Evolucija vs Kreacija

u tvom hipotetickom tanjiru... mozes i hipotetickog paramecijuma .... i zamisli se nad njim kako je mogao tako mali da jednog dana izraste u npr. apostola pavla.... ili kako je mogao da kaze ja cu da odlucim da bude rat....ili pak mir....
 
Hm, nije tačno! Po Bibliji Bog je stvorio univerzum...

Moguce da sam prevideo ali biblija je malo starija od geocentricnog sistema u koji je crkva verovala. Kako objasnjavas tu razliku koja se pojavila...

I molim te da mi das citat iz biblije gde bog stvara druge galaksije, planete i ostala nebeska tela...

Ja koliko znam on je stvorio zemlju i stvorio je svetlost [sunce] i okolne planete :bye:
 
Moguce da sam prevideo ali biblija je malo starija od geocentricnog sistema u koji je crkva verovala. Kako objasnjavas tu razliku koja se pojavila...

I molim te da mi das citat iz biblije gde bog stvara druge galaksije, planete i ostala nebeska tela...

Ja koliko znam on je stvorio zemlju i stvorio je svetlost [sunce] i okolne planete :bye:

Evo: :mrgreen:
И би вече и би јутро, дан трећи.
14. Потом рече Бог: Нека буду видела на своду небеском, да деле дан и ноћ, да буду знаци временима и данима и годинама;
15. И нека светле на своду небеском, да обасјавају земљу. И би тако.
16. И створи Бог два видела велика: видело веће да управља даном, и видело мање да управља ноћу, и звезде.
17. И постави их Бог на своду небеском да обасјавају земљу.
 
Evo: :mrgreen:
И би вече и би јутро, дан трећи.
14. Потом рече Бог: Нека буду видела на своду небеском, да деле дан и ноћ, да буду знаци временима и данима и годинама;
15. И нека светле на своду небеском, да обасјавају земљу. И би тако.
16. И створи Бог два видела велика: видело веће да управља даном, и видело мање да управља ноћу, и звезде.
17. И постави их Бог на своду небеском да обасјавају земљу.

U pravu si. Moja greska. Prevideo sam sam pocetak biblije :dash:...

Ali ko je stvorio zvezde koje mi ne vidimo? I planete koje ne vidimo?
 
Moguce da sam prevideo ali biblija je malo starija od geocentricnog sistema u koji je crkva verovala. Kako objasnjavas tu razliku koja se pojavila...

I molim te da mi das citat iz biblije gde bog stvara druge galaksije, planete i ostala nebeska tela...

Ja koliko znam on je stvorio zemlju i stvorio je svetlost [sunce] i okolne planete :bye:

ybg... brate svaka ti cast ako si prevideo tako malecnu stvar kao sto je univerzum.... dusa je u telu u dusi je um a u umu rech koja je kod tebe otisla do alphe centauri i nazad kroz neku crnu rupu ili belog patuljka...
 
Moguce da sam prevideo ali biblija je malo starija od geocentricnog sistema u koji je crkva verovala. Kako objasnjavas tu razliku koja se pojavila...

I molim te da mi das citat iz biblije gde bog stvara druge galaksije, planete i ostala nebeska tela...

Ja koliko znam on je stvorio zemlju i stvorio je svetlost [sunce] i okolne planete :bye:

Hm, malo si kontradiktoran u svom verovanju... ako je Bog stvoritelj... i ako je on stvorio Sunce i sve ostalo... onda je stvorio i univerzum... :lol:
 
Hm, malo si kontradiktoran u svom verovanju... ako je Bog stvoritelj... i ako je on stvorio Sunce i sve ostalo... onda je stvorio i univerzum... :lol:

Ne. Ja ne iznosim nuzno svoja verovanja ovde. Ja postavljam pitanja da vidim u sta drugi veruju i kako to drugi vide kako bih razmotrio to i proverio svoja tumacnenja [ako postoje]

Ja verujem da je bog stvorio univerzum i sve sto postoji, sto mi vidimo i ne vidimo ;)
 
Ne. Ja ne iznosim nuzno svoja verovanja ovde. Ja postavljam pitanja da vidim u sta drugi veruju i kako to drugi vide kako bih razmotrio to i proverio svoja tumacnenja [ako postoje]

Ja verujem da je bog stvorio univerzum i sve sto postoji, sto mi vidimo i ne vidimo ;)


Hm, pa opet si kontradiktoran... pročitaj sve što si napisao pa uporedi jedan post sa ovom poslednjom rečenicom... ccccc... Al' ajde... nije bitno...
Pitanje i dalje stoji... Kako je nastao život na planeti... kreacijom ili evolucijom...;)
 

То је тема коју си ти отворио и нигде нема доказа о еволуцији,него филозофдирања и нагађања.
Ја сам ти да НАУЧНО ОТКРИЋЕ из 1995 године,а објављено тек 2005!

