uzrok i smisao Depresije
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: uzrok i smisao Depresije

Aktivan član SlatkaSestra (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano uzrok i smisao Depresije

..ne znam shta da vam kazem ..kombinacija iluzija+ depresija :

kazu covek mora da nosi neki teret da bi "plovio".Da li previshe tezimo lakoci (postojanja,jel) , pa onda lakoca neke iluzije ,neminovno povuce za sobom razocarenje i depresiju ,koja pak povlaci za sobom obicnu tugu -kao otreznjenje u smislu stvara se ipak neki teret-neshto s cim se mora ziveti -a cujem savete tipa "Zivi dalje ,zaboravi"- Kako-pa nije se to sve desilo zato da bi bilo tek tako ,odmah,zaboravljeno.(trazimo nevolju s dobrim razlogom?)Treba ziveti s necim zar ne?Treba osecati taj opori ukus poraza sve dok ne pocnesh ponovo da postizesh nesho realno?(postizesh-u smislu bilo cega lepog shto ti de desi,a shto zasluzish)-E onda tek "smesh" ponovo da budesh srecan .Pre toga (postizanja neceg realnog)sreca bi opet bila samo neka nova iluzija .

... "treba osecati sve dok..."-znaci ispada da relativno dug period treba da budesh nesrecan jer je to realno osecanje(realno ,jer nisi josh uspeo da dodjesh do toga shto te cini srecnim);a to bi mozda ubilo neshto u coveku-neku sposobnost osecanja lepih osecanja,a mozda i ne bi...znaci ,ako zelish da ipak osetish malo radosti ,barem,osudjen si na neku novu iluziju-to je "legitimna shtaka" ...evo kad pijesh ,zar nije to neurofizioloshki osecaj radosti-treba nam to ...nije sve tako sivo ,kad imash s nekim otic' na pivo ..
    ...ja ne mogu da- kad me neko vishe ne yebe (znaci u smislu -ni 2%)- to ne dozivim kao poraz ....eto i to je jedan neuspeh ,dakle neuspeh u smislu razocarenja ..

kazite kako ide taj proces padanja u depresiju kod vas ,malo introspekcije...
    koji je smisao slushanja tuznih pesama ?..izlecenje od tuge ,dok se ne ogugla na tugu ?
    Poslednji put ažurirao/la SlatkaSestra : 09.09.2008. u 14:13
    Da li veruješ meeeeni , ili veruješ sopstvenim očima ...

Domaćin
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: uzrok i smisao Depresije

Treba osetiti jer smo, na žalost, takvi da ne možemo da shvatimo vrednost zdravlja dok se ne razbolimo. Pa tako u vezi svega. Znači kad neko ode od tebe tada ti tek postaje misteriozno drag.

Nego ja sam naučila da se pravim da se takve stvari ponište nakon što se dese, pa sam upala u neku specifičnu apatiju i baš mi je extra. Ne znam da li preporučiti drugima jer povremene eksplozije oslobode čoveka tereta a meni je tako dobro. Nekome možda ne bi bilo. Ne volim da previše i prečesto osećam, pretpostavljam da to danas malo ko voli.

Domaćin
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Inače, to je večito pitanje vezano za beskonačnost i ono što zamišljamo rajem. Jer u raju neće biti tuge, nesreće, bolesti, zla, i kako ćemo onda znati da smo srećni? I da li ćemo biti srećni?

Komplikovano je to, ali kad se čovek malo udubi izgleda da je ovde najveći raj. Mislim ta apatija, lepa je i stabilna i ostavlja ti slobodan racio, ali je nekako užasno nezanimljiva kad si sam.

A možda mi nikada nećemo biti sami posle...

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

jedam moj droog lepo kaže.....sooper nam ide....nekim danima....još kad bi bilo kontinooiteta....

Domaćin
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

..... smorili bi se ko mačići u buretu.

