ULAZ i IZLAZ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

okodku

Obećava
Poruka
62
Kasneci na autobus, rano ujutru, na jednoj velikoj autobuskoj stanici, trcala sam uzduz vise stotina metara duge metalne ograde koja odvaja perone od drugih delova stanice i nekoliko puta promasila mesto ulaza, a za to vreme autobus mi je pobegao.
Tek posle obratila sam paznju i videla da ne postoji nikakva oznaka po kojoj bi putnik nesretnik mogao zakljuciti gde se nalazi ulaz, izlaz, ili bilo sta drugo na stanici. Nedavno sam,verovatno podstaknuta intenzivnom TV kampanjom na jednoj televiziji, iznenada odlucila da posetim Adu.Prosetavsi malo i zasavsi u unutrasnjost tog, kako bih rekla,turskog kupatila sa elementima cirkusko- vasarske dekoracije,htela sam brzo kuci, ali to nije bilo moguce vise od jednog sata, iako sam vozila bicikl.Tamo nije bilo ni jednog putokaza, pravca kretanja, obavestenja.Ni ljudi koje sam usput zaustavljala nisu mi mogli pomoci,Postoji mnogo ulaza na Adu, iz raznih pravaca,a oni, kako su mi rekli, znaju samo za svoj.
Trazeci posle po gradu table sa natpisima ulaz-izlaz i slicno,videh da toga zapravo i nema Uaz se jos i moze naci,a jedini izlaz za koji sam u poslednje vreme cula je nekakav muzicki festival pod nazivom EXIT.
Trazeci pravce u razmisljanju tih neimara prostorne arhitekture, videh da je to sve izgradeno u dusevnoj teskobi.Kao lavirint kojeg poznaje samo graditelj i koji samo graditelju dobro sluzi.Jedino mesto na kome sam mogla da saznam i vidim sve sto me je zanimalo bio je zooloki vrt.Samo se tu moze saznati gde koja zverka spava i u kom grmu lezi zec.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top