Devojke sta bi ste vi uradile na mome mestu...???

E

Ella

Gost
Ovako,imala sam jednu vezu letos,koja je bila sasvim ok...doslo je do prekida,desilo se da sam preko pilula ostala trudna,saznala sam za trudnocu krajem cetvrtog meseca,bilo je kasno za prekid,sad sam rodila dve prekrasne devojcice,ali otac njihov nece cak ni poruku da procita sto mu posaljem,a kamo li da se javi na tel.navodno da ne veruje u to da sam uopste bila trudna,kako nisam mogla niti smela da putujem nisam mogla niti da mu dokazem...Inace ne zivimo u i stoj drzavi...Interesuje me sta biste vi uradile na mome mestu,ja vise nisam pametna dal da odem na leto sa bebicama dole kod njega...ako imate neku ideju javite se...Pozdrav
 
Ella:
Ovako,imala sam jednu vezu letos,koja je bila sasvim ok...doslo je do prekida,desilo se da sam preko pilula ostala trudna,saznala sam za trudnocu krajem cetvrtog meseca,bilo je kasno za prekid,sad sam rodila dve prekrasne devojcice,ali otac njihov nece cak ni poruku da procita sto mu posaljem,a kamo li da se javi na tel.navodno da ne veruje u to da sam uopste bila trudna,kako nisam mogla niti smela da putujem nisam mogla niti da mu dokazem...Inace ne zivimo u i stoj drzavi...Interesuje me sta biste vi uradile na mome mestu,ja vise nisam pametna dal da odem na leto sa bebicama dole kod njega...ako imate neku ideju javite se...Pozdrav
Kako to da si tek krajem 4.meseca shvatila da si u drugom stanju?! :? Uradi kako mislis da treba...Ja ne bih isla kod njega,ne bih to sebi dozvolila...Ako vec ne zeli da se javi na telefon,mislim da je nezainteresovan...Zasto ga juriti?Shvatam da prvenstveno mislis na cerkice,ali ako on njih ne zeli,onda ih i ne zasluzuje...Izvini ako sam bila gruba,ali ja bar mislim da je tako...
 
Nisam mislila da jurim njega on mi vise ne treba,htela sam samo facu da mu vidim kad se pojavim sa njima i onda jednostavno da odem i nikad vise da se vratim niti da mu dozvolim bilo kakav kontakt sa njima...a kako sam saznala tek krajem cetvrtog meseca,sasvim slucajno,dobila sam upalu bubrega i tek tada su otkrili da sam trudna...simptome nisam imala bas nikakve koji nagovestavaju trudnocu,a i menzis sam imala sve do sedmog meseca,znam da to sve cudno zvuci ali je nazalost bilo tako...mada devojcicama sam se jako obradovala
 
Ella:
Nisam mislila da jurim njega on mi vise ne treba,htela sam samo facu da mu vidim kad se pojavim sa njima i onda jednostavno da odem i nikad vise da se vratim niti da mu dozvolim bilo kakav kontakt sa njima...a kako sam saznala tek krajem cetvrtog meseca,sasvim slucajno,dobila sam upalu bubrega i tek tada su otkrili da sam trudna...simptome nisam imala bas nikakve koji nagovestavaju trudnocu,a i menzis sam imala sve do sedmog meseca,znam da to sve cudno zvuci ali je nazalost bilo tako...mada devojcicama sam se jako obradovala
Ne zvuci cudno,ima i takvih slucajeva...Naci ces nekog ko ce da voli i tebe i tvoje cerkice,a doci ce vreme kad ce on pozeleti da ih upozna,da im bude otac (ako se moze tako reci)...Nemoj da im govoris ruzne stvari o ocu i da ih lazes,pusti ih da same odluce,mozda i one pozele da ga upoznaju...Vreme ce reci svoje...
 
