Filozofski fakultet...

Ograničiti svakako. Mnogo ograničiti nikako. Glupo je ograničavati ljude koji su nosioci ekonomskog razvoja. Ne možeš bez tehnologa, ekonomista i pravnika imati uređenu i stabilnu državu, kao ni bilo kakav vid rasta standarda (ekonomskog rasta). Filozofi sigurno neće doprineti preterano razvoju (materijalnom) države sami po sebi.
 
To će poslednjeg dana, i nama su prošle godine napravili frku sa tim jer smo morali da prijavimo jezike pre te raspodele.
1. oktobra je samo svečani doček brucoša i imaćete sastanak kod šefa odeljenja Nikole Samardžića, a sutradan kreću predavanja i štrebanje. .
 
Je li istina da moram prvo da se ispisem sa faksa da bih polagala prijemni za neki drugi smer?

Можеш да се пребациш на други смер, без полагања пријемног, али само у статусу самофинансирајућег студента. Важе ти се и испити који се подударају ( углавном је то само језик ). Не мораш прво да се исписујеш да би радила пријеми на другом смеру. То можеш да одрадиш пре уписа у прву годину на другом смеру. Упис се врши тек после пријемног. Само не можеш бити уписана на два смера на буџету. То важи за цео универзитет.
 
Уф, то је већ зајебано , али није немогуће. Мада по мени боља је варијанта поново радити пријемни, свакако крећеш од прве године а и остаје ти 120 хиљада у џепу :)
 
Poštovani članovi, nova sam ovde (tačnije, napravila sam, ko zna kad nalog, na koji sam skroz zaboravila) pa mi nemojte zameriti ako sam nešto pogrešila, u smislu teme, valjda ovde pišem stvari vezane za studiranje na Filozofskom. :) Imam par pitanja... Prva sam godina, i nemam pojma šta se i kako radi, a još nisam baš upoznala kolege, pa mi je malo frka da pitam, pošto mislim da imam malo glupa pitanja. Uh, odakle da krenem? Prvo što me zanima je da li je moguće da zamoliš profesora da te obori? Npr, dobila sam sedmicu, a hoću i mislim da mogu bolje, i želim da izađem u sledećem roku... Jel to ide tako, ili se to ne rad, nije dozvoljenoi? Kad je avgustovski rok, koliko sam skapirala, krajem avgusta i početkom septembra? I kad izlazi spisak predmeta koji se mogu prijaviti, i šta ako, na primer, nema predmeta na spisku koji želim da prijavim? Ako ostavim neki predmet (ako uopšte mogu) za narednu godinu, jel gubim budžet, i od koga zavisi da li smem, i jel se to rešava odmah u januarskom/februarskom roku naredne godine, ili? Ja se stvarno izvinjavam ako su pitanja glupa, ali moram da pitam tako, drugačije ne znam. Hvala unapred svima na strpljenju i odgovorima. :)
 
Poštovani članovi, nova sam ovde (tačnije, napravila sam, ko zna kad nalog, na koji sam skroz zaboravila) pa mi nemojte zameriti ako sam nešto pogrešila, u smislu teme, valjda ovde pišem stvari vezane za studiranje na Filozofskom. :) Imam par pitanja... Prva sam godina, i nemam pojma šta se i kako radi, a još nisam baš upoznala kolege, pa mi je malo frka da pitam, pošto mislim da imam malo glupa pitanja. Uh, odakle da krenem? Prvo što me zanima je da li je moguće da zamoliš profesora da te obori? Npr, dobila sam sedmicu, a hoću i mislim da mogu bolje, i želim da izađem u sledećem roku... Jel to ide tako, ili se to ne rad, nije dozvoljenoi? Kad je avgustovski rok, koliko sam skapirala, krajem avgusta i početkom septembra? I kad izlazi spisak predmeta koji se mogu prijaviti, i šta ako, na primer, nema predmeta na spisku koji želim da prijavim? Ako ostavim neki predmet (ako uopšte mogu) za narednu godinu, jel gubim budžet, i od koga zavisi da li smem, i jel se to rešava odmah u januarskom/februarskom roku naredne godine, ili? Ja se stvarno izvinjavam ako su pitanja glupa, ali moram da pitam tako, drugačije ne znam. Hvala unapred svima na strpljenju i odgovorima. :)

- Наравно да можеш да замолиш професора да ти не упише оцену. Само је потребно да кажеш да ниси задовољна оценом и да желиш да изађеш у следећем року. Бар на историји ти нико на првој години неће правити проблем.Можеш и деветку да поништиш, али се то не саветује (зато што је висока оцена већ коју можеш да упрскаш касније).
- На сајту факултета имаш план извођења испитних рокова. По плану за ову школску годину Августовски рок траје од 28. августа до 6. септембра. Генерално све потребне информације можеш да нађеш на сајту.
- Не разумем баш ово питање везано за списак предмета. У сваком року можеш да изађеш на сваки предмет који си одслушала и испунила све предиспитне обавезе (колоквијуми, семинарски, присутност итд). Логично не можеш да изађеш на предмет који ниси слушала. Технички си сад у јуну могла да пријавиш све предмете које си одслушала. Не може да нема неког предмета, твоје је право да имаш 4 летња рока за све предмете.
- Да би испунила услов за буџет потребно је да положиш довољно предмета који у збиру имају 48 есп бодова. То значи да можеш да пренесеш маскимално 12 бодова у следећу годину. То је најчешће један предмет, може и два (ако носе по 6еспб рецимо). Предмете које си пренела можеш да положиш кад хоћеш. Све до следећег септембра када уписујеш следећу годину и пријављујеш нове предмете. Те исте предмет(е) можеш да пренесеш и у трећу годину и опет да останеш на буџету, све зависи од твоје организације.
 

Back
Top