''NIKAD NEĆU BITI KAO MOJA MAMA''

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Da li ste sebi nekada rekli ovu rečenicu, a shvatili da zapravo radite i ponašate se isto kao i vaša mama nekada. Koliko god da su vam npr. u tinejdžerskim danima smetali neki njeni komentari ili niste mogli da shvatite neke njene postupke .... Sada sebe uhvatite u zapravo istoj reakciji.

Koliko ste vaspitanje iz kuće i modele ponašanja svojih ukućana (oca, majke, brata, sestre), preneli u vašu novu porodicu.... na odnos sa partnerom ... na vaspitanje dece?

Da li mislite da svaki čovek može da isključi i ne upliće svoj nekadašnji život (dok ste živeli sa roditeljima) sa svojim sadašnjim (kada živite sa partnerom, udati ste ili imate decu) i koliko je to realno (pričamo o stvarima kojima ste bili nezadovoljni nekada, a sada ne bi ste da ih prenesete na svoju novu porodicu)?
 
:klap:

Дивна тема.

Нисам као моја мама. Свет гледамо различитим очима.
али ми се ипак дешава да изговорим неку реченицу и збуним се у тренутку...
то нисам ја, то је она...:confused:
не знам ни зашто сам то рекла, нити шта сам хтела тиме да постигнем...:roll:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Koliko ste vaspitanje iz kuće i modele ponašanja svojih ukućana (oca, majke, brata, sestre), preneli u vašu novu porodicu.... na odnos sa partnerom ... na vaspitanje dece?)?
Заправо долази до судара два модела. Он понесе нешто из своје куће, ја нешто из своје и онда се договарамо, бирамо и комбинујемо....
И ето новог несавршеног модела, који ће исправљати наша деца...:lol:

Da li mislite da svaki čovek može da isključi i ne upliće svoj nekadašnji život (dok ste živeli sa roditeljima) sa svojim sadašnjim (kada živite sa partnerom, udati ste ili imate decu) i koliko je to realno (pričamo o stvarima kojima ste bili nezadovoljni nekada, a sada ne bi ste da ih prenesete na svoju novu porodicu)?
Да. Наравно да може. Уз огромну вољу и помоћ партнера...
:heart: мења...
 
Ja volim mamu.

Nisam ko ona i nikada neću biti - al ne bi mi smetalo kad bi neko to reko... Kad nam kažu da ličimo, meni to gotivno - obavezno se nasmešim : )

Naravno, postoje nekad neke sitnice ili nešto što mi je zasmetalo i ne bi da ja to ponovim - al gledamo na to sa različitih strana ti i ja, definitivno - ja nekako po onome što znam o njoj od vremena kad je bila u dobu ko ja sad kontam koliko različito postupamo, koliko su različiti uslovi u kojima živimo i generalno, koliko različite u stvari jesmo.

Baš volim tu ženu - i kao ženu a ne samo kao majku
 
U mom slucaju je "nikada necu biti kao moj otac" :) Ne licim dovoljno na majku - a bilo bi pozeljno - zato sam po reakcijama, paranoji i mizantropiji pljunuti tata :) I mislim da cu se jos par godina truditi da ne budem kao on, a onda ce svejedno provaliti moja prava priroda... jadna moja nerodjena deca, imace ludu majku...
 
Likom sam na tatu, ponasanjem na mamu...sto sam starija sve vise licim na nju...zbog nekih stvari mi je drago, a zbog nekih drugih se uzasavam... :)
Inace svoje porodicne navike sam unela u svoju "novu" porodicu, isto kao i suprug svoje...ponekad to zna da bude jako nezgodno jer smo jako tvrdoglavi oboje i niko nece da popusti ni malo, pa nastaje problem...ali verujem da cemo to vremenom promeniti "nasim" navikama, zajednickim... ;)
 
Baš volim tu ženu - i kao ženu a ne samo kao majku
:aaa:

кад се сад нисам шлогирала...:eek:

E pa urpavo sam na to i mislila kada sam pitala .... baš to kada se osetiš različitom od nje ... a uhvatiš sebe da se ponašaš ili odreaguješ kao ona ....
Од њих учимо. Када поглдаш у вртићу девојчице како се играју са луткама, као да гледаш њихове маме.
Није довољно што чујемо и видимо, већ и кроз игру понављамо њихово понашање.
...а различите смо од њих зато што учимо и од васпитачица, учитељица, комшиница, бака...
 
Mama mi je bila bas kakva bih zelela da sam i ja
Imam nesto i od nje
Ali, po karakteru vise licim na tatu, cije neke greske, eto, trudim se da ne ponovim
Fali mi strpljenja i taktike. Vrlo sam impulsivna i reagujem na prvu loptu. Trudim se da to prevazidjem..eto.
 
Slicnost karaktera verovatno ne mogu potisnuti ako sam vec nasledila to, ali nacin ponasanja i stil zivota mogu i hocu i trudim se da budem potpuno razlicita. Nemam lose misljenje o njoj ali jednostavno smaralo me njeno ponasanje celi zivot i dok su mi drugarice zavidele sto imam majku "drugaricu" pred kojom se sme pusiti, koja razume ljubavne probleme, pravda izostanke mojim prijateljicama ja sam mastala da imam majku "majku" koja govori o stetnosti duvana, koja obavlja kucne poslove, koja pusti da ponekad pomislimo i na nekog drugog a ne samo na nju.Drugarica sam imala dovoljno i bez nje,trebala mi je majka.
 
Сестра и ја смо веома везане и много причамо о свему. Причамо о васпитању деце, и често нам се деси да се заједно смејемо кад обе препознамо понашање наших родитеља, за које смо као мале тврдиле да нећемо поновити према својој деци.

Увек смо знале да су многи њихови ставови исправни и желеле смо да као и они успемо у родитељству.

Али, чак и тамо где смо мислиле да нећемо бити сличне, углавном јесмо.
Просто, то су ствари које су добро функционисале и вреди их применити.
Само смо још отвореније са децом него што је то била мама, иако јој морам признати да и данас има сјајну организацију и ту је као саветодавац кад год је то потребно.

Не такмичим се са мамом, веома је волим, ценим као човека а желим да је превазиђем у ,,родитељству'', не због неког ривалитета, него што мислим да ће то бити добро за моју децу.
 

Back
Top