Crnogorci???

Ako je istina izgleda da smo se sa bracom tukli cijelo vrijeme a sa izdajnicima pravili drzavu i stitili ih!Uzgred otidjite u Hrvatsko primorije gdje sam bio ovog ljeta imam osjecaj da je turista zasticen ko medvjed!http://vesti.krstarica.com/?rubrika...b0226ebd8eb87a07a&dan=14&mesec=09&godina=2008
Тако је то кад се летује у Шиптарском делу Црне Горе.:mrgreen:

Како било, подржавам заобилажење Црне Горе у пуном луку.
 
Poznatom užičkom planinaru preselo letovanje u Sutomoru/blic
Sa plaže odveden u zatvor
Autor: V. Lojanica | Foto:V. Lojanica | 14.09.2008. - 00:01
Sve molbe za pomoć supruge Snežane
Marinković Karajičić ostale bez odgovora
Otišli smo na more u Crnu Goru da se odmorimo, ne pomišljajući da će nam se letovanje pretvoriti u noćnu moru. Mog muža Danijela Karajičića osumnjičili su da je opljačkao ženu u Sutomoru i strpali ga u zatvor, gde već sedam dana leži. Kunem se u sve na svetu da je nevin, na sve strane tražim pomoć, ali moje vapaje niko ne čuje, jadala se juče novinaru ,,Blica nedelje“ Danijelova supruga Snežana Marinković Karajičić.

Danijel Karajičić (34), radnik ,,Pošte“ i poznati užički planinar od nedelje 7. septembra je iza zidina zatvora u Spužu kod Podgorice. Uhapšen je pod optužbom da je u Sutomoru pretukao i opljačkao ženu, zbog toga mu je određen pritvor, uprkos tvrdnjama supruge i još nekoliko svedoka da Danijel nema veze sa razbojništvom.
Danijel, Snežana i njihova trogodišnja ćerka Teodora, 1. septembra su otputovali u Sutomore i odseli u apartmanu meštanina Žarka Grkovića, u blizini plaže, nedaleko od hotela ,,Nikšić“. Prvih sedam dana letovanja, kaže Snežana, bio je odmor iz snova, koji se preko noći pretvorio u dramu.
- U subotu 6. septembra posetila nas je Adelina Adrović, naša kuma iz Podgorice, koja se isto veče vozom vratila kući, ali nam se sledećeg jutra ponovo pridružila. Proveli smo i nedelju zajedno, išli na večeru, posetili i skup motorista u Sutomoru. Bilo je vreme da se Adelina vrati kući, jer je u ponedeljak trebalo da radi, pa ju je moj Danijel ispratio na voz - priča Snežana.
Pošto se sa stanice vratio u apartman, nastavlja naša sagovornica, Danijel se odazvao pozivu gazde Grkovića i otišao u njegov stan koji se nalazi u istom objektu gde su Karajičići bili smešteni.
- Danijel je bio kod vlasnika apartmana negde do iza ponoći. Nije mu se spavalo pa je otišao da prošeta. Kupio je picu i pivo i seo na plažu da to pojede i popije. U tim trenucima plažom je naišla žena koja je uperila prst u njega i kazala mu: ,,Ti si opljačkao moju prijateljicu“. Danijel se nije obazirao na optužbe, kulturno je ispričao ženi da ga je pomešala s nekim, a onda je na plažu došao policajac. Saopštio mu je da je uhapšen i da mora da pođe u stanicu - priča Snežana.
U gluvo doba noći Snežana se probudila i videla da joj nema muža u sobi. Sati su prolazili, njegov telefon nije bio dostupan, a kroz njenu glavu su se morale crne slutnje. Tek u devet ujutro uspela je da čuje muža. Rekao je da je u policijskoj stanici u Baru i da ne zna za šta je optužen.
- Otišli smo u Bar i ja sam u policiji čula da je Danijel osumnjičen da je u nedelju oko 19.30 kod pošte u Sutomoru napao ženu, slomio joj nos i ukrao 230 evra. Ispričala sam da je to nemoguće jer smo u to vreme bili na večeri u jednom restoranu. Kasnije su istovetnu izjavu dali i konobar iz te kafane i kuma Adelina - kaže Danijelova supruga.
Istražni sudija je potom, nastavlja Snežana, dao nalog policiji da puste Danijela, kazao mu da je slobodan i da će ga tokom dana zvati da dođe po svoje isprave.
Misleći da je nesporazum rešen, Karajičići su se vratili u Sutomore, planirajući dalje svoje letovanje. Međutim, tek što im je kamen pao sa srca, u ponedeljak oko 16.30 na vrata apartmana je došla policija i uhapsila Danijela. Odvezli su ga pravo u Spuž, pod sumnjom da je ženi oteo 230 evra i naneo joj teške telesne povrede. Snežana je najpre angažovala jednog tamošnjeg advokata koji joj je tražio hiljadu evra samo da preuzme slučaj. Kada je čula njegovu cenu otkazala mu je punomoćje i pravnu zaštitu potražila u Užicu kod advokata Mihajla Krstića, koji je sa Snežanom juče otputovao u Crnu Goru.
- Očajni smo, noćima ne spavamo. Teodora stalno pita gde je tata i kad će doći. Da kod mene postoji i crv sumnje da je Danijel to uradio ćutala bih. Ali ne mogu, znam da je nevin, jer je taj ceo dan proveo sa mnom. Plašim se i za Danijelov status u „Pošti“, jer šta ako mu posle svega daju otkaz - jeca Snežana.

