izvini...

Извини, хвала и молим те су речи за које ми многи кажу да понекад и често користим. То говорим када год осетим потребу за тим. Није тешко захвалити се ако ти је неко заиста учинио колико год да је то њему безначајно теби ипак значи, а и извинути се ако си крив. Просто буде лакше теби самоме. Једноставно лепше се човек осећа када користи ове речи...
 
ali svaka rech ima neko opshte znachenje, a kako je mi u glavi definishemo manje je bitno.

Glanvilovo je shvatanje to da iskaz da znacenje lezi u reprezentacijama (recima) implicira da je razlika izmedju primanja i shvatanja poruke nepostojeca; no iskustvo nam kaze suprotno tojest da primanje nije isto sto i shvatanje poruke. Uvek nakon primanja poruke postoji proces kojim se na osnovu primljenih poruka i nekih licnih, individualnih osobina stvara individualno znacenje reprezentacije.

No, meni se cini da ti aludiras na fenomen opsteg razumevanja. Postoje reci na osnovu kojih ljudi mogu da formiraju relativno identicna znacenja. Kada kazem "drvo" skoro svako zna na sta mislim. No, to ne znaci da znacenje lezi u recima. To samo znaci da je masa naucila kako da precizno komunicira o odredjenim pojavama.

Izvinjavam se ako sam bio nejasan. ;) A vrlo je moguce da jesam, buduci da se ono sto sam rekao moze svesti na prepricavanje Glanvila.

Није тешко захвалити се ако ти је неко заиста учинио колико год да је то њему безначајно теби ипак значи, а и извинути се ако си крив. Просто буде лакше теби самоме.

Cu lakse. :lol: A di je lakse, meni jednom kicma od toga stradala. :P
 
Јако се тешко знам извинути...Иначе редовно користим кад сам у неком другом граду па требам питати за улицу или аутобуску станицу,кажем- Извините,где је то и то?
 

Back
Top