Download se umorio

Poruka
6.130
Kad download-ujem nesto s neta desava mi se da download jednostavno stane i jedino ga vracam na Resume (u Operi), i IE-u :oops: (morao sam i to da isprobam :oops: )moram da Cancel-ujem download i da ponovo kliknem na link da bi nastavio od mesta gde je stao.
U cemu je problem?
 
Serveri imaju svoj TTL (Time-To-Live) i socket ce ostati otvoren ka serveru sve dok ima odgovora sa jedne od tih strana dokle god TTL tece...

Sad, moze biti problem u tvojoj vezi (odredjeno vreme ne vrsi nikakav protok ka serveru), moze biti problem kod samog servera (ne vrsi protok ka tvom provajderu), a moze i biti apsurdno mali TTL (vrlo uobicajen za FTP servere)... Ustvari, moze biti mnogo razloga ali ovi su najuobicajeni

Resenje moze biti konstantni ping servera malim brojem podataka (recimo svake sekunde po jedan bajt + 40ak bitova za header... naravno, to ce za 2x toliko smanjiti tvoj protok (2x zbog odgovora serevera), sto ipak i nije tako strasno)...

Ima mnogo download managera koji ce to raditi za tebe (opcija se uglavnom zove Keep (connection) Alive), recimo Mass Downloader (zaista izuzetno dobar download manager)... Mozilla browseri imaju u sebi ovu funkciju, tako da sa njima ce se retko kad desiti da TTL prekine prenos (mada, ako je do tvog provajdera, onda Keep-Alive tesko da ce pomoci)...

Sto se tice Opere i IE-a, znam da IE nema Keep-Alive, a resenje problema u Operi je logicno... Kad resume-ujes, Opera se opet kaci na server, pa ceo proces ide ponovo... Posto IE nema Resume opciju, moras da cancel-ujes download, pa da opet pozoves server za skidanje... Nezgodna situacija kod tog nacina u IE-u je sto ako ti u medjuvremenu pukne veza, moraces sve da skidas ispocetka (IE automatski cisti cache u RAM-u cim nestane konekcija)...

Eto, valjda sam malo razjasnio sta se desava... Sigurna varijanta - dobar download manager, i nece biti problema...
 
Thanks man, sad vec radi bolje.

Incognito:
Sto se tice Opere i IE-a, znam da IE nema Keep-Alive, a resenje problema u Operi je logicno... Kad resume-ujes, Opera se opet kaci na server, pa ceo proces ide ponovo...

Nisam bas razumeo ovo u vezi Opere, kad Resume-ujem on nastavlja tamo gde je stao, ceo proces ide ponovo jedino ako zatvorim Operu pre nego sto zaustavim transfer
 
Opera se ponovo kaci na server, ali posto ima vec u RAM cache-u snimljeno ono sto si vec skinuo, ona resume-uje... Isto to radi i IE... Medjutim, ako ugasis browser ili se diskonektujes, Resume nece raditi...
 
Incognito:
Opera se ponovo kaci na server, ali posto ima vec u RAM cache-u snimljeno ono sto si vec skinuo, ona resume-uje... Isto to radi i IE... Medjutim, ako ugasis browser ili se diskonektujes, Resume nece raditi...

Ne znam koju verziju Opere si koristio (ili vec koristis) ali ova verzija 7.50 nastavlja i kad zatvorim Browser, pa ga opet pokrenem, samo pre zatvaranja moram da stopiram transfer.

Sto se tice starijih verzije one jesu takve da moras skidati sve iz cuga
 
Da, cuo sam za to da je download manager poboljsan u novijim operama... Ali opet, nije to to...

A za cveleta, Mozila ce reagovati kao sto je Kuliraza naveo za novije Opere... Mozilla se razlikuje od Opere po tome sto ima KeepAlive opciju, pa gotovo nikada nece dolaziti do prekida prenosa, odnosno problema koji je Kuliraza naveo...

Inace, ipak, ni jedan browser ne poseduje dovoljno dobar download manager, tako da je preporucljivo koristiti posebne download menadzere... Ako imate para, najtoplije preporucujem, kao sto sam vec rekao, Mass Downloader...
 

Back
Top