Prolaznici

evo našeg današnjeg incidenta...ovde u Salcburgu ima jedna igraonica u koju vodimo Gabriela svaki dan,i baš se super sprijateljio sa nekom dečicom...ima jedan Mark koji je napunio 11 meseci,i igraju se zajedno svaki dan...i sa mamom smo se lepo ispričale,sve je bilo okej...dala sam keks Gabrielu da jede,i dođe Mark,traži i on...ja pitam mamu da li smem da mu dam keksa,kad ona zgroženo,nemoj ti mome sinu da daješ keks...a ja samo gledam telećim pogledom,i ništa ne razumem....lepo sam pitala da li smem da mu dam...a za ovih 2 nedelje se svaki dan igraju zajedno,pa nije da sam totalni stranac.....no ja sam se izvinula,ionako smo već bili na odlasku...sad me baš zanima,sutra ako opet budu u igraonici,kako će se ponašati prema nama...


Eto vidiš koliko je ružno kad ljudi reaguju na taj način ... imaš najbolju nameru, a on se postavi kao da si već ugrozio njegovo dete.
 
Mene savijeti ne nerviraju, normalno ako imaju stila da ih kazu,kritike mi vec idu na zivce jer sam dovoljno samokriticna,pitam i volim da me pitaju kad hoce nesto da ponude mom dijetetu da jede!
Al najgore mi je kad pocnu da mi pipkaju dijete kao recimo jedan kinez danas pa cak joj je dudu izvadio iz usta e tu sam prestala da budem ljubazna:evil: necu o detaljima
 
I kod mene u zgradi ima takvih "dobronamernih baba" da ti se zeludac digne.Non stop me spopadaju zasto mi dete ne hoda(jos od 6 meseca),pa kriva sam jer ga nisam stavila u dubak(zamisli ja kriva),pa jer mu dajem da jede pasulj,sto dete mucim i ne dam mu da jede pravu hranu i jos svakakvih gluposti se naslusah majcice draga.Stvarno mi je muka od njih.Spopadaju me na svakom cosku.Ajd da nisu navalentne,nego babetine nemaju sta da rade i po ceo dan sede na klupici ispred zgrade i onda cim vide neku majku sa detetom one pap ispred nje i onda krenu sa kokodakanjem. Ja svaku saslusam i zahvalim joj se na savetu i hocu da sto pre odem da setam dete na miru,ali one mi ne daju,vuku za rukav i traze da raspredam sa njima do besvesti.Covece,to bre ko neka urota.A ja stvarno nekad nemam zivaca za njih.Izadjem sa detetom na svez vazduh da se na miru prosetamo i gledamo pticice i kuce,a ne da me opsedaju kojekakve zenturace i ispiraju mozak glupostima.
Jedna mi se tako unela u facu kod Maxija zasto sam krenula po najvecem suncu da se dete ispece? A ja posla u igraonicu.Nije mi na pamet palo da ga setam po suncu (igraonica 5 min od moje zgrade). I sad ja treba njoj da objasnjavam sta sam ja htela i gde sam posla.Digla mi je pritisak na 300. Ma ko je ona bre da se ja njoj pravdam.Nema covek nekad zivaca ni za sovje roditelje,a kamo li za te dobrodusne komentare - pogotovo ako ti je dete prekukalo 2h od zubica i jedva se smirilo da malo jede i izadje napolje.
 
Ja nisam volela nikakve savete od nepoznatih (a bilo ih je - ignorisala sam ih, sem kada mi se neka bakica bas dopadne pa malo popricam).

A takodje, sada, tudju decu ne zagledam, a narocito ne bih ponudila tudjem detetu nesto od klope, nikada!

Jer sta ako je, na primer, dete alergicno - uvek sam tako razmisljala i desi se da je bas moj unuk opasno alergican na neke namirnice, a tako je jeshan, pa sve gleda kada drugi jedu i ljudi ga ponude..... ah kako sam tada brza u trcanju jer sta ako taj zalogaj ima jaja u sebi (jeste da u torbi nosim inekciju adrenalina), ali....

