Vertex

Vertex predstavlja teoretsku, (teoretsku - ali kao što je to i Asc ili Mc) astronomsku tačku na nebu gde se seku ekliptika i prvi meridijan.
Vertex se uvek nalazi u zapadnom delu karte, njčešće u prostoru od 5-8. astrološke kuće.
180* nasuprot Vertexa se nalazi Antivertex, tako da ove dve tačke obrazuju osu.

Sama reč Vertex je latinskog porekla i znači vrtlog, okretanje, glavu, vrh, šiljak, preokret...
Vertex se dovodi u vezu i sa Vertumnusom - rimskim bogom pravilne promene godišnjih doba (ali i svake vrste promena), zaštitnikom voća, darivaocem cveća. On je takođe i bog kojem je pripisivana sposobnost da menja svoja obličja, zbog čega su za ljude nestalnog karaktera u Rimu govorili da su rođeni u znaku Vertumnusa. Koristeći tu svoju moć uzimanja različitih obličja, pokušavao je da osvoji Pomonu, boginju voća.
Svakoga dana dolazio je u njenu baštu i uzimao likove vojnika, baštovana, lovaca, na kraju je čak uzeo i oblik starice. Ipak, Pomona je ostajala nezainteresovana... sve dok on nije uzeo svoj pravi oblik...

Šta bismo mogli zaključiti iz ovog mita i povezati sa astrološkim Vertexom? On zapravo predstavlja onu tačku života gde se suočavamo sa svojim pravim licem, momenat u kojem nam to suočavanje i otkrivanje sebe donosi preokret. Prihvatanjem svog pravog lica i tog preokreta moći ćemo da sjedinimo različite principe na kojima se temelji naša ličnost, zavolećemo sebe. Mit o Vertumnusu i Pomoni će se odigrati u nama; zagospodarićemo promenom i moći ćemo da uživamo u plodovima života...

Prema tome, Vertex označava ključne i sudbonosne trenutke, dogadjaje i susrete u životu osobe (koji su pritom izvan/iznad naše kontrole), one u kojima se otkrivaju pravo lice i suština, i koji menjaju shvatanja i stavove čoveka o sebi, okolini i životu uopšte. Neki astrolozi Vertex nazivaju Kapijom sudbine.

Vetrex mogu aktivirati tranziti, osobe i mesta... ali, naravno, njegov značaj opisuje i položaj u natalnoj karti.
 
Vertex ima i značajnu ulogu u sinastriji i kompozitima. Npr. ukoliko Vertex jedne osobe pravi konjukciju, ili neki drugi značajniji aspekt sa liščnim planetama, uglovima, čvorovima ili asteroidima, sasvim je izvesno da će te osobe imati utisak da je u njihov odnos sudbina umešala prste...

U svakom slučaju, Vertex predstavlja instrument sudbine koji deluje kroz osobe ili događaje, koji se poput Vertumnusa koji odlazi u Pomoninu baštu, pojavljuju u našim životima. Položaj Vertexa-Antivertexa kroz kuće i znakove ukazuje na to o kakvim se događajima i ljudima radi, i u kojim oblastima života...








Vertex u Ovnu - ukazuje na narcisoidnost, Edipov kompleks, i takav bes da čovek nije svestan šta radi;
Vertex u Biku - ukazuje na sebičnost, osećaj inferiornosti, potreba da mu drugi ugađaju;
Vertex u Blizancima - Ukazuje na kleptomanije, fobije i fiks ideje;
Vertex u Raku - ukazuje na histerično ponašanje, probleme muškaraca sa majkom i ženom, uopšte probleme sa porodicom, sa sopstvenim osećajima;
Vertex u Lavu - može da podstakne narcisoidnost, depresiju, strah od smrti, bezosećajnost, sadizam;
Vertex u Devici - ukazuje na opsesije, autizam;
Vertex u Vagi - ukazuje na emotivno- zavisničke probleme, fiks ideje:
Vertex u Škorpiji - ukazuje na asocijalnost, ekstremizam, agresiju;
Vertex u Strelcu - ukazuje na psihoze, hipohondriju, fiks ideje;
Vertex u Jarcu - ukazuje na paranoju i depresiju, probleme sa figurom oca i autoritetima, sa porodicom, nestalno raspoloženje, konfuzija;
Vertex u Vodoliji - ukazuje na potištenost, teskobu, zlobu, inat;
Vertex u Ribama - ukazuje na velike oscilacije između pasivnog i aresivnog ponasanja
 
E, taj Vertex mi tako zestoko ide na ganglije. Ni jedan astrolog nikada nije znao da objasni sta je Vertex i kako se tumaci. Da ne spomenem da nisam nikada u zivotu upoznala astrologa koji tacku Vertex koristi u praksi! To je cudo jedno!
 