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Citat Original postavio Nešto Pogledaj poruku
    Treba osetiti jer smo, na žalost, takvi da ne možemo da shvatimo vrednost zdravlja dok se ne razbolimo.
    Jeste,meni je pomogla,ma koliko to cudno mozda nekome zvuci.
    Kad se izvuces,pocnes da cenis zivot.
    Kad padnes na dno,posle mozes samo ka vrhu.

Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio Nešto Pogledaj poruku
    Treba osetiti jer smo, na žalost, takvi da ne možemo da shvatimo vrednost zdravlja dok se ne razbolimo. Pa tako u vezi svega. Znači kad neko ode od tebe tada ti tek postaje misteriozno drag.

Nego ja sam naučila da se pravim da se takve stvari ponište nakon što se dese, pa sam upala u neku specifičnu apatiju i baš mi je extra. Ne znam da li preporučiti drugima jer povremene eksplozije oslobode čoveka tereta a meni je tako dobro. Nekome možda ne bi bilo. Ne volim da previše i prečesto osećam, pretpostavljam da to danas malo ko voli.
    ..ja sam rekla "treba osecati sve dok..."-znaci ispada da relativno dug period treba da budesh nesrecan jer je to realno osecanje(realno ,jer nisi josh uspeo da dodjesh do toga shto te cini srecnim);a to bi mozda ubilo neshto u coveku-neku sposobnost osecanja lepih osecanja,a mozda i ne bi...znaci ,ako zelish da ipak osetish malo radosti ,barem,osudjen si na neku novu iluziju-to je "legitimna shtaka" ...evo kad pijesh ,zar nije to neurofizioloshki osecaj radosti-treba nam to ...nije sve tako sivo ,kad imash s nekim otic' na pivo

Iskusan
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    105

sestro slatka, ja nista ne razumem ovaj uvodni post...
    internet - disconnecting people

Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio moje srce Pogledaj poruku
    sestro slatka, ja nista ne razumem ovaj uvodni post...
    eno sam ga nakalemila ...znaci ,kako kod tebe ,kako prepoznash kad si zaglibila ,kad morash da "otpatish " svoje ,a ne da trazish novu sharenu lazu ..

Iskusan
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio SlatkaSestra Pogledaj poruku
    eno sam ga nakalemila ...znaci ,kako kod tebe ,kako prepoznash kad si zaglibila ,kad morash da "otpatish " svoje, a ne da trazish novu sharenu lazu ..
    ne lozim se na sarene laze odavno... zivot mi tezak, nema se vremena za to
    patim kad neko umre. ili se razboli.
    sve ostalo, ako je do mene krpim, ako nije - mirim se sa tim...
    sta znam, sestro, meni sreca nije vezana za (ne)uspeh... ja sam srecna onako, bez razloga, sto sam ziva (a moglo je da me nema)... ponekad sam i radosna, kad nesto uspem da uradim ili kada neko koga volim napravi nesto valjano... eto recimo, danas mi ortak polozio neko cudo od ispita... to je radost... sutra pijemo
    internet - disconnecting people

Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

dodah i za postizanje - ja ne mogu da- kad me neko vishe ne yebe (znaci u smislu -ni 2%)- to ne dozivim kao poraz ....eto i to je jedan neuspeh ,dakle neuspeh u smislu razocarenja ..
    Poslednji put ažurirao/la SlatkaSestra : 08.09.2008. u 23:40

Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

Meni nekako pocelo da prija to stanje razocarenje -deluje kao motivacija .. i osecam se probudjeno ..(jel se to sad vidi ko je prisutan na forumu ,ipak)

Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

Question ko razume,svaka mu cas'

(shta je sad ovaj karfiolcic)

Ae ovako : razmishljam o bivshoj "ljbavi",i neko je rekao jednom "svako iskustva ,dobro iskustvo" ; al hajd iz drugog ugla - to iskustvo mozete definisati kao nuzno zlo - drugim recima -mora postojati covek koji ima tako visoku svest il nesht' da ne pravi mnogo "greshaka" tj .tih nuznih zala-i sad se postavlja pitanje - Da li on iako nije u depresiji/nije razocaran zbog tih greshaka ,ipak trpi neku posedicu -dakle na nekom emotivnom planu ?:???:

Aktivan član Frank Lampard (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    72

Treba covjek znati izboriti se sa svim inace, nece valjat.
    Depresija je cesto i djelotvorna, za one ljude koji se izbave iz nje i shvate neki smisao.

