Sta upisujete???

E, ljudovi ja sam konacno odlucila. Bice knjizevnost. Pozelite mi srecu. Upisujem srpsku knjizevnost sa opstom. Kazu da je najbolji smer. E, sad. Da li neko zna da li moram da spremam SVA dela za prijemni, ili ima spisak? Moram i ja da uzmem informator..
Ovako. Ja sam sve do trece godine mislila da cu da upisem molekularnu ili biohemiju. I onda sam shvatila da to nije pravi izbor i da zelim drugaciji zivot. Na molekularnoj vam je konkurencija, tesna da tesnija ne moze biti. Ako planirate da ostanete da zivite u Srbiji, ne upisujte je, ako ne nameravate da odmah upisete master studije posle zavrsenih osnovnih 4, jer bez njih ovde nema zaposlenja. Ako zelite preko, just go for it. Stipendije su odlicne, pogotovo nemacke. Super sam obavestena u vezi toga, pitajte sta 'ocete.. Pozzzzz za generaciju!
 
Što kasno? Znam par ljudi koji su krenuli još kasnije sa pripremom prijemnog ispita za arhitekturu. Moja drugarica iz odeljenja namerava da upiše, ajoš uvek se nećka, tako da priprema još uvek čeka.

Pa to, i ja se jos neckam... Meni je inace bas frka da se tako ogranicim na jednu oblast bukvalno (posto sam sad u gimnaziji), malopre sam se bas zezala sto ne postoji neki fakultet opste kulture... :lol: :roll:
Samo se plasim da ne pogresim pa hocu dobro da razmislim, to je to...
 
E, ljudovi ja sam konacno odlucila. Bice knjizevnost. Daj pozelite mi srecu. Upisujem srpsku knjizevnost sa opstom. Kazu da je najbolji fax. E, sad. Da li neko zna da li moram da spremam SVA dela za prijemni, ili ima spisak? Moram i ja da uzmem informator..
Ovako. Ja sam sve do trece godine mislila da cu da upisem molekularnu ili biohemiju. I onda sam shvatila da to nije pravi izbor i da zelim drugaciji zivot. Na molekularnoj vam je konkurencija, tesna da tesnija ne moze biti. Ako planirate da ostanete da zivite u Srbiji, ne upisujte je, ako ne nameravate da odmah upisete master studije posle zavrsenih osnovnih 4, jer bez njih ovde nema zaposlenja. A zelite preko, just go for it. Stipendije su odlicne, pogotovo nemacke. Super sam obavestena u vezi toga, pitajte sta 'ocete.. Pozzzzz za generaciju!


Pa evo zelim ti srecu:) Sve najbolje...
 
Pa to, i ja se jos neckam... Meni je inace bas frka da se tako ogranicim na jednu oblast bukvalno (posto sam sad u gimnaziji), malopre sam se bas zezala sto ne postoji neki fakultet opste kulture... :lol: :roll:
Samo se plasim da ne pogresim pa hocu dobro da razmislim, to je to...

И ја сам исто тако размишљао. Иначе, у Немачкој постоји неки факултет сличан том... То је Факултет за наставника у гимназији (која је тамо заиста елитна). Е, они уче од свих области по мало, и мени би се то допало. Нажалост, далеко је Немачка...
 
E, ljudovi ja sam konacno odlucila. Bice knjizevnost. Pozelite mi srecu. Upisujem srpsku knjizevnost sa opstom. Kazu da je najbolji smer. E, sad. Da li neko zna da li moram da spremam SVA dela za prijemni, ili ima spisak? Moram i ja da uzmem informator..
Ovako. Ja sam sve do trece godine mislila da cu da upisem molekularnu ili biohemiju. I onda sam shvatila da to nije pravi izbor i da zelim drugaciji zivot. Na molekularnoj vam je konkurencija, tesna da tesnija ne moze biti. Ako planirate da ostanete da zivite u Srbiji, ne upisujte je, ako ne nameravate da odmah upisete master studije posle zavrsenih osnovnih 4, jer bez njih ovde nema zaposlenja. Ako zelite preko, just go for it. Stipendije su odlicne, pogotovo nemacke. Super sam obavestena u vezi toga, pitajte sta 'ocete.. Pozzzzz za generaciju!

Stvarno neka ti je sa srecom,cula sam da je knjizevnost izuzetno teska,ali ako to volis samo napred i ne odustaj:)uostalom sve je tesko na svoj nacin:)
Mene ne brine sto je konkurencija velika,znam da ako nesto zelim to i mogu,treba samo da se potrudim...Problem je sto ne znam za sta da se odlucim, za medc ili bios:Ustvari ne znam sta sa molek. biosom mogu sve da radimconfused:i kako ide upisivanje,sta se sve izucava i da li se odmah pri upisu odlucujem za smer koji zelim!help please!
 