Zasto onda postoji ako nista ne znaci, Vertex? .... ja ga ignorisem. :)


Izgleda da bi neko (možda onaj što je pravio natalnu kartu?) trebalo da nam objasni prvo šta je to. Ja sad prvi put čujem za to.
Osim ako natalna karta nije stranog porekla, pa reč "Vertex" označava nešto što mi zovemo drugačije?
 
Postoji nešto što se zove Vertex, tačka preseka ekliptike i prvog meridijana. Može se naći u rasponu od pete do osme kuće. Navodno je bitna stavka u upoznavanju novih ljudi i ima kao neki sudbinski uticaj... Navodno utiče i na ljubav...
 
sudbinski utjecaj sigurno, uvijek donosi kritično važan događaj van vaše kontrole i volje.

djeluje najviše kada planeta tranzitira vertex.
 
U mom natalu se vertex se nalazi u 8. kuci na 37 stepenu raka,sa 16 godina sam bolovala od tumora,a bilo je jos nekih kriticnih dogadjaja vezanih za zdravlje.Da li je moguce da vertex ima neke veze sa tim?
 
Ima mnogo tekstova o Vertex-u na net-u, samo treba malo "guglati" :)


"Vertex predstavlja teoretsku, (teoretsku - ali kao što je to i Asc ili Mc) astronomsku tačku na nebu gde se seku ekliptika i prvi meridijan.
Vertex se uvek nalazi u zapadnom delu karte, najčešće u prostoru od 5-8. astrološke kuće.
180* nasuprot Vertexa se nalazi Antivertex, tako da ove dve tačke obrazuju osu.

Sama reč Vertex je latinskog porekla i znači vrtlog, okretanje, glavu, vrh, šiljak, preokret...
Vertex se dovodi u vezu i sa Vertumnusom - rimskim bogom pravilne promene godišnjih doba (ali i svake vrste promena), zaštitnikom voća, darivaocem cveća. On je takođe i bog kojem je pripisivana sposobnost da menja svoja obličja, zbog čega su za ljude nestalnog karaktera u Rimu govorili da su rođeni u znaku Vertumnusa. Koristeći tu svoju moć uzimanja različitih obličja, pokušavao je da osvoji Pomonu, boginju voća.
Svakoga dana dolazio je u njenu baštu i uzimao likove vojnika, baštovana, lovaca, na kraju je čak uzeo i oblik starice. Ipak, Pomona je ostajala nezainteresovana... sve dok on nije uzeo svoj pravi oblik...

Šta bismo mogli zaključiti iz ovog mita i povezati sa astrološkim Vertexom? On zapravo predstavlja onu tačku života gde se suočavamo sa svojim pravim licem, momenat u kojem nam to suočavanje i otkrivanje sebe donosi preokret. Prihvatanjem svog pravog lica i tog preokreta moći ćemo da sjedinimo različite principe na kojima se temelji naša ličnost, zavolećemo sebe. Mit o Vertumnusu i Pomoni će se odigrati u nama; zagospodarićemo promenom i moći ćemo da uživamo u plodovima života...

Prema tome, Vertex označava ključne i sudbonosne trenutke, dogadjaje i susrete u životu osobe (koji su pritom izvan/iznad naše kontrole), one u kojima se otkrivaju pravo lice i suština, i koji menjaju shvatanja i stavove čoveka o sebi, okolini i životu uopšte. Neki astrolozi Vertex nazivaju Kapijom sudbine.

Vetrex mogu aktivirati tranziti, osobe i mesta... ali, naravno, njegov značaj opisuje i položaj u natalnoj karti.

Vertex ima i značajnu ulogu u sinastriji i kompozitima. Npr. ukoliko Vertex jedne osobe pravi konjukciju, ili neki drugi značajniji aspekt sa liščnim planetama, uglovima, čvorovima ili asteroidima, sasvim je izvesno da će te osobe imati utisak da je u njihov odnos sudbina umešala prste...

