PROTEZE!?

Mrzim fixne proteze.
Gadim ih se i odvratne su mi. Mislim da imam neki psiho poremecjaj shto se toga tiche.
Dok sam bila klinka, nosila sam 4 godine protezu, i onda je trebalo da predjem na fixnu da usavrshim vilicu, ali ne... ne bih to stavila u usta, pa ne znam shta da se desi.
 
U sestom razredu sam nosila fixnu(samo gornju),jedno sedam meseci i uopste nije bilo strasno.Posle izvesnog vremena se naviknes na nju,na kraju mi je bilo cudno i pomalo zao kada su mi je skinuli.

Naravno fixna ima lose strane:
-postavljanje traje malo duze i pomalo je bljak.
-prvih 3,4 dana te zubi otkidaju od bola(jedne veceri cak nisam mogla da zaspim,nisam jela cvrstu hranu jer uzasno boli kad zagrizes)
-parcici hrane se cesto zaglavljuju u njoj ali posle izvesnog vremena se naucis kako da ih odstranih bez pomoci prstiju
-kada ti skidaju protezu...e to je najgore.Zubar specijalnim klestima cupa metalne "bravice" sa zuba.

...ali sve u svemu-posle toga imas lepe zube!
 
fixna se ne nosi beskonacno... Sta mislim o osobama koje je nose?
Prvo: metalne zice u ustima ne menjaju karakter osobe... :lol:
Drugo: Oni koji se odluce mogu samo da pokazu svetu da ih nije briga sta drugi misle o njima i da im je bitnije da isprave zubni niz...

Nikad nije kasno... znam za slucajeve koji su sa 25, 26 godina stavili protezu (zamislite, bilo ih je blam kada su bili u pubertetu, a onda se izinatili)... Neki su probleme resavali stavljanjem navlaka... ali to je prava steta za mlade osobe...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 
kozlovack:
Znam,ali mislim da ce me svi zezati...da cu biti JAKO RUZNA! :(
istrpi... ako ti je bitno...
i nemoj da te bude briga sta drugi misle... :wink:
One osobe koje ce te iskreno zezati nisu vredne ni da ih upoznas...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 
Alexandra9:
kozlovack:
Znam,ali mislim da ce me svi zezati...da cu biti JAKO RUZNA! :(
istrpi... ako ti je bitno...
i nemoj da te bude briga sta drugi misle... :wink:
One osobe koje ce te iskreno zezati nisu vredne ni da ih upoznas...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...


Ja sam malo iskompleksirana..i...ja bih da nosim protezu i imam lepe zube,ali me je BLAM!
 
Meni jos samo proteza treba pa da mi se ceo svet smeje!!! :cry:
Jes' da to ne treba da me pogadja, ali ponekad umem JAAAAKO da se iznerviram kad me neko cima... :x
Inace, rado bih se smuvao sa devojkom koja ima fixnu protezu...meni je to u neku ruku veoooma simpaticno :D
Ali ne bih mogao da podnesem da je ja nosim, iako neki kazu da mi treba... :cry:
 
A kakva je to uopste fixna? :oops:
Kao sto je rekla Alexandra9, proteza ne menja karakter osobe a to je u sustini jedino sto je vazno! Ja mislim da nesto kao sto je proteza nije ni odlucujuci faktor sto se tice lepote, mada, naravno, lepotu cini mnogo toga...
Ma, imaces lepe zube posle svega! Noseci protezu, ti dokazujes da brines o sebi!
I ja odnedavno nosim naocare :wink: Veruj mi, u pocetku sam bila uzasnuta idejom ali nasla sam super okvir koji mi super stoji (nema ko mi nije rekao da sam jaaaako slatka :) ), vise ih ni ne osecam - prosto zaboravim da ih nosim - i pitam se kako sam mogla da zivim bez njih, jer kad ih skinem, na daljinu sam bukvalno slepa... Da ne pricam o tome kako je lepo gledati TV s titlovima sa kauca... a ranije sam morala da mu se priblizim :oops:
I da... sad mogu da sedim i u zadnjoj klupi :twisted:
 
Electra:
A kakva je to uopste fixna? :oops:
Postoje fixne i mobilne proteze. Sama rec kaze- prva je fixirana, pricvrscena... a druga mobilna, pokretna (moze da se vadi).

Naravno, ovde se govori o fixnim protezama kao ortodonskim aparatima (ispravljaju zubni niz)... ne kao fixnim protezama koje nadoknadjuju gubitak zuba...
Znaci, u pitanju su one proteze koje su pricvrscene za zube neko vreme. Kada isprave zubni niz, skidaju se... i gotovo... :wink:


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 
meni je bas slatko kad neko nosi fixnu,jedna moja drugarica je nosila u osnovnoj i stalno je imaja neke sarene srafcice ili sta je to vec i bas je bilo zanimljivo...i smuvala bi se sa deckom koji nosi fixnu ako mi se svidja
 
Alexandra9:
Electra:
A kakva je to uopste fixna? :oops:
Postoje fixne i mobilne proteze. Sama rec kaze- prva je fixirana, pricvrscena... a druga mobilna, pokretna (moze da se vadi).

Naravno, ovde se govori o fixnim protezama kao ortodonskim aparatima (ispravljaju zubni niz)... ne kao fixnim protezama koje nadoknadjuju gubitak zuba...
Znaci, u pitanju su one proteze koje su pricvrscene za zube neko vreme. Kada isprave zubni niz, skidaju se... i gotovo... :wink:

~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...

Hvala :wink:
To su one metalne stvarcice u zubima :D ? Pa, bolje to, nego da neko u mom prisustvu vadi svoju protezu :? A videla sam, nazalost... :?
 
Electra:
Alexandra9:
Electra:
A kakva je to uopste fixna? :oops:
Postoje fixne i mobilne proteze. Sama rec kaze- prva je fixirana, pricvrscena... a druga mobilna, pokretna (moze da se vadi).

Naravno, ovde se govori o fixnim protezama kao ortodonskim aparatima (ispravljaju zubni niz)... ne kao fixnim protezama koje nadoknadjuju gubitak zuba...
Znaci, u pitanju su one proteze koje su pricvrscene za zube neko vreme. Kada isprave zubni niz, skidaju se... i gotovo... :wink:

~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...

Hvala :wink:
To su one metalne stvarcice u zubima :D ? Pa, bolje to, nego da neko u mom prisustvu vadi svoju protezu :? A videla sam, nazalost... :?
nema na cemu... :wink:


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 
Electra:
I ja odnedavno nosim naocare :wink: Veruj mi, u pocetku sam bila uzasnuta idejom ali nasla sam super okvir koji mi super stoji (nema ko mi nije rekao da sam jaaaako slatka :) ), vise ih ni ne osecam - prosto zaboravim da ih nosim - i pitam se kako sam mogla da zivim bez njih, jer kad ih skinem, na daljinu sam bukvalno slepa... Da ne pricam o tome kako je lepo gledati TV s titlovima sa kauca... a ranije sam morala da mu se priblizim :oops:
I da... sad mogu da sedim i u zadnjoj klupi :twisted:

i ja isto nosim naocare.. jedino sto me nervira kod njih, je kad promenim dioptriju na vecu, gore vidim bez naocara, a to me izludjuje kad ih nekad zaboravim..

nosi fixnu protezu, mislim da ce ti se brze ispraviti zubi, jer znam ljude koji nose onu drugu protezu vec godinama, a drugarica koja ima fixnu ce je skinuti za mesec dana, a stavila je negde pred pocetak skole.. :wink:
 

Back
Top