Islam
Strana 1 od 36 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 876

Tema: Islam

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Podrazumevano Islam

Ok. šta znamo o ovoj religiji?
    Mnogima je mrska, ali mnogi je ne poznaju... Cilj ove teme je da baci malo drugačije svetlo na ovu religiju...
    Nisu svi muslimani pripadnici Al Kaide a nisu ni svi Hrišćani sa oreolom iznad glava... dakle, dobrih i loših ljudi na sve strane... svih boja i nacija... svih religija i vera...
    Idemo, samo bez uvreda i pljuvanja!

Elita nordic_warrior (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Reputaciona moć
    222

Podrazumevano Re: Islam

razradicemo ovo.. u miru,nadam se
    Valhalla - Deliverance
    Why've you ever forgotten me...

Učlanjen
    01.02.2007.
    Reputaciona moć
    222

Hans Kung svoju knjigu Islam - Proslost,sadasnjost i buducnost zapocinje ovim recima

Islam
    Nema mira medju narodima
    Bez mira medju religijama
    Nema mira medju religijama
    Bez dijaloga izmedju istih
    Nema dijaloga medu religijama
    Bez istrazivanja temelja religija

pa je onda vreme za temelje ove velike vere
    Valhalla - Deliverance

Aktivan član Србенда100% (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Млађи брат (или сестра) хришћанства.

mali.adadjo nije na forumu
    sve im dajem , čelo ću u blato , na tom mestu da mi duša spava .
    Primećen član mali.adadjo (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Šakal Pogledaj poruku
    Ok. šta znamo o ovoj religiji?
    Mnogima je mrska, ali mnogi je ne poznaju... Cilj ove teme je da baci malo drugačije svetlo na ovu religiju...
    Nisu svi muslimani pripadnici Al Kaide a nisu ni svi Hrišćani sa oreolom iznad glava... dakle, dobrih i loših ljudi na sve strane... svih boja i nacija... svih religija i vera...
    Idemo, samo bez uvreda i pljuvanja!
    Sta čovek da misli o jednoj religiji čiji je poslanik Muhamed bio nepismen.
    Drugo , šta čovek da misli o vernicima koji misle da je Bogu bitno šta oni jedu .
    Ili npr, o vernicima koji smatraju da je greh slušati muziku , posebo onu gde se koriste žičani instrumenti , takodje mi je strašno da neko misli da žena mora da nosi hidzab ili nikab jer joj je to Alah propisao za njeno dobro , ako je pokrivena neće je niko napasti , kako je moguće da neko zabranjuje ženama upotrebu parfema jer to da provocira ...
    Ma ništa vezano za njih mi nije ok .
    Meni ukupno sve to iygleda kao čist fanatizam .
    Nije mi namera da bilo koga uvredim , pobrojala sam samo neke od činjenica vezano za njih .
    Poslednji put ažurirao/la Borac za prava zivotinja : 11.10.2008. u 18:50 Razlog: uvredljiv post

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio bebeto Pogledaj poruku
    Drugo , šta čovek da misli o vernicima koji misle da je Bogu bitno šta oni jedu .
    Ili npr, o vernicima koji smatraju da je greh slušati muziku , posebo onu gde se koriste žičani instrumenti , takodje mi je strašno da neko misli da žena mora da nosi hidzab ili nikab jer joj je to Alah propisao za njeno dobro , ako je pokrivena neće je niko napasti , kako je moguće da neko zabranjuje ženama upotrebu parfema jer to da provocira ...
    Nije mi namera da bilo koga uvredim , pobrojala sam samo neke od činjenica vezano za njih .
    Ok. znaš li da muslimani slave Hrista?
    Poslednji put ažurirao/la Borac za prava zivotinja : 11.10.2008. u 19:04

Aktivan član Србенда100% (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Што јес, јес, али пре би био муслиман него хришћанин (хипотетички) јер за хришћанство су везане далеко горе ствари.

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Dalje, skoro sve ovo je i Jevrejima zabranjeno... zapravo, muslimani su mnogo toga i pokupili od Jevreja... a Isus je bio Jevrej...