Kuda nego pred sud
Danijelova majka Radina Karajičić kaže da već sedam dana pije lekove za smirenje.
- Čekaću još koji dan jer se uzdam u pravdu. Ako ga ne puste idem pred Spuž i štrajkoviću glađu dok sina ne vidim slobodnog - rekla nam je Radina.
Tražila sam pomoć srpske diplomatije, ali sam saznala da Srbija u Crnoj Gori nema ni ambasadu ni konzularno predstavništvo. Bruka, šta drugo - dodaje Snežana Marinković Karajičić.
 
Ми смо још 1941 требали приступити независној држави хрватској, па данас не би имали никаквих проблема... заиста НИКАКВИХ ПРОБЛЕМА.
 
Uzgred otidjite u Hrvatsko primorije gdje sam bio ovog ljeta imam osjecaj da je turista zasticen ko medvjed!http://vesti.krstarica.com/?rubrika...b0226ebd8eb87a07a&dan=14&mesec=09&godina=2008

У праву си !

Ужице, 30. јула

Непријатности какве нису ни сањали, ни криви ни
дужни, доживели су супружници Нада и Александар
Лазаревић пре неколико дана у Дубровнику. Ови Ужичани,
који већ деценијама живе и раде у Шведској, свратили
су у тај хрватски град да посете пријатеље и накратко
се одморе, а вратили се огорчени, демолираним
"мерцедесом", такорећи, побегли из Дубровника.

– Ево, погледајте шта су нам неки тамо урадили од
аутомобила – показују штету на скупоценом возилу Нада
и Александар, док разговарамо у њиховој кући у Ужицу
и додају:

– Ма, ни због чега. Чули су, ваљда, како говоримо
екавски и вероватно видели једну визиткарту одштампану
ћирилицом крај волана "мерцедеса". Није их одвратило
ни то што су на возилу шведске таблице.

Боравили су Лазаревићи претходно у Требињу, на једној
свадби, па су одлучили да скокну до Дубровника, да
посете пријатеље. Нису очекивали непријатности, јер
се годинама у Шведској друже с људима различитих
нација, па и са Хрватима.

– У Дубровнику смо супруг и ја током преподнева
паркирали "мерцедес" у једној улици крај обале и око
поднева отишли да се купамо на плажи у ували Лапад.
Рекла сам му, кад смо изашли из кола, да смо нашли
лЕпо место и хладовину за паркирање, а то су, ваљда,
чули неки момци који су у близини седели и пили. Кад
смо се вратили с плаже, аутомобил је био сав разбијен,
изгребан, са избуљеним гумама и поломљеним деловима.
На хауби су били исписани усташки знаци, кукасти крст
и слово "У" – прича Нада Лазаревић.

