izvini...

Kad kazem...to zaista i mislim.Zasto bih trosila reci i govorila "izvini",samo postajem cinicna.

Jedna od najgorih ljudskih osoina je kad "ne umeju" da se izvine.
Samim tim dokazuju da ne priznaju svoju gresku.
 
Glanvilovo je shvatanje to da iskaz da znacenje lezi u reprezentacijama (recima) implicira da je razlika izmedju primanja i shvatanja poruke nepostojeca; no iskustvo nam kaze suprotno tojest da primanje nije isto sto i shvatanje poruke. Uvek nakon primanja poruke postoji proces kojim se na osnovu primljenih poruka i nekih licnih, individualnih osobina stvara individualno znacenje reprezentacije.

No, meni se cini da ti aludiras na fenomen opsteg razumevanja. Postoje reci na osnovu kojih ljudi mogu da formiraju relativno identicna znacenja. Kada kazem "drvo" skoro svako zna na sta mislim. No, to ne znaci da znacenje lezi u recima. To samo znaci da je masa naucila kako da precizno komunicira o odredjenim pojavama.

Izvinjavam se ako sam bio nejasan. ;) A vrlo je moguce da jesam, buduci da se ono sto sam rekao moze svesti na prepricavanje Glanvila.

verujem da svako dozhivljava neke rechi na drugachiji nachin, ali svi krecu od iste osnove, a to je "pravo" znachenje te rechi, unapred definisano.

Kada kazem "drvo" skoro svako zna na sta mislim. No, to ne znaci da znacenje lezi u recima. To samo znaci da je masa naucila kako da precizno komunicira o odredjenim pojavama.
pa sad treba definisati znachenje :lol:
ali dobro, lepo si rekao, znachenje je u nama.
 
rech koju najteze izgovaram
i to je jeeeedva prevalim preko jezika
(ne rachunam ono tipa kad lupim nekog sluchajno u prolazu ili sl. tad uvek kazem izvini(te))

ali, ovako, izvini kazem samo kad stvaaaaaarno neshto zeshce bash bash zayebem
ne mogu da kazem "izvini" npr. da bih skratila raspravu ili izbegla svadju. ako ja smatram da nemam za shta da se izvinim, pre cu da se pobijem sa nekim nego da kazem to jedno "izvini" (a da to ne mislim)
 
rech koju najteze izgovaram
i to je jeeeedva prevalim preko jezika
(ne rachunam ono tipa kad lupim nekog sluchajno u prolazu ili sl. tad uvek kazem izvini(te))

ali, ovako, izvini kazem samo kad stvaaaaaarno neshto zeshce bash bash zayebem
ne mogu da kazem "izvini" npr. da bih skratila raspravu ili izbegla svadju. ako ja smatram da nemam za shta da se izvinim, pre cu da se pobijem sa nekim nego da kazem to jedno "izvini" (a da to ne mislim)
Ja sam isto takva, tvrdoglava ko vo. :roll: Ako ja nisam kriva, necu popustiti nikad. Ni zarad mira u svetu... :mrgreen:
 
cao svima! zanima me koliko cesto kazete izvini kad pogresite, dali je to vase izvini iskreno, dali se uopste izvinjavate i sta mislite o tome? pozz

Često se izvinjavam, al' ne ono tipa: uradio sam nešto loše, pogrešio sam itd.-ne to.

Već onako iz navike kažem 'sorry' kad nekoga slučajno zgazim, lupim, . . .

Poz. !
 
kada pogresim(ali samo kad pogresim) uvek kazem "izvini" i mislim da to nije sramota vec da svako ko ima imalo vaspitanja treba to da radi a ne da se "siri"i govori kako nije na njegovom nivou da se nekome izvinjava.
 
Izvinjavam se kad treba...Ali pravo iskreno izvini se retko kad cuje...Vecina njih to kaze samo zato sto mora....Izvini je vise postalo "rek`o sam ti izvini,aj sad cuti"...
 
Kad god se posvadjam s nekim, ja sam ta koja se izvini prva...(naravno, kad su u pitanju prijatelji, ne izvinjavam se svakom idotu) To mi nije problem i uvek priznam kad pogrešim(ili bar u većini slučajeva:mrgreen:)
 
Iskreno,ja suvise govorim "izvini"...nekad kad i ne treba,pa se te osobe kojima je upuceno osile i misle da mogu da rade sta hoce,ali ne mogu,ha! U zadnje vreme se trudim da to govorim samo kad je iskreno,cak i ako bi trebalo,ako je neka osoba ljuta,i ceka da joj se izvinim,a ja znam da to nece biti iskreno,ili sacekam trenutak kada cu to misliti iskreno,ili joj kazem da nemam potrebu da se izvinjavam i moje misljenje o tome da li je potrebno da kazem izvini......:)
 
cao svima! zanima me koliko cesto kazete izvini kad pogresite, dali je to vase izvini iskreno, dali se uopste izvinjavate i sta mislite o tome? pozz
Ne volim tu reč.
Ne voli ni ona mene.

Što reče wild_child, nekad kažem da izbegnem dalje smaranje.

Nekad nisam iskrena.
Nekad jesam. Al' tad mi se baš ne veruje. K'o ono čobanče što je vikalo ''ljudi, pokolje mi vuk ovce'' ili tako nešto.
 
cao svima! zanima me koliko cesto kazete izvini kad pogresite, dali je to vase izvini iskreno, dali se uopste izvinjavate i sta mislite o tome? pozz

svaki dan po ceo dan :D
uvek je iskreno. uvek.
problem nastaje sto imam provesionalnu deformaciju, ili mozda pre urodjenu deformaciju da mislim da sam uvek i samo ja kriva pa se izvinjavam kad ispadne i da ne treba.
 

Back
Top