ФК Борац Бањалука

Koje sadržaje najradije pratite na temi FK Borac:

  • Detaljne najave derbi utakmica

  • Aktuelne rezultate i izvještaje

  • Snimke utakmica u tekućoj sezone

  • Podsjetnik na istoriju Borca slikom i riječju

  • Snimke najvažnijih utakmica kluba u istoriji

  • Izdanja navijača Borca u slikama

  • Marketinške aktivnosti na promociji kluba


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Велико појачање за Борац!
Добро нам се вратио, Столе.

51135321_2196863993712929_7758363506847514624_n.jpg
 
И трећа побједа на припремама. :zskace:
Пао је руски премијерлигаш, Ахмат из Грозног 2:1.

Бриљира на припремама новајлија Зиљкић, данас, између осталог, супер гол ...

 
За крај, побједа и против кијевског Арсенала (1:0)

Првијенац Стојана Врањеша ... Наш тим се из Анталије враћа у БЛ, а онда ће на наставак припрема у Словенију гдје ће бити гост љубљанске Олимпије.

 
У 1/4 финалу Купа БиХ наш тим ће укрстити копља са Широким Бријегом.

:think: Јако тежак ривал, могло је пуно боље испасти. Први меч на програму је 27. феб у Широком
 
Стари ривали одрадили су у Љубљани генералку пред старт својих шампионата

Олимпија - Борац 3:2

olimpija_ljubljana_borac_februar2019_30.jpg


Утакмицу је пратио и власник Љубљанчана који је препородио овај тим и вратио га на шампионски колосјек, а којег многи повезују са Борцем од љета, г. Милан Мандарић, о чијем трошку је Борац био 3 дана у Словенији

olimpija_ljubljana_borac_februar2019_02.jpg
 
Poslednja izmena:
Сукоб управа-навијачи се наставља.
И у сриједу, навијачи ће бити у Борику на утакмици 1/4финала Купа али рукометног

Управа се довија на све начине да донекле проба надокнадити тај недостатак и привући што већи бр. људи у сриједу. Лично мислим, да се већа посјета може очекивати тек ако се прође Широки, али тешко ћемо их проћи.

Данас су се играчи дружили са симпатизерима у једном тржном центру

54433025_2255359274530067_3349281768766177280_n.jpg
 
Борац из кола у коло увећава предност, и иде сигурним кораком ка повратку у Премијер лигу.

Лешинара ове сезоне нема на стадиону.
Али у дворани су сјајни били против ЦСМ Букурешта ...

55887611_2500041533372996_7151057746828197888_n.jpg
 
Па са једне стране је управа коју води млади Вицо Зељковић, и која апсолутно не мисли ускоро из клуба, имају неке планове, и сматрају да су богом дани, најбољи до сада, и не обазиру се апсолутно на критике, гурају по свом.

Са друге стране, иако се са аспекта навијача не може говорити баш о хомогеној групи, они сматрају да је дато много обећања која нису реализована, и да су прије свега капи које су прелиле чашу тјерање из клуба Боке Распудића, великог миљеника навијача и њиховог члана, и испадање по други пут из Премијер лиге од ове управе, с тим да је овај пут искључива грешка управе, јер су ноншалантно приступили случају Џаја, и кад смо испали из лиги због тог случаја сјели су и ријешили га за 5 дана.

Углавном управа има заиста неких позитивних ствари у раду, има и доста промашаја, и несистемског приступа и нељудског односа према људима који су симболи клуба, али ни не размишљају да оду, а гро навијача тражи искључиво само једно, да иду. Даке ставови су апсолутно непомирљиви и мислим да ће ово трајати. Вјетар у леђа управи да гурају по свом је утакмица четвртфинала Купа, гдје су навијачи чинили све да стадион буде празан и да људе преусмјере ка дворани на утакмицу у сличном термину, а западна трибина је била скоро пуна до посљедњег мјеста.
 
У дербију, у Бијељини, Борац је декласирао Слогу 3:0, тако је отишао на +12 једином пратиоцу, и тим је трка за Премијер лигу завршена. :ok:

Треба рећи, да ће најјаче спортско друштво у БиХ, од сљедеће године, чини ми се по први пут у постратној историји, свих 10ак својих саставних клубова имати у највишем рангу такмичења јер су и фудбалери и кошаркаши и рукометашице Борца, на прагу Премијер лиге. Тамо су већ рукометаши, одбојкаши, ватерполисти, куглаши ...
 
Poslednja izmena:
Побједом у Приједору од 3:1, наш тим је 5 кола прије краја отишао на недостижних +18 ...

БОРАЦ је ШАМПИОН Републике Српске!

