zamena procesora
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: zamena procesora

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Podrazumevano zamena procesora

Ovde postavljam pitanje jer mi se posle zamene procesora , pojavljuje problem da mi određeni programi padaju , neka podešavanja su se izgubila i slično. inače 90% programa mi radi bez problema. pa nisam siguran dali bi trebalo da izvršim kompletnu reinstalaciju ili samo reinstalaciju pojedinih programa?
    Inače juče sam menjao procesor sa AMD Sempron 3000+ 64 bit 1.6 ghz na AMD Athlon 64x2 5200+ na 2.7 ghz
    Ostatak konfe je :
    Gigabyte S-serije GA-MA69GM-S2H AM2 slot
    2 GB NCP ddr2 na 800 dual128 bit
    Western digital 160GB Sata2 3 Gb/s
    Ati X1650 gt 256 ddr3 na 128 bit

Inače napredak sa novim procesorom je izuzetno vidan pogotovu kada sam probao da radim capturing sadržaja sa ekrana.monitora , i pri igrici COD4 koji sam stavio na maximalna podešavanja
    Poslednji put ažurirao/la snejks : 10.09.2008. u 08:47

Aktivan član nature (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: zamena procesora

Citat Original postavio snejks Pogledaj poruku
    Ovde postavljam pitanje jer mi se posle zamene procesora , pojavljuje problem da mi određeni programi padaju , neka podešavanja su se izgubila i slično. inače 90% programa mi radi bez problema. pa nisam siguran dali bi trebalo da izvršim kompletnu reinstalaciju ili samo reinstalaciju pojedinih programa?
    Inače juče sam menjao procesor sa AMD Sempron 3000+ 64 bit 1.6 ghz na AMD Athlon 64x2 5200+ na 2.7 ghz
    Ostatak konfe je :

Inače napredak sa novim procesorom je izuzetno vidan pogotovu kada sam probao da radim capturing sadržaja sa ekrana.monitora , i pri igrici COD4 koji sam stavio na maximalna podešavanja
    po meni najbolje je resenje instalacija novog sistema

Ističe se
    Učlanjen
    21.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Reinstaliraj windows.....

Ističe se
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

imas neki dual core AMD fix...instaliraj to,mozda bude bolje...

Ističe se
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Koliko sam ja upucen nov procesor uboden u staru plochu bi radio 20% sporije ?
    Istestiraj to snejks ,bas me zanima..ne vezano za temu ,palo mi na pamet

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

BIOS Update i stvar je resena...
    Ne volim mitinge, tu najbolja mesta uvek zauzme policija

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ovako jedini program koji sam imao ovde kod mene za testiranje je bio 3dmark01 i on je dao neki rezultat na defaultu mi radi sve počev od grafe pa do procesora. na starom sempronu 3000+ na 1.6ghz sa 512 kesha je davao 15000 markova na ovome mi daje 23000 markova+-100 ne brojim. Jedina dilema koja me je mučila da sam morao ponovo da otključavam LFS igricu sam razrešio na njihovom forumu gde su mi rekli da je to normalno jer sam menjao procesor ..... I isto sam sa raznih strana dobio preporuku da reinstaliram windows i čak da napravim reset BIOS-a pre toga jer je veoma lako moguće da zaostanu neka podešavanja od starog procesora.
    @Dupont nema potrebe za fleshom BIOS-a jer je matična stara svega 10-tak meseci i jedina dopuna koja je nastala u međuvremenu je da flashom dobijam mogućnost ugradnje x3 i x4 procesora kao AM2+ slot jer oni su po građi isti navodno (nisam nikada video AM2+ slot pa zato i ne mogu da tvrdim ) . Procesor je 65-nm proizvodnja i potrošnje svega 65 wati(tako piše na kutiji ) i kupljen sa 3 godine garancije za njega sa original garantnim listom. Hladnjak mu je nekako zdravo lagan naspram sempronovoga to mi je bio utisak dok sam ga montiravao , sem toga da i sami vidite

Ističe se
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

probaj ovo..Dual Core Optimizer AMD...

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio snejks Pogledaj poruku
    Ostatak konfe je :

Koji BIOS imas?
    F3,F4 ili ....?
    Ne volim mitinge, tu najbolja mesta uvek zauzme policija

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ovako komp je već sinoć radio apsolutno normalno , čak i LFS mi je radio kako treba , izgleda da kod njega mi je najveći problem bio to što sam ja stavio da automatski snima trke , pa sam ga izgleda prepunio do krajnjih mogućnosti fajlovi su u proseku veličine od 2 do 10 megabajta zavisnosti šta se vozi od vozila i gde se vozi trka . Obrisao sam preko 1000 fajlova i sada sve radi kako treba. .
    @Dupont sinoć sam posle svega toga Flashovao BIOS na F5 , nema nikakvih promena

Izgleda da mu je trebalo malo vremena da se ustali samo i da postavi druga podešavanja , verovatno bi to išlo mnogo brže da sam resetovao BIOS.
    Poslednji put ažurirao/la snejks : 11.09.2008. u 08:56

Slične teme

1. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 30.12.2011., 18:17
  2. Savet,zamena procesora
    Autor Markoni_kv u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 18.09.2008., 15:52
  3. Dva procesora?
    Autor Lord of Chaos u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.09.2003., 10:38