Tomislav Nikolić najavljuje da ce formirati novu stranku!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 45

Tema: Tomislav Nikolić najavljuje da ce formirati novu stranku!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Tomislav Nikolić najavljuje da ce formirati novu stranku!

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?id=46510&sectionId=37&view=story

Doskorašnji zamenik predsednika SRS-a Tomislav Nikolić najavio je juče da će osnovati novu stranku i da će u nekoliko narednih dana preciznije govoriti o svom daljem političkom angažovanju. Prvi korak u tom pravcu Nikolić je napravio juče, kada je sa još deset poslanika SRS-a u parlamentu formirao novi poslanički klub „Napred, Srbijo" (opširnije na stranama 6 i 7)!

- Da sam malo stariji, možda bih se povukao, ali ovako je još rano za penziju... Baviću se i dalje politikom. Ako ne mogu u SRS-u, moraću u nekoj novoj partiji. U ovom trenutku ne vidim zajedničku političku budućnost sa onima koji proklinju mene i moje unučiće! U njima ne vidim svoje saradnike. Stranku neću da delim, iako mnogi i u poslaničkom klubu i u stranci misle kao ja. Znam bar tri čoveka koji bi sada krenuli sa mnom. Nikoga nisam zvao, iako su emisari već krenuli svašta da pričaju o meni po opštinskim odborima - rekao je Nikolić u Skupštini Srbije.

Pretnje su moja muka

Tomislav Nikolić nije želeo da govori o pretnjama koje je dobio, o kojima je Press pisao. Na pitanje da li je pretnji bilo, Nikolić kaže: „Svoju muku ću sam da mučim".

Na sugestiju novinara da je Dragan Todorović rekao da ne zna za pretnje, Nikolić je rekao da je siguran da mu Dragan Todorović ne preti.

Inače, sasvim je indikativno to što je ministar policije Ivica Dačić juče rekao da je spreman da Nikoliću pojača obezbeđenje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Tomislav Nikolić najavljuje da ce formirati novu stranku!

Ja sam čovek, a ne krpa

Nikolić je pojasnio da je podneo ostavku jer je došlo do velikog raskoraka u shvatanju politike i morala u budućnosti Srbije između njega i Vojislava Šešelja, kao i da u ovom trenutku u SRS-u ne prepoznaje stranku koju je „podizao i razvijao".

- Ono što je bila SRS više ne postoji! Radikali su posle narednih izbora mogli da vladaju Srbijom. Mogli smo državu da vodimo i na istok i na zapad, i levo i desno. Sada se spušta zavesa za jednom strankom. Možda će se dizati zavesa za dve ili jednu novu stranku - rekao je Nikolić.

On je priznao da je i ranije bilo razmimoilaženja sa Šešeljem, ali da su sukobi kulminirali prošlog četvrtka, kada su se prvo dogovorili da se podrži SSP, a onda je Šešelj dao novi nalog.

- Da trpim poniženja neću! Ja sam čovek, nisam krpa! Svom kumu Vojislavu Šešelju nikada ništa loše nisam učinio niti o njemu rekao. On meni jeste. Voleo bih da se sutra vrati u Srbiju. Kada je polazio u Hag, na aerodromu mi je rekao: „Ostavljam ti stranku na upravljanje, nemoj mene da slušaš jer će meni u Hagu biti iskrivljena svest." A posle je bilo drugačije... Poslednji put sa Šešeljem sam razgovarao u petak i pitao sam ga zašto je izdao novi nalog. Rekao mi je da su se okolnosti promenile, da su razlozi povlačenja odluke to što EU hoće da ga ubije, kao i sukobi na demonstracijama. Rekao sam mu da Hag hoće da ga ubije otkako je otišao, a da sada ne vidim okolnosti za promenu odluke koju smo javno saopštili... - istakao je Nikolić.

Zainteresovan član Randy (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

I treba nova stranka, samo napred!

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Randy Pogledaj poruku
    I treba nova stranka, samo napred!
    Ako napravi novu stranku onda je SRS puko! vecina glasaca SRS-a ce poceti da podrzava tu novu nikolicevu stranku

Zainteresovan član Mikele (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio manchelou Pogledaj poruku
    Ako napravi novu stranku onda je SRS puko! vecina glasaca SRS-a ce poceti da podrzava tu novu nikolicevu stranku
    I DSS će izgubiti veliki broj glasača, koji će preći na stranu Tome Nikolića.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Mikele Pogledaj poruku
    I DSS će izgubiti veliki broj glasača, koji će preći na stranu Tome Nikolića.
    "Svet je lep kada sanjamo
    kada sanjamo,
    hajde zajedno da sanjamo,
    da sanjamo!"