U svakom slučaju, Vertex predstavlja instrument sudbine koji deluje kroz osobe ili događaje, koji se poput Vertumnusa koji odlazi u Pomoninu baštu, pojavljuju u našim životima. Položaj Vertexa-Antivertexa kroz kuće i znakove ukazuje na to o kakvim se događajima i ljudima radi, i u kojim oblastima života..."

iz teksta Kim Falconer Has Anyone Seen Vertumnus?


http://www.falconastrology.com/pdfs/Has Anyone Seen Vertumnus.pdf
 
Vertex nikako ne bi smeo da se poredi sa Asc i MC. Za razliku od Asc i MC, Vertex se računa sa zamišljenom linijom koju je čovek tek tako postavio tu gde jeste.
 
Ima mnogo tekstova o Vertex-u na net-u, samo treba malo "guglati" :)


"Vertex predstavlja teoretsku, (teoretsku - ali kao što je to i Asc ili Mc) astronomsku tačku na nebu gde se seku ekliptika i prvi meridijan.
Vertex se uvek nalazi u zapadnom delu karte, najčešće u prostoru od 5-8. astrološke kuće.
180* nasuprot Vertexa se nalazi Antivertex, tako da ove dve tačke obrazuju osu.

Sama reč Vertex je latinskog porekla i znači vrtlog, okretanje, glavu, vrh, šiljak, preokret...
Vertex se dovodi u vezu i sa Vertumnusom - rimskim bogom pravilne promene godišnjih doba (ali i svake vrste promena), zaštitnikom voća, darivaocem cveća. On je takođe i bog kojem je pripisivana sposobnost da menja svoja obličja, zbog čega su za ljude nestalnog karaktera u Rimu govorili da su rođeni u znaku Vertumnusa. Koristeći tu svoju moć uzimanja različitih obličja, pokušavao je da osvoji Pomonu, boginju voća.
Svakoga dana dolazio je u njenu baštu i uzimao likove vojnika, baštovana, lovaca, na kraju je čak uzeo i oblik starice. Ipak, Pomona je ostajala nezainteresovana... sve dok on nije uzeo svoj pravi oblik...

Šta bismo mogli zaključiti iz ovog mita i povezati sa astrološkim Vertexom? On zapravo predstavlja onu tačku života gde se suočavamo sa svojim pravim licem, momenat u kojem nam to suočavanje i otkrivanje sebe donosi preokret. Prihvatanjem svog pravog lica i tog preokreta moći ćemo da sjedinimo različite principe na kojima se temelji naša ličnost, zavolećemo sebe. Mit o Vertumnusu i Pomoni će se odigrati u nama; zagospodarićemo promenom i moći ćemo da uživamo u plodovima života...

Prema tome, Vertex označava ključne i sudbonosne trenutke, dogadjaje i susrete u životu osobe (koji su pritom izvan/iznad naše kontrole), one u kojima se otkrivaju pravo lice i suština, i koji menjaju shvatanja i stavove čoveka o sebi, okolini i životu uopšte. Neki astrolozi Vertex nazivaju Kapijom sudbine.

Vetrex mogu aktivirati tranziti, osobe i mesta... ali, naravno, njegov značaj opisuje i položaj u natalnoj karti.

Vertex ima i značajnu ulogu u sinastriji i kompozitima. Npr. ukoliko Vertex jedne osobe pravi konjukciju, ili neki drugi značajniji aspekt sa liščnim planetama, uglovima, čvorovima ili asteroidima, sasvim je izvesno da će te osobe imati utisak da je u njihov odnos sudbina umešala prste...

U svakom slučaju, Vertex predstavlja instrument sudbine koji deluje kroz osobe ili događaje, koji se poput Vertumnusa koji odlazi u Pomoninu baštu, pojavljuju u našim životima. Položaj Vertexa-Antivertexa kroz kuće i znakove ukazuje na to o kakvim se događajima i ljudima radi, i u kojim oblastima života..."

iz teksta Kim Falconer Has Anyone Seen Vertumnus?


http://www.falconastrology.com/pdfs/Has Anyone Seen Vertumnus.pdf


Interesantna teorija moram priznati :ok: Nego stvarno ne znam nikoga ko to koristi u praksi
 
Procitala sam davno negde,da Vertex u sinastriji predstavlja vrata,na primer sta nam dolazi kroz drugu osobu,lekcije koje dobijamo u "paketu" sa njom...i obicno se uzima tako kada su u pitanju konjukcije....Ne mora da znaci da je tacno...mada imala sam primera gde se to potvrdilo... :)
 
Procitala sam davno negde,da Vertex u sinastriji predstavlja vrata,na primer sta nam dolazi kroz drugu osobu,lekcije koje dobijamo u "paketu" sa njom...i obicno se uzima tako kada su u pitanju konjukcije....Ne mora da znaci da je tacno...mada imala sam primera gde se to potvrdilo... :)

Interesantno,u sinastriji se njegov Vertex nalazi tacno na mom SMC,a inace imamo i obostranu konj.SA / VE..toliko o karmi..
 