Poznat Golub (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2006.
    Pol
    muški
    Duša u Košutnjaku, srce na Adi, sreću se u sredini - na Banovom brdu
    Reputaciona moć
    144

Citat Original postavio SlatkaSestra Pogledaj poruku
    ..ne znam shta da vam kazem ..kombinacija iluzija+ depresija :

kazu covek mora da nosi neki teret da bi "plovio".Da li previshe tezimo lakoci (postojanja,jel) , pa onda lakoca neke iluzije ,neminovno povuce za sobom razocarenje i depresiju ,koja pak povlaci za sobom obicnu tugu -kao otreznjenje u smislu stvara se ipak neki teret-neshto s cim se mora ziveti -a cujem savete tipa "Zivi dalje ,zaboravi"- Kako-pa nije se to sve desilo zato da bi bilo tek tako ,odmah,zaboravljeno.(trazimo nevolju s dobrim razlogom?)Treba ziveti s necim zar ne?Treba osecati taj opori ukus poraza sve dok ne pocnesh ponovo da postizesh nesho realno?(postizesh-u smislu bilo cega lepog shto ti de desi,a shto zasluzish)-E onda tek "smesh" ponovo da budesh srecan .Pre toga (postizanja neceg realnog)sreca bi opet bila samo neka nova iluzija .

... "treba osecati sve dok..."-znaci ispada da relativno dug period treba da budesh nesrecan jer je to realno osecanje(realno ,jer nisi josh uspeo da dodjesh do toga shto te cini srecnim);a to bi mozda ubilo neshto u coveku-neku sposobnost osecanja lepih osecanja,a mozda i ne bi...znaci ,ako zelish da ipak osetish malo radosti ,barem,osudjen si na neku novu iluziju-to je "legitimna shtaka" ...evo kad pijesh ,zar nije to neurofizioloshki osecaj radosti-treba nam to ...nije sve tako sivo ,kad imash s nekim otic' na pivo ..
    ...ja ne mogu da- kad me neko vishe ne yebe (znaci u smislu -ni 2%)- to ne dozivim kao poraz ....eto i to je jedan neuspeh ,dakle neuspeh u smislu razocarenja ..

kazite kako ide taj proces padanja u depresiju kod vas ,malo introspekcije...
    koji je smisao slushanja tuznih pesama ?..izlecenje od tuge ,dok se ne ogugla na tugu ?
    Pokušavah da pročitam tvoj pažljivo napisani tekst u par navrata - ne ide mi...
    Onda mi nešto sinu, k'o profesoru Baltazaru, glavnom liku crtanog filma iz nekad nam bratske Hrvatske!
    Pa iznosim svoje mišljenje, kao što tražiš u potpisu,
    A mislim da bi mogla o ovoj temi da s Tužnim Patkom na pp razviješ diskusiju
    Ne može da škodi ("a što ne škodi, znači da koristi" reče jedan mudar čovek)
    I verujem (ili se bar nadam) da ta diskusija može biti početak jednog divnog prijateljastva.
    A ti sad vidi, razmisli, pa kako 'oćeš...
    bolje golub na vrani nego vrabac u ruci

Slične teme

1. Odgovora: 3260
    Poslednja poruka: 07.05.2010., 17:27
  2. Stvarni uzrok krvavog raspada Jugoslavije!
    Autor hercika u forumu Istorija
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 29.09.2008., 21:30
  3. Uzrok depresije
    Autor Maravilloso u forumu Filozofija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.03.2008., 11:47
  4. Pesme za vreme depresije
    Autor gigule u forumu Muzika
    Odgovora: 136
    Poslednja poruka: 14.12.2004., 20:48

Pravila za slanje poruka