Todorović šef poslanika SRS
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 43

Tema: Todorović šef poslanika SRS

Ističe se Karamazov (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Arrow Todorović šef poslanika SRS

Vesti: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=09&dd=08&nav_id=317562

Beograd -- Potpredsednik SRS Milorad Mirčić izjavio je za list Danas da će novi šef poslaničkog kluba radikala biti Dragan Todorović.

Mirčić je rekao i da će SRS biti bez funkcije zamenika predsednika stranke do sledećeg Otadžbinskog kongresa koji bi trebalo da se održi tek za dve godine. "Do tada će partijom rukovoditi predsednik stranke Vojislav Šešelj, Predsednički kolegijum, Centralna otadžbinska uprava i stranački odbori", rekao je Mirčić.

Pre početka sednice parlamenta, poslanički klub Srpske radikalne stranke u Skupštini Srbije održaće vanredni sastanak, na kojem bi trebalo da bude ozvaničena odluka o novom šef uposlaničke grupe radikala.

Dragan Todorović juče je ostavku Tomislava Nikolića na sve stranačke funkcije ocenio kao lični čin.

Todorović je istakao da Nikolić ostaje poslanik SRS-a i da su radikali jedinstveni i jači nego ikada.

Posledice povlačenja Nikolića

Politički analitičar Đorđe Vukadinović kaže da je važno kakvi će biti naredni koraci Tomislava Nikolića.

“Ključna stvar je da li će se on odlučiti na to da pokuša da cepa SRS ili će se odlučiti za nešto drugo, a to je neka dostojanstvena ćutnja i neko tiho povlačenje. Mislim da ni on sam još nije načisto sa tim šta je bolje i za njega, šta je bolje i za neke političke opcije koje on zastupa već duže vreme“, smatra on.

“Činjenica je da su radikali sa Nikolićem zabeležili veliki uspon, pogotovo prvih godina njegovog rukovođenja strankom, ali isto tako je činjenica da su poslednjih godinu dana oni negde udarili u plafon i kada je reč o broju osvojenih glasova, a boga mi i kada je reč o nekoj unutrašnjoj organizaciji, disciplini i funkcionisanju“, podseća Vukadinović.

Vukadinović smatra da je važno i koga će podržati generalni sekretar radikala Aleksandar Vučić, ali dodaje i da će se Vučić najverovatnije držati po strani.

Vučić i sam ima razloga da strahuje za svoju poziciju jer i on pripada takozvanoj umerenoj struji, koja je pokušala da reformiše stranku, kaže Vukadinović.

A novinar NIN-a Dragan Bujošević ocenio je da Srpska radikalna stranka neće drastično izgubiti glasače.

U njihovim redovima će svakako doći do promene u odnosu onih koji su za saradnju sa Evropom i protivnika te opcije, rekao je Bujošević u Utisku nedelje.

“Očigledno je Tomislav Nikolić čovek koji ima mnogo više smirenosti u sebi, mnogo više racionalnosti nego što imaju neki drugi radikali, a pre svega Vojislav Šešečlj i zato se sada oseća to – sad će bez njega oni ponovo biti partija koja će se otprilike pripremati ponovo za neke ratove ili boga pitaj šta, opet ćemo gledati hiljadu skandala u Skupštini i svuda okolo“, očekuje Bujošević.

On smatra i da će pojedini simpatizeri radikala “biti oslobođeni krivice ako razmišljaju o Evropi“.

“Glasači SRS-a koji vole Tomislava Nikolića će sad reći – ej, pa ovaj čovek je za Evropu, aj’ da vidimo da li je to OK“, smatra Bujošević.

On dodaje da je interesantno to što su poslanici radikala, koji su prethodnih dana javno govorili da će glasati za ratifikaciju Sporazuma sa Evropskom unijom, sada promenili odluku.
    Postoje 2 vrste ljudi:oni koji se suocavaju sa problemom i oni koji se skrivaju. Skrivanje je bolje.

Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano Re: Todorović šef poslanika SRS

Vesti dana - ponedeljak, 8. septembar 2008. 02:23

Mirčić: Todorović novi šef poslaničkog kluba
    Tanjug - Pre 2 sata i 29 minuta

BEOGRAD - Potpredsednik Srpske radikalne stranke Dragan Todorović biće sutra izabran za šefa poslaničkog kluba te stranke u Skupštini Srbije, izjavio je potpredsednik SRS-a Milorad Mirčić u intervjuu listu "Danas".

Mirčić je naglasio da će SRS biti bez funkcije zamenika predsednika stranke do sledećeg Otadžbinskog kongresa, koji bi trebalo da se održi tek za dve godine.

"Do tada će svi stranački organi funkcionisati bez ikakvih problema, a partijom će rukovoditi predsednik SRS-a Vojislav Šešelj, Predsednički kolegijum, Centralna otadžbinska uprava i stranački odbori", rekao je Mirčić.