Znas sta,ako je on takav,onda ti ni ne treba.Ja bar to posmatram iz mog ugla,odrasla sam bez oca,koji postoji,ali koji nije hteo da cuje za mene do pre par godina,ali opet mi nista nije falilo.Savrseno sam vaspitana i nije bilo onoga "nedostaje mi tata pa se to ispolji u pubertetu na neki drugi nacin..."
Ako si u prilici da ih sama odgajas,tj ako materijalno ne znavisis od nekog,ja bih ti rekla da se okrenes devojcicama,a ako vec nije takva situacija,onda uvek mozes da ga tuzis :)
 
Ana-Marija:
AnaMaria:
koji nije hteo da cuje za mene do pre par godina,ali opet mi nista nije falilo.Savrseno sam vaspitana i nije bilo onoga "nedostaje mi tata pa se to ispolji u pubertetu na neki drugi nacin..."
Ako si u prilici da ih sama odgajas,tj ako materijalno ne znavisis od nekog,ja bih ti rekla da se okrenes devojcicama
Na to sam mislila!Bravo!5+ :D
Nije problem u matrijalnoj strani to sam u mogucnosti,a da li si ti sad u kontaktu sa tvojim ocem?Rekla si da se javio pre par godina...to je recimo ono sto mene nervira,muskarci se jednostavno mogu da izgube sa scene kad je odgovornost u pitanju,mi zene ne...a onda dolaze nakon nekoliko godina da potraze decu koja su vec odgojena i da izigravaju jadnog taticu,ja jedno znam sigurno ako bude i dalje njihovo postojanje ignorisao nikad necu dozvoliti da saznaju ko im je bioloski otac...to ne bi bilo fer,ja prolazim kroz sve poteskoce a i lepe trenutke sa tom decom...
 
Pa da,moj otac se javio posle jedno desetak propustenih godina,a za sve to vreme ziveo je cak u istom kraju u kom i ja,trosio pare i pare na neke ne bitne zene i njihovu jos manje bitnu decu...
Cudno je to,kako se uvek izvuku,cast izuzecima,ali mislim da je mnogo veci nedostatak kad dete nema majku nego oca...
Bitno je da volis devojcice,a sto se oca tice,bilo bi grubo da se tako izrazim ali nazalost realno,otac moze bilo ko da im bude i bilo ko da ih odgaja i voli vise nego njihov bioloski otac...Opet kazem nazalost.
 
izvini, jedna slucajnost je moguca ali dve-prvo da preko pilula ostanes trudna a drugo da ne provalis trudnocu do cetvrtog meseca...ako s vesno nisi zelela da to uradis onda bih ja rekla da je podsvesno..mislim zelela si decu sa tim tipom..a on ocigledno ne..tesko da bih i ja poverovala u ovom svetu lazi da su to moja deca,itd itd...iako je mozda sve bilo kako kazes, u svakom slucaju bih tipa zaboravila i posvetila deci, a ako je bilo ljubavi i poverenja, mozda se on i sam dovede pameti pa dodje da ih vidi i bude sa vama (malo verovatno nazalost)
 