Zato nemojte nikada tudjoj deci davati bas nista od hrane!!!

zato se pita mama> izvinite da li vase dete sme da jede. Mozda je alergicno mozda..... ima milion razloga Ali vidim i da se na takvo kulturno pitanje neki ljudi bece
 
Mame, tate, jel' vas nervira kada vam razne babe daju savete u vezi vase dece? Svakodnevno setam malu u kolicima, ona obavezno navuce suncobran skroz do dole (skriva se, to joj je zabavno) i onda me minimum pet zenturaca upozori kako je vruce i "sta si je zakukuljila tako u kolicima, umrece od vrucine"
ili npr mazi neku macu ili psa (sto mene ne tangira, posle joj lepo operem ruke i nikad joj nista nije bilo) i opet "ijaoooo NE PIPAJ TO" i tako mi isprepada dete tim dranjem, a ja bas volim da ona voli zivotinje
ili joj se spava pa kenjka, pa cujem komentare u stilu "jao, jadna beba, MORA da je gladna/zedna"
K'o da sam poslednji moron ili nepostojeca, tako zvuce..to mene bas nervira, jer ja poznajem svoje dete i njene potrebe, i imam svoje ideje o tome sta je dobro ili lose za nju..Ja ih uglavnom ignorisem, ali nekad bas nisam raspolozena, pa im kazem da nas obidju. A vi?

Produzim dalje sa smeskom, to je najbolje, ili kuliram i odem
A rekla sam cerki da ne prica sa nepoznatima i da kulira kojekakva glupa dobacivanja kao sto ja radim, no posto vidi mene kako se ponasam i ona sledi isti model
 
Moja tetka se tako unela u facu mom sestricu, krenula nesto da kritikuje i dobila samarcinu od bebca,... posred nosa.

e tako je prosla jedna teta kad smo bili u poseti mojim roditeljima. Setamo se mi a dokona teta sedi na klupi i ona mom mladjem sinu nasto kao de si mali cilemile a on njoj nesto pppp sto radi sa dedom kad se igra. Teta ostade uvredjene a mi brze bolje kuci. Mislim se teto sto se kacis na voz bez karte
 
Poslednja izmena:
zato se pita mama> izvinite da li vase dete sme da jede. Mozda je alergicno mozda..... ima milion razloga Ali vidim i da se na takvo kulturno pitanje neki ljudi bece

a da apropo toga...nisam završila priču...znači napisala sam šta se taj dan desilo u igraonici...sledeći dan odemo mi ponovo u igraonicu,mali Mark sa mamom već tamo....sav srećan puzi do mog sina,oni počeli lepo da se igraju...ja pozdravim mamu,ona tek malo klimne glavom,ni reč da kaže...pre toga smo baš lepo pričale....eh dođe trenutak kada Marka ponudi mama keksom,on bi odmah da podeli sa mojim sinom,kada njegova mama kaže nemoj njemu da daš,ni oni juče tebe nisu ponudili...a ja gledam ko poslednja luda,i ništa ne razumem...pa lepo sam pitala da li smem da mu dam keksa...ima nas svakakvih...:dash::dash::dash:
 
a da apropo toga...nisam završila priču...znači napisala sam šta se taj dan desilo u igraonici...sledeći dan odemo mi ponovo u igraonicu,mali Mark sa mamom već tamo....sav srećan puzi do mog sina,oni počeli lepo da se igraju...ja pozdravim mamu,ona tek malo klimne glavom,ni reč da kaže...pre toga smo baš lepo pričale....eh dođe trenutak kada Marka ponudi mama keksom,on bi odmah da podeli sa mojim sinom,kada njegova mama kaže nemoj njemu da daš,ni oni juče tebe nisu ponudili...a ja gledam ko poslednja luda,i ništa ne razumem...pa lepo sam pitala da li smem da mu dam keksa...ima nas svakakvih...:dash::dash::dash:



Da li je ona tebe uopšte čula šta si je pitala???? ili se možda uvredila što si uopšte pitala????

