Растурачица бракова

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Одгајили сте децу, задовољни сте децом и њиховим успесима у животу...а онда, једног дана дође вам ваша, рецимо, двадесетпетогодишња ћерка и каже:''Мама, морам да ти признам, ја сам већ дуже време у вези са једним ожењеним човеком. Старији је од мене 10 година, има дете... Виђали смо се тајно, а јуче је поднео захтев за развод брака. Решили смо да почнемо да живимо заједно када он регулише сву процедуру око развода. Добро сам промислила о свему. Волимо се и дивно се слажемо. Немој да ме одговараш, ја сам одлучила!''

Ви тада.....

Шта?
 
Svako ce se "dohvatiti" svojih aduta...Nekom su to makaze i kung-fu potezi pa ce devojku osisati i polomiti joj noge, neko ce poceti plakati i proklinjati dan kad je rodio a neko ce biti srecan. Ja bih joj predlozila da razmisli jos jednom, ako je to zaista to, pozelela joj srecu, zamolila je da bude korektna u odnosima sa njegovom decom, posle bi izasla iz sobe sa ruznim osecanjem da sam negde omanula u vaspitanju i da nisam uspela da prenesem na decu shvatanje o svetosti braka. Tako nesto, verovatno!
 
Verovatno bi mi bilo jako teško ... i verovatno bih je odgovarala .... ne znam ..... Ali, ako je ona odlučila, a punoletna je .... svako moje negodovanje bi moglo da bude kontraproduktivno ..... Uostalom, ni mi naše roditelje nismo pitali kada smo birali ....

Ne znam ....

Nisi smela to napisati, sad ce ti kao meni reci da si i ti rasturacica. Moras da pljujes po svakom "nemoralu" na forumu da te ne proglase "sarenom"!:p
 
Одгајили сте децу, задовољни сте децом и њиховим успесима у животу...а онда, једног дана дође вам ваша, рецимо, двадесетпетогодишња ћерка и каже:''Мама, морам да ти признам, ја сам већ дуже време у вези са једним ожењеним човеком. Старији је од мене 10 година, има дете... Виђали смо се тајно, а јуче је поднео захтев за развод брака. Решили смо да почнемо да живимо заједно када он регулише сву процедуру око развода. Добро сам промислила о свему. Волимо се и дивно се слажемо. Немој да ме одговараш, ја сам одлучила!''

Ви тада.....

Шта?

sve dok je boldovano tacno, ne bih se bunila.
a da je prvi brak valjao, ne bi se ni raspadao.....
 
Не бих могла да је подржим, али ЗБОГ ЊЕ, а не зато што је ,,растурачица брака''!
( Ово си лепо смислила,Хелен, сад ће свега бити...)
Који ће јој :rumenko: обавеза да се злопати са дететом, бившом женом, обавезама које све то носи....
Али, шта да радим, не могу се одрећи свог детета ако реши тако нешто.
Покушала бих да јој предочим шта све то носи, а ако запне...

Моја се сестра забављала са типом који је имао дете из првог брака.
Она ми то није рекла, сазнала сам случајно.
Прво сам причала са њим, питала га да ли она то зна, рекао је да зна.

Пар месеци касније она ми је то саопштила. Много смо разговарале о томе.

Када је рекла да није сигурна да би могла да се у животу носи са тим да његово дете долази код њих, а да она има децу са њим...е, онда је све добило другу димензију, прво је она сама почела да мисли о томе мало озбиљније.
Није се залетала, чекала је да види сама са собом да ли ће се нешто у њој променити. Имала је разне фазе, кад јој се учини да може, па онда опет да неће моћи..
Волела је то дете, била у добром односу са њим, али, није могла да прихвати обавезу да то заувек буде њен живот.

Мислим да је васпитање значајно, нисмо васпитане да осуђујемо нечије поступке олако, али смо васпитане да размишљамо шта НАМА може донети било која врста нашег избора.

И то је оно што бих ћерци рекла - нека процени где је ОНА у тој ситуацији.
 
Opalim šakom o čelo i kažem joj - O joj sunce maminoooo
:lol: i ja

ako je tako odlucila sta cu,mada bih pokusala da ispipam da li je bas sigurna u svoju odluku
pa ako se deca vole:mrgreen:
mislim sta sad,zena od 25 i muskarac od 35 valjda znaju sta rade,ja ostajem i dalje mama ali ne zelim da vecito glumim stakleno zvono.mozda je to stvarno covek njenog zivota
e sad vec kad bi imao 4 dece zamolila bih je da razmisli i 2 puta:lol: jer to je uzasna obaveza
 
Ja bih naravno prvo makaze...;)posle sve ostalo...
Ne bih bila srecna,dozivela bih to kao svoj licni roditeljski poraz..rekla bih joj:Maco,neka nek se on prvo razvede,da to sve bude crno na belo,pa nek malo prodje vreme da pojede sva ta g.... sam(period posle razvoda ume da bude svakakav,koliko god da smo svi emancipovani:roll:,ko izgubi ima pravo da se ljuti a i svasta jos!)sagledaj kako ce te da funkcionisete kada bude slobodan,kako ces se snaci sa tom decom,da li ces moci da razumes sve njegove obaveze i potrebe njegove dece..i da li si spremna da ga delis sa tom istom decom i sada i zauvek!?"A o bivsoj zeni da ne govorimo...
Ja recimo znam da to ne bih mogla..bezala sam od toga uvek ko djavo od krsta..jeste mozda sebicno ali i sada sa detetom dobro bih razmislila dal' da se upustim u takvu avanturu...
 
