eksperiment - simulacija Velikog praska

salbo_pismena

Ističe se
Banovan
Poruka
2.767
Evropska organizacija za nuklearna istraživanja (CERN) započela je eksperiment veka u Velikom hadronskom kolajderu (LHC) -simulaciju Velikog praska kao što je i planirano.

Eksperiment, koji se prenosi putem interneta, započeo je u 9.30 časova sinhronizovanjem rada svih komponenti Velikog hadronskog kolajdera (LHC).

CERN je saopštio da je postojao "mali električni problem" tokom noći, međutim, da naučnici zbog toga ne nameravaju da odlože eksperiment.

Vođa projekta Lin Evan nije dala nikakve detalje u vezi ovih problema, ali je naglasila da neće menjati početak eksperimenta.

Kako je navedeno, ceo istraživački postupak, koji bi trebalo da otkrije tajne nastanka kosmosa i njegove budućnosti, trajaće oko 15 godina.

Projekat izgradnje Hadronskog kolajdera je do sada koštao oko devet milijardi dolara.

Cilj eksperimenta je simuliranje Velikog praska, u uslovima sličnim onima koji su postojali milijarditi deo sekunde posle postanja svemira.

Kako je predviđeno, merenja u kolajderu bi trebalo da daju šansu naučnicima da predvide dalji tok razvoja kosmosa i pronađu Higsov bozon, česticu koja je ključ za objašnjenje mase i suštine univerzuma.

Ako sve bude u redu, prvi sudari protona u najvećem akceleratoru čestica na svetu, Velikom hardonskom kolajderu dugom 27 kilometara, mogu se očekivati najranije 21. oktobra.

Eksperiment veka je u poslednje vreme postao predmet žestokih rasprava, pošto postoji strah da bi iz njega mogle da se izrode crne rupe, koje će rasti i na kraju progutati Zemlju.
===========================================================================


da li neko moze da ostavi link ,da gledam to cudo
 
Nadam se da će se eksperiment završiti pre svog početka.

Koji će nam taj eksperiment?
Koga briga da li će se kosmos i dalje širiti ili ne?Ja sam ipak pristalica Stivena Hokinga koji je dokazao da se svemir konstantno širi.

I šta će nam to znanje kada ne znamo da živimo na ovoj planeti?
Ajd barem da umemo putovati svemirom!:P
 
Jeee aj sad samo da nesto krene po zlu i da uzivam u pogledu kako crna rupa guta moje komsije!!:twisted:

a onda malo dalje komsije gledaju kako tebe guta crna rupa:D

Aj sad stvarno....zamislite da se to zapravo desi! samo pomisao na to uzas....
zbog jednog glupog experimenta ode ceo svet:sad2:....to sto pametnjakovici hoce da otkriju kako je nastao svet, moze da unisti ceo svet:roll: ju....!
 
Eksperiment, koji se prenosi putem interneta, započeo je u 9.30 časova sinhronizovanjem rada svih komponenti Velikog hadronskog kolajdera (LHC).

CERN je saopštio da je postojao "mali električni problem" tokom noći, međutim, da naučnici zbog toga ne nameravaju da odlože eksperiment.

Kako je navedeno, ceo istraživački postupak, koji bi trebalo da otkrije tajne nastanka kosmosa i njegove budućnosti, trajaće oko 15 godina.

Projekat izgradnje Hadronskog kolajdera je do sada koštao oko devet milijardi dolara.

Ako sve bude u redu, prvi sudari protona u najvećem akceleratoru čestica na svetu, Velikom hardonskom kolajderu dugom 27 kilometara, mogu se očekivati najranije 21. oktobra.

Eksperiment veka je u poslednje vreme postao predmet žestokih rasprava, pošto postoji osnovan strah da bi iz njega mogle da se izrode crne rupe, koje će rasti i na kraju progutati Zemlju.
===========================================================================

Stvar je već počela, pa i ne moramo više da razmišljamo šta če biti, jer, svejedno će biti, iako nas nisu pitali mogu li se igrati i našim opstankom.
Već su nešto za*ebali, ali nastvljaju dalje, i prave se blesavi. (možda se i ne prave?)
Dakle ostaje nam još oko 15 godina ili manje, sigurno, ostalo je pretpostavka...
Onolika lova...onoliki gladni...onolike pustinje na Zemlji, koje se šire...onolika zagađenost... A neko moše da potroši sve to da se igra "malog fizičara", koji mama i tata nisu hteli da mu kupe kad je bio mali...
21. oktobra ćemo videti početak... a za kraj i ne moramo više da brinemo!
Oni se igraju boga, a crkva ćuti... važno je da ne abortiramo mi žene, a svemir može...
E, divota. Sve moj do mojega!
 
Poslednja izmena:

Back
Top