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Svađa na sastanku poslanika SRS-a

Sednica poslaničkog kluba SRS-a u Magistratu u Zemunu protekla je juče u burnoj i krajnje neprijatnoj atmosferi, pošto je Tomislav Nikolić stranačkim kolegama sasuo sve u lice i poručio im da ne lažu!

- Prestanite da lažete! Nemojte više da obmanjujete javnost! Pa, svi znaju šta je bilo, ko je rekao da se glasa za SSP i ko je onda povukao nalog! I prestanite da širite laži o meni! Treba da se stidite... I koga vi, bre, kunete?! Mene i moju porodicu?! Sram vas, bre, bilo! - govorio je Nikolić, vidno besan, ali hladnim glasom, smireno.

- Neke poslanike gledao je sa podozrenjem, naročito one koji su mu bili kućni prijatelji, koje je godinama vukao i protežirao, kao što je Nataša Jovanović, ali i one koji su se nedavno prišljamčili uz SRS (Borislav Pelević, prim. ur.) - otkriva izvor Pressa.

I sam Tomislav Nikolić potvrdio je novinarima u parlamentu da je kolegama rekao sve što mu je na srcu i duši.

- Rekao sam im da prestanu da obmanjuju javnost, da ne govore neistine o meni, kada svi znamo šta se desilo - rekao je Nikolić

Kako saznajemo, do Nikolića su došle glasine da radikali nameravaju da lansiraju o njemu afere koje se tiču kontakta sa biznismenima i novca koji je prikupljan za Šešeljevu odbranu.

Uz Tomislava Nikolića na sednici poslaničkog kluba otvoreno je stao general Božidar Delić, koji je, kako saznajemo, jedini glasao protiv predloga da Dragan Todorović bude novi šef poslaničkog kluba.

- Delić je bio ogorčeniji od Tome. Poručio je kolegama da treba da ih bude sramota, da nemaju svoje ja, da su izdali Tomu, koji je najviše uradio za stranku... Nije birao reči kada je govorio o stranačkim kolegama i o tome šta rade Nikoliću. Posebno žestoko kritikovao je Radetu, Pop-Lazićku i Jovanovićku... - dodaje naš izvor.

Nikolić je napustio sednicu poslaničkog kluba kada je rekao šta je imao, ne sačekavši izbor Todorovića. Sa sednice poslaničkog kluba, koja je održana u Magistratu u Zemunu, radikali su izašli smrknuti.

Tomislav Nikolić je u Magistrat stigao juče rano ujutro, a pre sednice poslaničkog kluba dugo je razgovarao sa Aleksandrom Vučićem. Vreme je iskoristio da spakuje svoje stvari, uglavnom knjige, fotografije, dokumenta...

- Napuštam kabinete i u stranci i u Skupštini. Celo jutro pakovao sam knjige - kazao je Nikolić. Na pitanje da li će poneti i Šešeljevu sliku koja mu je stajala na zidu, Nikolić je rekao da će je možda poneti

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Opa, kreće propiranje veša!

Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Citat Original postavio medved_bg Pogledaj poruku
    Nije ovo ništa.
    Da vidiš kad krene centrifuga

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Citat Original postavio DellBoy-011 Pogledaj poruku
    Nije ovo ništa.
    Ako ne objasne Vučićevu novu S klasu, ništa to ne valja, bolja je Gorenje

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio medved_bg Pogledaj poruku
    Citat Original postavio DellBoy-011 Pogledaj poruku
    Nije ovo ništa.
    Cemu se vi podsmevate?
    Zar ne bi trebalo da se radujete i da Tomu dizete u zvezdane visine?!

Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    Cemu se vi podsmevate?
    Kako čemu?
    pa radikalima, kao i uvek.
    Dobro, i narodnjacima

Ističe se
    Učlanjen
    05.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

ma sad sigurno puca dos...........razbice ih ove stranke i pre izbora

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Кад смо већ код центрифуге ... тешко да може нешто горе да излети од Чеде ...онда кад беше ДС у машини.

А као што знамо, сви ми морамо мало с времена на време да се "проперемо" или бар плакнемо ...
    Ljepo"ce, ljepo"ce probud' se
    Nemerem, nemerem zaćarana sam!

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Citat Original postavio Lacibg Pogledaj poruku
    Кад смо већ код центрифуге ... тешко да може нешто горе да излети од Чеде ...онда кад беше ДС у машини.

