Električni orgazam

Ел. оргазам рока.Имао срећу,па их видео на Јелен пиву.Волим "Златни папагај","Небо","Африка"...јој,колико њихових ствари волим.
"Лишће прекрива Лисабон" - много јак албум.
 
Ja se u poslednje vreme drogiram sa Da si tako jaka...mnogo dobra pesma :worth:

Danas nemoj da me trazis
danas nemoj da me zoves
budi ono sto si htela
budi ponosna i smela

Nemoj nikoga da trazis
nemoj nikom da se vratis
budi sama pored sebe
budi najlepsa za sebe

Uvek sam te gledao
ti si bila najlepsa
tako sam zeleo
da budem tvoj

Da li mozes, da li zelis
da si uvek tako jaka
da li mozes da izdrzis sve
da si tako jaka

Nemoj vise da se bojis
nemoj sebe da se plasis
nikad neces biti sama
budi bolja nego mama

Uvek sam te gledao
ti si bila najlepsa
tako sam zeleo
da budem tvoj
 
Ja se u poslednje vreme drogiram sa Da si tako jaka...mnogo dobra pesma :worth:

Danas nemoj da me trazis
danas nemoj da me zoves
budi ono sto si htela
budi ponosna i smela

Nemoj nikoga da trazis
nemoj nikom da se vratis
budi sama pored sebe
budi najlepsa za sebe

Uvek sam te gledao
ti si bila najlepsa
tako sam zeleo
da budem tvoj

Da li mozes, da li zelis
da si uvek tako jaka
da li mozes da izdrzis sve
da si tako jaka

Nemoj vise da se bojis
nemoj sebe da se plasis
nikad neces biti sama
budi bolja nego mama

Uvek sam te gledao
ti si bila najlepsa
tako sam zeleo
da budem tvoj

Jedna od mojih omiljenih pjesama.
 
Novi album Električnog orgazma u septembru

Rok sastav "Električni orgazam" u godini u kojoj obeležava tri decenije postojanja objaviće u septembru novi album "To što vidiš to i jeste", saopštio je danas Dom omladine Beograda (DOB).

4312_elektricni-orgazam-blic_f.jpg


Bend frontmena Srđana Gojkovića-Gileta povodom novog izdanja održaće na jesen promotivni koncert u DOB-u, koji je i izdavač "To što vidiš to i jeste", dok će "prijatelj albuma biti Telekom Srbija".

"Jedan od najznačajnih nju vejv i rok bendova beogradske scene 'Električni orgazam' proslaviće 30 godina novim studijskim albumom...sa sedam novih pesama, a producent je Vojislav Aralica", saopštio je DOB.

Gojković je ranije rekao agenciji Beta da je prvobitan plan da album izađe ovog proleća i da će na njemu po prvi put kompozitorske dužnosti podeliti sa gitaristom Branislavom Petrovićem-Bananom i klavijaturistom Ljubomirom Đukićem-Ljubom.

"Mislim da će biti bitno drugačiji od svih albuma 'Orgazma' do sada. Pomešale su se prva faza benda, u kojoj su Ljubine klavijature bile dominantne i ovoga što je došlo posle 'Distorzije', kad je Banana bio glavni. Njih dvojica su napravili novi spoj i kvalitet koji bend do sada nije imao", rekao je Gojković.

"To što vidiš to i jeste" biće prvi studijski album "Električnog orgazma" još od "Harmonajzera" iz 2002. godine, i prvi na kome svira povratnik Đukić, koji je sa matičnim bendom poslednji album "Kako bubanj kaže" snimio još 1984. godine.

"Električni orgazam" osnovan u januaru 1980. godine, ubrzo je sa "Idolima" i "Šarlo akrobatom" snimio zajednički album "Paket aranžman" (1981), koji ih je ustoličio kao ključna imena beogradskog novog talasa.

Gojkovićev bend je menjajući postave i stilove snimio hvaljene albume "Distorzija" (1986), živi "Braćo i sestre" (1987) i "Zašto da ne" (1994), a najveći uspeh su postigli hitom "Igra rokenrol cela Jugoslavija" (1988), koja je postala kasnije svojevrsna sportska himna.

Preneseno sa http://www.blic.rs
 
vrlo bitan bend, jedan od nosilaca novog talasa u jugi

i ja sam ih gledao na "jelen live"-u, i secam se da sam bio razocaran jer nisu svirali neku pesmu.
(sada sam zaboravio koju xD)
ali dobro su oprasili, svakako sa manje zustrine nego ranije
no, da im se oprostiti :)

bice zanimljivo cuti novi album
 

Back
Top