Nastavnici,profesori

mimus

Aktivan član
Poruka
1.489
Verujem da je svako od nas imao neki problem sa njima.Takvo je vreme da im bukvalno nemozes nista a oni tebi daju ocene koje hoce,isfrustrirani su,ako ih neko iznervira kuci na.ebaces ti,itd.ko ce ih shvatiti i hoce li se vise bar smanjiti te nepravde.Non stop slusam o tome,pa eto da pitam sta vi mislite o svemu tome...:bye:
 
Ne secam se kad sam zadnji put imao problema sa profesorima, prosek mog razreda je najbolji u gimnaziji (oko 4,70) pa mogu da tvrdim i za druge. Sve u svemu, i sam planiram da budem profesor,a tesko me je iznervirati i volim decu.
 
zlato moje malo, nece biti nikakvih problema ako spustis dupe na stolicu, lepo je ugrejes, pristojno se obuces i odes svesna na cas, a to da ti daju ocene koje hoce to ti je jos jedna glupost, dobro ne odobravam da ako je neko nevaspitan - da mu za to treba dati nize ocene,to je glupost.
S druge strane dok su nas ljustili u skoli pa se pozalimo kod kuce pa nas onda i kuci izlemaju - od nas su ispali ljudi , klepan kamen ti je to ! A danas ako povisis glas jadni ucenici stresiraju se a kad su pod stresom onda nemas pravo da ih pitas.
poenta price je da su danas ucenici zasticeni kao beli medvedi ! a sta se desilo jednom prijatelju - dosao ucenik i nakrsi mu ga majke i svu vamiliju pomenu, jos mu se u facu unosi - e i sta je bilo ovaj to ga lepo odvali i popije stipendiju s posla a on je prof.fizickog ,, KO BRE MRZI PROF.FIZICKOG?"
A kod mene na casu, prozivam jednu ucenicu sestog razreda ona ustaje - pantalone s spustenim strukom, obavezno donji ves da se vidi, majca do ispod sisa, na sta to lici, ili se ponasaj kako dolikuje tvojim godinama ili roditelje na vaspitavanje !
 
Verujem da je svako od nas imao neki problem sa njima.Takvo je vreme da im bukvalno nemozes nista a oni tebi daju ocene koje hoce,isfrustrirani su,ako ih neko iznervira kuci na.ebaces ti,itd.ko ce ih shvatiti i hoce li se vise bar smanjiti te nepravde.Non stop slusam o tome,pa eto da pitam sta vi mislite o svemu tome...:bye:

a neki su divni u skoli pa se istresu na svoju djecu kada dodju doma :bye:
 
zlato moje malo, nece biti nikakvih problema ako spustis dupe na stolicu, lepo je ugrejes, pristojno se obuces i odes svesna na cas, a to da ti daju ocene koje hoce to ti je jos jedna glupost, dobro ne odobravam da ako je neko nevaspitan - da mu za to treba dati nize ocene,to je glupost.
S druge strane dok su nas ljustili u skoli pa se pozalimo kod kuce pa nas onda i kuci izlemaju - od nas su ispali ljudi , klepan kamen ti je to ! A danas ako povisis glas jadni ucenici stresiraju se a kad su pod stresom onda nemas pravo da ih pitas.
poenta price je da su danas ucenici zasticeni kao beli medvedi ! a sta se desilo jednom prijatelju - dosao ucenik i nakrsi mu ga majke i svu vamiliju pomenu, jos mu se u facu unosi - e i sta je bilo ovaj to ga lepo odvali i popije stipendiju s posla a on je prof.fizickog ,, KO BRE MRZI PROF.FIZICKOG?"
A kod mene na casu, prozivam jednu ucenicu sestog razreda ona ustaje - pantalone s spustenim strukom, obavezno donji ves da se vidi, majca do ispod sisa, na sta to lici, ili se ponasaj kako dolikuje tvojim godinama ili roditelje na vaspitavanje !
Vi kao nastavnik to vidite tako ali zaista nije tako,problem je sto je sve gore,a dobro je da su deca zasticena,valjda ce se stati na put tome...:banovati:
 
Ajd, nema veze cija je tema i za koju populaciju je namenjena....

Nego nisu svi profesori sposobni da budu profesori...mnogi su se upisali i jos uvek se upisuju na ped. fakultet jer nisu imali dovoljno poena da se upisu na fakult. koji su zeleli, nekima su jednostavno rekli da je to lepa profesija, a mnogi se upisu jer im taj fakultet kao nije tesko zavrsiti...:dash:

Mnogi ne shvataju da nije dovoljno samo stajati pred tablom i ispredavati...biti profesor je mnogo, mnogo vise....;)
 
Niko nije pomenuo ovde strogost. Strogost to je kao teranje u cosak i cupanje usiju.


Jaooo! Decoooo!
Ovo što si pomenula nema veze sa strogošću, već je čisto pokazivanje nedostatka autoriteta dotičnog profesora.
Strogi profesori dosledno zahtevaju od učenika da se ozbiljno trude, i odgovarajuće ponašaju, i ne menjaju kriterijume ni prema različitim učenicima, ni pod pritiskom "javnosti" - da ne kažem roditelja lenjih učenika.
I ne "poklanjaju" ocene, i ne gledaju "kroz prste".
I jako dobro i jasno predaju, a ne odbijaju ni da nekoliko puta objasne kad neko nije dobro shvatio, pa i mogu strogo da ocenjuju.
 
Ne treba oni da zahtevaju znanje nego kao prvo da znanje prenesu djaku.

Moraju da zahtevaju rad, i tu nema diskusije! A ako ne prenose znanje kako treba, onda nemaju autoriteta, pa treba da menjaju profesiju.

A koliko god neko dobro prenosio znanje, ako se kod kuće ne "zagreje stolica", kasno leže, dolazi na čas polusvestan, mamuran u slično, onda valjda nešto nije u redu sa roditeljima, a ne sa profesorima?
Učenje je dvosmeran put, i tu mora biti truda sa obe strane, a pošto je učenicima to znanje potrebnije, oni koji stvarno žele nešto da nauče, trude se zbog sebe, kakav god profesor bio.
 

Back
Top