А као што знамо, сви ми морамо мало с времена на време да се "проперемо" или бар плакнемо ...
    Ako, ako, ja sam uvek za higijenu

Domaćin *Ljudmila* (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2008.
    Reputaciona moć
    69

Koja stoka ta Nataša Jovanović. Da joj nije bilo Tome domet bi joj bio raspadnuti međugradski autobus i izigravanje vodiča po nekim vukojebinama.

Ističe se
    Učlanjen
    05.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

Cemu se vi podsmevate?
    radovali se neradovali,oni nece doziveti kraj mandata...........sigurno.........mislim bice zivi al mandata biti nece.....

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Ja sam čovek, a ne krpa

Nikolić je pojasnio da je podneo ostavku jer je došlo do velikog raskoraka u shvatanju politike i morala u budućnosti Srbije između njega i Vojislava Šešelja, kao i da u ovom trenutku u SRS-u ne prepoznaje stranku koju je „podizao i razvijao".

- Ono što je bila SRS više ne postoji! Radikali su posle narednih izbora mogli da vladaju Srbijom. Mogli smo državu da vodimo i na istok i na zapad, i levo i desno. Sada se spušta zavesa za jednom strankom. Možda će se dizati zavesa za dve ili jednu novu stranku - rekao je Nikolić.

On je priznao da je i ranije bilo razmimoilaženja sa Šešeljem, ali da su sukobi kulminirali prošlog četvrtka, kada su se prvo dogovorili da se podrži SSP, a onda je Šešelj dao novi nalog.

- Da trpim poniženja neću! Ja sam čovek, nisam krpa! Svom kumu Vojislavu Šešelju nikada ništa loše nisam učinio niti o njemu rekao. On meni jeste. Voleo bih da se sutra vrati u Srbiju. Kada je polazio u Hag, na aerodromu mi je rekao: „Ostavljam ti stranku na upravljanje, nemoj mene da slušaš jer će meni u Hagu biti iskrivljena svest." A posle je bilo drugačije... Poslednji put sa Šešeljem sam razgovarao u petak i pitao sam ga zašto je izdao novi nalog. Rekao mi je da su se okolnosti promenile, da su razlozi povlačenja odluke to što EU hoće da ga ubije, kao i sukobi na demonstracijama. Rekao sam mu da Hag hoće da ga ubije otkako je otišao, a da sada ne vidim okolnosti za promenu odluke koju smo javno saopštili... - istakao je Nikolić.
    Bolesni paranoik. Eto šta je razlog da uništi najjaču stranku u Srbiji.

No neće mu poći za rukom. Da li pod imenom SRS ili nekim drugim, Nikolić će uspešno voditi glavnicu članstva kroz politiku Srbije, a Šešelju i njegovim kokoškama polako neka pripremaju ležajeve u Lazi.

Aktivan član pedjaza (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Politicka praksa je kod nas pokazala da politicari koji su napustali maticne stranke i osnovali nove uglavnom nisu imali uspeha i stranke su im brzo propadale (Jovan Glamocanin, Nebojsa Covic, Milorad Vucelic, Zoran Lilic, Branislav Ivkovic, Dragoljub Micunovic, Slobodan Vuksanovic, Vladan Batic, Zarko Korac, Vojislav Mihailovic, Borislav Pelevic).
    Ima i onih koji su manje ili vise uspeli (Vojislav Kostunica, Velja Ilic, Cedomir Jovanovic), mada njihove stranke po rejtingu ipak zaostaju od bivsih, izuzev Nove Srbija koja je jaca od SPO-a iz koga je nastala.
    Neki su se posle duzeg ili kraceg izleta vratili u predjasnje stranke (Milorad Vucelic i Dragoljub Micunovic), a neki pristupili drugim, jacim strankama (Slobodan Vuksanovic, Vladan Batic, Zarko Korac, Borislav Pelevic). Ima i onih koji su se totalno izgubili (Jovan Glamocanin, Nebojsa Covic, Zoran Lilic, Branislav Ivkovic, Vojislav Mihailovic).
    Sto se tice Tomislava Nikolica koji je bio formalno drugi, a fakticki prvi covek SRS-a, deluje da ima sanse da napravi stranku koja bi mogla biti znacajna. Medjutim, vrlo je vazno ime i programska orijentacija te buduce stranke. Ne bi mu bilo pametno da ta stranka u imenu ima rec radikalna, jer deluje kao surogat, niti da bude bezlicno ime, na primer ,,Napredna Srbija" ili nesto slicno.
    Posto su na politickoj sceni Srbije prisutne gotovo sve politicke opcije, osim komunisticke, Nikolicu bi najmudrije bilo da osnije stranku komunisticke orijentacije i tako okupi birace koji su neopredeljeni, tj. komunisticki nastrojeni, ali nemaju za koga da glasaju kao i svoje pristalice koje su za SRS glasale najvise zbog njega kao licnosti.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Donqihote Pogledaj poruku

No neće mu poći za rukom. Da li pod imenom SRS ili nekim drugim, Nikolić će uspešno voditi glavnicu članstva kroz politiku Srbije, a Šešelju i njegovim kokoškama polako neka pripremaju ležajeve u Lazi.
    Znaci ti si naklonjen na tominu stranu?