Procitala sam davno negde,da Vertex u sinastriji predstavlja vrata,na primer sta nam dolazi kroz drugu osobu,lekcije koje dobijamo u "paketu" sa njom...i obicno se uzima tako kada su u pitanju konjukcije....Ne mora da znaci da je tacno...mada imala sam primera gde se to potvrdilo... :)

Taj paketic lekcija iz necijeg horoskopa u tvoj 'coroskop dolazi na mnogo nacina. Posebno ako neciji stelijum planeta padne kod tebe u odredjeno polje, pa da ne pominjem mesto gde neciji Saturn padne kod tebe, pa gde padne neciji vladar horoskopa ( to je prica koju ce on uvek da gura kao sebi bitnu , pa je namece i tebi ). Tako da opet nekako nas Verteks zavrsi kao zakrpa kada ne znamo kako da opravdamo nesto sto ne znamo kako drugacije da objasnimo ;) To ti je samo moje licno misljenje. Mislim meni je Hironce daleko znacajniji od Vertexa kad vidim gde je i sta radi - znam sta je , ovo sa Vertexom je igranje corave bake, mislim , pipanje u mraku :)
 
sudbinski utjecaj sigurno, uvijek donosi kritično važan događaj van vaše kontrole i volje.

djeluje najviše kada planeta tranzitira vertex.
U svakom slucaju je instrument sudbine, a onima kojima nije tesko i kojima se vec nesto znacajnije dogodilo mogli bi da nam opisu..pa da pokusamo da analiziramo.
Meni je Vertex na 8`Vage i to je 6 polje, ali kako mi je naglaseno da su mi posao i partner povezani, verujem da ce planeta koja stigne prva do njega dati ili uzeti to sto bi kod mene taj Wertex predstavljao. A mozda cu sacekati i Saturn da predje preko njega, koji mi je vladar 10-og, samo mislim da ce se Mars i Venera (Sa kao po obicaju polako ali sigurno, probija se iz pozadine..aj joj) stici i utrkivati se do to 8-mog ako ne i zajedno stati na Vertex, negde znam da ce biti zajedno na 12` i 14`Vage, u medjuvremenu "mrtva trka"..pa ako neko ima na tim stepenima Vertex, eto neke mislim vece promene.. :cmok:
ko o cemu ja o ..seeex, mislim ljubavi..i da o see..x-u..grrr.bas sam uzasna, radujem se a meni srece ni od kuda.. pozz.
 
Ovo sam nasla .... :)


Verteks po kucama (znacajni su samo polozaji u 5., 6., 7. i 8. kuci)

~Vertex u petoj kuci~

Orijentisani ste na decu, na bilo koji nacin, prema vezama na jednom unutrasnjem nivou. Ono veliko poverenje ili cak naivnost koje vam je ugradjeno u detinjstvu, ostaje i do kasnih dana. Ovu poziciju trakodje prate i eksplozivne reakcije kada ovo biva ugrozeno na bilo koji nacin. Imate potrebu za zabavom, kreativnoscu, kao i uzbudjenjem u posvecenoj vezi, bez obzira koliko godina ona traje. Cesto imate duboke strahove, tipicne za decu, od napustanja, kao i potrebu za opstim prihvacanjem, bez obzira kako se ponasate, a od partnera ocekujete da to postuje i gaji, nikako da se tome podsmeva, posebno u zreloj dobi.

~Vertex u sestoj kuci~

Imate osecaj duznosti, obaveze i zrtve kada je rec o emotivnim odnosima s ljudima. Ovde se cesto srece povezanost nesvesno bazirane na medcinskom ili religioznom modelu, te ponekad i duhovnom. Negativna strana je tendencija da se postane hipohondrican ili opsesivan da se dobije ljubav koja se ocajnicki zeli. Postoji potreba da ostali cene iskrenost vasih namera, sve do najsitnijih dnevnih aktivnosti koje izvrsite na jedan brizan i pazljiv nacin, te da ostali shvate da je to za vas, bez obzira koliko ucestala rutina, bazirano na posvecenoj ljubavi.