aleta:
izvini, jedna slucajnost je moguca ali dve-prvo da preko pilula ostanes trudna a drugo da ne provalis trudnocu do cetvrtog meseca...ako s vesno nisi zelela da to uradis onda bih ja rekla da je podsvesno..mislim zelela si decu sa tim tipom..a on ocigledno ne..tesko da bih i ja poverovala u ovom svetu lazi da su to moja deca,itd itd...iako je mozda sve bilo kako kazes, u svakom slucaju bih tipa zaboravila i posvetila deci, a ako je bilo ljubavi i poverenja, mozda se on i sam dovede pameti pa dodje da ih vidi i bude sa vama (malo verovatno nazalost)
Kolika verovatnoca je ili nije o tome moze da se diskutuje,ali je moguce i meni se desilo nebih ja imala nista od toga da slazem ovde neku bajku,rec uopste nije o tome da ja zelim tog tipa pored nas vise,radi se o deci imaju pravo na to da znaju ko im je otac,kad sam saznala za trudnocu mi nismo bili vise skupa,a menzis sam imala sve do sedmog meseca...svesna sam toga kako to zvuci ali je istina...neznam zasto vecina misli kako ja tog tipa hocu da vratim nazad,on licno mi ne treba,jer imati njega pored sebe sada vidim da bi bilo kao da rodim jos jednu bebu...jedina namera koja mi je bila jeste da odem dole i da mu pokazem da nisam riba koja peca tipove sa trudnocom da bi je ozenili meni to stvarno ne treba,ja imam moj zivot ovde,a on njegov dole...Od njega ne trazim nista osim da postane covek a ne da bude masina ipak su to njegova deca,ako treba i test DNA mozemo da radimo,postoje varijante da se to proveri ako neko nije siguran da li je otac...Ipak hvala ti na odgovoru,svako ima pravo na svoje misljenje i svi mi to vidimo sa svoje tacke gledista...Pozdrav
 
Naravno da on ne zaslužuje da bude otac, ali pošto to ipak jeste, ja bih ga gonila preko sudova i kontinenata da izdržava svoju decu.Jedna moja prijateljica se skoro razvela i sudija ju je pitala da li su se sporazumeli oko visine alimentacije koju će ex muž plaćati.Ona je odgovorila da joj ništa ne treba a sudija joj je rekla:"Pa to ni nije za vas nego za njegovo dete!" Još je on počeo da se k*rči:"Ja ako neću ništa da dam, mene Bog otac ne može da natera."
Sudija mu se nasmejala u lice:"Pa ja ću da vas nateram,privatnik ste, plaćate porez, oduzimaće vam se svakog meseca onoliko koliko vam ja odredim, a odrediću maksimalan iznos, a ako zakasnite, plenićemo vam imovinu..." Misliš da ne plaća redovno?
 
nisam imala nameru da bilo koga vredjam, htedoh samo da kazem da meni neko to prica i meni bi bilo tesko da poverujem...pitala si sta bi drugi, tj. mi uradili, ja sam ti rekla da ne bih ni razmisljala o tom tipu jer ocigledno nije hteo tu decu...mora ponekad da se razmisli i o pravima muskaraca, nije znao da si trudna, uzimala si pilule i krajem 4. meseca trudnoce mu javljas da si u drugom stanju a vi u medjuvremenu raskinuli...pa sta sad da ocekujes od njega..? muskarci ostavljaju svoje devojke ako zatrudne a jos su u vezi..a ovo je jos dalje otislo.
da ste jos zajedno, itekako bi ga osudjivala i da placa alimentaciju i ostalo, a ovako ne mogu.
Bilo kako bilo, uzivaj u svojoj deci na prvom mestu, njega zaboravi.
 
Vidim kako nasa tzv. zenska solidarnost funkcionise bez zadrske. Tip " na zasluzuje da bude otac", itd... Ne bih da moralisem, ali veza je bila "letos", to znaci par meseci, jedno letovanje? I? Bilo je seksa, a i pilula je bila tu, znaci nije se planiralo dete. I, odjednom, eto ti dve devojcice (ma neka su zive, zdrave i vesele!), a on... ni na telefon da odgovori! A sta ocekivati? A sta ako je tog leta spavao sa tri devojke koje su koristile pilule? I sve tri mu se javljaju kasnije sa decom?
Licno, SADA ne bih nista trazila, jer ce ga to dodatno uplasiti, ali KASNIJE, kada on nekako savlada tu situaciju, nadam se da ces uspeti da ostvaris sa njim neki normalan kontakt. Ipak, cini mi se da ces najvise morati da racunas na samu sebe.
Ovo "traziti sada" ne odnosi se na neko kalkulisanje kada i koliko izvuci od njega paznje, novca, ili ne znam vec cega, nego da se strpljivo i pametno usklade odnosi, za dobro dece. Ako se to uspe, onda ce on shvatiti (osetiti, razumeti - uz tvoju pomoc) na kakav nacin da ucestvuje u zivotu dece.
A ako nece, "u se i u svoje kljuse"! Znas, mnoge zene, cak i one koje su u braku, mogu da racunaju samo na sebe. Ako moras da budes jedna od njih, samo napred!
 
