Fejsbuk

SlatkaSestra

Aktivan član
Poruka
1.057
Znaci deshava se neka promena u odnosu prema ljudima od kad smo fejsbuk frendovi:

-vishe je onog "e,gde si ,shta si" ,kad se sretnemo
-mozda neko nekog pozove da neshto zajedno rade,iako to telefonom ne bi
-kad ti neko odbije rikvest ,posle bude samo "cao":)
-saznash da simpatija ima decka/devojku ,pa ne morash vishe da se nadash
-porazgovarash s nekim bivshim ljubavnikom/ljubavnicim ,deckom/devojkom il shta god , s kojim se inace ne bi cuo telefonom (ne znam kako vi ,al meni je uvek delovalo prilicno neprirodno kad s nekim prekinesh svaki kontakt-dobro to stvarno zavisi od svega)-u stvari da li radite ovo ?

+ postoje ljudi s kojima u nekom trenutku zivota niste imali komunikaciju al sad imate ,obnovila se ,znaci ljudi se tu i tamo promene ,taman dovoljno da opet mozete da pricate -prvo tako shto se malo zezate na slikama ,a posle mozda i odete na pivo :)

jeste li zadovoljni ucinkom fejsbuka u vashim malim (bez uvrede:D) zivotima ?za cega(shto bi rek'o Cavic:)) vam tacno sluzi ?
 
Nasla sam neke ljude koje dugo nisam videla,ne zive vise ovde,dopisujemo se.
Lepo je videti sta ima novo kod njih,gde su,sta rade...
A obnovila sam kontakte sa nekim drugarima iz osnovne,sad kad se sretnemo,vise se ispricamo,sto kazes :)
I plus sad znam da mi stara simpatija ima devojku,tako da mogu da nastavim dalje :)
 
sve je to super,ali smori me kad blenem u monitor bezuspesno se pokusavajuci setiti nekih imena iz proslosti

ili,ona tamo (npr) Sandra iz trece klupe do prozora,za koga li se udala,nema je pod prezimenom koje pamtim iz srednje...
 
Ne patetiši. Ja sam na Fejsbuku videla ljude iz srednje koje garant inače nikada ne bih videla niti znala šta rade. Takođe, potpuno mi je svejedno da li sa komšijom pričam ovako, preko telefona ili uživo, osim ako planiram da se vatam s njim :neutral:
 
Fejsbuk je super ako imas prijatelje, roditelje, ljubav... u tudjini... inace vise volim caskanja i druzenja uzivo...
Msn, fejsbuk, hi5 itd...sve je to gubljenje dragocenog vremena ( sem u gore navedenom slucaju )....
 
ja negde rekla da FB sluzi samo za muvanje..
pa me napali
pa da, sa moje tacke gledista to mi i jeste vise onako...za tinejdzere i slobodnjake
ja sa kime hocu da se cujem, cujem se telefonom
a da sirim prijateljstva..pa i ove koje imam..ne znam sta cu s njima (salim se)
a i one gluposti tipa
dobijes poklon, tifanijevu ogrlicu...ma daj bre...
 
e georg ,ti si meni ni krivoj ni duznoj tj bez provokacije s moje strane jednom rekao da naklapam i da nemam vishe od 18...tako da mi malo smeshno da ti nekog opominjesh za "komunikaciju":eek:

a nisam znala da ima tema na tinejdzerima :p

georg ,,nekad imash neshto da razmenish malo s nekim ljudima ,nema potrebe da se nalazite da jedno drugom stiskate ruku,pogotovo ako ne zelish da produbljujesh taj odnos..inace ,otkud ti ovde:D
 
Čudan je odnos mene i fejsbuka - visim tamo a ne dopada mi se.
Radoznala sam - gledam ih samo kakvi su mi slatki svi - gledaju i oni mene i pišu mi...
Glupo mi da se odjavim iskreno - al da se opet prijavljuje ne bi
 
FB mi je sasvim OK...
da obnovim kontakt sa nekim ljudima koji su daleko, i koje dugo nisam vidjela, a dragi su mi...
da proćaskam sa ponekim od bližeg društva dok sam na poslu (a da ne koristim telefonče),
dogovorim šta trebam i sl.
ništa strašno, ništa posebno...još jedan u moru oblika komunikacije
 
ja negde rekla da FB sluzi samo za muvanje..
pa me napali
pa da, sa moje tacke gledista to mi i jeste vise onako...za tinejdzere i slobodnjake
ja sa kime hocu da se cujem, cujem se telefonom
a da sirim prijateljstva..pa i ove koje imam..ne znam sta cu s njima (salim se)
a i one gluposti tipa
dobijes poklon, tifanijevu ogrlicu...ma daj bre...


