majstori!

L

ledu

Gost
Ja se naprosto divim ljudima kao sto su Incognito,Lord British i ostali koji se ovde javljaju.
Prosto je neverovatno koje znanje poseduju.Pitam se koliko im je vremena trebalo za toliko informacija!
Sad tek vidim koliko malo znam.
 
Ako ti nesto znaci ja se bavim programiranjem vec nekih 10-15 godina sve zajedno kada se sabere i moje amatersko programiranje. I jos uvek ucim...
 
9 godina aktivnog programiranja (naravno, izuzmi prvih 4-5 godina amaterskog i rookie programiranja)... I mnoooooooogo sati provedenih uz kompjuter... Generalno, ako bih izvukao neki prosek za sve ove godine kojima se bavim kompjuterima, to sigurno ne bi bilo manje od 8 sati dnevno uz isti...

I naravno, jos uvek ucim... lepa stvar kod kompjutera je sto je to skroz dinamicno podrucje, i stvari se non-stop menjaju, sto iskljucuje mogucnost da ti dosadi jednolicje...

Covek se uci dok je ziv... a mozda i posle toga, al' se jos niko nije vratio da nam kaze ;)
 
I ja postujem iskusnije programere i drago mi je da mogu na krstaricida naucim dosta toga. Medjutim, nije mi jasno da mi jos niko nije odgovorio na pitanje koje sam postavio pre nekoliko dana. Da li su ljudi nezainteresovani za takvo pitanje ili je nesto drugo upitanju. Jos uvek mi je nejasno da li gresim ako smatram da sve sto se isprogramira treba prvo da se ispita na lokalnom serveru pa tek onda da se pusti na web. E, skinuo sam neke scripte sa weba ali nijedna ne moze da mi radi na lokalnom serveru. Koliko sam ukapirao problem je u setovanju servera po pitanju primanja i slanja emaila. Moze li neko da mi pomogne
 
Mislim da sam negde video to tvoje pitanje, ali nisam imao vremena da ti odgovorim...

Koliko se secam, to ti ne radi iz jednog prostog razloga: Koristis sve na Windows-u, a windows ne poseduje sendmail, pa ti s' toga treba SMTP server... A ako imas poseban SMTP server, moras podatke o istom uneti u php.ini-ju...
 
srki_69:
I ja postujem iskusnije programere i drago mi je da mogu na krstaricida naucim dosta toga. Medjutim, nije mi jasno da mi jos niko nije odgovorio na pitanje koje sam postavio pre nekoliko dana. Da li su ljudi nezainteresovani za takvo pitanje ili je nesto drugo upitanju. Jos uvek mi je nejasno da li gresim ako smatram da sve sto se isprogramira treba prvo da se ispita na lokalnom serveru pa tek onda da se pusti na web. E, skinuo sam neke scripte sa weba ali nijedna ne moze da mi radi na lokalnom serveru. Koliko sam ukapirao problem je u setovanju servera po pitanju primanja i slanja emaila. Moze li neko da mi pomogne

NIsam video tvoje pitanje, pa ne znam tacno sta mislis da ne radi.
Ja koristim PWS (personal Web Sever) dok testiram na lokalnom racunaru. Tek kada mi sve funkcionise kako treba, saljem na Web.
Nez znam tacno sta je kod tebe problem, ali mozda je i pogresno napisana redirekcija strana, (paths) ili server ne podrzava neke ekstenzije ili...
Na jedno web sajtu na kome imam svo site, pocetna strana ne moze biti nista drugo do "index.htm" (ne cak ni "index.html". Ali zato na poddirektoriju, gde se nalaze ostale strane, moze "html" ekstencija itd, itd...
Kako se problem tacno manifestuje?
 
Opa, malo smo bili lenji, ali boze moj. Drago mi je da sam dobio bilo kakav odgovor na moje pitanje. Lokalni server mi je Apache 1.3.23. na Windows-u (on se inace instalira na Linuxu ali moze i na Windowsu). Kupio sam Knjigu o PHP 4.1. i u njoj ima uputstvo u kojem se kaze da Apache moze raditi i na Windowsu. Evo jedan prost primer sa porukopm: Prvo Vam dajem email.html
<HEAD>
<TITLE> E-mail</TITLE>
</HEAD>
<BODY>
<CENTER>
<TABLE BORDER="1" CELLPADDING="0" CELLSPACING="0" WIDTH="80%">
<TR>
<TD ALIGN="center">

<FORM ACTION="mail.php" METHOD=POST>
<FONT FACE="Verdana" SIZE="3">
Posaljite mail:
<BR>

<TABLE BORDER="0" WIDTH="60%">
<TR>
<TD><FONT FACE="Verdana" SIZE="2">Vase ime: </FONT></TD>
<TD><INPUT TYPE="text" name="ime" SIZE="30" MAXLENGTH="30"></TD>
</TR>
<TR>
<TD COLSPAN="2"><FONT FACE="Verdana" SIZE="2">Unesite text poruke: </FONT></TD>
</TR>
<TR>
<TD COLSPAN="2">
<TEXTAREA COLS=80 ROWS=10 STYLE="font-family: Verdana; font-size: 12px" NAME="text"></TEXTAREA>
</TD>
</TR>
<TR>
<TD COLSPAN="2" ALIGN="center"><INPUT TYPE="submit" VALUE="Posalji">&&&<INPUT TYPE="reset" VALUE="Obrisi sve"></TD>
</TR>
</TABLE>


</FONT>
</FORM>
</TD>
</TR>
</TABLE>
</BODY>
</HTML>

A onda mail.php

<?php
//
//mail.php
//
//

if (isset($HTTP_POST_VARS[text]))
{
$text = $HTTP_POST_VARS[text];
$ime = $HTTP_POST_VARS[ime];
$mail = "jovamis@localhost.com";
$subject = "Kontakt sa sajta";

$sadrzaj = "Ovo je e-mail sa sajta. Mail je poslao ".$ime." a sadrzaj maila glasi:\n\n ".$text."\n";

$mail_sent = mail($mail, $subject, $sadrzaj);

if ($mail_sent)
{
echo "Uspesno ste poslali mail";
}
else {
echo "Mail nije poslat! Prijavite ovo administratoru!";
}
}
else {
echo "Greska na serveru! Prijavite ovo administratoru!";
}

?>

Dobijam sledecu poruku: Warning: Unknown error in c:\program files\apache group\apache\htdocs\srdjan\email\mail.php on line 16
Mail nije poslat! Prijavite ovo administratoru!

Treba mi pomoc. Inace, kako mogu doci do PSII
 
srki_69:
Dobijam sledecu poruku: Warning: Unknown error in c:\program files\apache group\apache\htdocs\srdjan\email\mail.php on line 16
Mail nije poslat! Prijavite ovo administratoru!

Treba mi pomoc. Inace, kako mogu doci do PSII

Jel ti lepo rece Incognito da nemas sendmail!!!!!!!!!
Tebi treba program da posaljes taj mail...ne moze Apache to da uradi!!!!!
Nadji neki smtp server.
 
srki_69:
AxeZ:
Jel ti lepo rece Incognito da nemas sendmail!!!!!!!!!
Tebi treba program da posaljes taj mail...ne moze Apache to da uradi!!!!!
Nadji neki smtp server.

Mislio sam da postavljam pitanja ljudima koji imaju razumevanja za pocetnike. Ah, da, uvek ima izuzetaka, koji su verujem u manjini (kao npr. AxeZ).
Da ti kazem, nije samo Incognito poslao odgovor i mirnije malo ne bi bilo lose, zar ne? Postujmo se malo vise medjusobno. Hvala.
 

Back
Top