Још једном поновити паролу Лешинара од прошле недјеље:
Ништа политика, дрога и новац,
љубав је та која нас веже за Борац. :okok:
 
BORAC U SUBOTU GOSTUJE U PREDGRAĐU

DSC_7120-1024x683.jpg

Fudbaleri Borca u subotu igraju meč pretposljednjeg, devetog kola Lige za šampiona Prve lige Republike Srpske protiv Željezničar Sport Tima u Predgrađu. Prvi tim Borca praktično je na odmoru, na kojem je i trener Darko Vojvodić. Ekipu će voditi Vojvodićevi pomoćnici.
„Željezničar je dobra ekipa, imaju dobrog trenera. Riječ je sigurno o najprijatnijem iznenađenju ove sezone. Većina mojih igrača je na odmoru, jer sam ih pustio, još prije dva kola, da koliko toliko dođu odmorni na pripreme. Ja sam takođe, u dogovoru s upravom kluba uzeo slobodno do posljednjeg kola, jer se i sezona odužila. Neću voditi ekipu protiv Želje. Odmor ću iskoristiti da saberem utiske i da razmislim o svemu. Poslije tog posljednjeg kola sješću s predsjednikom Vicom Zeljkovićem i vidjeti šta i kako dalje“, rekao je trener Borca Darko Vojvodić, pred utakmicu sa Željezničar Sport Timom.
Utakmica Željezničar Sport Tim – Borac igra se u subotu sa početkom u 17.30 časova.

https://www.fkborac.net/borac-u-subotu-gostuje-u-predgradju/30/05/2019
 
BRANISLAV KRUNIĆ NOVI TRENER BORCA

567538


Fudbalski klub Borac Banja Luka od danas ima novog šefa stručnog štaba.

Imenovanje Branislava Kunića, dosadašnjeg direktora Omladinske škole FK Borac okončano je potpisivanjem ugovora dok će zvanična promocija trenera biti 15. juna kada startuju i pripreme tima.

Borac će prvi dio priprema obaviti kod kuće, a 24. juna pripreme se nastavljaju na Zlatiboru.

https://www.fkborac.net/11452-2/09/06/2019
 
REPUBLIKA SRPSKA UZ BORAC!

567544


Republika Srpska u punom kapacitetu staje iza Borca. Cilj je da najveći klub Srpske u narednih nekoliko godina u potpunosti stane na noge i da proslavu 100-godišnjice dočeka bez repova iz prošlosti i da u godini jubileja napravi najbolji mogući rezultat. Predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik obećao je danas da će klub iz Platonove ulice u narednih godinu dana od strane republičkih institucija dobiti 2 000 000 KM, plus sredstva koja će obezbijediti Grad Banjaluka.

653_0253_01.MP4_snapshot_01.36-2-1024x576.jpg

–Ovdje sam u funkciji podrške klubu, a moje interesovanje za Borac ni ranije nije prestajalo. Mogu da posvjedočim da stanje kluba ide ka stabilizaciji, pogotovo materijani dio. Očekujemo da će se sve obaveze riještiti veoma brzo, odnosno u narednih 60 dana. Cilj je da sa se formira tim koji će da igra značajnu ulogu u Premijer ligi, a očekivanja su da napadnemo prvo mjesto i da Borac obezbijedi uslove za međunarodnu scenu za šta je potrebno da se ima čista finansijska situacija, istakao je Milorad Dodik.

Aktuelna uprava vratila je devet milona maraka duga, čime je riješila preko 70% duga. Borac još duguje dva miliona maraka prema dobavljačima plus poreski dug.

653_0266_01.MP4_snapshot_00.00-111-1024x576.jpg

-Prije svega zahvalio bih se gospodinu Dodiku. Ne tražimo nikakav alibi. Puno nam znači ova podrška i sve ćemo ovo iskoristiti na najbolji mogući način. Pokazali smo da smo dorasli ovom poslu i sve ovo mnogo nam znači za naredni period, rekao je predsjednik Borca Vico Zeljković.

Procjena svih u klubu je da će obećana pomoć olakšati i postizanje sportskih rezultata kluba.

653_0257_01.MP4_snapshot_00.00-1024x576.jpg

-Takođe, i ja bih se zahvalio predsjedniku Dodiku. Sada će nam biti puno lakše i nama dole na terenu, odnosno sportskom sektoru. Naš cilj je da se dobro pojačamo i da opravdamo očekivanja i predsjednika Dodika i kompletne javnosti, istakao je novi trener Borca, Branislav Krunić.

Pripreme za novu sezonu Borac počinje prozivkom igrača koja je zakazana za subotu.

https://www.fkborac.net/republika-srpska-uz-borac/10/06/2019
 

Back
Top