ok ima tih gluposti poklona ,testova :neutral:...a sasvim je moguce da neko ima dovoljno prijatelja ,samo i sa njima mozesh da razmenish neke slike npr. il cisto da izblejish-komentarishesh kad ti dosadno..sad ce neko da kaze "ali super je kad ti niije dosadno" -ma naravno da jeste:D
 
e georg ,ti si meni ni krivoj ni duznoj tj bez provokacije s moje strane jednom rekao da naklapam i da nemam vishe od 18...tako da mi malo smeshno da ti nekog opominjesh za "komunikaciju":eek:

a nisam znala da ima tema na tinejdzerima :p

georg ,,nekad imash neshto da razmenish malo s nekim ljudima ,nema potrebe da se nalazite da jedno drugom stiskate ruku,pogotovo ako ne zelish da produbljujesh taj odnos..inace ,otkud ti ovde:D

A jel imas 18..nemas:lol:sigurno je bilo s razlogom..evo sorry ako je bilo grubo..to je onaj hi-teck fazon kamerica na telefonima..na recimo rodjendanu..svi nesto snimaju..gledaju ljude kroz objektiv..ne ucestvuju normalno u slavlju..vec kasnije sve to gledaju na telefonima..prebacuju na komp..na dvd itd..kapiras o cemu se radi..pogledaj ljude na ulicama..u prevozu..dakle to je sve zastranjivanje i udaljavanje od realnosti..uzivanja u stvarnosti.
 
Iz ciste dokolice koja jos uvek traje sam ovde dosao..zimus..zvali su me na druge forume..da budem na jednom mod..nije mi na pamet palo da se pruzam u tom pravcu..i ovo je previse....kad bi se necim zanimao zaboravio bih sve u vezi ovoga kao sto bi mene zaboravili..ta fake komunikacija nikome ne treba..brzo se prepozna da li mozes sa nekim ostvariti neki bliskiji kontakt i opet nema potrebe za daljim smaranjem na ovaj nacin..dakle sva komunikacija koja se ostvari ovim putem treba preci na neki visi nivo ili je besmislena..cisto gubljenje vremena.
 
ybg znaci dodjosmo od "ljudi ne kapiraju..." do "ljudima je mozda"dokolica" kao i meni" ...a fejsbuk je inace i komunikacija izmedju ljudi koji se vec dosta poznaju - dakle kao kolektivni chat..
 
Uopste ne pravim razliku kad je ovakav tip komunikacije u pitanju..totalno mi je nebitno cak sta vise bzvz mi je pricati to jes kuckati sa nekim ko mi je blizak ili zivi blizu..imamo brojeve telefona i sl
 
ok ima tih gluposti poklona ,testova :neutral:...a sasvim je moguce da neko ima dovoljno prijatelja ,samo i sa njima mozesh da razmenish neke slike npr. il cisto da izblejish-komentarishesh kad ti dosadno..sad ce neko da kaze "ali super je kad ti niije dosadno" -ma naravno da jeste:D

Ma kapiram ja da se ljudima to svidja..
Sto se tice komunikacije preko kompa,
do sada sam koristila msn i skajp,
koji sasvim zadovojavaju moje potrebe...
i sad ovo, malo mi je..preterano
 
ybg znaci dodjosmo od "ljudi ne kapiraju..." do "ljudima je mozda"dokolica" kao i meni" ...a fejsbuk je inace i komunikacija izmedju ljudi koji se vec dosta poznaju - dakle kao kolektivni chat..

Cesto i nije taj slucaj...ljudi imaju i po 10tak kontakata i vise koje u zivotu nisu ni videli i caskaju sa njima...za mene je to gubljenje vremena....
Pa i sa osobama koje ti znace ne komuniciras stalno samo na taj nacin...pozoves ih, ako nisu blizu skoknes do njih..itd..... desi se da se nema vremena, love pa je u tom slucaju ta vrsta komunikacije vise nego odlicna.....

Cak i deca od 13-14 godina vise na fejsu, msnju po ceo dan...:dash:
 
Čudan je odnos mene i fejsbuka - visim tamo a ne dopada mi se.
Radoznala sam - gledam ih samo kakvi su mi slatki svi - gledaju i oni mene i pišu mi...
Glupo mi da se odjavim iskreno - al da se opet prijavljuje ne bi

a sto bash ne bi?
ok ja se nekad uzelim neke prirodnisti ,shto kaze georg , pa kao pozelim da izbacim i komp i tv ,al onda se setim da jesam to jednom pokushala i da se tako pada u depresiju zbog nedostatka sadrzaja- tj. nismo u stanju da "izmislimo" shetnju po "kako se ono zove u manjim mestima,ne radi mi mozak" ,pa onda uzmesh ono shto se nudi..
 
Cesto i nije taj slucaj...ljudi imaju i po 10tak kontakata i vise koje u zivotu nisu ni videli i caskaju sa njima...za mene je to gubljenje vremena....
Pa i sa osobama koje ti znace ne komuniciras stalno samo na taj nacin...pozoves ih, ako nisu blizu skoknes do njih..itd..... desi se da se nema vremena, love pa je u tom slucaju ta vrsta komunikacije vise nego odlicna.....
Cak i deca od 13-14 godina vise na fejsu, msnju po ceo dan...:dash:

pa to ti pricam:D
 

Back
Top