Zoza:
Vidim kako nasa tzv. zenska solidarnost funkcionise bez zadrske. Tip " na zasluzuje da bude otac", itd... Ne bih da moralisem, ali veza je bila "letos", to znaci par meseci, jedno letovanje? I? Bilo je seksa, a i pilula je bila tu, znaci nije se planiralo dete. I, odjednom, eto ti dve devojcice (ma neka su zive, zdrave i vesele!), a on... ni na telefon da odgovori! A sta ocekivati? A sta ako je tog leta spavao sa tri devojke koje su koristile pilule? I sve tri mu se javljaju kasnije sa decom?
Licno, SADA ne bih nista trazila, jer ce ga to dodatno uplasiti, ali KASNIJE, kada on nekako savlada tu situaciju, nadam se da ces uspeti da ostvaris sa njim neki normalan kontakt. Ipak, cini mi se da ces najvise morati da racunas na samu sebe.
Ovo "traziti sada" ne odnosi se na neko kalkulisanje kada i koliko izvuci od njega paznje, novca, ili ne znam vec cega, nego da se strpljivo i pametno usklade odnosi, za dobro dece. Ako se to uspe, onda ce on shvatiti (osetiti, razumeti - uz tvoju pomoc) na kakav nacin da ucestvuje u zivotu dece.
A ako nece, "u se i u svoje kljuse"! Znas, mnoge zene, cak i one koje su u braku, mogu da racunaju samo na sebe. Ako moras da budes jedna od njih, samo napred!
Svesna sam ja svega toga i znam da si u pravu,najverovatnije da cu tako i da uradim,mene sta je konkretno zanimalo kako njemu dokazati da su devojcice stvarno tu i da ga ni na sta neobavezujem,da sve to ce biti prepusteno njemu da sam odluci da li hoce kontakt ili ne,ja nisam osoba koja se sa takvim stvarima zeza kao sto je trudnoca i vrlo dobro znam kad je necemu dosao kraj...nismo nas dvoje vise u pitanju niti nasa veza,to me je kraj...Nervira me to kad me neko naziva lazljivicom i kao ma pustite je samo vatru pali,mislim nije ok sa njegove strane,nerazumem u cemu je problem odgovoriti na jednu sms porukvu ma kakav sadrzaj u njoj bio...Recimo ja licno kakva sam osoba pre nego bilo sta tvrdim o nekome moram da proverim,rodila sam bebice pocetkom marta,nisam imala pojma da je un bio ovde u Austriji taj dan,ostao je mesec dana udaljenost do mog grada je nekih 2 sata voznje,ja licno bi isla da proverim da li je sve to istina i tek onda da kazem , slusaj necu da znam za sve to ili vec na sta se odluci...Moguce je da ja licno to sve gledam drugim ocima imam jako malo iskustva sa nasim tipovima ,a o mentalitetu ljudi niti da govorim...volim iskrenost nije bitno kakva,ovo sta on radi to je za mene toliko kukavicki,cak ponekad sednem i postavim pitanje ko je od nas dvoje musko???
 
