Sedam srpskih kompanija među 500 vodećih u Evropi

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
Autor: Beta | 11.09.2008. - 16:26

Sedam srpskih kompanija uvršteno je u listu vodećih 500 kompanija centralne Evrope po ostvarenom prihodu, koju je danas objavila revizorsko-konsultantska firma Dilojt.

Kako se navodi u izveštaju, najveći prihod u Srbiji u 2007. godini ostvarila je Naftna industrija Srbije (NIS), koja je sa prihodom od 3,6 milijardi evra zauzela 20. mesto na listi Top 500 u centralnoj Evropi. Elektroprivreda Srbije nalazi se na 79. mestu sa prihodom od 1,64 milijarde, a trgovinska firma Delta M zauzela je 106 poziciju sa prihodom od 1,34 milijarde evra. Među najvećim kompanijama centralne Evrope našli su se i PTT Srbija na 112. mestu, Telekom Srbija na 155. mestu, smederevski Ju-Es stil na 170. mestu i Srbijagas na 253. poziciji.
http://www.blic.co.yu/ekonomija.php?id=56474

:whistling:
 
hehe..pa kad imamo najskuplji minut razgovora..najskuplji litar goriva..najskuplji kilovat..monopolske polozaje na trzistu..drzava odredjuje cene derivata energije..komunikacionih usluga..inace pomenute fime se uveliko privatizuju..ako su toliko uspesne cemu privatizacija?

btw..podatake koje si izneo itekako govore protiv trenutne politike koja se vodi

us still je najveci izvoznik iz zemlje.a cetvrti uvoznik..delta komapanija je najveci uvoznik..pravi profit na bedi gradjana..zahvaljujuci istoj placamo 25 do 50% skuplje uvozne proizvode nego iko u evropi..na taj nacin i ja cu biti uspesni privrednik..ucenjuje domace proizvodjace i ubija im cenu..to su zloupotrebe monopolskog polozaja..ma sta ko zxvanicno pricao..afera verica barac govori dovoljno...vladino telo doslo na udar vlade zbog stete nanete polozaju glavnog finansijera vladajuce koalicje..kako sme neko da optuuzi deltu..to je necuveno;)..btw a sto stranke ne objave finansiranja..ko im je koliko kesa dao i kojim povodom???transparentnost u radu..malo morgen

a i te profite od drzavnih kompanija..ko koristi? ako naftna industrija pravi tolike pare..gde su? jel modernizovan proizvodni proces? pravimo najlosijeg kvaliteta gorivo u celoj evropi..usluge telekoma srbije su opet najskuplje u evropi..placamo kilobite protoka ko sto nasi susedi placaju megabite..da ne pominjem cenu razgovaora fiksnom telefonijom..da dodam da nemacke komapanije vec odavno nude triple play..brzi net..fixnu telefoniju i kablovsku tv ..po ceni od max 50e mesecno za neogranicenu upotrebu...

o kakoj se to uspesnosti govori???
 
a i te profite od drzavnih kompanija..ko koristi? ako naftna industrija pravi tolike pare..gde su? jel modernizovan proizvodni proces? pravimo najlosijeg kvaliteta gorivo u celoj evropi..usluge telekoma srbije su opet najskuplje u evropi..placamo kilobite protoka ko sto nasi susedi placaju megabite..da ne pominjem cenu razgovaora fiksnom telefonijom..da dodam da nemacke komapanije vec odavno nude triple play..brzi net..fixnu telefoniju i kablovsku tv ..po ceni od max 50e mesecno za neogranicenu upotrebu...

o kakoj se to uspesnosti govori???

To ce Rusi da nam objasne kad dobiju NIS za 400 miliona....:whistling:
 
To ce Rusi da nam objasne kad dobiju NIS za 400 miliona....:whistling:


ili su ti podaci fiktivni ne bi li se razbio taj ugovor o NIS..sumnjiva procena vrednosti NIS od strane kompanije u kojoj je zaposlen dinkicev pulen..

da napomenem da se isti dinkic ni najmanje nije bunio oko cene sartida..cak je i likvidirao banku koja je imala nekoliko milijardi potrazivanja od sartida...kratka vam je pamet

btw..rover je prodat bmw-u za jednu funtu


pametnije bi bilo da nam dinkic objasni neke stvari pre toga...
 
ja se nebih baš veselio ovoj vesti i temi koju si ti postavio:arrow:....
mislim da sam sad bacio kost:( patriJotama:roll: da te oderu nakon ovog mog posta...
:arrow::arrow::arrow:al nije mi to bila namera...:(


Među 500 najvećih kompanija srednje Europe dvanaest hrvatskih

ina20420080911001.jpg


Na popisu 500 najvećih tvrtki iz 17 zemalja srednje Europe ušlo je 12 hrvatskih tvrtki. Među njima je najbolje plasirana Ina Grupa koja je zauzela 17. mjesto. Osim Ine, na ljestvicu su se uvrstili koncern Agrokor (32. mjesto) i njegov trgovački lanac Konzum (103.). Tu su zatim HEP grupa, Hrvatski telekom, Pliva, T-mobile, Hrvatske željeznice, VIPnet, HEP proizvodnja, Podravka grupa te Zagrebački holding.