Iskusan
    Učlanjen
    21.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Znam da se u islamu veruje u Alaha,to je monoteisticka religija.Muhamed je tu kljucna licnost,tj.bozji poslanik.Sveta kniga im se zove kuran.Sledbenici islama se zovu muslimanima.
    Znam i da je ovaj mesec,septembar u njihovoj religiji ramadan tj post,koji je bas strog.Ne sme ni voda da se pije preko dana.
    I da...mole se pet puta dnevno.
    To je sve sto ja znam o tome.

Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Dalje, skoro sve ovo je i Jevrejima zabranjeno... zapravo, muslimani su mnogo toga i pokupili od Jevreja... a Isus je bio Jevrej...
    Naravno , naravno i oni Hrista ne smatraju sinom Božijim ...

Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio nordic_warrior Pogledaj poruku
    Hans Kung svoju knjigu Islam - Proslost,sadasnjost i buducnost zapocinje ovim recima

Islam
    Nema mira medju narodima
    Bez mira medju religijama
    Nema mira medju religijama
    Bez dijaloga izmedju istih
    Nema dijaloga medu religijama
    Bez istrazivanja temelja religija

pa je onda vreme za temelje ove velike vere

Da i zarad tog mira žestoko su podelili Islam u dve frakcije

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Naravno , naravno i oni Hrista ne smatraju sinom Božijim ...
    Što naravno i nije daleko od istine... ili?

Učlanjen
    01.02.2007.
    Reputaciona moć
    222

Da i zarad tog mira žestoko su podelili Islam u dve frakcije
    vidim da je i hriscanstvo veoma slozno.. vec citav milenijum (a pljuju se od V. veka i prvog snaznog pape)
    Valhalla - Deliverance

Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio nordic_warrior Pogledaj poruku
    vidim da je i hriscanstvo veoma slozno.. vec citav milenijum (a pljuju se od V. veka i prvog snaznog pape)
    Istina

Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Što naravno i nije daleko od istine... ili?
    Iskreno verujem da Hrist jeste sin Božiji , tj. sam Bog .

Učlanjen
    01.02.2007.
    Reputaciona moć
    222

hronologija od 610. do slabljenja vlasti kalifa :

610 : prorok Muhamed prima prva otkrovenja kurana u Meki a dve godine kasnije pocinje da propoveda
    616 : pogorsavaju se odnosi izmedju autoriteta u Meki i Muhamedovih sledbenika. zabelezeni progon i Muhamedova pozicija postaje neodrziva
    620 : Arapi iz naselja Jatrib (kasnija Medina) stupaju u kontakt sa Muhamedom i pozivaju ga da vodi njihovu zajednicu
    622 : prorok sa nekih 70 muslimanskih familija migrira (hidzra) iz Meke u Medinu a vlasti ove prve zaklinju se na osvetu. Hidzra je oznacila pocetak muslimanske ere
    624 : u bici kod Badura muslimani trpe dramatican poraz od Meke
    625 : novi ostar poraz od armije Meke u bici kod Uhuda,izvan Medine
    Jevrejska plemena iz Nadira i Kajnukaha proterana su iz Medine zbog saradnje sa Mekom
    627 : muslimani u bici kod Trensa nanose tezak poraz vojsci Meke. pracena je masakrom muskaraca iz jevrejskog plemena iz Kurajzaha,posto su podrzavali Meku protiv muslimana
    628 : Muhamedova odvazna mirovna inicijativa rezultirala je sporazumom u Hudajbijahu izmedju Meke i Medine. sada na njega gledaju kao na najmocnijeg coveka Arabije i mnoga plemena zele u savez sa njim
    630 : Meka krsi sporazum.. prorok marsira ka Meki sa velikom armijom muslimana i plemena saveznika. Meka priznaje poraz i dobrovoljno otvara svoje kapije Muhamedu. nije bilo naselja i niko nije primoravan da prihvati islam
    632 : prorokova smrt. Abu Bakr je izabran za kalifa (predstavnika)
    632-634 : Abu Bakr nakon previranja ujedinjuje arapska plemena
    634- 644 : kalifat Umar ibn al-Kataba
    muslimanske snage napadaju Irak,Siriju i Egipat (neverovatna transformacija)
    638 : muslimani osvajaju Jerusalim koji postaje treci sveti grad islama,nakon Meke i Medine
    641 : muslimani kontrolisu Siriju,Palestinu i Egipat a porazili su i Persiju
    garnizonski gradovi Kufa,Basra i Fustat grade se za muslimanske snage jer oni zive odvojeno od podanika
    644 : Umar je ubijen persijskog ratnog zarobljenika. Utman ibn Afan postaje treci kalif
    644-650 : muslimani osvajaju Kipar i Tripoli a muslimanska vladavina uspostavljena je u Iranu,Afganistanu i Sindu
    656 : ubistvo Utmana praceno gradjanskim ratom
    661-680 : kalifat Moavije I. osnivac je Omajadske dinastije i prestonicu iz Medine seli u Damask
    680 : Moavija umire a novi kalif je Jazid I. do 692. besnece novi gradjanski rat
    Poslednji put ažurirao/la nordic_warrior : 13.09.2008. u 01:33
    Valhalla - Deliverance

