Mesoviti brak

Da li ste za religijski mesovite brakove?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Прва!

Каже се ,,бисте'', то је једна реч, не замери на исправци.

Већ сам у мешовитом браку, ја женско, он мушко! ;)

А сад озбиљно: без обзира на љубав, разумевање, и све остало, често јесте проблем венчање са особом друге вере.

Баш због деце.
Ако су родитељи верници, тешко је. А, благословен социјализам у коме смо живели, па сви били атеисти, а деца од свега знала два језика, и то је било дивно!
 
Прва!

Каже се ,,бисте'', то је једна реч, не замери на исправци.

Већ сам у мешовитом браку, ја женско, он мушко! ;)

А сад озбиљно: без обзира на љубав, разумевање, и све остало, често јесте проблем венчање са особом друге вере.

Баш због деце.
Ако су родитељи верници, тешко је. А, благословен социјализам у коме смо живели, па сви били атеисти, а деца од свега знала два језика, и то је било дивно!

Ja kad kucam ovde ne pazim na pravopis :)

Pazi u mojoj siroj familiji ima dosta mesovitih brakova (posledica gastarbajterstva) :)

Tako imam nekoliko rodjaka muslimana,katolika i jednog jevreja :)

Ni jedan od tih brakova nije propao zbog vere (jeste jedan al zbog drugih stvari)
I uglavnom su svi dopustili deci da sama izaberu.
 
Ja kad kucam ovde ne pazim na pravopis :)

Pazi u mojoj siroj familiji ima dosta mesovitih brakova (posledica gastarbajterstva) :)

Tako imam nekoliko rodjaka muslimana,katolika i jednog jevreja :)

Ni jedan od tih brakova nije propao zbog vere (jeste jedan al zbog drugih stvari)
I uglavnom su svi dopustili deci da sama izaberu.

Вероватно нико од партнера није био задрти верник, и драго ми је да такви бракови функционишу.
Моји кумови славе и католичке и православне свеце, немају проблем, али им је ћерка крштена у православној цркви.
Уствари, у свему мислим да застрањивање може да буде опасно, и то је проблем.
( оф топик, један чича задрти ,,Звездаш'' тукао сина ,,Партизановца'')
 
meni je izrazito glupo to što vjere tjeraju roditelje da djecu priklanjaju nekoj vjeri.

svako treba imati pravo slobodnog izbora pa i po tom pitanju.
zato mislim da ljudi koji su u mješovitim brakovima ne trebaju krstiti svoju djecu sve dok ona to sama ne požele.

niko ne tjera djecu da se učlane u neku političku stranku samo zato što im je otac bio u njima.

da je tako ja bih sad bio komunist:confused:
 
Ja sam krštena pravoslavka, ali po opredljenju ateista, udata za katolika, Italijana.
Ne vidim u čemu je problem? Najbitnija je zrelost i ljubav dve osobe koje su u braku. Bez ta dva ključna začina ništa ne pomaže ni ako su supružnici pripadnici istog naroda i vere.
 
meni je izrazito glupo to što vjere tjeraju roditelje da djecu priklanjaju nekoj vjeri.

svako treba imati pravo slobodnog izbora pa i po tom pitanju.
zato mislim da ljudi koji su u mješovitim brakovima ne trebaju krstiti svoju djecu sve dok ona to sama ne požele.

niko ne tjera djecu da se učlane u neku političku stranku samo zato što im je otac bio u njima.

da je tako ja bih sad bio komunist:confused:

realno Klice - sta bi ti falilo?
osim...stranke :)
 
Prema brakovima sklopljenim izmedju dvoje koji ne pripadaju istoj nacionalnosti sam zaista tolerantna i mislim da mi ne bi smetalo da se dese i bliskim mi ljudima, ali na zalost na brakove izmedju dvoje razlicitih veroispovesti ne gledam tako.
 
A što bi TI gledala na nečiji brak (između dvoje različitih veroispovesti)?
Mislim, to je njihov izbor. :)

Vec u prvom delu recenice pominjem bliske mi ljude (pa se podrazumeva da na njih i mislim), a kad nekog volim onda mu zelim sve najbolje. Gledala bih na taj brak sa nepoverenjem da ce uspeti ( videla sam mnoge takve brakove pocetkom devedesetih koji su zavrsavali samo iz tog razloga jer su mesoviti ) ali bih samo gledala, ne bih naglas izgovorila nista od toga.
 
ma, dajte, kakve veze ima ko je koje veroispovesti,
ako se vole, kapiraju, poštuju:o
jedini je problem okruženje kako će ih prihvatiti, pa
onda mogu da nastanu problemi i da se prenesu i na samu vezu.
Zbog toga, ja na primer, kažem da bih više volela da bude moje
veroispovesti, ali to ne znači da bih nekoga odbila samo zbog
te religijske različitosti.
 
Vec u prvom delu recenice pominjem bliske mi ljude (pa se podrazumeva da na njih i mislim), a kad nekog volim onda mu zelim sve najbolje. Gledala bih na taj brak sa nepoverenjem da ce uspeti ( videla sam mnoge takve brakove pocetkom devedesetih koji su zavrsavali samo iz tog razloga jer su mesoviti ) ali bih samo gledala, ne bih naglas izgovorila nista od toga.

Dobro, pardon. :)

Mada, ne treba apriori na mešoviti brak gledati sa nepoverenjem.
Ja sam imala sasvim suprotno iskustvo - videla sam mnogo uspešnih, mešovitih brakova.
S druge strane, videla sam nekolicinu loših brakova između ljudi koji su pripadali istoj veri. Mislim da nema pravila; konačno, ljudi prave greške u izboru partnera koje nemaju veze sa veroispovešću.
 
ateista sam,inace iz pravoslavno-katolicke familije,i ne dajem pet para za religiju.

ne bi mi smetalo dok god me neko ne bi gusio svojim verovanjima bio on ma koje veroispovesti,a volela bih da mi deca jednog dana budu ateisti...
 
nisu problem mješoviti brakovi nego loša vremena poput onih u jugoslaviji 90-ih godina tada takvi brakovi pucaju

pametan odgovor.........misim, zavisi gde se i sa kim se živi .....

Slažem se da je odgovor pametan, ali je tačno i da iste situacije različiti ljudi doživljavaju i preživljavaju na drugačije načine. Neko problem vidi kao katastrofu, a neko kao mogućnost.
Ja znam dosta ljudi koje je situacija u bivšoj Jugoslaviji, upravo zato što su bili u mešovitim brakovima, nagnala da odu iz zemlje, potraže hleb i izgrade život negde drugde gde je sredina bila tolerantnija.

Neki od tih ljudi su se vratili, neki ostali tamo gde su otišli, ali se ni jedan od tih, brakova, do dana današnjeg nije raspao. Puno toga u životu dođe neželjeno, ali je puno toga i stvar našeg slobodnog izbora.
 
'ateista sam,inace iz pravoslavno-katolicke familije,i ne dajem pet para za religiju.

ne bi mi smetalo dok god me neko ne bi gusio svojim verovanjima bio on ma koje veroispovesti,a volela bih da mi deca jednog dana budu ateisti... '
O

Ovako bi zvucao i moj odgovor!
 

Back
Top