Ne kapiram baš ..... i posle se mi pitamo što su deca sebična i agresivna .....
 
veruj mi ni ja ne razumem....predhodnog dana se uvredila što sam je pitala da li smem da dam njenom sinu keks...sutradan ona kaže svom sinu da ne ponudi mog,pošto predhodnog dana ni mi nismo nudili njega...jel sam ja prolupala,ili ko je ovde lud?????????
 
a da apropo toga...nisam završila priču...znači napisala sam šta se taj dan desilo u igraonici...sledeći dan odemo mi ponovo u igraonicu,mali Mark sa mamom već tamo....sav srećan puzi do mog sina,oni počeli lepo da se igraju...ja pozdravim mamu,ona tek malo klimne glavom,ni reč da kaže...pre toga smo baš lepo pričale....eh dođe trenutak kada Marka ponudi mama keksom,on bi odmah da podeli sa mojim sinom,kada njegova mama kaže nemoj njemu da daš,ni oni juče tebe nisu ponudili...a ja gledam ko poslednja luda,i ništa ne razumem...pa lepo sam pitala da li smem da mu dam keksa...ima nas svakakvih...:dash::dash::dash:

Pa probaj da objasnis da je bio nesporazum, da si ti pitala da li smes da mu das, jer imas stav da treba prvo da pitas roditelja o tome, i da ti je zao sto se niste razumele.
Ako objasnis situaciju, veca je verovatnoca da cete se na kraju razumeti;)
 
Izvedoh sina danas napolje, a ono poceo neki ladan vetar da duva i ja mu preko lagane kapice navukoh kapuljacu, jer smo otisli da se ljuljamo na ljuljasci. Pored nas mladi tata ljulja svog sincica koji je malo stariji od Nikole.I bas se vatar razduvao i on ne stavlja detetu kapuljacu na glavu.Ja pomislih: dal da mu kazem,pa onda rekoh sebi : Ako nece sam da vodi racuna o svom detetu nece niko. Jedna baka koja je bila preko puta nas navuce svojoj unucici kapuljacu (koja je inace mnogo starija od mog sina i onog deteta i jos je zaveza).Poucena dosadasnjim iskustvom dajem savete samo kad me pitaju. Svako cuva svoje dete onako kako misli da treba:ok:.
 
Hm, obrnuta situacija.
Ne znam, ja i inace ne obracam preveliku paznju na druge ljude :hahaha:
Mislim stvarno gledam svoja posla.
Te rasprave sa drugim roditeljima mi uopste nisu potrebne
Kad me neko pita za misljenje ili savet, onda da
 
Pa probaj da objasnis da je bio nesporazum, da si ti pitala da li smes da mu das, jer imas stav da treba prvo da pitas roditelja o tome, i da ti je zao sto se niste razumele.
Ako objasnis situaciju, veca je verovatnoca da cete se na kraju razumeti;)

pa ja sam joj upravo to i rekla,da mislim da prvo treba pitati roditelja da li smem da dam njihovom detetu nešto da pojede,iako moj sin jede to isto...bezveze...ona se samo mrštila...no u svakom slučaju više nismo u Salzburgu,tako da se više nećemo sresti...ali ipak mi je bilo krivo,jer sam imala najbolje namere..
 
Izvedoh sina danas napolje, a ono poceo neki ladan vetar da duva i ja mu preko lagane kapice navukoh kapuljacu, jer smo otisli da se ljuljamo na ljuljasci. Pored nas mladi tata ljulja svog sincica koji je malo stariji od Nikole.I bas se vatar razduvao i on ne stavlja detetu kapuljacu na glavu.Ja pomislih: dal da mu kazem,pa onda rekoh sebi : Ako nece sam da vodi racuna o svom detetu nece niko. Jedna baka koja je bila preko puta nas navuce svojoj unucici kapuljacu (koja je inace mnogo starija od mog sina i onog deteta i jos je zaveza).Poucena dosadasnjim iskustvom dajem savete samo kad me pitaju. Svako cuva svoje dete onako kako misli da treba:ok:.