~Vertex u sedmoj kuci~

Ovo je klasicna pozicija za one koji su uvek u nekoj vrsti veze (cak i samo u glavi .. ), ocajnicki trazeci nekog, odnosno za one koji su trajno odlucili da nesto tako nije vredno rizika obzirom da se nasa ocekivanja nikad ne mogu u potpunosti ispuniti. Ova pozicija govori o tome da mi nismo potpuni, sve dok nismo intimno vezani za nekog. Na izvesnom nivou, postoji iracionalan strah od samoce. Losa strana je da mozetge postati prestrogi kad je rec o kriterijumima za druge ljude oko vas, te stoga moze doci do izolacije i odvajanja cak i od onih osoba za kojima zudite..


~Vertex u osmoj kuci~

Govori o unutrasnjoj potrebi za zajednicom sa nekim, kao i potpunom posvecenosci od strane tog istog nekog, bilo sta od ova dva da se desi. Ova potreba je toliko jaka, da mozemo fantazirati o najrazlicitijim nacinima neizvrsenih akcija i reakcija ako se konacni san, jednom postignut, nadje ugrozen. Losa strana je kada realnost nije u saglasnosti sa zamisljenim kvalitetima naseg partnera (a tako je najcesce slucaj), imamo problem da se adaptiramo novonastaloj situaciji. Jednom snazno povredjeni, ovi ljudi imaju potrebu da se distanciraju za svaku narednu vezu, pri cemu gube mogucnost da istraze odnose koji mozda mogu da ispune njihova ocekivanja, a sve usled tog straha..
 
I ovo....


Verteks u znacima

~Vertex u Ovnu~

U ovom polozaju, Vertex govori o dubokoj zelji za sirovom, neukrocenom strascu. Unutrasnja drama koju ovi ljudi prezivljavaju ukljucuje opsesivnu pozudu za pravom avanturom i uzbudjenjem, istrazivanjem novih teritorija, a sa ciljem da se sve ovo postigne na odlucan i jasan nacin, bez obzira na posledice koje to moze imati na ostale osobe u njihovom zivotu. Postoji ekstremna odbojnost ka rutini kad je rec o intimi .. Ovde imamo prave pionire kad je rec o seksulanosti - uvek zeljne da istraze nova podrucja . Ako se usudite da se uhvatite u kostac sa njima, vazno je da imate neogranicenu energiju i odredjenu dozu tvrdoglavosti. Ako budete uspeli da se uklopite u tu sliku, vas partner nikad nece potraziti drugu osobu ..

~Vertex u Biku~

Imate senzualnu ljubav prema prirodnim resursima, kao i pozudu za skupim stvarima. Cesto mastate o dobijanju istih, te stvaranju svojevrsnog nasledstva od tih stvarim bez obzira na njihovu vrednost - za vas je uvek velika. Vasa unutrasnja osecanja se pokrecu pretvaranjem materijalni stvari na umetnicki i elegantan nacin.

~Vertex u Blizancima~

Imate strasnu potrebnu za komunikacijom sa vasim partnerom. Ovde, intimnost, pa znak jednakosti, komunikacija na dnevnom nivou, bez obzira da li se radi o nekim sitnim svakodnevnim temama ili ozbiljnim problemima psiholoske ili spiritualne prirode. Ako je vas partner neko ko komunicira suptilnim gestovima koje vi necete primetiti, zahtevate da komunikacija bude verbalna i otvorena, koncizna.

~Vertex u Raku~

Ovde imamo Vertex koji predstavlja san o jednoj divnoj i bajnoj sredini koja je lisena svih neprijatnih tonova kao i uticaja spolja. Postoje jako duboke teznje kad je rec o idealnoj strukturi porodice, kao i porodicnog zivota. Kada udjete u vezu, i posvetite joj se, vi ste zaista duboko u tome, te ako osetite da se partner ne trudi dovoljno, te da nije dovoljno ozbiljan, bunite se. Mozda su vasa ocekivanja od drugih nerealna i bazirana na vasem licnem osecaju nesigurnosti.

~Vertex u Lavu~

Postoji velika potreba da se izdvajate po superiornosti na svim nivoima. Ova pozicija govori o fantazijama deteta koje ce raditi neverovatno mnogo, kako bi ga hvalili i voleli. Zelja da se bude hvaljen i skoro obozavan je neverovatna, a istina je ta da je ovo najcesce i prilicno realno. Partneru ste lojalni, i oni su u vasim ocima nepogresivi!