Дакле,дао сам ти РЕЛЕВАНТАН НАУЧНИ ДОКАЗ из Монтане!

Начлни доказ...Јел` разумеш тај појам?
 
Дакле,да поновим онима који не разумеју.

Откриће сачуваног ДНК унутар крвног суда је директан доказ да старост диносауруса НИЈЕ ТАЧНА по конвенционалној науци,него да се ради о хиљадама година,а не милионима,јер би се ДНК давно распао.А,то аутоматски значи да еволуција није никада постојала!

Онај ко није у стању ово да разуме не треба да се бави оваквим темама.
 
То је тема коју си ти отворио и нигде нема доказа о еволуцији,него филозофдирања и нагађања.
Ја сам ти да НАУЧНО ОТКРИЋЕ из 1995 године,а објављено тек 2005!

Дакле,дао сам ти РЕЛЕВАНТАН НАУЧНИ ДОКАЗ из Монтане!

Начлни доказ...Јел` разумеш тај појам?

Hm, a el priznao neko taj naučni dokaz(osim tebe)?
To što ti zoveš dokazom ja zovem nagadjanjem a Teorija evolucije je TEORIJA... što znači... šta? Imaš u uvodnom postu pa pročitaj...
 
Дакле,да поновим онима који не разумеју.

Откриће сачуваног ДНК унутар крвног суда је директан доказ да старост диносауруса НИЈЕ ТАЧНА по конвенционалној науци,него да се ради о хиљадама година,а не милионима,јер би се ДНК давно распао.А,то аутоматски значи да еволуција није никада постојала!

Онај ко није у стању ово да разуме не треба да се бави оваквим темама.

Ako predpostavimo da se niko nije igrao sa time machinom 2230te godine onda si u pravu... Sad i mene kopka zasto o ovome niko ne govori?! Bravo za ovo :klap:
 
Hm, a el priznao neko taj naučni dokaz(osim tebe)?
To što ti zoveš dokazom ja zovem nagadjanjem a Teorija evolucije je TEORIJA... što znači... šta? Imaš u uvodnom postu pa pročitaj...

Наравно.То су амерички(еволуционистички) научниси открили пре 13 година,а објавили пре 3.

Докторка Мери Швајцер је из Монтане и радила је на институту у Монтани.Не знам да ли још увек ради...То је њено откриће,и то је ЕВОЛУЦИОНИСТИЧКИ магазин "Сајенс" објавио и потврдио.

Пошто се тај магазин плаћа,ја не могу да ти дам линк,али могу до других медија.
http://www.nytimes.com/2005/03/24/science/24cnd-dino.html
 
Наравно.То су амерички(еволуционистички) научниси открили пре 13 година,а објавили пре 3.

Докторка Мери Швајцер је из Монтане и радила је на институту у Монтани.Не знам да ли још увек ради...То је њено откриће,и то је ЕВОЛУЦИОНИСТИЧКИ магазин "Сајенс" објавио и потврдио.

Пошто се тај магазин плаћа,ја не могу да ти дам линк,али могу до других медија.
http://www.nytimes.com/2005/03/24/science/24cnd-dino.html

Hm, pa i Papa Jovan priznao evoluciju... a ti meni kao naučni dokaz poturaš neku doktorku i neki časopis... hm, daa...
 
Hm, pa i Papa Jovan priznao evoluciju... a ti meni kao naučni dokaz poturaš neku doktorku i neki časopis... hm, daa...

Папа Јован...ахахахаха...То доказ да је еволуција тачна!?Хахаха...

Кажеш неку докторку?Неки часопис?

"Science Magazine" је један од најпознатијих светских конвенционалних научних магазина из САД.:lol:

Бежи,не брукај се човече...
 
Папа Јован...ахахахаха...То доказ да је еволуција тачна!?Хахаха...

Кажеш неку докторку?Неки часопис?

"Science Magazine" је један од најпознатијих светских конвенционалних научних магазина из САД.:lol:

Бежи,не брукај се човече...

kolega uzeste mi smeh iz usta....
 
Папа Јован...ахахахаха...То доказ да је еволуција тачна!?Хахаха...

Кажеш неку докторку?Неки часопис?

"Science Magazine" је један од најпознатијих светских конвенционалних научних магазина из САД.:lol:

Бежи,не брукај се човече...

Hm, može da bude najpoznatiji i najpriznatiji na celom svetu... ali to i dalje nije nikakav dokaz... a Teorija evolucije je i dalje Teorija...:p
 

Back
Top