Исти момци и даље су ту седели и смејали се, а затим
су почели да исмевају Лазаревиће и да их изазивају.
Нада и Александар су се уплашили и некако успели да
позову полицију. Два полицајца су дошла, али се због
виђеног нису превише узнемиравали. Касније, док се
чекало да дође љлеп служба, исти они момци су
наставили да бесне, скачући по хауби "мерцедеса", а
пролазници су се томе само смејали.

Током наредне ноћи излупано возило било је паркирано
пред зградом Надиних и Александрових пријатеља, али
ни ту није имало мира. Под окриљем мрака, четворица
на моторима дошла су и великим камењем поразбијала
стакла на аутомобилу. Ујутро, док су Лазаревићи то
склањали, неки људи су прилазили, вређали их,
називали четницима и пљували, уз речи: "Још сте добро
прошли".

– Било је застрашујуће све то што се догодило. Некако
смо успели да напустимо Дубровник и домогнемо се
Републике Српске. Покушаћемо преко осигурања штету
колико-толико да надокнадимо, али оно што се збило
никад нећемо заборавити. У тај град више не идемо.
Како ли тек пролазе људи из Србије ако се својим
возилима тамо запуте – револтирано каже Нада
Лазаревић.
 
By the way, letovao sam u Turskoj (Kušadasi), interesantno je da nas tamo Turci baš vole, da ispoljavaju neskrivene simpatije prema nama i da nas Srbe smatraju "našim".
Da mi je neko pre petnaest godina reko da će Turci da nas vole, a crnogorci mrze, misleo bi da nije normalan...:otkacio:
 
moj drug je služio vojsku u crnoj gori dve godine pre raspada SCG, negde na primorju prema albanskoj granici i tamo su ga tamo lokalni meštani otvoreno nazivali "okupator".

Pa s'obzirom da je rec o siptarima, sta je tu cudno? Mislis da nisu one na KiM pre '99 isto nazivali "okupatorima" u ovom slucaju sopstvene zemlje :D

Samo u Srbiji i crtanim filmovima :thumbdown:
 
mislim da je tema foruma Crnogorci???
O njima i pričam... Šiptare za sad na stranu, oni su posebna tema...
Који део ниси разумео?:D
Црна Гора , до Будве, је преплављена Шиптарима, а у касарни на Албанској граници сигурно ни не живи нико осим Шиптара, према томе, тешко да му је неки Црногорац-Србин рекао да је ''окупатор''.
Разумеш ли сад ?;)
 
ako ti je lakše tako...
Veruj mi da se šiptari našoj vojsci nisu ni približavali, a kamo li pričali sa vojnicima, pogotovo na tečnom srpskom jeziku (sada srnogorskom:))

Da ne pominjem primere od ovog leta.... za vreme meča Nadal - Đoković, kad gazda kafane naočigled svih prisutnih gostiju, navija za "svog Nadala?!?"....pa onda namerno okreće kanale da gosti ne mogu da prate meč, pa se s'vremena na vreme vrati na meč sa komentarom : "ček' da vidimo šta radi ovaj naš Španac.":thumbdown:
 
ako ti je lakše tako...
Veruj mi da se šiptari našoj vojsci nisu ni približavali, a kamo li pričali sa vojnicima, pogotovo na tečnom srpskom jeziku (sada srnogorskom:))

Da ne pominjem primere od ovog leta.... za vreme meča Nadal - Đoković, kad gazda kafane naočigled svih prisutnih gostiju, navija za "svog Nadala?!?"....pa onda namerno okreće kanale da gosti ne mogu da prate meč, pa se s'vremena na vreme vrati na meč sa komentarom : "ček' da vidimo šta radi ovaj naš Španac.":thumbdown:

A najgrdje je shto svoju drzavu zovu na italijanskom...:hahaha::mrgreen:
 

Back
Top