Sta upisujete???

Bar sto se tice farmacije i nema nesto...Imas Galeniku,Hemofarm i eventualno da radis u nekoj apoteci (ali to mozes i sa srednjom skolom)...Sto se tice ljudi sa FON-a za njih ce uvek biti posla na bilo kojoj strani sveta :)

Iako je proslo dosta vremena samo da dodam.....Galenika je pukla a što se tiče Hemofarma,od kada postoji,samo debela veza ( tata,mama,) ili 5.000€ radno mesto.....znam iz iskustva...
 
Пошто је „уписна грозница“ у току, надам се да ће се тема поново активирати! Пријавио сам се на Крстарицу такође због прикупљања информација о факултету, видим да овде све врви од тога. Мој избор је Факултет за културу и медије у Београду. Налази се у склопу „Џон Незбит“ универзитета. Распитаo сам се о смеровима, одлучиo сам се већ за односе с јавношћу, иако ми је речено да у првој години сви смерови овог факултета полажу идентично градиво, а тек се од друге врши одабир и расподела по смеровима. Има ли још некога ко ће ићи на овај факултет?
 
Завршио сам Факултет за културу и медије. Пре свега, морам да ти кажем да си добро одабрао! Ако ти требају било какве додатне информације, или детаљи везани за предмете и професоре, слободно питај.
 
Завршио сам Факултет за културу и медије. Пре свега, морам да ти кажем да си добро одабрао! Ако ти требају било какве додатне информације, или детаљи везани за предмете и професоре, слободно питај.

Хвала! Добио сам у међувремену већину информација на самом факултету.
Било би добро да се одазове још будућих бруцоша и бивших студената, па да направимо ширу дискусију.
Обрадовало ме је када су ми у инфо-служби рекли да је настава доста прилагођена запосленима, да могу да изостанем са предавања на која не могу да стигем, ако донесем потврду о запослењу на почетку семестра, а да ми бодови неће бити одузети. Такође, и информација да на ФКМ могу као страни језик да изаберем шпански који се учи у првој и другој години. Одувек ми се јако допадао тај језик и сад коначно имам прилику да га учим од почетка, граматику, речи... А не онако успутно, из серија...:D Вукашине, који си ти језик учио, колико сте успели да пређете за те две године?
 
Hmm, vidim da tema nije obradjivana par meseci, ali nadam se vašem odgovoru, i savetu.
Naime, druga sam godina gimnazije, prirodno-matematički smer. Upisala sam ovu školu s ciljem da steknem dovoljno znanja iz, pre svega, matematike i informatike, jer je to nešto što me interesuje. Volela bih biti programer, ili nešto vezano za matematiku, dakle pre svega ETF ili FON. Eh sad, svesna sam težine ovih fakulteta, a ja sam matematiku baaš zapustila.
Oduvek sam je obožavala, vežbala i savršeno znala. Sada, zapala me profesorka kod koje ne nosimo sveske (bukvalno), dakle, ja praktično u matematičkoj gimnaziji ne znam koje oblasti matematike se obradjuju. Pokušavala sam pratiti online predavanja i ići na privatne časove, ali ne mogu ja jednom mesečno postići ono što se obradjuje 5 puta sedmično. Sledeće godine dolazi bolja profesorka, kod koje nema petica (po neka na kraju), ali svi izlaze sa inzvanrednim znanjem. Sa obzirom da iz prve i druge godine nosim velike rupe, sigurna sam da neću uspeti sve da pohvatam naredne godine. Samim tim, mislim da su moje želje za gore navedenim fakultetima praktično neostvarive.
Da li imate neki savet šta da radim? Kako da nadoknadim (s tim da svakodnevno imam gomilu predmeta za učenje, pa npr. geografiju, biologiju i psihologiju lagano rešavam po svim nivoima (čak i onim za prijemni), ali to troši dosta vremena, pored toga, svakodnevno radim na fizici i jeziku)? Koja su vaša iskustva? :)

Hvala unapred
 
Pozdrav, zanima me koji fakultet da upisem. Zelim da se bavim brendingom i razmišljam izmedju Fon-a ili Ekonomskog?

Mislim da ti je perspektivniji FON nego ekonomija.

- - - - - - - - - -

Hmm, vidim da tema nije obradjivana par meseci, ali nadam se vašem odgovoru, i savetu.
Naime, druga sam godina gimnazije, prirodno-matematički smer. Upisala sam ovu školu s ciljem da steknem dovoljno znanja iz, pre svega, matematike i informatike, jer je to nešto što me interesuje. Volela bih biti programer, ili nešto vezano za matematiku, dakle pre svega ETF ili FON. Eh sad, svesna sam težine ovih fakulteta, a ja sam matematiku baaš zapustila.
Oduvek sam je obožavala, vežbala i savršeno znala. Sada, zapala me profesorka kod koje ne nosimo sveske (bukvalno), dakle, ja praktično u matematičkoj gimnaziji ne znam koje oblasti matematike se obradjuju. Pokušavala sam pratiti online predavanja i ići na privatne časove, ali ne mogu ja jednom mesečno postići ono što se obradjuje 5 puta sedmično. Sledeće godine dolazi bolja profesorka, kod koje nema petica (po neka na kraju), ali svi izlaze sa inzvanrednim znanjem. Sa obzirom da iz prve i druge godine nosim velike rupe, sigurna sam da neću uspeti sve da pohvatam naredne godine. Samim tim, mislim da su moje želje za gore navedenim fakultetima praktično neostvarive.
Da li imate neki savet šta da radim? Kako da nadoknadim (s tim da svakodnevno imam gomilu predmeta za učenje, pa npr. geografiju, biologiju i psihologiju lagano rešavam po svim nivoima (čak i onim za prijemni), ali to troši dosta vremena, pored toga, svakodnevno radim na fizici i jeziku)? Koja su vaša iskustva? :)

Hvala unapred

Nije bitna ocena, bitno je da dobro spremis prijemni, a za te rupe koje si pominjala, preporucujem ti ili da ides na neke privatne casove ili tako nesto.
 
Pozdrav!

Ja razmisljam o upisivanju fizicke hemije pa bi me zanimalo da li neko od vas ima neka iskustva s tim faksom.
Iskreno meni zvuci jaaaako zanimljivo ali se bojim da mi predznanje nije bas dobro.
Zanimalo bi me sta se tamo radi kako to sve izgleda i kakav je sistem rada, kakvi su ljudi generalno i naravno predmeti.

Ako ima neko od studenata divno bi bilo cisto da mi opise i da osno ne smernice (pa makar i subjektivno)

Hvala svima koji su procitali do kraja !
 

Back
Top