Одгајили сте децу, задовољни сте децом и њиховим успесима у животу...а онда, једног дана дође вам ваша, рецимо, двадесетпетогодишња ћерка и каже:''Мама, морам да ти признам, ја сам већ дуже време у вези са једним ожењеним човеком. Старији је од мене 10 година, има дете... Виђали смо се тајно, а јуче је поднео захтев за развод брака. Решили смо да почнемо да живимо заједно када он регулише сву процедуру око развода. Добро сам промислила о свему. Волимо се и дивно се слажемо. Немој да ме одговараш, ја сам одлучила!''

Ви тада.....

Шта?

uhvatim se za glavu i pokusavam nesto da izgovorim,al mi ne ide.:eek:
ne znam...ne mogu da znam sve dok se ne desi tako nesto.....pu,pu daleko bilo
uostalom,mozda cu imati sina a ne cerku :):rumenko:
 
Uvek bih stala iza nje. Niko ne kaze da cu celog zivota svakim njenim izborom biti odusevljena, ne bi ni bilo prirodno. Ako ja ne stanem iza nje, od koga moze da ocekuje podrsku? Odrasla je, ja sam dala sve od sebe, sta god izabrala i dalje je moje dete i bice do kraja zivota.
 
prva reakcija u sebi: e, na zdravlje :confused:

a onda ... pa, ok. 25 godina nije malo - neka siri krila i leti gde je srce vuce. svaka veza ima svoje rizike, a ja nisam tu da zivim njen zivot i njene izbore. sta i ako lupi glavom o zid, odrasla je zena, vreme je da sama donosi odluke i da se nosi sa njima.
 
a sin ne moze da ti kaze da je u vezi s udatom zenom starijom 10 god od njega koja ima 1 dete i cim dobije razvod pocece da zivi s njom:confused:
A jos gore je da ti sin kaze:Mama,ja se razvodim od zene,zaljubio sam se u jednu mladju,bolju lepsu, pametniju..sta god..deca ce ostati sa zenom...cim se to sve sredi mi cemo se vencati..
A tebi zao i snaje ..a tek unucica..:cry::cry:

Sto bi moj zubar rekao:Nije mi jasno od cega umiru ljudi koji nemaju decu...:lol::lol::lol:
 
A jos gore je da ti sin kaze:Mama,ja se razvodim od zene,zaljubio sam se u jednu mladju,bolju lepsu, pametniju..sta god..deca ce ostati sa zenom...cim se to sve sredi mi cemo se vencati..
A tebi zao i snaje ..a tek unucica..:cry::cry:

Sto bi moj zubar rekao:Nije mi jasno od cega umiru ljudi koji nemaju decu...:lol::lol::lol:

I opet ce mi ona i njena sreca biti vaznije. I od unuka i snaje/zeta. Razvod ne ubija sve cinjenice predhodnog zivota, samo ih menja. Ako je moje dete srecnije tako, tu cu je svakako podrzati.
 
Одгајили сте децу, задовољни сте децом и њиховим успесима у животу...а онда, једног дана дође вам ваша, рецимо, двадесетпетогодишња ћерка и каже:''Мама, морам да ти признам, ја сам већ дуже време у вези са једним ожењеним човеком. Старији је од мене 10 година, има дете... Виђали смо се тајно, а јуче је поднео захтев за развод брака. Решили смо да почнемо да живимо заједно када он регулише сву процедуру око развода. Добро сам промислила о свему. Волимо се и дивно се слажемо. Немој да ме одговараш, ја сам одлучила!''

Ви тада.....

Шта?

E savršeno pitanje !

:eek: Ja tada ...nemam pojma .:dash:
Prvo mi pada na pamet ...uzas, a onda pa dobro nije ubica , ni silovatelj, nadam se da je mentalno zdrava osoba ...al i dalje sam ovako :confused: jer verujem da to nije scenario kakav zelim svom detetu, a onda se mislim, a što pa nije, ako je voli i ako ona njega voli , šta ima veze šta je bilo pre ...i tako dok meni lutaju misli i sabiram sv pozitivno i negativno o toj vezi, ona će svakako uraditi po svom, i ja se neću buniti jer ni meni niko nije govorio šta ću da radim, sa kim ću da se volim, ko je podoban a ko ne...

Na kraju krajeva , jesam roditelj al nisam sudija, da je to moja drugarica rekla bi joj ako ga voliš i sigurna si onda uzivaj ...i što bi bilo drugačije sada sa ćerkom.

Al ovo je tema o kojoj ću tek razmišljati, prilično je inspirativna !
Osim toga vrlo brzo će se pokazati imamo li mi duple standarde ili smo dosledne sebi kao žene i kao majke i kao drugarice ...
 
Osim toga vrlo brzo će se pokazati imamo li mi duple standarde ili smo dosledne sebi kao žene i kao majke i kao drugarice ...

Е, и мене то интересује...

Некако, врло смо склони да олако пресудимо другима....а кад је неко нама драг у питању да нађемо разумевање и оправдање...:confused:
 

Back
Top