Aktivan član Nevenaa (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Ne mislim ništa loše o Islamu, mada su mi mnoge stvari nejasne. Bilo bi lepo da popricamo o diskutabilnim stvarima koje često bacaju ružnu sliku na Islam.
    Sveti rat. Slušala sam mnoge muslimane kako pričaju da je Alah rekao da treba poštovati druge religije. Čini mi se da sam pročitala da je neka sekta islama dodala na onih 4 osnovnih zakona i 5 o svetom ratu. (ne mogu da se setim kako se to tačno zove i da li ima 4, a za neke 5, ili 5, a za neke 6). Znači, u svakom slučaju to nije ideja izvornog islama, to je ono što su ljudi vremenom iskvarili. Pa i krstaši su ratovali ,,za religiju" zaboravljajući Hristove reči ,, Ko se mača lati od mača će i umreti" .
    Ajša, prorokova žena. Poznato je da je uzeo sa 6 godina, ali to ne znači da je bio sklon pedofiliji. Kralj Milutin se oženio devojčicom od 9 godina, ali postoji priča da on uopšte nije bio sa njom dok nije odrasla. Da je vaspitavana na njegovom dvoru. Treba shvatiti da je to drugačije vreme. Kažu da je Muhamed imao toliko žena jer je želeo da im pomogne, da im pruži dom. Ženio je udovice (Kadija) i mnoge žene koje nisu imale gde.
    Marame, i prilično radikalan stav prema ženama. To je nešto što je postojalo i u Hrišćanstvu, pre samo par vekova. Možda je to nešto što nema veze sa religijom, već sa mentalitetom, sa civilizacijom...ne znam...
    Postoje neke stvari o kojima ja nemam informacije. Npr. zbog čega muslimani ne jedu svinjetinu? Da li neko može da mi odgovori na to pitanje?

Učlanjen
    01.02.2007.
    Reputaciona moć
    222
    Valhalla - Deliverance

Domaćin PRIMUS (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Sta čovek da misli o jednoj religiji čiji je poslanik Muhamed bio nepismen , pri tom sklon pedofiliji , poznato je da je Ajša imala šest godina kada ju je oženio .
    Kakvo povrsno poznavanje materije a ipak toliko predrasuda....

Učlanjen
    01.02.2007.
    Reputaciona moć
    222

pa nije se tebi ni obratio
    Valhalla - Deliverance

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Evo ovako. Na stranu Muhameda koji, zna se kako je sklepao Islam, ali Islam u biti jako je slican hriscanstvu. Usudio bih se da kazem da nije mnogo manja razlika izmedju pravoslavaca i katolika nego izmedju bilo kog hriscanina i muslimana.

U starom zavetu se govori o bozijim zakonima, tu se navodi sta treba da se jede a sta ne. Mi priznajemo stari zavet koliko sam ja upucen dobrim delom.