Mirčić je kazao da je Nikolić ozbiljan političar, zaslužan za porast rejtinga stranke, te da neće biti razrešen poslaničkog mandata i da je bitno da ostaje član SRS.

To što je dao ostavke na mesto zamenika predsednika stranke i šefa poslaničkog kluba ne mora nužno da znači da se nakon pauze i obavljanja samo poslaničke funkcije neće ponovo kandidovati i vratiti se na čelne pozicije u Srpskoj radikalnoj stranci, rekao je on.

Na pitanje kako komentariše spekulacije da bi Vojislav Koštunica mogao da ponudi Nikoliću mesto potpredsednika Demokratske stranke Srbije, Mirčić je kazao da će to biti "samo vic nedelje".

link: http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&sifra=53f408d65976ca7ceb30503edf32209a&dan=08&mesec=09&godina=2008
    Postoje 2 vrste ljudi:oni koji se suocavaju sa problemom i oni koji se skrivaju. Skrivanje je bolje.

Ističe se
    Učlanjen
    05.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

Onaj tavimu.......ma daaaj....evo ja sipatisem malkice radikale jel mogu ja da budem predsednik...please........imam i srednju skolu znaci full......

Poznat la dolcevita (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

[QUOTE=aimar;7453516]Onaj tavimu.......ma daaaj....evo ja sipatisem malkice radikale jel mogu ja da budem predsednik...please........imam i srednju skolu znaci full......[/QUOTE]

Je l' srednju stocarsku?

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

[QUOTE=la dolcevita;7455642]
    Citat Original postavio aimar Pogledaj poruku
    Onaj tavimu.......ma daaaj....evo ja sipatisem malkice radikale jel mogu ja da budem predsednik...please........imam i srednju skolu znaci full......[/QUOTE]

Je l' srednju stocarsku?
    dragan todorovic je diplomirani inzinjer organizacije rada( to je sadasnji FON) i koliko sam upoznat ima firmu koja se bavi transportom i spedicijom...
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

[QUOTE=Тихи;7455652]
    Citat Original postavio la dolcevita Pogledaj poruku

dragan todorovic je diplomirani inzinjer organizacije rada( to je sadasnji FON) i koliko sam upoznat ima firmu koja se bavi transportom i spedicijom...
    Jakog li fakulteta, nesto u rangu Seseljevih Politickih nauka, tj. klasicno palamudjenje.
    Btw, kaze se inzEnjer.

Domaćin Корнелије (avatar)
    Učlanjen
    25.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Je l' srednju stocarsku?
    A koju ste vi završili?
    Ups, zaboravih da ''prijateljicama noći'' i sponzorušama nije potrebno obrazovanje...

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

[QUOTE=la dolcevita;7455689]
    Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku

Jakog li fakulteta, nesto u rangu Seseljevih Politickih nauka, tj. klasicno palamudjenje.
    Btw, kaze se inzEnjer.
    seselj je doktor pravnih nauka i najmladji doktorant bivse SFRJ.

Doktorirao sa 25 godina a diplomirao pravni fakultet sa 21 godinom.

impresivan rezultat i svi vi demokrate na gomili nemate znanja i skole koliko jedan vojislav seselj...

recimo tvoj tadic je bio veciti student i diplomirao je u 39 godini zivota psihologiju. Tatin mali parazit....
    Poslednji put ažurirao/la Тихи : 08.09.2008. u 14:49
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Elita peti ligament (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

[QUOTE=la dolcevita;7455689]

Btw, kaze se inzEnjer.
    Pa da, tehnika je zakon
    Nego sta je ono zavrsio Dacic?

Primećen član stefanus (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

[QUOTE=Тихи;7455742]

impresivan rezultat i svi vi demokrate na gomili nemate znanja i skole koliko jedan vojislav seselj...

recimo tvoj tadic je bio veciti student i diplomirao je u 39 godini zivota psihologiju. Tatin mali parazit....

Zaboravio si mu spomenuti romane koji spadaju u remek-dela svetske književnosti!

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Todorivic je bas faca,covek izgleda kao provincijski funkcioner bivseg DDRa iz ranih osamdesetih ,kontam da bi u Nemackoj zgrno dobre pare kao zivi muzejski eksponat .
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

[QUOTE=Тихи;7455742]

Iz NIN-a
    2507, JANUAR 14 1999

COVEK PROMENA
    KAKVI SU IZGLEDI BRANE MILJUSA, KANDIDATA ZA PREMIJERA RS, DA IMPLEMENTIRA DEJTONSKI SPORAZUM

...Kriv je Brano Miljus, kandidat za premijera Republike Srpske, tzv. mandatar, koji nam je Seselja, preko Sarajeva i Zenice, navukao na vrat. Kriv je posredno, na diplomskom je prepisao Kardelja, pod visokim pokroviteljstvom Hamdije Pozderca, i krenuo je putem karijere. Seselju, mladom sarajevskom doktoru samoupravnih nauka, nije se dopalo...

Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio NSCZ Pogledaj poruku
    A koju ste vi završili?
    Ups, zaboravih da ''prijateljicama noći'' i sponzorušama nije potrebno obrazovanje...
    Diplomirala sam na veoma cenjenom fakultetu, a profesori su mi bili veoma poznati i priznati strucnjaci. Seselj je zavrsio politicke nauke.

Ističe se
    Učlanjen
    05.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=la dolcevita;7455642]
    Citat Original postavio aimar Pogledaj poruku
    Onaj tavimu.......ma daaaj....evo ja sipatisem malkice radikale jel mogu ja da budem predsednik...please........imam i srednju skolu znaci full......[/QUOTE]

Je l' srednju stocarsku?
    ne sto,ne znam ni da postoji ta skola a i sto bi isao u stocarsku kada zivim u najvecem gradu u srbiji.......nema razloga

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Diplomirala sam na veoma cenjenom fakultetu, a profesori su mi bili veoma poznati i priznati strucnjaci. Seselj je zavrsio politicke nauke.
    nije bre, pravo je diplomirao sigurno
    The Show Must Go On...

Ističe se
    Učlanjen
    05.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

tesko da si ti ista diplomirala.............

Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    nije bre, pravo je diplomirao sigurno
    Ma da, pravo, a na pravnom u Beogradu je predavao Politicki sistem.

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Karamazov Pogledaj poruku
    Ma da, pravo, a na pravnom u Beogradu je predavao Politicki sistem.
    pricao mi jedan stariji drug da si bila jako zanimljiva i posecena predavanja ,yebiga nisi imao srece ga uhvatis al dobro imate Kostu i proOlivera tako da niste uskraceni
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

pricao mi jedan stariji drug da si bila jako zanimljiva i posecena predavanja ,yebiga nisi imao srece ga uhvatis al dobro imate Kostu i proOlivera tako da niste uskraceni
    i ja sam cuo, Kosta smara na predavanjima- samo cita sa papira, a ceo amfiteatar se zayebava, mada sam njegov predmet lagano polozio, a Olivera cu tek upoznati, mada sam ga slusao 2-3 puta

Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

U pravu ste, jeste Pravni fax, ali onda ima nesto vezano za doktorsku disertaciju.

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Karamazov Pogledaj poruku
    i ja sam cuo, Kosta smara na predavanjima- samo cita sa papira, a ceo amfiteatar se zayebava, mada sam njegov predmet lagano polozio, a Olivera cu tek upoznati, mada sam ga slusao 2-3 puta
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

[QUOTE=la dolcevita;7456113]

Iz NIN-a
    2507, JANUAR 14 1999

COVEK PROMENA
    KAKVI SU IZGLEDI BRANE MILJUSA, KANDIDATA ZA PREMIJERA RS, DA IMPLEMENTIRA DEJTONSKI SPORAZUM

...Kriv je Brano Miljus, kandidat za premijera Republike Srpske, tzv. mandatar, koji nam je Seselja, preko Sarajeva i Zenice, navukao na vrat. Kriv je posredno, na diplomskom je prepisao Kardelja, pod visokim pokroviteljstvom Hamdije Pozderca, i krenuo je putem karijere. Seselju, mladom sarajevskom doktoru samoupravnih nauka, nije se dopalo...
    http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%92%D0%BE%D1%98%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%A8%D0%B5%D1%88%D0%B5%D1%99

citaj neznalice citaj. ne postoje samoupravne nauke vec pravne nauke neznalice

Aktivan član
    Učlanjen
    23.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

seselj je bio najbolji student pravnog fakulteta u sarajevu,
    do danas, a vjerujem da ga uskoro niko nece ugroziti..

njemu je inaćenje došlo glave...

nego, ko prijeti tomislavu nikolicu ??
    upravo čitam kako mu je dacic ponudio zastitu mup-a?

http://www.lol.ba/clanak.aspx?docid=22948

Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

[QUOTE=Тихи;7456331]

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%92%D0%BE%D1%98%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%A8%D0%B5%D1%88%D0%B5%D1%99

citaj neznalice citaj. ne postoje samoupravne nauke vec pravne nauke neznalice
    Jesi ti slep pored ociju, to je copy-paste iz NIN-a?

Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

ma sve sam dao osim nacionalne i uporedne ali to nisam jer sam bio bolestan, sad cu valjda u oktobru, rimsko i ustavno su najbolji na 1 god

Slične teme

1. Dragan Todorovic u emisiji OKO
    Autor Fidelito_Castro u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.09.2008., 22:00
  2. Todorović Kariću poklonio licencu!
    Autor Mitternachtsträumer u forumu Politika
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 30.03.2008., 23:25
  3. 14 ili 18 poslanika ili ???
    Autor gost 67981 u forumu Politika
    Odgovora: 8