Q 9300 ili Q6600....

fresh&clean

Ističe se
Poruka
2.234
Pozdrav
i mala pomoć, da nebi otvarao temu bezveze, postavio bi jedno pitanje ovde, ako se neljutite
Komp je star 5 god i vreme mu je za menjanje, tada je bio više nego odličan...ali vreme čini svoje.
Tako da sada kupujem novi, ovih dana i lomim se za porcesor i to između
Core 2 Quad 9300 i Core 2 Quad 6600
čitao sam razne komentre i jedno me muči dali vredi razlika u novcu koju bi dao kupovinom 9300 ili je ono što korisnici 6600 govore da je isto, samo malo promonjeno i ne vredi plaćati razliku.
i
između dve grafičke karte
GTX 260 i EAX 4870
nisam dugo pratio razvoj krtica pa tražim malu pomoć
 
Razlike izmedju q6600 i q9300 ima ,a razliku u ceni ces svakako smanjiti time sto moras za q6600 obezbediti bolji kuler,kuciste i td. hladjenje.q6600 je snazniji,ima vishe kesa zato i bolji za rad u 3d aplikacijama i to za jedno radno vreme od 8h dok je q9300 brzi u Mhz ,s novijim instrukcijama ,optimizovan za multimediju i manje se greje ,24h igranje video igara.Tako da nije bas isto,samo su nijanse u pitanju koje uticu na izbor osim nedostatka novca.Neko tamo reche da je q6600 bolji za rendering,e pa nije ,q9300 je brzi jer tu rade Mhz ali q6600 je bolji u real-time radu ,pred-rendering ,tj modeling...
Sto se grafickih tice ako si prosecan korisnik ,igras igre ,filmovi,uzmes 4870 dok se gtx260 kao i svaka nVidia pokazala stabilnijom u zahtevnim aplikacijama,programima ali ne zaostaje ni u igrama
 
Hteo sam Antec od 500W
Ali da satavim sve ovo i jaka grafička, matična ploča Maksimus II Formula ili Maksimus Formula, svi su mi skrenuli paznju da treba preko 600W
Ja kažem hteo sam Antec od 500W, kućište jako lepo, meni najlepše koje sam video, a cena 100 Eura, ok, a ovo košta 150eura. Nebi i ja bacao, bolje da kupim jači procesor ili grafičku za te pare.
još treba ubaciti dobre kulere... ako mislite da nema potrebe, još bolje, nisam sada iskomplesiran i da se hvalim kako je sve full, nego da me ok sluzi bar u narednih dve god. A ne stalno se cimaj, te ovo dogradi, te ono, bolje na početku da se otvorim, pa tek kroz dve god da nešto nadogradim
ispravite me ako grešim, voljan sam da prihvatim savet.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
A kada bi klokovao, onda je q6600 bolje, jer može više u odnosu na q9300, kako neki navode.
Dali je u početku potrebno klokovati, kada kupim kom ili tada nema potrebe, tek kasnije.
Jer nisam pratio u poslednje vreme razvoj i neke stvari su za mene potpuna novina
 
A kada bi klokovao, onda je q6600 bolje, jer može više u odnosu na q9300, kako neki navode.
Dali je u početku potrebno klokovati, kada kupim kom ili tada nema potrebe, tek kasnije.
Jer nisam pratio u poslednje vreme razvoj i neke stvari su za mene potpuna novina

Kada bi klokovao q6600 je bolji ,a onda bi morao i maximus 2 da pazaris ,a i jache napajanje 600w minimum.Da sam ja na tvom mestu stedeo bih neku paru i sacekao Nehalem ,a ne da kupim komp sada koji ce za 5 mes da zastari osim ako ti nije preko potrebna brza stvar...
 
Jedino neću pogrešiti ako uzmem jače kućište, pa kasnije menjam a da ne razmišljam o napajanju, nego menjam sitnice.
A to za bacanje para i tada kad kupim nešto novo posle 6 meseci će opet biti bacanje para, jeb... nas proizvođači samo te teraju da menjaš, prebio bi ih kao mačku.
 
Što je najgore tamo sam i gledao:P
i
svaki ciga svog konja hvali
eto šta piše, na celom sajtu ako ima pet negativnih komentara, da se neko pokajao što je bacio pare na neku glupost.
Koji imaju q6600 hvale ga i govore da je bolji od svih ostalih, svaki ciga svog konja hvali:hahaha:
oboriš mu temperaturi, malo ono, malo ono i eto ti q9300, a kada klokuješ onda je no1..
sve i svašta se piše za ploče, ali moraću da se se odlućim, u svakom slučaju neću napraviti neku grešku da uzmem bilo koj od ta dva.
 
Što je najgore tamo sam i gledao:P
i
svaki ciga svog konja hvali
eto šta piše, na celom sajtu ako ima pet negativnih komentara, da se neko pokajao što je bacio pare na neku glupost.
Koji imaju q6600 hvale ga i govore da je bolji od svih ostalih, svaki ciga svog konja hvali:hahaha:
oboriš mu temperaturi, malo ono, malo ono i eto ti q9300, a kada klokuješ onda je no1..
sve i svašta se piše za ploče, ali moraću da se se odlućim, u svakom slučaju neću napraviti neku grešku da uzmem bilo koj od ta dva.
A sto ne bi uzeo Q6700?:cool:....
http://www.itsvet.com/proizvod/intel-core-2-quad-q6700-2.66ghz-8mb-1066mhz-s775/comp_comp_cpu/46/230na IT.Svet je mnogo skup mozda ga mozes negde jeftinije naci...
Ja sam ga kupio na EBAY-u za 133€(treba ovih dana da mi stigne) a normalna cena mu je od 155€---uglavnom su ga svi kloknuli na nekih 3,2Ghz...pa ti vidi...
A sto se mativcne tice ja bih ti preporucio http://www.itsvet.com/proizvod/asus-maximus-formula/comp_comp_mboard/20/858(ja je licno imam i mogu ti reci-SAVRSENSTVO);)
pozz:bye:
 
neslusaj ludake koji ti pricaju da uzmes 500W jer ocito pojma nemaju. Lepo ti uzmi to 750w sto si hteo i sviraj, pa 4870 jede sam 230W u loadu, a gde je tu ostatak masine, pogotovo ako ces da klokujes.

http://arstechnica.com/reviews/hardware/ati-4800-series-review.ars/7

Eto link cisto da neispadne da lupetam kao ostali.

http://www.behardware.com/articles/651-2/intel-core-2-quad-q6600.html

Evo ti i za procesore.

Pazi 500W ce raditi posao, ali sa 750W neces brinuti duze vreme, a razlika u ceni nebi trebalo da je prevelika.
 
T220
Kada sam počeo da gledam monitore, koji da pazarim, uđem u radnju u Balkanskoj na početku, i prvo što sam spazio je ovaj monitor.
Prelep, prvo to, u sredini crna boja koja se preliva u borodo bolju, ništa lepše nisam video.
Rezolucija klasična kao kod svih 22", 1600x1050 ako ne grešim, 2ms, kontrast 20000:1
Ali kažem prelep monitor, ima neku vrstu staklenog rama.
Svima preporučujem
 

Back
Top