U starom zavetu se navodi recimo da ne stavljas znaka na sebe [e.g. tetovaza, pirsing itd]

Ako jesi hriscanin i ako znas neke stvari onda ces videti da nije velika razlika izmedju Islama i Hriscanstva. A bog je jedan. Oni ne smatraju isusa sinom bozijim, ali svi smo mi deca bozija, jagnjad bozija. Oni smatraju Isusa bozijim izaslanikom i bozijim robom.
    Poslednji put ažurirao/la Borac za prava zivotinja : 11.10.2008. u 19:05

Aktivan član Nevenaa (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

"nordic totalno sam permutovala, izgleda da mi se previše spava....izvinjavam se

Domaćin PRIMUS (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio zvezdana zvezda Pogledaj poruku
    Znam da se u islamu veruje u Alaha,to je monoteisticka religija.Muhamed je tu kljucna licnost,tj.bozji poslanik.Sveta kniga im se zove kuran.Sledbenici islama se zovu muslimanima.
    Znam i da je ovaj mesec,septembar u njihovoj religiji ramadan tj post,koji je bas strog.Ne sme ni voda da se pije preko dana.
    I da...mole se pet puta dnevno.
    To je sve sto ja znam o tome.
    Mala ispravka samo. Ove godine je ramazan u mesecu septembru, inace se pomera svake godine..iduce godine ce biti u avgustu mesecu

Elita Dijenek (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    289
    Reputaciona moć
    280

Што се тиче Светог рата против неверника, тек му је савремено тумачење дало данашњи смисао...
    То је одувек био рат против неверника у себи, а не против других људи.
    Негде у другој половини 20. века ово учење је исполитизовано и ми смо добили данашње тумачење џихада.
    http://forum.krstarica.com/entry.php/31788-%D0%89%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%B8

Primećen član zboras (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio Nevenaa Pogledaj poruku
    Ne mislim ništa loše o Islamu, mada su mi mnoge stvari nejasne. Bilo bi lepo da popricamo o diskutabilnim stvarima koje često bacaju ružnu sliku na Islam.
    Sveti rat. Slušala sam mnoge muslimane kako pričaju da je Alah rekao da treba poštovati druge religije. Čini mi se da sam pročitala da je neka sekta islama dodala na onih 4 osnovnih zakona i 5 o svetom ratu. (ne mogu da se setim kako se to tačno zove i da li ima 4, a za neke 5, ili 5, a za neke 6). Znači, u svakom slučaju to nije ideja izvornog islama, to je ono što su ljudi vremenom iskvarili. Pa i krstaši su ratovali ,,za religiju" zaboravljajući Hristove reči ,, Ko se mača lati od mača će i umreti" .
    Ajša, prorokova žena. Poznato je da je uzeo sa 6 godina, ali to ne znači da je bio sklon pedofiliji. Kralj Milutin se oženio devojčicom od 9 godina, ali postoji priča da on uopšte nije bio sa njom dok nije odrasla. Da je vaspitavana na njegovom dvoru. Treba shvatiti da je to drugačije vreme. Kažu da je Muhamed imao toliko žena jer je želeo da im pomogne, da im pruži dom. Ženio je udovice (Kadija) i mnoge žene koje nisu imale gde.
    Marame, i prilično radikalan stav prema ženama. To je nešto što je postojalo i u Hrišćanstvu, pre samo par vekova. Možda je to nešto što nema veze sa religijom, već sa mentalitetom, sa civilizacijom...ne znam...
    Postoje neke stvari o kojima ja nemam informacije. Npr. zbog čega muslimani ne jedu svinjetinu? Da li neko može da mi odgovori na to pitanje?
    nema sta da slusas prosto procitas Kuran na net..Jedino kuran poziva na ubijanje nevernika!!!

Slične teme

1. MILITANTNI ISLAM
    Autor Mirko_212 u forumu Religija
    Odgovora: 278
    Poslednja poruka: 01.06.2010., 00:49
  2. STA JE ISLAM
    Autor zivac u forumu Religija
    Odgovora: 2821
    Poslednja poruka: 26.05.2010., 10:15
  3. Islam i pedofilija
    Autor antoniusss u forumu Religija
    Odgovora: 25