Jaoj ljudi pojma nemam!!!!Takva je zbrka u mojoj glavi da je to haos.Sa jedne strane bih volela defektologiju a takodje mi se svidja i kriminalistika i to sve u Bg...ali posto sam veliki baksuz,i posto sam ovde napisala sta hocu,najverovatnije necu ni u jedan ni u drugi da upadnem...ma bas me briga neka bude sta bude!!!!!Pozdrav najotkacenijoj generaciji!!!!!;-);-);-);-);-);-)
 
Jaoj ljudi pojma nemam!!!!Takva je zbrka u mojoj glavi da je to haos.Sa jedne strane bih volela defektologiju a takodje mi se svidja i kriminalistika i to sve u Bg...ali posto sam veliki baksuz,i posto sam ovde napisala sta hocu,najverovatnije necu ni u jedan ni u drugi da upadnem...ma bas me briga neka bude sta bude!!!!!Pozdrav najotkacenijoj generaciji!!!!!;-);-);-);-);-);-)

evo da te utesim..nisi jedina!!!:( ja takodje nemam pojma sta cu...a volela bih bas nesto od ta dva sto si ti napisala...:-D
 
Ljudi ja vidim da nisam jedina koja nema pojma sta ce sa zivotom......A tako je malo vremena ostalo.....proletece ova godina..doci ce maj,a ja i dalje necu znati sta cu sa sobom........Ali tesim se, vidim da nisam jedina....
 
Upisujem psihologiju.To je jedino sto me "privlaci" ,A,stvarno smo svi neodgovorni bre,zaista,ova godina ce tako brzo proci...Ej,ja necu iz srednje,neeeeeeecu :(
Puno srece svima,ma sta da upisuju :)
 
Epa bas super sto ima jos neko ko hoce isto sto i ja:wink::wink::wink:Sada samo da cekamo,mozda ih ima jos!!!!!:-D:-D:-D

Da, da ima nas jos:) Ja zelim da upisem Defektologiju-odsek Tiflologija. Samo jos moram da se raspitam o prijemnom. Znam da se polaze Biologija i Psihologija, ali cula sam da ima jos nesto, samo sto niko sa sigurnoscu ne zna da mi kaze sta je to ``nesto``.:DVeliki pozdrav za generaciju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
cao ljudi:):):D evo ja razmisljam izmedju :1.biohemije
2.fizicke hemije
3.molekularne biol.

ako mozete bilo kako da mi pomognete da odlucim bicu vam jako zahvalan:)

braaaate, sve tri stvari su haos, tako da... shtagod odabrao, bratjesh pare i poshtovanje ;p
ja bar poshtujem ljude koji su extra u tim oblastima..;p
a kako se ne razumem u to, samim tim shto me ne interesuje to, mogu samo da ti kazhem da tje najjachi djaci koje znam itji na molekularnu, pa ako volish da se dokazujesh, eto..
;p
 
ja sam razmisljla o politickim naukama i to medjunarodne studije,ali ni u to nisam sigurna......a moram naci i neku alternativu......Ima li jos neko zainteresovan za pol. nauke?.....cula sam da je ove godine prijemni bio nevidjeno tezak, tako da ne znam sta mi je ciniti.......jer spremati cetiri godine istirije uopste nije naivno.....
 
Prolaze mi kroz glavu silne ideje ali najverovatnije ce biti
1. ETF
2. PMF
3. Ekonomija

Iskreno, najvise afiniteta imam prema prirodnim naukama, isao sam u republicka iz fizike i hemije, ali me mnogi "plase" pricama o ETF-u (Extra Tezak Fakultet) i slicno, a Ekonomiju bih dosta lakse zavrsio, imao bih radno mesto odmah po zavrsenom faksu ali nisam siguran koliko bih se snasao! Inace, idem u Sabacku gimnaziju.

Poz za generaciju! ;)
 
cao ljudi:):):D evo ja razmisljam izmedju :1.biohemije
2.fizicke hemije
3.molekularne biol.

ako mozete bilo kako da mi pomognete da odlucim bicu vam jako zahvalan:)

Ako verujes, tj. znas da ce ti ici fizicka, upisuj je. Jeste najvece zlo medju navedenim, al' ces posle da mlatis lovicu, lovu i lovetinu!! A, mislim da ti je to najlakse i da upises.. Ali meni je licno biohemija najlepsa... Mislis na hemijskom da upises ili one inzenjeringe na tehnoloskom? Pozzz za generaciju
 
Ja i dalje ne znam sta cu...Evo jos malo po tromesecje, a izgleda da sam jedina koja totalno ne zna sta ce sa sobom...Novinarstvo,Medjunarodne, Kriminalistika...

Da li neko zna u okviru kog fakulteta u Bg ima Kriminalistika? Cula sam za onaj u Pancevu, ali ne znam za Bg.
 
Ja i dalje ne znam sta cu...Evo jos malo po tromesecje, a izgleda da sam jedina koja totalno ne zna sta ce sa sobom...Novinarstvo,Medjunarodne, Kriminalistika...

Da li neko zna u okviru kog fakulteta u Bg ima Kriminalistika? Cula sam za onaj u Pancevu, ali ne znam za Bg.

ma nisi jedina, samo ti se cini......kao sto vidis ima nas dosta neodlucnih....;);););)
 
Ako verujes, tj. znas da ce ti ici fizicka, upisuj je. Jeste najvece zlo medju navedenim, al' ces posle da mlatis lovicu, lovu i lovetinu!! A, mislim da ti je to najlakse i da upises.. Ali meni je licno biohemija najlepsa... Mislis na hemijskom da upises ili one inzenjeringe na tehnoloskom? Pozzz za generaciju



pa recimo da je i meni najbliza biohemija na hemijskom ali ne ide mi lose ni fizika mada mislim da bi mi vise lezala biuohemija,od molekularne sam odustao jer ima puno ucenja napamet i stvari tj. predmeta koji mi se bas ni malo ne svidjaju tako da mi ostaje da se odlucim izmedju biohemije i fizicke hemije:)
 

Back
Top