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Donqihote Pogledaj poruku

Neka je sve to tacno, ali da li ti podrzavas ulazak u EU pod ovakvim uslovima, a pogotovu s obzirom sta je danas rekao Holbruk?

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio pedjaza Pogledaj poruku
    Politicka praksa je kod nas pokazala da politicari koji su napustali maticne stranke i osnovali nove uglavnom nisu imali uspeha i stranke su im brzo propadale (Jovan Glamocanin, Nebojsa Covic, Milorad Vucelic, Zoran Lilic, Branislav Ivkovic, Dragoljub Micunovic, Slobodan Vuksanovic, Vladan Batic, Zarko Korac, Vojislav Mihailovic, Borislav Pelevic).
    Ima i onih koji su manje ili vise uspeli (Vojislav Kostunica, Velja Ilic, Cedomir Jovanovic), mada njihove stranke po rejtingu ipak zaostaju od bivsih, izuzev Nove Srbija koja je jaca od SPO-a iz koga je nastala.
    Neki su se posle duzeg ili kraceg izleta vratili u predjasnje stranke (Milorad Vucelic i Dragoljub Micunovic), a neki pristupili drugim, jacim strankama (Slobodan Vuksanovic, Vladan Batic, Zarko Korac, Borislav Pelevic). Ima i onih koji su se totalno izgubili (Jovan Glamocanin, Nebojsa Covic, Zoran Lilic, Branislav Ivkovic, Vojislav Mihailovic).
    Sto se tice Tomislava Nikolica koji je bio formalno drugi, a fakticki prvi covek SRS-a, deluje da ima sanse da napravi stranku koja bi mogla biti znacajna. Medjutim, vrlo je vazno ime i programska orijentacija te buduce stranke. Ne bi mu bilo pametno da ta stranka u imenu ima rec radikalna, jer deluje kao surogat, niti da bude bezlicno ime, na primer ,,Napredna Srbija" ili nesto slicno.
    Posto su na politickoj sceni Srbije prisutne gotovo sve politicke opcije, osim komunisticke, Nikolicu bi najmudrije bilo da osnije stranku komunisticke orijentacije i tako okupi birace koji su neopredeljeni, tj. komunisticki nastrojeni, ali nemaju za koga da glasaju kao i svoje pristalice koje su za SRS glasale najvise zbog njega kao licnosti.
    Ma da, i da pevaju "spremte se spremte partizaniiii, partizaniii.

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Znaci ti si naklonjen na tominu stranu?
    Za sada da. Ona druga strana nije ni vredna pomena. Zavređuju samo prezir poštenih patriota i desničara.

A, ako i Toma izneveri moja očekivanja, onda ću ga brzo zaboraviti. Ali, prateći njegov rad od početka parlamentarizma u postkomunističkoj Srbiji, ne očekujem da će me izneveriti.

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Neka je sve to tacno, ali da li ti podrzavas ulazak u EU pod ovakvim uslovima, a pogotovu s obzirom sta je danas rekao Holbruk?
    Ne, a ne podržava ni Toma. Toma je hteo da uđe u igru koja je neminovna. Hteli mi to ili ne, Srbiju će Boris tadić dovesti na put ka vremenski neodređenom prijemu, ali ipak na taj put. Nemoguće je posle skrenuti Srbiju sa tog puta bez užasnih negativnih posledica. Čak bi nas i Rusi oterali u majčinu. Toma je to na vreme uvideo i shvatio da je jedini način da se na vreme uključi u nadmudrivanje sa tim gomnima.

Kakve veze propali Holbruk ima sa EU? On je sada 0 u američkoj politici. Verovatno je došao na Kosovo da nalati stare zasluge, pa da ode u mirnu penziju.

Slične teme

1. Tomislav Nikolic kao vodja?
    Autor Headhunter u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 07.07.2011., 18:40
  2. Smenjen Tomislav Nikolić
    Autor DellBoy-011 u forumu Politika
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 17.01.2009., 00:31
  3. Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 14.09.2008., 20:59
  4. Odgovora: 55