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3163683/index.do

eto skoro duplo više kompanija od Srbije od skoro duplo manje Hrvatske (po broju stanovništva) jest još jedna činjenica da je Srbija podbacila :idea:
 
ja se nebih baš veselio ovoj vesti i temi koju si ti postavio:arrow:....
mislim da sam sad bacio kost:( patriJotama:roll: da te oderu nakon ovog mog posta...
:arrow::arrow::arrow:al nije mi to bila namera...:(




eto skoro duplo više kompanija od Srbije od skoro duplo manje Hrvatske (po broju stanovništva) jest još jedna činjenica da je Srbija podbacila :idea:

:lol: :lol: :lol: Jesi mu rekao :)

Ipak, necemo bas pricati o podbacivanju Srbije. Hrvatska je imala daleko manje problema u poslednje dve decenije od Srbije, ali slozicemo se da Hrvatskoj bolje ide. To je evidentno i iz ovog tvog primera.

P.S. Sta ima Kyo, kuco stara?! :)
Sta bi ono sinoc? :lol:
 
:lol: :lol: :lol: Jesi mu rekao :)

Ipak, necemo bas pricati o podbacivanju Srbije. Hrvatska je imala daleko manje problema u poslednje dve decenije od Srbije, ali slozicemo se da Hrvatskoj bolje ide. To je evidentno i iz ovog tvog primera.

P.S. Sta ima Kyo, kuco stara?! :)
Sta bi ono sinoc? :lol:
a čuj ne bih se složio...ipak smo mi imali ratnih 5 godina...dakle mnogo više štete koju je valjalo popraviti i još se popravlja u nekim delovima....za razliku od slovenačkog i vašeg vikend rata i bombardovanja


al ajd pustimo to na stranu...Hrvatsku spašava turizam, prirodne ljepote. izlaz na more...relativno bolja infrastruktura još iz vremena juge...:idea:

dobro...eto kratim vreme ...nesnosno je vruće i sparno ovde u Hr jer su najavlili za sutra kišu i zahlađenje od 15 stepeni:confused:
 
a ono sinoć...

sve sam još sinoć komentirao na pdf Fudbal
:arrow::arrow::arrow: http://forum.krstarica.com/threads/197493&page=153

u neku ruku mi je drago što je tako ispalo i TO IZ VIŠE RAZLOGA
1. komentatori nas iz meseca u mesec "hrane" svojim komentarima kako smo "nebeski" narod u sportu, nogometu, najbolji...kako ćemo pobediti...kako na maksimiru nas niko nije ppobedio već 20 utakmica...kako ćemo biti prvi u svetu koji će engleze tri puta zaredom pobediti....bla bla...:evil::evil::evil:
2. zato jer su na početku tekme fučkali engleskoj himni oni divljaci sa severne tribine...i to da je bilo ono delomično...već tako glasno da je kamerman pokazao na zapadnu tribinu kako se ljudi zgražavaju:evil::evil::evil:
3. (ovo sam inaće hteo zadržati za sebe...jer me prosto sramota kakvih retarda ima u mom narodu...al ipak ću reči) pošto su suci (sva trojica) bili iz Slovačke a prošli vikend se dogodila stravična nesreća u kojoj jesmrtno stradalo gotovo pola autobusa putnika iz Slovačke koji su išli na naše more na autocesti - verovatno puknuće gume) pa je u Slovačkoj dan žalosti bio ovaj tjedan i pred utakmicu su zatražili minutu ćutanja...i onda da se barem @amad sa severne tribine jezik pregrizla oni počeli halabučit i lajat stoka nevaspitana:evil::evil::evil:

i ima još jedan razlog koji ću ostavit za sebe šta sam lično ćuo da su pevali...:evil:

tako da mi je baš drago da su nam ga uterali čak sa 4 duboko duboko ...:rotf::rotf:

bio sam pred telkom i sa starim navijao za engleze

:hahaha:
 
a čuj ne bih se složio...ipak smo mi imali ratnih 5 godina...dakle mnogo više štete koju je valjalo popraviti i još se popravlja u nekim delovima....za razliku od slovenačkog i vašeg vikend rata i bombardovanja


al ajd pustimo to na stranu...Hrvatsku spašava turizam, prirodne ljepote. izlaz na more...relativno bolja infrastruktura još iz vremena juge...:idea:

dobro...eto kratim vreme ...nesnosno je vruće i sparno ovde u Hr jer su najavlili za sutra kišu i zahlađenje od 15 stepeni:confused:

Daj bre sta lupas vikend bobardovanja:dash::dash: vi ste iali stete koje ste vi crne stete imali,pa mi smo imali vise stete i 91.........a znas li kolika je steta u srbiji 99-te godine oli samo trabunjas:otkacio:
 

Back
Top