Kad porastem, biću.....čovjek?

Millie80

Iskusan
Poruka
6.450
Da pitam ja vas:

koliko se ovo što ste sada
slaže sa vašom predstavom (od prije 5, 10 ili 15 godina)
o tome kakvi ćete biti, u svakom mogućem i nemogućem smislu?

jeste li zadovoljni time kakvi ste postali?

ako niste, šta biste mijenjali? (ako hoćete da kažete, naravno)
 
ne secam se... sto se tice nekih drugih stvari, znam da sam i bolje pros'o nego sto sam ocekivao... al' to bas i nema veze sa tim kakav sam covek postao... niti je previse bitno, na kraju... mislim da ljudi vise razmisljaju unazad... ne znam... kakvi cemo mi postati za 10 godina? hocemo li biti bolje osobe nego sto smo sad? sta ce nam, usput negde, postati bitno? i kako ce nas se secati neke osobe koje necemo dugo videti?
 
Da pitam ja vas:

koliko se ovo što ste sada
slaže sa vašom predstavom (od prije 5, 10 ili 15 godina)
o tome kakvi ćete biti, u svakom mogućem i nemogućem smislu?

jeste li zadovoljni time kakvi ste postali?

ako niste, šta biste mijenjali? (ako hoćete da kažete, naravno)

e zanimljivo pitanje. bas sam pre neki dan odmotavala neke filmove.
zakljucak je sledeci:
postala sam bolja osoba. teoretisati o covekoljublju nije vic. ja ipak aktivno pomazem nekim ljudima.. postala sam tolerantnija i fleksibilnija i mnogo definisanija i sebi i drugima. i jednostavnija.
hm, da li sam to ocekivala od sebe pre vise godina? hm...mislim da sam i tada bila plemenita ali da to nije imalo konkretnu strukturu. i da su neki jako pozitivni ljudi uticali na moje brusenje i da sam naucila sta zaista znaci voleti ljude. i nadam se da cu to umeti vise i bolje u godinama koje dolaze. nekako, to je moj zivotni poziv, zaista :heart:
 
ne secam se... sto se tice nekih drugih stvari, znam da sam i bolje pros'o nego sto sam ocekivao... al' to bas i nema veze sa tim kakav sam covek postao... niti je previse bitno, na kraju... mislim da ljudi vise razmisljaju unazad... ne znam... kakvi cemo mi postati za 10 godina? hocemo li biti bolje osobe nego sto smo sad? sta ce nam, usput negde, postati bitno? i kako ce nas se secati neke osobe koje necemo dugo videti?

hajde, nije ni bitno da li se baš sjećaš svojih planova i snova do detalja,
nego - jesi li zadovoljan samim sobom sada?
budućnost je za neku drugu temu,
mene interesuje ovaj period prošlost-sadašnjost...

hvala :)
 
Da pitam ja vas:

koliko se ovo što ste sada
slaže sa vašom predstavom (od prije 5, 10 ili 15 godina)
o tome kakvi ćete biti, u svakom mogućem i nemogućem smislu?

jeste li zadovoljni time kakvi ste postali?

ako niste, šta biste mijenjali? (ako hoćete da kažete, naravno)

xexexee super tema !!!
pre 15 godina sam sebe zamishljao kao ozbiljnog, porodichnog (shablonski) choveka !!! Zadovoljan sam ovim shto sam postao, mada je moglo tu malo vishe ozbiljnosti i odgovornosti da bude alli to su neke nebitne sitnice !!!
Danas sam srecan i zadovoljan - shto je najbitnije !!!
voleo bi da se nisu desile neke gluposti koje su mi se desile u zivotu ali bez njih danas ne bi bio ovo shto jesam !!! SRECAN I ZADOVOLJAN !!!
 
xexexee super tema !!!
pre 15 godina sam sebe zamishljao kao ozbiljnog, porodichnog (shablonski) choveka !!! Zadovoljan sam ovim shto sam postao, mada je moglo tu malo vishe ozbiljnosti i odgovornosti da bude alli to su neke nebitne sitnice !!!
Danas sam srecan i zadovoljan - shto je najbitnije !!!
voleo bi da se nisu desile neke gluposti koje su mi se desile u zivotu ali bez njih danas ne bi bio ovo shto jesam !!! SRECAN I ZADOVOLJAN !!!

i kad pogledaš unazad, ništa od toga nije bilo uzalud?!
to je najbitnije...to i ovo boldovano, slažem se! :)
 
hajde, nije ni bitno da li se baš sjećaš svojih planova i snova do detalja,
nego - jesi li zadovoljan samim sobom sada?
budućnost je za neku drugu temu,
mene interesuje ovaj period prošlost-sadašnjost...

hvala :)

naravno da nisam zadovoljan... i to je nesto sto me tera da pokusam da budem bolji covek nego sto jesam... tako, valjda, izgradjujem sebe... nadogradjujem... i to nema veze sa ambicijama na poslu... nema veze ni sa cim materijalnim... ima veze jedino sa mnom... osobom kakva sam...
 

Back
Top