Mene pomalo nervira kad se dete preterano natovari tonom odece..sto obicno zavrsi obilnim znojenjem..a bogami cini mi se da to svi rade..nije mi jasno da li je svako dete toliko osetljivo i bolesljivo..kao da svako ima slab organizam koji se ne moze odbraniti od obicnog vetra..meni je to glupost..a i bolje je da dete prelezi sve propratne bolesti u detinjstvu:lol:;)
 
pa ja sam joj upravo to i rekla,da mislim da prvo treba pitati roditelja da li smem da dam njihovom detetu nešto da pojede,iako moj sin jede to isto...bezveze...ona se samo mrštila...no u svakom slučaju više nismo u Salzburgu,tako da se više nećemo sresti...ali ipak mi je bilo krivo,jer sam imala najbolje namere..
nemoj se ljutis, ali mozda je razlog banalan - nerazumevanje jezika... ili sta je ko hteo da kaze i uradi...
 
Mene pomalo nervira kad se dete preterano natovari tonom odece..sto obicno zavrsi obilnim znojenjem..a bogami cini mi se da to svi rade..nije mi jasno da li je svako dete toliko osetljivo i bolesljivo..kao da svako ima slab organizam koji se ne moze odbraniti od obicnog vetra..meni je to glupost..a i bolje je da dete prelezi sve propratne bolesti u detinjstvu:lol:;)

Ja sam svoju decu oduvek oblacila onoliko koliko bih i sebe.Od kada su bili bebe.
Grozim se kad vidim bebu sa 5-o slojnom odecom.:roll:
 
Takodje me nerviraju komentari zasto ne hoda, zasto ne prica, zasto ne jede, zasto ima dudu i sl. Posto je Stefan prohodao vrlo rano, sa 10 meseci, tu mi nisu nista govorili. Ali sad svako malo imam komentare zbog cega mi dete ne prica, pa vec je velik, lenj je i sl... A to LENJ JE sam toliko puta cula ne samo u vezi pricanja, vec i svega ostalog...Da poludis. Imam jednu tetku koja u svom okruzenju ima devojcicu koja je manja od Stefana a prica. Svaki, ali svaki put kad dodje u goste sledi komentar " Eto ona je mladja od Stefana 2 meseca, a prica..." Moj komentar na to uvek je da devojcice brze propricaju, kako bih je bar malo ucutkala...
Sto se tice hrane jako me nervira kad neko dodje u goste i odmah sa vrata tutne mom detetu cokoladu ili grickalice. Naravno, on bi odmah to da jede, a oni se i ne zapitaju da li je on rucao, vecerao, da li moze da jede cokoladu i sl. Lepo je od njih sto donesu, ali ako se Stefan npr. bas sprema da ruca, a oni mu tutnu cokoladu, nista od rucka. A inace imam problema sa njim sto se tice hrane. Ili kad odemo kod nekog u goste,a oni sve i svasta iznose, a da prethodno ne pitaju jel' on sme to da jede, da li sam mu to vec davala. Ajd' sad je veliki i jede sve, ali dok je bio manji ludela sam. Pre neki dan mu je jedna dobra tetka dala da jede orah...Sreca, pa se nije zagrcnuo...Ja ne znam kakav je ovde ludi obicaj da se detetu samo trpa hrana u usta, valjda misle da ce ih dete vise voleti, bukvalno kao da se takmice ko ce dati detetu vise hrane.
Ja ne volim da sugerisem drugim roditeljima kako im je dete obuceno i sl. To mogu jedino da kazem bliskim prijateljima, cak ni njima ponekad. Ako sretnem u parkicu mamu sa detetom obucenim neprikladno za vremenske prilike sigurno joj necu nista reci, jer valjda zna ona zasto ga je tako obukla, a i deca su razlicita, neko mozda ne podnosi kad je pretrpano, a neko je mozda naviklo da mu bude toplije...
 
Poslednja izmena:

Back
Top