Ella:
Ovako,imala sam jednu vezu letos,koja je bila sasvim ok...doslo je do prekida,desilo se da sam preko pilula ostala trudna,saznala sam za trudnocu krajem cetvrtog meseca,bilo je kasno za prekid,sad sam rodila dve prekrasne devojcice,ali otac njihov nece cak ni poruku da procita sto mu posaljem,a kamo li da se javi na tel.navodno da ne veruje u to da sam uopste bila trudna,kako nisam mogla niti smela da putujem nisam mogla niti da mu dokazem...Inace ne zivimo u i stoj drzavi...Interesuje me sta biste vi uradile na mome mestu,ja vise nisam pametna dal da odem na leto sa bebicama dole kod njega...ako imate neku ideju javite se...Pozdrav
URADI ISTO STO SAM JA...ZABORAVI SKOTA,ZIVI SVOJ ZIVOT SA DECOM,A DEVOJCICAMA NEMOJ NIKAD RECI KO IM JE OTAC,OD NJEGA POBEGNI STO DALJE I NEDAJ MU NIKAD DA IH VIDI,JER TO OCIGLEDNO NIJE ZASLUZIO...!!!
 
apotekarka:
Naravno da on ne zaslužuje da bude otac, ali pošto to ipak jeste, ja bih ga gonila preko sudova i kontinenata da izdržava svoju decu.Jedna moja prijateljica se skoro razvela i sudija ju je pitala da li su se sporazumeli oko visine alimentacije koju će ex muž plaćati.Ona je odgovorila da joj ništa ne treba a sudija joj je rekla:"Pa to ni nije za vas nego za njegovo dete!" Još je on počeo da se k*rči:"Ja ako neću ništa da dam, mene Bog otac ne može da natera."
Sudija mu se nasmejala u lice:"Pa ja ću da vas nateram,privatnik ste, plaćate porez, oduzimaće vam se svakog meseca onoliko koliko vam ja odredim, a odrediću maksimalan iznos, a ako zakasnite, plenićemo vam imovinu..." Misliš da ne plaća redovno?
Sto se alimentacija tice od toga nema nista.
Moj bivsi suprug je privatnik koji ne placa porez, navodno ne ostvaruje dohodak, firma se vodi na ime njegovog brata i sl. I prihvatio je da placa 20 posto od prosecne zarade u republici, ali taj cesto preskace po koji mesec, ne placa nikad ceo iznos, uvek manje, a i to je smesna suma, treba da placa 2500, a on npr. kad posalje -posalje 2000 i td. Sto se plenidbe imovine tice i od toga nema nista- moze da ne otvori vrata, vadi se na to da je kuca njegovih roditelja, da on salje novac, ali ga u posti izgube i slicno-dakle nista od svega toga.Sto se tice vidjanja sina, nije ga video 7 godina.A uzeli smo se iz ljubavi, pozurivao me da se udam za njega, nisam ga "pecala", pa eto...Upropasten ceo zivot.
 
VANESA:
Ella:
Ovako,imala sam jednu vezu letos,koja je bila sasvim ok...doslo je do prekida,desilo se da sam preko pilula ostala trudna,saznala sam za trudnocu krajem cetvrtog meseca,bilo je kasno za prekid,sad sam rodila dve prekrasne devojcice,ali otac njihov nece cak ni poruku da procita sto mu posaljem,a kamo li da se javi na tel.navodno da ne veruje u to da sam uopste bila trudna,kako nisam mogla niti smela da putujem nisam mogla niti da mu dokazem...Inace ne zivimo u i stoj drzavi...Interesuje me sta biste vi uradile na mome mestu,ja vise nisam pametna dal da odem na leto sa bebicama dole kod njega...ako imate neku ideju javite se...Pozdrav
URADI ISTO STO SAM JA...ZABORAVI SKOTA,ZIVI SVOJ ZIVOT SA DECOM,A DEVOJCICAMA NEMOJ NIKAD RECI KO IM JE OTAC,OD NJEGA POBEGNI STO DALJE I NEDAJ MU NIKAD DA IH VIDI,JER TO OCIGLEDNO NIJE ZASLUZIO...!!!
Bas sam sama nesto o tome razmisljala,najverovatnije cu i da uradim tako,kad malo bolje razmislim pa on ni ne zasluzuje tu decu.Njima cu sigurno da ustedim mnogo toga ako im ne kazem ko im je uopste otac...jer takvim osobama kao sto je on niti vredi ici dole sa bebicama,kad su bezosecajni,ljudi-masine,a meni stvarno egoista u zivotu ne treba pa cak ni kao prijatelj...
 
