Nepodnosljivi restart

Lockpicker

Primećen član
Banovan
Poruka
793
Dobar dan svim cpu doktorima koji nadam se imaju lek za ovu boljku.Naime u poslednje vreme sve cesce i cesce mi se desava da se racunar nekada restartuje a nekada samo izbaci iz bilo koje igre ili programa bez ikakvog obavestenja.Poslao sam error report billiju i kazu da je blue screen ali ja to ***** nikad nisam dobio.Zato kao boga vas molim da mi pomognete da moju mashinu vratim na noge bio bih beskrajno zahvalan i cak bi jedan vic ispricao ako hocete...ako vam trebaju jos neki detalji pitajte slobodno.
 
Kompjuter ti se može restartovati iz mnogo razloga... Najlogičnije je odmah proveriti da se kuler nije zaprljao, ili pogledati kritičnu temperaturu procesora u biosu kako ti je već rečeno. Međutim, ako se kompjuter ne restartuje kad je samo uključen i ne radiš ništa bitno na njemu, a restartuje se kad pokreneš zahtevnu igru ili program, najverovatnije da je memorija u pitanju.
Isto tako može biti i procesor, a može biti i da je lošiji strujni napon.

Za početak pokušaj da staviš drugu memoriju i vidi šta se dešava. Ako i nakon toga nastavi da se restartuje, ne bi bilo loše da nabaviš UPS. 99% će biti da je problem ili jedno, ili drugo.
 
ermmm ne znam ti ja brale kako se to proverava ja sam ti duduk za kompove mozes da mi objasnis ako ti nije cim stvarno ne znam sta da radim pomisljam na najgore LOL....

Ako si duduk kako kazes najbolje da odneses u neki servis pa da oni lepo pogledaju da ti nebi nesto zeznuo, mada nemozes nista ozbiljnije da zeznes.:D

Ako neznas da vidis u biosu, skini kod nekoga program Speed Fan, instaliraj kod tebe i pogledaj temperature ploce, procesora..... Mada je bolje u bios-u ali program je dobar pa tako da moze i ovako.
 
Najcesci uzroci restartovanja racunara su memorija i napajanje.Probaj prvo sa tim komponentama pa onda ostalo.

Nemora da znaci ako mu je kuler pri kraju (lose hladi), a procesor dostigne drasticnu temperaturu naravno usledi restart i tako svaki put, mada i ti si upravu ali i ovo je jedan od cescih razloga.

Ja bih prvo reinstalirao driver za graficku

Mislim da nema veze sa grafickom, ako graficka nije u redu nebi trebao da mu se restartuje komp nego slika da zeza, znate vec da sece da se prepolavlja da izbacuje cudne boje..........

Odnesi komp u servis....

I ja sam ti ovo predlozio tako da nemoj se zezati, ako vec neznas da pogledas temperature, i ako ti je npr. kuler pri kraju nemoj vise paliti komp da ti se slucajno nesprzi procesor na ovim uzasnim vrucinama.
 

Back
Top