~Vertex u Devici~

Cistoca namere u Devici, kad je rec o intimnosti je nepobediva. Podsvesno, imamo sliku visokog svestenika ili svestenice, zajednice koja ce dovesti do krajnjeg spasenja ili spiritualne inicijacije, koja se bazira na zajednickim idealima posvecenosti i usluznosti. Fantazira se o sjedinjenju sa nekim ko ima jedinstvene psiholoske i/ili lekovite moci, a fokus je na praktivnom radu, koji ce sve da resi. Ako vasa ljubav ima Vertex bas ovde morate biti sigurni u vase sposobnosti i imati dobar plan kako ih na najbolji nacin iskoristiti, kako biste posluzili vasem partneru, i ljudskoj vrsti u isto vreme.

~Vertex u Vagi~

Ovde Vertex zudi za zajednicom dve duse, koja se bazira na jedinstvenom miru i pravdi. Ovo je slicno zivotu na Veneri, planeti ljubavi, gde se ljubavnici nikad ne svadjaju, a vlada harmonija. Fizicka pozuda je svakako neophodan aspekt dvaju bica koja su vecno spojena, ali platonska komponenta prevazilazi sve ovo i najbitnija je. Ako neko ko vas prosto magnetski privlaci ima Vertex bas ovde, budite direktni i agresivni u pristupu, ali uvek imajte u vidu da ako dodje do nekih svadjica, morate zauzeti defanzivni i pacifisticki stav.

~Vertex u Skorpiji~

Kada je ovde, on govori o zelji ili neprekidnoj potrebi za osecajem neodoljivosti i nezamenjivosti na svim nivoima intimnosti, kako spiritualnim, intimnim, emotivnim tako i psihickim. Od raja do pakla, sto je dublja interakcija, to vise ispunjava osobu. Kada ste u vezi s nekim ko ima ovako pozicioniran Vertex, ono sto vidite nikad nije ono sto dobijate - postoji uvek vise nego "u izlogu". Pripremite se za intrige, neogranicene fascinacije i odnos koji ce vas izazvati do maksimuma!

~Vertex u Strelcu~

Ovakav Vertex otkriva osobu koja sanja o avanturama, kad je rec o partnerstvu. Na psiholoskom nivou, ona zudi da je neko odvede na kraj sveta, i da prouci sve postojece religije kao i filozofske teorije poznate coveku. Zelja je velika i duboka, kad je rec o retkim iskustvima bilo koje vrste. Druzenje i susret sa ovim osobama zahteva da uvek uz sebe imamo mape krajeva koje nisu posetili, a o kojima sanjaju

~Vertex u Jarcu~

Ovo znaci veliku potrebu da partner razume i postuje iskusenja i turbulacije koje se pojave, kao i neshvacenost od strane onih koje srecu tokom zivota. Krajnja zajednica imace elemente socijalnog statusa i moci.. Ako se zaljubite u nekog sa ovom pozicijom, ispunite ove zahteve i seks ce biti iznad svega sto ste ikada mogli da pozelite .. Vazno je biti svestan njihove velike osetljivosti, pogotovo u drustvu. Uvek stojte uz njih u dobru i zlu, u ulozi dobrog i autoritativnog roditelja kojeg nikad nisu imali ..

~Vertex u Vodoliji~

Ovaj Vertex zudi za kompletiranjem samog sebe kroz najvise ideale prijateljstva. Ono sto je najdublje skriveno u ovim dusama jeste zelja za zajednicom koja ce uticati na svet na skoro utopijski nacin. Snovi o idealnoj vezi su skoro vanzemaljski u slucaju da ih poredite sa scenama iz sapunice Postoji teznja da svaki cin intimnosti pokaze kako sve veze treba da funkcionisu, te da tako svet postane bolji .. Ako osetite varnicu od ove osobe, ne postoji mesto egzibicijama ili ljubomori. Pridruzite im se u njihovim pufnastim snovima, i imacete partnera za ceo zivot!

~Vertex u Ribama~

Imate unutrasnju potrebu da licno budete u odnosima sa ljudskom vrstom. Vase neizrazene potrebe za intimnoscu mesaju se na skoro mistican nacin sa potrebom da izbegnete patnju, praceni nevidjenom sposobnoscu saosecanja. Veoma ste empaticni kad su u pitanju tudju problemi. Vasa seksualnost je cesto jaka, samo zato jer je to prirodna komponenta ljudskih odnosa i ponekad jedini nacin da se otera tudju bol, iako samo na kratko. I vi imate granice tolerancije, izvan kojih ste samo obican covek.
 

Back
Top