Etika u medijima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa ja bih ispitao verodostojnsty izvora kojima se sluze, izvore i to da li svojim programom uticu na misljenje javnosti i da li krse, neke odnose, npr. da li seju mrznju, seksizam, racizam, specizam itd. Za taj deo mozda neki upitnik za stanovnishtvo.
 
pa ja bih ispitao verodostojnsty izvora kojima se sluze, izvore i to da li svojim programom uticu na misljenje javnosti i da li krse, neke odnose, npr. da li seju mrznju, seksizam, racizam, specizam itd. Za taj deo mozda neki upitnik za stanovnishtvo.

Aha...dakle upitnik kao tehnika...
A da li postoji jos neka adekvatna tehnika za eticnost medija? S obzirom na to da se eticnost razlicito tumaci i ceni, mislim da je pitanje tehnike i metode dikutabilno...Zato i postavih ovu temu.
 
То питање не би требало бити дискутабилно, бар резултати истраживања ако им поставиш јасно дефинисана питања.
Постави границу, оштрију или блажу.
 
То питање не би требало бити дискутабилно, бар резултати истраживања ако им поставиш јасно дефинисана питања.
Постави границу, оштрију или блажу.

Slazem se za granice, u smislu postavljanja kriterijuma, ali me zanima tehnika - naziv tehnike. Za koju smatras da je najadekvatnija? Ili navedi primer.
 
Вероватно комбинација упитника и разговора, касније анализа садржаја.
Вероватно би захтевало много времена али би се добила објективност.
 
Вероватно комбинација упитника и разговора, касније анализа садржаја.
Вероватно би захтевало много времена али би се добила објективност.

E to me je zanimalo! Znaci, analiza sadrzaja!
A ono sto sam rekla za diskutabilnost, upravo sam mislila na tu objektivnost koju spominjes.
 
То ми изгледа најбоље.
Кроз комбинацију разговор-упитник добијаш најбољу објективност. Упитником могу да дају стандардизовано пожељне одговоре, док би каснијим испитивањем могла да одступиш од затворених питања упитника.
На крају анализа садржаја.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top