Ella:
VANESA:
Ella:
Ovako,imala sam jednu vezu letos,koja je bila sasvim ok...doslo je do prekida,desilo se da sam preko pilula ostala trudna,saznala sam za trudnocu krajem cetvrtog meseca,bilo je kasno za prekid,sad sam rodila dve prekrasne devojcice,ali otac njihov nece cak ni poruku da procita sto mu posaljem,a kamo li da se javi na tel.navodno da ne veruje u to da sam uopste bila trudna,kako nisam mogla niti smela da putujem nisam mogla niti da mu dokazem...Inace ne zivimo u i stoj drzavi...Interesuje me sta biste vi uradile na mome mestu,ja vise nisam pametna dal da odem na leto sa bebicama dole kod njega...ako imate neku ideju javite se...Pozdrav
URADI ISTO STO SAM JA...ZABORAVI SKOTA,ZIVI SVOJ ZIVOT SA DECOM,A DEVOJCICAMA NEMOJ NIKAD RECI KO IM JE OTAC,OD NJEGA POBEGNI STO DALJE I NEDAJ MU NIKAD DA IH VIDI,JER TO OCIGLEDNO NIJE ZASLUZIO...!!!
Bas sam sama nesto o tome razmisljala,najverovatnije cu i da uradim tako,kad malo bolje razmislim pa on ni ne zasluzuje tu decu.Njima cu sigurno da ustedim mnogo toga ako im ne kazem ko im je uopste otac...jer takvim osobama kao sto je on niti vredi ici dole sa bebicama,kad su bezosecajni,ljudi-masine,a meni stvarno egoista u zivotu ne treba pa cak ni kao prijatelj...
SLAZEM SE SA SVIM NAPISANIM!!!
 
Ella:
Ovako,imala sam jednu vezu letos,koja je bila sasvim ok...doslo je do prekida,desilo se da sam preko pilula ostala trudna,saznala sam za trudnocu krajem cetvrtog meseca,bilo je kasno za prekid,sad sam rodila dve prekrasne devojcice,ali otac njihov nece cak ni poruku da procita sto mu posaljem,a kamo li da se javi na tel.navodno da ne veruje u to da sam uopste bila trudna,kako nisam mogla niti smela da putujem nisam mogla niti da mu dokazem...Inace ne zivimo u i stoj drzavi...Interesuje me sta biste vi uradile na mome mestu,ja vise nisam pametna dal da odem na leto sa bebicama dole kod njega...ako imate neku ideju javite se...Pozdrav

Izvini sto pitam, ne zelim da budem "nekulturna", ali koliko ti imas godina?!
 
neutralna:
Ella:
Ovako,imala sam jednu vezu letos,koja je bila sasvim ok...doslo je do prekida,desilo se da sam preko pilula ostala trudna,saznala sam za trudnocu krajem cetvrtog meseca,bilo je kasno za prekid,sad sam rodila dve prekrasne devojcice,ali otac njihov nece cak ni poruku da procita sto mu posaljem,a kamo li da se javi na tel.navodno da ne veruje u to da sam uopste bila trudna,kako nisam mogla niti smela da putujem nisam mogla niti da mu dokazem...Inace ne zivimo u i stoj drzavi...Interesuje me sta biste vi uradile na mome mestu,ja vise nisam pametna dal da odem na leto sa bebicama dole kod njega...ako imate neku ideju javite se...Pozdrav

Izvini sto pitam, ne zelim da budem "nekulturna", ali koliko ti imas godina?!
Ne razumem tvoje pitanje ali ok imam 29 godina...
 

Back
Top