринеј, и остали) на њиховој миси у Београду. Имаш и оовоме слике на интернету.
 
Ниси у праву. Још давне 1965.године су тадашњи Папа Јован и цариградски патријарх Атинагора учинили безаконит чин: наиме, они су скинули анатему са римокатолицизма и признали се међусобно као две сестринске Цркве.
Имаш о томе у књизи "Екуменизам и време апостасије", па читај.
Наравно, то "скидање" анатеме није валидно пред Богом јер се РМК нису покајали за своје јереси. Од тог момента они имају стално молитвене сусрете, заједничке службе много пута а били су и са представницима СПЦ (Павле, Иринеј, и остали) на њиховој миси у Београду. Имаш и оовоме слике на интернету.



Баш ме брига шта ради Цариградски Патријарх, ми у СПЦ имамо Патријарха,...додуше вама акакијевцима Грци расколници дају чинове, па ме и неће зачудити ваше интересовање за грке,али какве то има везе за дешавања код нас, мени није јасно!
Ми смо самостална Православна црква, за разлику од вас, језуита!
 
...па и лео учествује....он је политички комесар

Па и ти учествујеш, па шта си ти?
разговараш са не-ИПХ...ти си у јереси човече..иди се исповедај бискупу акакију...

А видим ти само на ИПХ форумима, :thumbdown:
Неби вас човек могао ни у аутобу бар као оне Еп.Никанора летећ монти пајтоновце из безаконоправила!
Њих бар има да понесу два транспарента!

:rtfm:
 
Баш ме брига шта ради Цариградски Патријарх, ми у СПЦ имамо Патријарха,...додуше вама акакијевцима Грци расколници дају чинове, па ме и неће зачудити ваше интересовање за грке,али какве то има везе за дешавања код нас, мени није јасно!
Ми смо самостална Православна црква, за разлику од вас, језуита!
СПЦ је у пуној евхаристијској заједници са Цариградском патријаршијом. Првог кога Павле помиње на служби је цариградски патријарх, и тако сте у истој Чаши и са Папом и свим језуитима..
Читај мало о томе, па ће ти бити јасније. А ја немам везе са Акакијем већ сам у ИПХ код матејеваца. А кад си већ код Грка: што ти они сметају толико? јел ти сметају и свети Ћирило и Методије? А ко је Светом Сави дао чин епископа и аутокефалност? Па Грци, толико теби мрски.
 
СПЦ је у пуној евхаристијској заједници са Цариградском патријаршијом. Првог кога Павле помиње на служби је цариградски патријарх, и тако сте у истој Чаши и са Папом и свим језуитима..
Читај мало о томе, па ће ти бити јасније. А ја немам везе са Акакијем већ сам у ИПХ код матејеваца. А кад си већ код Грка: што ти они сметају толико? јел ти сметају и свети Ћирило и Методије? А ко је Светом Сави дао чин епископа и аутокефалност? Па Грци, толико теби мрски.

Јес, само у тој твојој лажној коннструкцији заборављаш, да нити један Епископ СПЦ не помиње Цариградског...а и сам Цариградски Епископ, колико год био чудан са својим фрљокама око екуменизма...није у општењу са Римом, нарочито литургијском!
Али пошто немате истину, осим лажних конструкција , ништа вам и није преостало!
 
Јес, само у тој твојој лажној коннструкцији заборављаш, да нити један Епископ СПЦ не помиње Цариградског...а и сам Цариградски Епископ, колико год био чудан са својим фрљокама око екуменизма...није у општењу са Римом, нарочито литургијском!
Али пошто немате истину, осим лажних конструкција , ништа вам и није преостало!
комесар за дезинформације...прави мистер Бин....и :heart: Лео магнус :super::rotf:
 
комесар за дезинформације...прави мистер Бин....и :heart: Лео магнус :super::rotf:

Ено ко мени прича, човек који се само од свог беснила смеје, као луд и ваља лажне информације, па теби би се и нацисти дивили!
Нити једне паметне, ниси рекао од када си дошао на Крстарицу,..само се глупираш..али ваљда папи није битно шта причате, важно је само да се појављујете на форумима!
 
Јес, само у тој твојој лажној коннструкцији заборављаш, да нити један Епископ СПЦ не помиње Цариградског...а и сам Цариградски Епископ, колико год био чудан са својим фрљокама око екуменизма...није у општењу са Римом, нарочито литургијском!
Али пошто немате истину, осим лажних конструкција , ништа вам и није преостало!
Ти човече уопште ниси обавештен. Па недавно је васељенски патријарх са римским папом служио заједничку литургију-мису и причешћивао вернике и то му није први пут. Информиши се мало. Јако си неозбиљан. Укуцај у гуглу кључне речи и погледај информативне сајтове па види и сам а не да причаш напамет и отприлике и замајаваш нас овде.
А као што видиш на слици, за коју је горе Стефан поставио линк, англиканци служе мису у патријаршији СПЦ сваке године и патријарх Павле (постоји друга слика) смирено седи на тој миси а постоје многе слике где Павле стоји са Синодом СПЦ у олтару док римокатолици служе мису и у Равени су потписали и на Сабору СПЦ у мају потврдили првенство римског папе. Погледај линкове које сам поставио на теми "Православље" (мислим 4. или 5. страна). А са монофизитима и протестантима (250 секти) је СПЦ у општењу кроз Светски савет цркава где осим разговора имају и заједничке молитве.

Недавно је био и скуп вероучитеља у Србији који је започео заједничком молитвом епископа СПЦ, римокатоличког и протестантског бискупа. Има снимак на ЈуТубу.

Јако си необавештен. Информиши се мало.

Али што ја то теби причам кад ти имаш аватар протестантског свештеника а изиграваш неког православца?
 
Poslednja izmena:
Мислим да ова тема може друге теме у многоме да прочисти...сад ће нама лепо верници официјелне државне заједнице СПЦ рећи шта је по њима јерес и шта је секта а шта раскол...и шта чини веру да је вера а лажну веру да је секта...и други исто тако могу да измозгају или документовано поднесу свој став или мишљење...кош кад би то било без тензије...дакле Шта чини Цркву Црквом а секту сектом??? :dontunderstand:

Svako odvajanje od postojeće većine - je - sekta.
Isus je bio sektaš za Svećenstvo tadašnje.
A da li je Isusovo sektašenje bilo - Ispravno - ili - neispravno?

Kršćani su sekta za Židove.
Katolici su sekta za Kršćane.
Pravoslavci su sekta za Katolike.
JS su sekta za sve.
.......
 
Svako odvajanje od postojeće većine - je - sekta.
Isus je bio sektaš za Svećenstvo tadašnje.
A da li je Isusovo sektašenje bilo - Ispravno - ili - neispravno?

Kršćani su sekta za Židove.
Katolici su sekta za Kršćane.
Pravoslavci su sekta za Katolike.
JS su sekta za sve.
.......

ali prava religija pred Bogom :)

Bog odredjuje sta je ispravno
 

Back
Top